Огляд реґіональної преси

Випуск 25, 11 - 13 квітня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Маштаков С.  Валерій Кальченко: Обласний штаб БЮТ розпочав підготовку до виборів // Народне слово. - 2007. - № 38. - 7 квіт. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Прес - конференцію з приводу дострокового припинення повноважень парламенту провів народний депутат України Валерій КАЛЬЧЕНКО. На його думку, сьогодні стабільність означає чітке виконання чинного указу Президента про дострокові вибори парламенту. КАЛЬЧЕНКО також розповів, що вже подано кандидатури до складу обласних виборчих комісій, підготовлено відповідні списки до дільничних. Тактику вичікування, яку зайняли інші фракції Верховної Ради, КАЛЬЧЕНКО вважає помилковою.

Грач Л.  Леонид Грач: Ющенко в ближайшее время начнет завидовать … Кучме: Интервью народного депутата Украины/ Записал А. Владов // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 62. - 6 апр. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
"Трагикомедией или даже преступным фарсом" назвал происходящее в стране лидер крымских коммунистов, народный депутат Украины Леонид ГРАЧ. В своем интервью он подчеркнул, что правового основания для роспуска Верховной Рады нет. "Этот сыр-бор будет продолжаться, пока у власти действующий президент. Мне совершено понятно, что все зло в нем, а если его не будет - Украина станет жить спокойно", - сказал Леонид ГРАЧ.
 
Золотарьов В.  Дострокові вибори: протистояння триває. Але… // Подільські вісті. - 2007. - № 48. - 6 квіт. - С 1. - Хмельницька обл.
Продовжуючи і далі ігнорувати Указ Президента, народні депутати від Партії регіонів, соціалістів та комуністів працюють у звичайному режимі, розповідає автор статті. Практично вперше про участь Партії регіонів у дострокових виборах мовив її лідер Віктор Янукович. В свою чергу один з лідерів БЮТ, народний депутат України ТУРЧИНОВ наголосив: бютівці не галасують на майданах, а в притул зайнялися передвиборчою підготовкою.

Кисельов В.  Атака на силовиків: Інтерв'ю народних депутатів/ В.Кисельов, В.Коваль; Записала І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 50. – 6 - 10 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Про намір депутатів від Партії регіонів звільнити міністра оборони А. Гриценка та в. о. голови СБУ В. Наливайченка - в інтерв'ю кореспондента газети з народними депутатами України: В. КИСЕЛЬОВИМ (Партія регіонів) та В'ячеславом КОВАЛЕМ (Наша Україна). Василь КИСЕЛЬОВ: "Як Гриценко, так і Наливайченко почали грати в політику, а це їм заборонено законом". В'ячеслав КОВАЛЬ: "Повноваження Верховної Ради України призупинено указом Президента. Цей указ обов'язковий для виконання. Відтак депутати залишились депутатами, але Верховна Рада як орган більше не діє, а це означає, що жодних рішень вона більше не може ухвалити і міністрів-силовиків теж не може відправити у відставку".

Терьохін С.  Гроші на вибори: Коментар народного депутата України та голів ОДА/ С.Терьохін, П.Олійник, Є.Червоненко; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 50. – 6 - 10 квіт. - С. 5. - Львівська обл.
В інтерв'ю з кореспондентом газети, народний депутат, член фракції БЮТ С.ТЕРЬОХІН зосередив увагу на фінансуванні майбутніх дострокових виборів. "Фінансових клопотів із виборами не буде, запевнив народний обранець. - … Я гадаю, що ми зорганізуємо своєрідну толоку, щоб забезпечити фінансування ЦВК. Знову ж таки знайдуться банки, які не побояться дати такий кредит". Свої коментарі з цього питання надали голови Львівської та Запорізької облдержадміністрацій П. Олійник та Є. Червоненко.

Шкіря І.  Страйк: буде чи ні?: Коментар народних депутатів України/ І. Шкіря, П. Цибенко; Записали А. Гринишин, А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 50. – 6 - 10 квіт. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Прокоментувати нещодавній заклик лідера комуністів Петра СИМОНЕНКА до страйку 11 квітня, кореспондент газети попросив народних депутатів України, члена фракції Партії регіонів І. ШКІРЮ та депутата від КПУ П. ЦИБЕНКА. Ігор ШКІРЯ: "Партія регіонів прямого наказу вийти на страйк не давала. … Але я думаю так: якщо буде потрібно, то на вулиці вийдуть усі, а це не менш 15 мільйонів осіб. Як довго триватиме страйк, наразі не відомо". Петро ЦИБЕНКО: "Народ просто заганяють у глухий кут, людям не залишають інших способів боротьби. Я вважаю, що такі настрої мають підґрунтя". Свої коментарі надали А. Клименко - голова Донецької облорганізації НСНУ та М. Басараб - директор Агентства стратегічних рішень "Знак".

Мороз О.  НРУ знову об'єднується. У кожного свій шлях до виборів. // Вінницька газета. - 2007. - № 41. - 3 квіт. - С. 2. - Вінницька обл.
На Вінниччині перебував народний депутат України трьох скликань, голова підкомітету з питань прав людини Геннадій УДОВЕНКО. У рамках роботи з виборцями під час дводенного візиту на Поділля він зустрівся з освітянами, медичними працівниками, підприємцями, керівниками структур виконавчої влади та студентською молоддю. Після зустрічі дав прес-конференцію. Геннадій УДОВЕНКО висвітлив питання щодо політичної ситуації в країні, охарактеризувавши її як перехідний період від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської республіки. УДОВЕНКО торкнувся й теми дострокових парламентських виборів. Як він зазначив, Президент нині не має підстав для розпуску парламенту, хоча "Наша Україна, НРУ та БЮТ наполягають на цьому. Відносно підписання меморандуму про створення блоку національно-демократичних партій Г. УДОВЕНКО зазначив, що це результат тривалої роботи політичних сил, об'єднання яких базується на позитиві.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Свита І.  Вибори - екзамен для політиків // Днепровская правда. - 2007. - № 13. - 6 апр. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Представники націонал-демократичних та патріотичних політичних сил та громадських організацій Дніпропетровщини готові до дострокових виборів, зауважує автор. Про це йшлося на спільній прес - конференції у Дніпропетровську. Керівники обласних організацій ВО "Батьківщина", УНП, НСНУ, Партії "Реформи і порядок", НРУ, інших політичних сил та громадських організацій закликали до збереження стабільності в державі, дотримання засад Конституції України й вільного волевиявлення громадян.

Тихий О.  "Наша Украина" остановит узурпацию власти // Луганская правда. - 2007. - № 38. - 5 апр. - С. 2. - Луганська обл.
Автор останавливается на итогах прошедшего недавно съезда политической партии "Наша Украина". Делегаты партийного собрания избрали В. КИРИЛЕНКО лидером партии, утвердили новую редакцию Устава НСНУ и приняли резолюцию "Об общественно-политической ситуации в стране и действиях Объединенной оппозиции". "Наша Украина" вместе с другими дружескими политическими силами проявила решительность и настроена, идти до конца  в вопросе внеочередных выборов - это главный тезис принятой на съезде резолюции. В свою очередь, председатель партии В. КИРИЛЕНКО заявил: «Работа по модернизации партии начата еще полгода тому назад, партия прошла продолжительные дискуссии. А следующим этапом станет усиление партийной работы в областях…".

Буткевич О.  Місце зустрічі змінити не можна // Вінницька газета. - 2007. - № 41. - 3 квіт. - С. 2. - Вінницька обл.
Кореспондент повідомляє, що представники обласних осередків політичних партій "Народний союз "Наша Україна" В. Королькова та "ВО "Батьківщина" Л. Щербаківська спільно з лідером громадського руху "Народна самооборона" у Вінницькій області К. Лук'яновою скликали прес-конференцію, у ході якої оприлюднили заяву "Про політичну ситуацію в Україні", адресовану українському народу, Президенту України В. Ющенку та лідерам національно-патріотичних сил. "Ми намагаємося привернути увагу суспільства до нинішньої кризової ситуації в країні", - наголосила В. Корольова. - яка розпочалася тоді, коли Олександр МОРОЗ забувши про обіцянки, дані виборцям, перейшов на бік "антидемократичної коаліції".

Голованова І.  "Нам своє робить..." // Житомирщина. - 2007. - № 28. - 15 берез. - С. 4. - Житомирська обл.
V звітно-виборна конференція Житомирської регіональної організації політичної партії НСНУ пройшла напередодні IV з'їзду партії, інформує автор статті. Депутати оцінили не лише роботу за звітний період, а й місце партії в громадсько-політичній структурі держави, процеси, що відбуваються в самій партії, і причини, що поставили її в невигідне становище в українському політикумі.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Платонова Л.  Про політичну ситуацію в Україні // Запорізька правда. - 2007. - № 52. - 7 квіт. - С. 2. - Запорізька обл.
Кореспондент повідомляє про спільні збори депутатів обласної і Запорізької міської рад з одним питанням порядку денного - "Про політичну ситуацію в Україні". Голова обласної ради Олександр Нефьодов вважає, що Указ Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України", нові вибори, ще більше загострять політичну ситуацію, що порушить рівновагу в суспільстві. Учасники зборів прийняли звернення спільних зборів депутатів Запорізької обласної та міської рад до жителів області та місцевих осередків політичних партій і громадських організацій, в якому сподіваються на врегулювання політичного конфлікту.

Черниш В.  Указ президента є обов'язковим для виконання: [Прес-конференція голови Кіровоградської облдержадміністрації]/ Записала О. Кобенець // Народне слово. - 2007. - № 38. - 7 квіт. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Президент України Віктор Ющенко зустрічався із головами облдержадміністрацій відносно питання дострокових виборів до Верховної Ради, повідомляє автор статті. Голова Кіровоградської облдержадміністрації Вадим Черниш разом з іншими головами адміністрацій, запевнили, що в областях створено всі належні умови для здійснення демократичного волевиявлення виборців. "Не треба робити трагедії з того, що в Україні відбудуться дострокові вибори, - зазначив В.Черниш. - У деяких європейських країнах позачергові вибори проводяться частіше ніж чергові".

Депутати відповідальні перед виборцями/ Інф. ред. газети // Зоря. - 2007. - № 38. - 7 квіт. - С. 1-2. - Дніпропетровська обл.
Позачергова сесія Дніпропетровської обласної ради відбулася з нагоди підтвердження особливої відповідальності регіону за долю України. Темою порядку денного було питання "Про політичну ситуацію, що склалася в Україні". Народний депутат Олег ЦАРЬОВ висловив вдячність усім, з чиєї ініціативи відбулася ця сесія. Сесія прийняла рішення про необхідність додержуватися Конституції України і звернулася до Президента України, з проханням повернути країну до конституційного порядку.

Пропонується пошук компромісу/ Прес-служба обласної ради // Одеські вісті. - 2007. - № 30. - 7 квіт. - С. 3. - Одеська обл.
На восьмій сесії Одеська обласна рада ухвалила звернення до Президента України щодо недопущення дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Ініціаторами проекту звернення стали фракції Партія регіонів, Соціалістичної партії та Партії пенсіонерів в обласній раді. У своєму зверненні депутати Одеської обласної ради закликають Президента скасувати підписаний ним Указ "Про дострокове припинення повноваження Верховної Ради України" і дати можливість законно обраній Верховній Раді України працювати для людей і країни.

Есенина Ю.  Об ответственности и героизме // Жизнь. - 2007. - № 51. - 6 апр. - С. 2. - Донецька обл.
Основной темой пресс - конференции председателя Донецкой облгосадминистрации Владимира Логвиненко была политическая ситуация в Украине и обсуждение возможной подготовки к досрочным выборам. "Прежде всего, есть Указ Президента. Легитимность его подтвердит Конституционный суд. А учитывая то, что время уже идет по выборам, состоятся эти выборы, не состоятся, но быть готовыми к их проведению - это наша задача", - отметил В. Логвиненко. Но все же глава области считает, что досрочные выборы стране не нужны, а политики должны договориться и не допустить этого.

Ненцінський А.  Олександр Буханевич: Президент виконав свій обов'язок гаранта Конституції, додержання прав і свобод громадян України // Подільські вісті. - 2007. - № 48. - 6 квіт. - С. 1. - Хмельницька обл.
Голова облдержадміністрації Олександр Буханевич і голова обласної ради Іван Гладуняк зустрічалися з керівниками правоохоронних органів області, головами райдержадміністрацій, міськими головами та журналістами, повідомляє автор. Буханевич наголосив на тому, що Указ Президента України незворотний, норми, які містяться в ньому є чіткими і бездоганними.

Радева Л.  Выход из политического кризиса - в Конституционном суде // Крымские известия. - 2007. - № 62. - 6 апр. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Очередной политический кризис, который переживает страна, касается не только высших эшелонов власти. Корреспондент газеты привел комментарии депутатов парламента Крыма, которые представляют различные политические силы, с просьбой дать свою оценку происходящим в стране событиям. Как и следовало ожидать, акцентирует внимание  журналист, прозвучали различные, даже полярные точки зрения. И все-таки политики оказались единодушны: последнее слово в этой ситуации - за Конституционным судом Украины.

Есенина Ю.  Спокойствие и выдержка // Жизнь. - 2007. - № 50. - 5 апр. - С. 1. - Донецька обл.
Донецкий областной совет практически единодушно поддержал постановление Верховной Рады Украины о недопущении действий, которые угрожают конституционному правопорядку и общественному спокойствию, а так же призвал главу государства отменить указ о досрочном прекращении полномочий Верховной Рады и проведении досрочных выборов, сообщает корреспондент. До начала сессии состоялось торжественное подписание Меморандума о взаимопонимании и сотрудничестве между депутатскими фракциями Партии регионов, Социалистической партии и Коммунистической партии в Донецком областном совете.

Романюк Ю.  Депутати підтримали указ Президента // Галичина. - 2007. - № 49 - 50. – 5 – 11 квіт. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківську відбулася позачергова 11 - та сесія п'ятого демократичного скликання обласної ради. 87 депутатів, зауважує автор статті, у рекордно короткий термін обговорили суспільно-політичну ситуацію в державі, що склалася внаслідок загострення політичної кризи у Верховній Раді України, та одностайно схвалили звернення до жителів краю, управлінь та організацій. В зверненнях, що публікуються на шпальтах газети, депутати закликають до проведення законних, демократичних, чесних і прозорих дострокових виборів Верховної Ради України.

Чайка Л.  "Мы не должны просить. Мы вправе требовать!" // Луганская правда. - 2007. - № 38. - 5 апр. - С. 1. - Луганська обл.
Как сообщает автор, в Луганске состоялась внеочередная сессия областного совета пятого созыва. В повестку дня был включен один вопрос - "О политической ситуации в стране". На сессии кроме депутатов облсовета выступил депутат Верховной Рады Украины от фракции БЮТ - Виталий КУРИЛО. В частности, он подчеркнул: "Я только что приехал из Киева, и у меня создается впечатление, что чем дальше от столицы, тем больше истерии, - заявил народный депутат. - Давайте согласимся, что это никакая не узурпация власти, это просто выборы. … Поэтому я призываю вас соблюдать закон и подчиняться закону". Таким образом, акцентирует внимание автор, депутаты облсовета единогласны в своем отношении к указу Президента о роспуске парламента и проведении внеочередных выборов.

Левицькі Л.  Депутати вимагають розпустити парламент і призначити нові вибори // Вільне життя. - 2007. - № 26. - 31 берез. - С. 1. - Тернопільська обл.
На порядку денному позачергової сесії Тернопільської обласної ради було одне питання - "Про політичну ситуацію в країні", розповідає журналіст. Лідери обласних організації "Нашої України" та партії "Батьківщина" закликали забути чвари і об'єднатися з однією  метою: домогтися розпуску парламенту і проведення дострокових  виборів. Народний депутат Орест МУЦ, що брав участь у засіданні, вважає, що галичан турбує не стільки політична ситуація, скільки соціально-економічне становище в області. Депутати обласної ради прийняли звернення до Президента В. Ющенка щодо загострення політичної ситуації в Україні.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

"Народ уже устал от экспериментов!"/ Инф. ред. газеты // Луганская правда. - 2007. - № 38. - 5 апр. - С. 1. - Луганська обл.
В Луганске состоялся многочисленный митинг в поддержку Верховной Рады, действий Коалиции национального единства. Выступающие требовали прекратить опасные политические эксперименты и отозвать Указ о роспуске парламента.

"О спорте! Ти - світ"/ Прес-служба Одеської облради // Одеські вісті. - 2007. - № 29. - 5 квіт. - С. 12. - Одеська обл.
30-31 березня в Одесі відбулися турніри з більярду і тенісу за участю депутатів Верховної Ради, обласної та міських рад. На думку організаторів, такі контакти дозволяють представникам різних рівнів влади завести тісніше знайомство і провадити активний обмін інформацією.

Ні - протистоянню!/ Інф. ред. газети // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 41. - 3 ківт. - С. 1. - Миколаївська обл.
Майданні пристрасті у столиці знайшли відлуння і в регіонах, повідомляє кореспондент.
У м. Миколаєві було проведено мітинг із захисту Конституції України та національної єдності. Організували захід Миколаївська обласна та міська організації Партії регіонів, СПУ та КПУ.

Голованова І.  Мобілізувати державу і наше добре серце // Житомирщина. - 2007. - № 28. - 15 берез. - С. 1, 3. - Житомирська обл.
В Житомирі пройшла Всеукраїнська нарада "З любов'ю та турботою до дітей". На ній проаналізовано підсумки виконання Указу глави держави "Про проведення в Україні в 2006 році Року захисту прав дитини" та визначено пріоритети на 2007 рік. До Житомира на цю "державну педагогічну й батьківську" раду прибули понад 800 гостей з різних областей України, в тому числі народні депутати України, представники міністерств, голови облдержадміністрацій.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 25 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 11 по 13 квітня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення