Огляд реґіональної преси

Випуск 27, 18 - 20 квітня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Гнатенко Л.  Атака на РНБО: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 54. - 17 - 18 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Противники Президента у парламенті заявляють про нелегітимність значної частини складу Ради національної безпеки та оборони - єдиного потужного органу влади, цілком підконтрольного главі держави. Натхненником такого випаду став,  ще донедавна, член команди Президента, колишній "нашоукраїнець", представник комітету Верховної Ради із питань національної безпеки і оборони, народний депутат України Лев ГНАТЕНКО. Він зауважив: "Особовий склад ради сформовано з порушенням закону, а отож, усі рішення, які РНБО у такому складі прийняла, - незаконні. І Президентові у своїй діяльності треба повернутися в законне русло".

Лукашук О.  Укази Президента треба виконувати // Подільські вісті. - 2007. - № 52. - 17 квіт. - С. 1. - Хмельницька обл.
Народний депутат України Олег ЛУКАШУК коментує ситуацію, яка склалася після опублікування Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України. Депутат посилається на статті 5, 83 та статтю 100 Конституції України, які, на його думку, підтверджують конституційність Указу Президента і неправомірність прагнень коаліції довести число своїх прибічників до 300. Про що свідчить ст. 5 Конституції України "Право визначати конституційний лад у країні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами чи посадовими особами".

Шкутяк З.  Чи "сяде" Янукович утретє?: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 54. - 17 - 18 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Народні депутати Станіслав АРЖЕВИТІН, Володимир КАРПУК та Зіновій ШКУТЯК скерували депутатське звернення до ГПУ  та СБУ щодо невиконання вищими посадовими особами указу Президента про розпуск парламенту. У ньому вони намагаються перевірити діяльність прем'єра Віктора Януковича, першого віце-прем'єра Дмитра Табачника, міністра фінансів Миколи Азарова, голови Держказначейства пана Марченка на предмет ознак складу злочину. Народний депутат від блоку "Наша Україна" Зіновій ШКУТЯК говорить, що у зверненні "наголошується, що ці особи не вжили заходів, пов'язаних з виконанням указу Президента "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України". А  саме - щодо забезпечення належної підготовки і проведення позачергових виборів до Верховної Ради".

Грач Л.  "Помаранчевые" пошли ва-банк // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 66. - 13 апр. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины Леонид ГРАЧ дал оценку политическим событиям в стране. Он охарактеризовал две составляющие украинского кризиса: первая - "криминально-олигархические интересы или отношения" и вторая - "информационная". В общем, Леонид ГРАЧ подытожил: "Вопрос не в роспуске парламента, не в личной судьбе того или иного народного депутата. А в территориальной целостности государства Украина, в гражданском мире, в сохранении славянского единства".

Гасюк П.  Народ перемогти неможливо // Час. - 2007. - № 15. - 12 квіт. - С. 4. - Чернівецька обл.
Кореспондент газети надає інтерв'ю з народним депутатом України Петром ГАСЮКОМ перед від'їздом його на позачерговий з'їзд політичної партії "ВО "Батьківщина". Народний депутат висловив своє судження стосовно політичних подій в Україні.  Зокрема, він підкреслив: "Маховик уже не зупинити. Рішення про розпуск Верховної Ради підтримали голови державних адміністрацій 24 областей України. Навіть голова ради директорів корпорації "Індустріальний союз Донбасу" С. Тарута вважає, що дострокові вибори не завдуть збитку українській економіці. І витрати незначні в порівнянні з щоденними витратами від неефективної влади". Коментуючи позицію Чернівецької обласної організації "ВО "Батьківщина", народний обранець зауважив: "У нас відбулася конференція, … яка постановила … визнати, що сьогодні в Україні суспільно-політична ситуація є надзвичайно нестабільною, утворилася політична криза, та протистояння гілок влади, що негативно впливає на міжнародний рейтинг нашої держави". А також, "підтримати підписання Указу Президента "Про дострокове припинення повноважень Верховної ради", - додав Петро ГАСЮК.

Дейч Б.  Что имеем - не храним, потерявши - плачем // Крымские известия. - 2007. - № 65. - 12 апр. - С. 4. - Автономна Республіка Крим.
Выступление народного депутата Украины, председателя подкомитета по вопросам курортов и рекреационной деятельности Комитета Верховной Рады Украины по вопросам семьи, молодежной политики, спорта и туризма Б. ДЕЙЧА на совещании под председательством вице-премьер-министра Украины Д.Табачника, было посвящено подготовке к предстоящему курортному сезону. Борис ДЕЙЧ обратил внимание "на главную проблему - сохранение имеющегося у государства богатейшего ресурсного потенциала, на базе которого и функционирует рекреационный комплекс". "Прежде всего, речь идет о землях рекреационного назначения, и в первую очередь особо ценных прибрежных территориях,  - акцентировал внимание Борис ДЕЙЧ. Заканчивая свое выступление, народный депутат подчеркнул, что "все эти вопросы должны контролироваться государством!".

Кисилев В.  Улица и спецназ - последние козыри президента?: Интервью народного депутата Украины/ Беседовала Т. Рябчикова // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 64. - 11 апр. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Заместитель председателя фракции Партии регионов в парламенте, народный депутат от Крыма Василий КИСИЛЕВ ответил на ряд вопросов, касающихся политических событий в стране. Он считает, что досрочные выборы провести невозможно, потому что нет соответствующего закона об их проведении, не укомплектована Центральная избирательная комиссия, а также отсутствуют средства в бюджете для их проведения. "Прежде всего, досрочные выборы провести невозможно, потому что нет соответствующего закона об их проведении", - подчеркнул народный депутат. В заключении он дополнил: "Во избежание обострения политической ситуации мы готовы пойти на досрочные выборы. Но провести их, возможно, только осенью. И при условии, что одновременно с выборами народных депутатов состоятся досрочные выборы президента Украины…"

Князевич Р.  "ЦВК має всі повноваження виконувати указ Президента": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв І. Фаріон // Високий замок. - 2007. - № 61. - 4 квіт. - С. 3. - Львівська обл.
Депутат від блоку "Наша Україна" Руслан КНЯЗЕВИЧ в своєму інтерв'ю роз'яснив ситуацію відносно рішення парламенту щодо розпуску членів ЦВК, зупинився на ключових моментах майбутніх парламентських виборів.  "Відповідно до положення Основного Закону існує спеціальний порядок призначення і звільнення членів ЦВК. Верховна Рада справді наділена правом призначати і звільняти членів ЦВК, але виключно за поданням Президента, - зауважує КНЯЗЕВИЧ. - Оскільки такого подання не було, то парламентська постанова неконституційна". Відповідаючи на питання щодо єдиного списку на нових виборах, народний обранець додав: "Об'єднання на виборах не дасть того бажаного акумулятивного ефекту, і на жаль, не зможемо зібрати максимальної кількості голосів для перемоги. Якщо йтиме паралельними колонами і не пересікатимемося на електоральному полі, наперед визначимо всі правила гри - таким чином зможемо досягти бажаного результату".

Сівкович В.  "Усе може залежати від банального випадку": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв І. Фаріон // Високий замок. - 2007. - № 61. - 4 квіт. - С. 3. - Львівська обл.
У своєму інтерв'ю, народний депутат України  член Партії регіонів Володимир СІВКОВИЧ надав свою думку стосовно політичних подій в країні. Він зазначив: "Потрібно боятися не нових виборів, а бездумних, істеричних дій політиків, які не хочуть чекати рішення Конституційного Суду і яких бентежить одне: власне тепле місце". Депутат вважає, що все залежить від банального випадку, що ситуація може вийти з-під контролю і Президента, і Кабінету Міністрів.

Голованова І.  Владу до злагоди, територіальні громади - до активності // Житомирщина. - 2007. - № 34. - 29 берез. - С. 2. - Житомирська обл.
Як повідомляє автор статті, 24 березня з нагоди святкування 15 - річчя обласної організації СПУ, Голова Верховної Ради України О. МОРОЗ побував у Житомирі. Він провів зустріч з головою ОДА Ю. Павленком, керівництвом області, керівниками фракцій обласної ради. У зустрічі взяли участь народні депутати України М. ПРИСЯЖНЮК та О. БАРАНІВСЬКИЙ. Учасники зустрічі обговорили шляхи розвитку Житомирської області, виконання Програми соціально-економічного розвитку та пріоритети роботи обласної влади на 2007 рік. На прес-конференції Голова Верховної Ради оцінив політичну ситуацію в країні, висловив свою точку зору стосовно проекту закону про голодомор. Виступ перед однопартійцями О. МОРОЗ присвятив спростуванню твердження про те, що соціалісти зрадили своїм ідеям і соратникам по Майдану. Олександр МОРОЗ підкреслив: "… ми не зрадили виборців, ми вибороли можливість впливати на політику".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Клименко О.  Про дострокові вибори // Деснянська правда. - 2007. - № 42. - 17 квіт. - С. 2. - Чернігівська обл.
Представники різних політичних сил взяли участь у черговому засіданні прес-клубу реформ на Чернігівщині, інформує автор статті. Керівники обласних організацій партії "Батьківщина" та "Наша Україна" активно готуються до виборчого процесу. Але, за словами представників Партії регіонів та СПУ необхідно дочекатися висновку Конституційного Суду України.

Славін К.  Чи буде єдиний список? // Деснянська правда. - 2007. - № 40. - 13 квіт. - С. 2. - Чернігівська обл.
Голова обласного осередку Української народної партії Володимир Ступак виступив на прес-конференції у Чернігові, на якій зауважив: "Цинічне нехтування вибором народу, повзучу узурпацію влади в країні необхідно зупинити за будь-яку ціну". На його думку, виборчі перегони сприятимуть об'єднанню демократичних сил. "Наша партія звернулася до БЮТ та НСНУ із закликом об'єднатися та піти на вибори з єдиним списком кандидатів. Лише це, на наш погляд, дозволить пропрезидентським силам уникнути взаємопоборювання", - підкреслив В. Ступак.

Володимиров З.  УСДП іде на вибори // Подільські вісті. - 2007. - № 49 - 50. - 12 квіт. - С. 1. - Хмельницька обл.
На черговій партконференції Української соціал-демократичної партії делегати обговорили два питання: про політичну ситуацію в державі і заходи щодо проведення дострокових виборів та обрання делегатів на черговий з'їзд партії. Доповідач, голова облорганізації, народний депутат України Олег ЛУКАШУК поставив завдання розгорнути конкретну роботу по підготовці до виборів.

Гнатів Д.  Партія Ющенка готується до виборів // Західний кур'єр. - 2007. - № 14. - 12 квіт. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
З 11 квітня "Наша Україна" оголосила безстрокову акцію "зРаду геть!" на підтримку указу Президента про розпуск парламенту, зауважує автор статті.  Партія Ющенка активно стартувала в підготовці до виборів. Її лідер В. КИРИЛЕНКО очолив Центральний штаб виборчої кампанії, призначені керівники регіональних штабів, до ЦВК здані списки членів окружних комісій. Члени партії впевнені, що демократичні сили наберуть 51 %.

Кобинець О.  "Батьківщина" включилась у вибори // Народне слово. - 2007. - № 39. - 12 квіт. - С. 2. - Кіровоградська обл.
Питання політичної ситуації, що склалася в Україні, було головною темою обговорення учасників ХІІ конференції обласної партійної організації "ВО "Батьківщина". У роботі конференції взяли участь три народних депутати - керівник обласного осередку партії Валерій КАЛЬЧЕНКО, заступник голови Комітету з питань національної безпеки й оборони Верховної Ради Валентин ЗУБОВ, голова підкомітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Ольга БОДНАР. У своїх виступах учасники конференції наголошували на тому, що рішення Президента про припинення повноважень депутатів Верховної Ради та дострокові вибори до парламенту було єдино правильним . "Указ Президента припинив "тріумфальну ходу" Партії регіонів за кілька секунд до її завершення", - зазначив Валентин ЗУБОВ. Ольга БОДНАР, як фаховий юрист зупинилася на правових аспектах. На тому, що виборча кампанія розпочата, наголосив і Валерій КАЛЬЧЕНКО.

Никаноров А.  Вибори стартували // Подільські вісті. - 2007. - № 49 -50. - 12 квіт. - С. 2. - Хмельницька обл.
Автор статті зупиняється на головних моментах підготовки до майбутніх виборів політичної сили "Наша Україна", яка активно розпочала цей процес. Позачергові вибори не є чимось винятковим, зауважує журналіст, тому здорові демократичні сили уже визначилися зі списками кандидатів. Зараз проводяться політичні консультації щодо формату співробітництва "Нашої України" і БЮТ у ході виборчої кампанії. Таким чином, є всі шанси сформувати в такий спосіб парламентську більшість, підсумовує автор.

Топилин О.  "Кидок" для народа // Южная правда. - 2007. - № 40. - 12 апр. - С. 2. - Миколаївська обл.
Автор статьи анализирует ситуацию, сложившуюся внутри политических партий после подписания указа Президента Украины о роспуске парламента. В частности, речь идет об их подготовке к предстоящим внеочередным выборам.

Тихонов О.  Ющенко пообещал и распустил "зРаду" // Новий день. - 2007. - № 14. - 5 квіт. - С. 5. - Херсонська обл.
Четвертый съезд "Народного Союза" Наша Украина" засвидетельствовал: сложный период внутрипартийных разногласий и дискуссий позади, считает автор статьи. Партия готова вместе с другими демократическими силами противостоять нынешней узурпации власти провластной коалицией. Председателем партии был избран Вячеслав КИРИЛЕНКО.

Шевченко І.  Єднання сил // Житомирщина. - 2007. - № 34. - 29 берез. - С. 3. - Житомирська обл.
В Житомирі відбулося урочисте підписання угоди про об'єднану опозицію між регіональними організаціями блоків "Наша Україна" і БЮТ. Укладення такої угоди про співпрацю стало результатом усвідомлення двома політичними силами спільної відповідальності за соціально-економічний розвиток області, необхідності турботи про розвиток демократії, забезпечення прозорої чесної політики.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Михайлюк В.  Делегатів обрано, штаб створено // Подільські вісті. - 2007. - № 52. - 17 квіт. - С. 1. - Хмельницька обл.
Відбулася конференція обласної організації партії Народний Союз "Наша Україна". Делегати заслухали інформацію облпарторганізації Олександра Буханевича про суспільно-політичну ситуацію в країні. Буханевич зазначив, що як голова облдержадміністрації, вітає і підтримує усі рішення і дії Віктора Ющенка.

Тубіна С.  Облрада - за дочасні вибори // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 15. - 13 квіт. - С. 3. - Рівненська обл.
За повідомленням автора статті, Рівненська облрада 6 квітня провела позачергове засідання сесії, на якому депутати обговорили суспільно-політичну ситуацію в державі. Однозначну підтримку Указу Президента про розпуск Верховної Ради та проведення дострокових виборів висловили депутати від фракції БЮТ, УНП. Вони звернулися до жителів регіону, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, підприємств та організацій з заявою, в якій висловили занепокоєння стосовно майбутнього країни та закликали проявити політичну відповідальність, повагу до Конституції та законів України. Позицію, що протилежна згаданій думці, надали представники фракції Партії регіонів та СПУ, які в облраді мають численну меншість. В свою чергу, члени обласної організації СПУ виступили с відповідною заявою. Автор надає коментарі голови Рівненської облради О. Данильчука та члена фракції Партії регіонів в облраді М. Красько.

Внеочередное пленарное заседание Верховной Рады/ Инф. ред. газеты // Крымские известия. - 2007. - № 65. - 12 апр. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
11 апреля состоялось внеочередное пленарное заседание Верховной Рады АРК. В обсуждении ситуации приняли участие представители всех фракций в Верховной Раде АРК. Подводя итоги, глава крымского парламента А. Гриценко сказал, что это - своеобразный социологический опрос, ибо 70% депутатов, принявших участие в обсуждении, поддержали позицию Кабинета Министров Украины и осудили позицию Президента страны и его указ. Он призвал всех политиков и в Крыму, и в Украине быть толерантными, компромиссными в поиске решений, которые вывели бы страну из кризиса.

Демченко Т. В.  "Николаевщине нужна стабильность": Интервью председателя Николаевского облсовета/ Записал В. Раскопов // Южная правда. - 2007. - № 38. - 5 апр. - С. 1. - Миколаївська обл.
Председатель Николаевского областного совета Т. В. Демченко как и большинство депутатского корпуса области, считает, что указ о досрочном прекращении полномочий Верховной Рады Украины, который оценивается многими украинскими и зарубежными юристами как неконституционный, должен быть отменен. Об этом она сообщила корреспонденту в своем интервью. Демченко также подчеркнула, что досрочные выборы затормозят социально-экономическое развитие. "Для нас главное сегодня - эффективная работа промышленности, сельского хозяйства, … функционирование других систем, жизненно важных для работы и быта жителей области", - почеркнула Демченко.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Клопот С.  "Без уваги не залишаться" // Деснянська правда. - 2007. - № 40. - 13 квіт. - С. 2. - Чернігівська обл.
85 - річчя відзначив Остерський будинок творчості дітей та юнацтва, повідомляє автор статті. Серед запрошених гостей були депутат Верховної Ради від БЮТ Іван КУРОВСЬКИЙ, керівники району та міста. Іван КУРОВСЬКИЙ зазначив: "Райони не залишаться без опіки і уваги народних депутатів, чим би не закінчилися події у парламенті та уряді".

Дем'янчук О.  Ударимо дивами по туризму // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 14. - 5 квіт. - С. 12. - Рівненська обл.
На Рівненщині почала свою ходу загальнонаціональна акція "Сім чудес України", участь в якій взяла делегація членів оргкомітету та журналістів на чолі з заступником Голови Верховної Ради України Миколою ТОМЕНКОМ. Метою акції є розширення туристичних маршрутів, які по - новому відкриють національні цінності країни як для українців, так і для іноземців.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 27 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 18 по 20 квітня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення