Огляд реґіональної преси

Випуск 23, 4 - 6 квітня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Грач Л.  "Последние доводы бессильных": Комментарий народного депутата Украины/ Инф. ред. газеты // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 58. - 31 марта. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины прокомментировал информацию о проекте Указа Президента, в котором внеочередные выборы Верховного Совета назначены на 27 мая. "… Всё это классический пример политического шантажа, - считает народный депутат. - Бывшая ещё вчера ведущей "оранжевая" сила переживает один из наиболее мощных за последние годы кризисов как внутри власти, так и внутри партии. Это по большому счету - результат внедрения евроатлантической доктрины в общество, принадлежащее к восточнославянской цивилизации. … Это и есть план по расколу  страны, на которой недавно сделали ставку наиболее агрессивные политические силы евроатлантических антироссийских структур за рубежом".

Колесниченко В.  О статусе русского языка и города русской славы: Пресс - конференция народного депутата Украины и депутата Госдумы России/ В.Колесниченко, А.Фоменко; Записала Л. Обуховская // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 58. - 31 марта. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
В Крыму прошел Международный форум русистов, участие в котором взяли народный депутат Украины Вадим КОЛЕСНИЧЕНКО и депутат Госдумы России А. Фоменко. Они провели пресс-конференцию, на которой ответили на ряд вопросов относительно статуса русского языка, его развития, проблемах сохранения языков и культур малых народов. Вадим КОЛЕСНИЧЕНКО подчеркнул: "Я вхожу в антикризисную коалицию и должен сказать: мы никогда не стремились к ущемлению государственного языка. Но сегодня невозможно не отстаивать права носителей русского языка: каждый человек имеет право обучаться, говорить, использовать родной язык. Говорим в первую очередь о русском, потому что более пяти с половиной миллионов этнических украинцев считают его родным". Был обсужден законопроект о статусе города-героя Севастополя.

Сівкович В.  "Даєш мораторій на перекінчиків!": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І. Пукіш-Юнко // Високий замок. - 2007. - № 58. - 31 берез. – 1 квіт. - С. 3. - Чернівецька обл.
У Верховній Раді на зборах з приводу недопущення позачергових парламентських виборів представник Партії регіонів Володимир СІВКОВИЧ запропонував ввести тимчасовий мораторій на прийом у ряди коаліції депутатів з опозиційних фракцій. Свою пропозицію депутат прокоментував в інтерв'ю з кореспондентом газети. "Я запропонував ввести мораторій на період, доки Конституційний Суд не розгляне питання щодо механізму формування коаліції і легітимність персонального вступу депутатів у її ряди, - повідомив В. СІВКОВИЧ. - Якщо хтось з БЮТ чи "Нашої України" не згідний з позицією своєї фракції, хай вирішує це питання на свій розсуд".

Фаріон І.  Розпустити Верховну зРаду // Високий замок. - 2007. - № 58. - 31 берез. – 1 квіт. - С. 1. - Чернівецька обл.
Першою масовою акцією Комітету національного порятунку буде мітинг на столичному Майдані незалежності, повідомляє автор статті. У зверненні Комітету до глави держави йдеться про гостру політичну кризу в країні, яка виникла "внаслідок паплюження народного волевиявлення громадян і приходу до влади сил реваншу". Комітет національного порятунку, акцентує увагу автор статті заявив, що парламентська більшість використовує методи, несумісні з принципами парламентаризму і демократії.

Шенцев Д.  "Процес уже пішов...": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав І. Тесло // Слобідський край. - 2007. - № 36. - 31 берез. - С. 2. - Харківська обл.
Зустрівшись із народним депутатом від Партії регіонів Дмитром Олексійовичем ШЕНЦЕВИМ, кореспондент попросив його прокоментувати останні події у Верховній Раді - створення Коаліції національної єдності. "Я задоволений, бо це відповідає не лише інтересам правлячої коаліції, а й усьому суспільству, - говорить Д. О. ШЕНЦЕВ. Працюючи в Комітеті Верховної Ради, котрий займається екологічними проблемами Дмитро Олексійович розповів про свою роботу над створенням Екологічного кодексу. "Зараз з ученими та юристами розпочали велику роботу над підготовкою Екологічного кодексу. Потрібен він, вважаю, як повітря, бо збережемо й усе живе на планеті… А це ж найголовніше!", - підкреслив народний депутат.

Демчишин В.  Я ніколи в житті флюгероном не був: Прес - конференція народного депутата України/ Записав В. Золотарьов // Подільські вісті. - 2007. - № 44. - 30 берез. - С. 1. - Хмельницька обл.
Свою чергову прес-конференцію народний депутат України В. В. ДЕМЧИШИН розпочав нетрадиційно. Він розказав про своє життя, як йшов до свого політичного вибору, як нині почувається в якості народного депутата України тощо. Оцінюючи соціально-політичну ситуацію в державі, Василь ДЕМЧИШИН зауважив: "Мене особисто, багатьох моїх колег дуже турбує те, що деякі політичні сили налаштовані нині не на конструктив, пошук шляхів порозуміння між ними та нами, а на реванш, вони керуються лише одним - єдиним бажанням: будь - якими засобами взяти владу в свої руки. Опозиція, знаючи добре, що немає абсолютно ніяких законних підстав для розпуску парламенту тисне на Президента …". Зупинився народний обранець і на відповідних діях коаліції: Будемо звертатися до суспільства, роз'яснювати свою позицію. Нам треба усвідомити одне: людям практично байдуже, хто, якого політичного кольору стоїть біля керма влади, - вони хочуть лише двох речей: спокою в країні і поліпшення свого життя, конкретних справ усіх гілок влади для цього".

Петренко В.  Для Буджерака дрібниць немає, коли йдеться про людські проблеми: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав В. Петренко // Подільські вісті. - 2007. - № 44. - 30 берез. - С. 2. - Хмельницька обл.
Народний депутат України, голова облорганізації ВО "Батьківщина"  О. БУДЖЕРАК в своєму інтерв'ю зупинився на доброчинній діяльності,  проблемах регіону, своєму ставленню до актуальних питань жителів. "Думаю: воістину, в кожного своє мірило і свій масштаб у житті. Для одного людська проблема - дрібниця, від якої можна відмахнутися, для іншого - поклик до дії", - зазначив Олександр БУДЖЕРАК.

Демянко М.  Хата для депутата: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 45. – 29 берез. – 5 квіт. - С. 2. - Львівська обл.
Про те, які пільги на житло та грошову компенсацію мають депутати Верховної Ради України поділився з журналістами народний депутат України Микола ДЕМЯНКО, голова підкомітету з питань забезпечення діяльності народних депутатів України Комітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України. За його словами, житло дають у межах норм житлової площі, встановлених законом. Депутати мають право самі вибирати: взяти квартиру чи грошову компенсацію. "Треба зазначити, що згідно із законом про статус народного депутата, держава має забезпечити їх усім належним", - підкреслив М. ДЕМЯНКО.

Ковтуненко О.  Бютівська лихоманка: Інтерв'ю народних депутатів України/ О. Ковтуненко, О. Курило; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 45. – 29 берез. – 5 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Про те, чому депутати втікають з команди Юлії ТИМОШЕНКО до владної коаліції розповідають члени парламентської фракції БЮТ Олександр КОВТУНЕНКО та Віталій КУРИЛО. "Ці люди керуються власними інтересами. Не обов'язково матеріальними, але найчастіше саме ними", - говорить В. КУРИЛО. "Особисто я керувався миротворчими мотивами. - сказав О. КОВТУНЕНКО. - Я зрозумів, наскільки сильно ми своїми боями "стіна" на "стіну" розкололи країну".

Оніщук М.  "Коаліція хоче отримати монопольне право на владу": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 45. – 29 берез. – 5 квіт. - С. 5. - Львівська обл.
Черговим витком у складній політичній ситуації став перехід до лав коаліції депутатів від Партії промисловців та підприємців, яка формально ще до сьогодні представляє виборчий блок "Наша Україна". Протест висловили лише два представники партії - Станіслав ДОВГИЙ та Микола ОНІЩУК. За словами ОНІЩУКА, Партія регіонів "намагається здобути монопольне право на владу, але в Україні немає запобіжників, які могли б утримати суб'єкта цієї монополії".

Поживанов М.  "Тарасюк усуває конкурентів": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 45. – 29 берез. – 5 квіт. - С. 5. - Львівська обл.
Членство народного депутата Михайла ПОЖИВАНОВА у Народному русі України призупинене. Таке рішення прийнято на другій всеукраїнській партійній конференції НРУ. Однак ПОЖИВАНОВ стверджує, що ініціатором такого рішення був Голова Народного руху, екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк. "Звичайно, я не знав, що мене виключать напевно, але сподівався, що події на конференції розвиватимуться приблизно  за таким сценарієм. Відчував, що лідер партії Борис Тарасюк абсолютно не сприймає критику, - зазначив народний депутат. - До того ж він дуже мстива людина, тож я зрозумів, що з Тарасюком у мене майбутнього немає". Акцентуючи увагу на причинах свого звільнення, ПОЖИВАНОВ зазначив: "Я, нібито, своїм інтерв'ю завдав шкоди НРУ, коли критикував ту чи іншу партійну позицію пана Тарасюка", - зазначив ПОЖИВАНОВ. - Кожну мою думку, кожне моє слово перевіряли, аналізували, виривали з мого контексту і з відповідними негативними коментарями розсилали по обласних осередках НРУ". На питання стосовно політичного майбутнього партії, народний обранець додав: "Із цим лідером ні. Тарасюк на жаль, доведе НРУ до повного знищення".

Максимов О.  Бої без правил за версією Партії регіонів // Вільне життя. - 2007. - № 25. - 28 берез. - С. 9. - Тернопільська обл.
У своїй статті автор аналізує дії коаліції, зокрема причини зміни назви з "антикризової" на "Коаліцію національної єдності". Він проаналізував затвердження кандидатури Арсенія Яценюка на посаду міністра закордонних справ, перехід з "Нашої України" до протилежного табору А. КІНАХА з деякими членами своєї команди. За словами журналіста, ці кроки можна сприймати як загрозу для інших союзників Партії регіонів, тобто СПУ та КПУ.

Турчинов О.  "Гроші повинні обслуговувати соціальні програми, а не програми корупційні": Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляв Ю. Снігур // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 25. - 28 берез. - С. 2. - Тернопільська обл.
Народний депутат України, член БЮТ О. ТУРЧИНОВ в інтерв'ю висловив свою думку стосовно подій в Україні. Він вважає, що такого бездарного управління як нинішнє Україна ще не знала. "Уряд Януковича нагадує мені сільського ледацюгу з анекдоту, який хотів влітку працювати вчителем, а взимку - комбайнером", - сказав ТУРЧИНОВ  у розмові з журналістами. "Опозиція виконує соціальні функції уряду, а Кабінет Міністрів Януковича цілком зосередився на обслуговуванні тіньової економіки", - наголосив народний депутат. За словами ТУРЧИНОВА, уряд Януковича вже сьогодні свідомо приховує мільярди гривень, які можуть переміститися у тіньові сфери. "Ми готові скерувати їх на соціальні програми, доки вони не пішли обслуговувати програми корупційні", - говорить О.ТУРЧИНОВ.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Беззубов О.  В Україні будуть нові вибори?: Інтерв'ю члена політради облорганізації НСНУ/ Записала Т. Січко // Народне слово. - 2007. - № 35. - 31 берез. - С. 2. - Кіровоградська обл.
Депутатська фракція "Наша Україна" і БЮТ в Кіровоградській області звернулися до Президента України з вимогою негайно розпустити Верховну Раду і призначити дострокові вибори народних депутатів, зауважує автор статті. Прояснити ситуацію в країні взявся член політради обласної організації НСНУ Олександр Беззубов.

Свою позицію ЛОО ПППУ висловить на з'їзді партії/ Секретаріат ЛОО ПППУ // Високий замок. - 2007. - № 58. - 31 берез. – 1 квіт. - С. 3. - Львівська обл.
27 березня відбулося розширене засідання Ради Львівської обласної організації Партії промисловців і підприємців України, на яке були запрошені голови всіх районних та міських парторганізацій, а також депутати Львівської облради від ПППУ. Після обговорення останніх політичних подій в Україні Рада ЛОО ПППУ прийняла рішення, в якому, зокрема, йдеться: "Львівській обласній організації ПППУ залишитись на тих політичних позиціях, які вона декларувала протягом своєї діяльності в регіоні…".

Рівненська об`єднана опозиція - за розпуск парламенту/ Інф. ред. газети // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 13. - 30 берез. - С. 1. - Рівненська обл.
Єдиним шляхом до подолання політичної кризи у державі має стати розпуск парламенту та дострокові вибори. Про це представники рівненської об'єднаної опозиції заявили на спільній прес-конференції, у якій взяли участь керівники обласних організацій політичних партій "Народний союз "Наша Україна", "Блок Юлії Тимошенко" та громадського об'єднання "Народна самооборона", повідомляє редакція газети.

Дмитрук О.  Історія повторюється // Вінницька газета. - 2007. - № 39. - 29 берез. - С. 2. - Вінницька обл.
У Вінниці відбулась прес-конференція, в якій брали участь народний депутат Іван БОНДАРЧУК(СПУ), Віктор Антемюк (ПР) та Віктор Петров (КПУ). Вони оприлюднили меморандум щодо спільної роботи партій в областях, розповідає кореспондент. На запитання, чи можна очікувати переходу депутатів обласної ради від БЮТ і "Нашої України" до парламентської більшості, Іван БОНДАРЧУК не заперечив подібного розвитку подій. Після прес-конференції депутати зустрілися з начальником обласної санітарно-епідеміологічної станції та начальником управління екології та природних ресурсів у Вінницькій області.

Маланчук І.  Хто очолить "Нашу Україну"? // Експрес. - Л., 2007. - № 45. – 29 берез. – 5 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
В лавах "Народного союзу "Наша Україна" вирішується питання, хто очолить цю політичну силу. Про це кореспондентка запитала членів Політичної ради Народного союзу "Наша Україна" Ігоря Жданова, Бориса БЕСПАЛОГО, Юрія Павленка та директора соціологічної служби Віктора Небоженка. "Я вважаю, що оскільки визнаним і фактичним лідером НСНУ є і залишається Віктор Ющенко, то це треба привести у відповідність із формальним його статусом. Бо ми маємо досвід розвинутих демократичних країн, лідери яких успішно поєднують як партійну, так і державну діяльність", - сказав Борис БЕСПАЛИЙ.

Костенко Ю.  "Прагнемо стати українською владою в Україні": Інтерв'ю голови УНП/ Записав О. Грушовик // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 25. - 28 берез. - С. 2. - Тернопільська обл.
Кореспондент повідомляє, що УНП, НРУ, УРП "Собор", РХП та Партія відродження села підписали меморандум про створення блоку національно-демократичних та патріотичних сил. Один з ініціаторів цього об'єднання, голова Української народної партії Юрій Костенко відвідав Тернопіль, де спілкувався з однопартійцями-депутатами органів місцевого самоврядування та місцевими ЗМІ. Він зазначив, що єдиний політцентр правих сил ефективніше протидіятиме антиукраїнським устремлінням коаліції у Верховній Раді та уряду Януковича. "На наступних парламентських виборах прагнемо стати українською владою в Україні", - заявив лідер УНП.

Тернопільські підприємці - з "Нашою Україною"/ Інф. ред. газети // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 25. - 28 берез. - С. 1. - Тернопільська обл.
Члени ради тернопільської обласної організації Партії промисловців і підприємців України на своєму засіданні одностайно висловились за продовження участі в роботі фракції Блоку "Наша Україна" в органах місцевого самоврядування всіх рівнів. Вони проти входження до Коаліції національної єдності, повідомляє редакція газети.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Доспєхова О.  Сергій Чернов: "Харківська обласна рада не залишиться осторонь" // Слобідський край. - 2007. - № 36. - 31 берез. - С. 2. - Харківська обл.
За повідомленням автора статті, Харківська обласна рада має намір прийняти звернення, у якому порушуватиметься питання "стосовно захисту Президента, гаранта Конституції, від його оточення - керівництва Секретаріату й політичних сил, які не надають Президенту об'єктивну інформацію про стан справ у країні". Про це повідомив на прес - конференції заступник голови Харківської облради С.Чернов.

Іващук М.  "Достроково припинити повноваження Верховної Ради" // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 26. - 31 берез. - С. 2. - Тернопільська обл.
Позачергова сесія Тернопільської обласної ради п'ятого скликання розглянула питання про політичну ситуацію в країні, інформує автор. Ці події аналізують також на сесійних засіданнях райрад, скрізь приймають звернення до президента України з пропозицією - розпустити Верховну Раду, оскільки, підкреслює автор, її діяльність за участю нинішньої коаліційної більшості загрожує майбутньому України. Так ж рішучу позицію продемонстрували і депутати Тернопільської облради.

Клос С.  Тернопільщина закликає до дострокових виборів // Високий замок. - 2007. - №58. - 31 берез. – 1 квіт. - С. 3. - Тернопільська обл.
За повідомленням автора, на позачерговій сесії Тернопільської обласної ради, яка відбулася 29 березня депутати прийняли звернення до Президента щодо загострення політичної ситуації в Україні. В зверненні зазначено: "Діючу Верховну Раду України перетворено на плацдарм з'ясування політичних, бізнесових та кримінальних стосунків… Все це деморалізує суспільство і веде до неминучого і непередбачуваного за наслідками громадянського спротиву".

Тубіна С.  Рада повернула собі своє // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 13. - 30 берез. - С. 3. - Рівненська обл.
Дев'ята сесія Рівненської обласної ради видалася доволі напруженою, багатою на важливі рішення, гострі заяви та політичні перипетії, повідомляє кореспондент. Порядок денний налічував п'ятдесят пунктів, проте голосування пройшло майже в унісон. Автор статті вважає, що це є результатом угоди про співпрацю, укладену між двома найбільшими фракціями - "Наша Україна" та БЮТ, які переважно й визначають "погоду" в раді. Стаття містить коментарі членів фракцій та партій на місцях.

Нефьодов О.  "Без політичних амбіцій працюємо на потреби виборців": Інтерв'ю голови Запорізької облради/ Розмовляла Л. Платонова // Запорізька правда. - 2007. - № 46 - 47. - 29 берез. - С. 4. - Запорізька обл.
Голова Запорізької обласної ради Олександр Нефьодов розповів кореспонденту про розподіл бюджетних коштів серед районів, який планується провести на найближчій сесії обласної ради. Він приділив увагу співпраці обласної ради з народними депутатами України. Зокрема, Нефьодов відповів: "Ми сьогодні дуже тісно співробітничаємо не тільки з народними депутатами з Партії регіонів, а й з фракції "Нашої України", "БЮТ" тощо". Коментуючи політичну ситуацію в регіоні, Олександр Нефьодов відзначив, що на відміну від Київської та Кіровоградської міських рад, в запорізькій області бурхливих дебатів не передбачається.

Паркасевич Т.  Херсонський синдром // Експрес. - Л., 2007. - № 45. – 29 берез. – 5 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Форум депутатів усіх рівнів від коаліції, який проходив на Херсонщині, за словами кореспондента, перетворився на обговорення не лише місцевих проблем, Депутати висловлювалися стосовно ідеї ліквідування посади Президента. Дану заяву, на прохання журналіста, прокоментували голова фракції "Наша Україна" в Херсонській обласній раді Артем Кияновський та голова фракції КПУ в Херсонській облраді Володимир Овчаренко. Крім пропозиції ліквідувати посаду Президента, на форумі чути було дуже багато образливих і принизливих для Президента слів", - розповів Кияненко. "Якщо була прийнята політична реформа, то її треба довести до кінця", - вважає В.Овчаренко.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Народний депутат України Орест МУЦ: "Батьки студентів та абітурієнти повинні знати, що Тернопільський інститут економіки та підприємництва порушує вимоги з надання освітніх послуг"/ Прес-служба народного депутата України // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 26. - 31 берез. - С. 3. - Тернопільська обл.
9 лютого народний депутат України, голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення боротьби з організованою злочинністю та корупцією О. МУЦ подав запит щодо порушення законодавства та фактів корупції у приватному вищому навчальному закладі - Тернопільському інституті економіки і підприємництва. Орест МУЦ прокоментував ситуацію так: "Гадаю, ректор вузу добре обізнана з вимогами українського законодавства, отож цілком усвідомлювала, що працює з порушеннями. Оскільки навчання у вузі платне, і ректор, по суті, є власником вузу, то неякісна освіта - дуже нечесний бізнес стосовно і студентів, і їхніх батьків, які оплачують навчання. Йдеться і про непорядні дії ректора".

Яровий Л.  "Театр - це крик і печаль" // Слобідський край. - 2007. - № 35. - 29 берез. - С. 2. - Харківська обл.
У Харкові розпочався збір коштів на спорудження пам'ятника непересічному реформаторові українського театру, творцю "Березоля" Лесю Курбасу, розповідає кореспондент. Перші гривні до благодійної скриньки поклав відомий український театральний режисер, послідовник Леся Курбаса, Голова Національної спілки театральних діячів, народний депутат України Лесь ТАНЮК. Він вважає, що цей монумент має стояти там, де тепер височить вождь світового пролетаріату, з часів якого й розпочалися репресії.

Крецу В.  Як новодністровський мер сховався від нардепа Мельничука, який з'ясовував ситуацію із завищеними місцевими тарифами // Буковинське віче. - 2007. - № 22. - 28 берез. - С. 1. - Чернівецька обл.
Автор статті розповідає про діяльність народного депутата України, першого Секретаря Політради Соціалістичної партії України Михайла МЕЛЬНИЧУКА в місті Новодністровську Чернівецької області. Зокрема, йому вдалося вирішити проблему з надзвичайно високими тарифами на житлово-комунальні послуги. За пропозицією МЕЛЬНИЧУКА було створено робочу групу для вирішення цього питання. Суд виніс відповідне рішення, яке забезпечує права і свободи громадян, хоча місцева рада всіляко протистояла тому, щоб новодністровці почули правду з вуст МЕЛЬНИЧУКА.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 23 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 4 по 6 квітня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення