Огляд реґіональної преси

Випуск 22, 31 березня - 3 квітня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Буркут І.  Битва титанів // Час. - 2007. - № 13. - 29 берез. - С. 3. - Чернівецька обл.
Автор аналізує ситуацію, що склалася в політичному середовищі України. "Антикризова коаліція" змінила свою назву на "Коаліцію національної єдності", хоча зауважує автор статті, "об'єднання Януковича і СИМОНЕНКА з МОРОЗОМ та Кінахом навряд чи може претендувати на роль тієї самої "національної єдності". В свою чергу "нашоукраїнці" з "бютівцями" паралельно відновлюють роботу Комітету національного порятунку. На думку автора, протилежні політичні сили готуються до вирішальної битви.

Тихий О.  Законної коаліції немає // Деснянська правда. - 2007. - № 34. - 29 берез. - С. 2. - Деснянська обл.
Автор зосереджує увагу на політичній ситуації в Україні. Об'єднана опозиція "Нашої України" та БЮТ виступила за необхідність поновлення Комітету національного порятунку, акцентує увагу автор. Сьогодні цей Комітет має на меті не допустити реваншу "колишніх" та узурпацію влади Партією регіонів.

Турчинов О.  "Кровопролиття виключено, якщо рішуче застосовувати владні повноваження": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав І. Пукіш - Юнко // Високий замок. - 2007. - №57. - 29 берез. - 4 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
Поновлення роботи Комітету національного порятунку визвано важкою кризовою ситуацією в країні. Цю тему прокоментував народний депутат України, перший заступник голови фракції БЮТ Олександр ТУРЧИНОВ. "Щодо Комітету національного порятунку, то це не буде поновлення того комітету, який було створено 2004 року. Буде заявка на участь політичних партій, громадських організацій і звернення до Президента з вимогою розпустити парламент", - проаналізував народний депутат. Коментуючи тему розпуску парламенту, ТУРЧИНОВ підкреслив: "Для рішення про розпуск Верховної Ради є всі підстави, у тому числі і юридичні. Президент зобов'язаний реагувати на загрози державному ладу",  - вважає народний обранець.

Басараб М.  Хто залишиться в опозиції?: Інтерв'ю українського політолога/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 44. – 27 - 28 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Своє бачення політичної ситуації та прогнози на майбутнє в українській політиці висловив відомий український політолог Михайло Басараб. На думку експерта, опозиційні фракції у парламенті невдовзі може спіткати "ефект доміно". "Ситуація справді набуває драматичного для опозиції розвитку. …Уже найближчим часом, за місяць-два, ми можемо стати свідками катастрофи опозиції: коаліція назбирає триста мандатів, а в опозиції залишиться близько півтораста народних обранців", - говорить Басараб. Він прогнозує: "Тому, ймовірно, у цих процесах є й позитив. Бо на наступних виборах уже не одна політична сила замислиться, кого варто брати у свої списки: кон’юнктурників та бізнесменів, а чи політиків з ідеологічним мисленням".

Білорус О.  Замість кризи - "єдність": Інтерв'ю народних депутатів України/ О. Білорус, В. Зубанов; Записала І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 44. – 27 - 28 берез. - С. 5. - Львівська обл.
Антикризова коаліція перейменувалася на "Коаліцію національної єдності", повідомляє автор статті. Про те, чи є підстави вважати, що у країні минула криза кореспондент спілкувалась з народними депутатами України Володимиром ЗУБАНОВИМ та Олегом БІЛОРУСОМ. "Стара назва була тимчасовою. В час її створення у країні була і економічна, і політична кризи. - говорить В. ЗУБАНОВ. - Нині ми вважаємо, що криза багато в чому подолана". "Жодна криза - ні економічна, ні політична - у країні не подолана, навпаки, криза поглиблюється", - наголошує, в свою чергу  О. БЛОРУС. Він вважає, що "немає жодних підстав називати коаліцію "Коаліцією національної єдності", тому що вона навпаки сіє розкол і розбрат у державі".

Дончик Т.  Григорій Заболотний: "Нас сильними робить єднання" // Вінниччина. - 2007. - № 24. - 27 берез. - С. 1. - Вінницька обл.
У Вінниці відбулося спільне засідання колегії облдержадміністрації та координаційної ради, в ньому взяв участь й Голова Верховної ради України Олександр  МОРОЗ. На засіданні була порушена тема благоустрою населених пунктів області. Спочатку цього питання торкнувся голова облдержадміністрації Олександр Домбровський, не обминули їх у своїх виступах і Голова Верховної Ради Олександр МОРОЗ, і міністр внутрішніх справ Василь Цушко. На питання відносно дострокових виборів спікер відповів наступним чином: "Ніяких дострокових виборів, референдуму чи імпічменту не буде, а працюватиме стабільна влада".

Сивульський М.  За газову трубу, за Президента!: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 44. – 27 - 28 берез. - С. 4. - Львівська обл.
У першу річницю парламентських виборів, українська опозиція поновила діяльність Комітету національного порятунку. За словами лідера БЮТ Юлії ТИМОШЕНКО, комітет "відновлює діяльність заради проведення в країні дострокових парламентських виборів". Докладніше про поновлену діяльність Комітету розповів народний депутат України, член фракції БЮТ Микола СИВУЛЬСЬКИЙ: " - Це пов'язано з ситуацією, яка склалася в країні й яку можна охарактеризувати таким висловом: повзучий конституційний переворот, - наголосив народний депутат. - Мова йде тільки про конституційні заходи". Він вважає, що "те, що нині діється у стінах Верховної Ради - перекуповування, залякування та переманювання народних депутатів, - не конституційне".

Шахнюк О.  "Оранжисты" в стадии посинения, или почему парламентская оппозиция тает на глазах // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 54. - 27 марта. - С. 1 - 2. - Автономна Республіка Крим.
Парламентское большинство в Верховном Совете Украины увеличилось на 11 человек. Вслед за группой Анатолия КИНАХА о переходе в стан Януковича заявили два  "бютовца" и один "нашеукраинец". Таким образом, по словам корреспондента, прогноз Александра  МОРОЗА о создании парламентского большинства в 300 голосов может сбыться уже в апреле. Юлия ТИМОШЕНКО недавно заявила, что если влияние закона об императивном мандате не будет распространено с местных Советов на высший законодательный орган, то Виктор Янукович получит нужные ему 300 "штыков" в парламенте через две недели. По мнению журналиста, даже 300 голосов не обеспечат спокойной жизни для парламента.

Юрченко А.  Расскажи нардепу о проблеме... // Жизнь. - 2007. - № 44. - 27 марта. - С. 1, 3. - Донецька обл.
Донецк посетил народный депутат Украины, председатель подкомитета по вопросам земельных отношений комитета Верховной Рады Украины по аграрной политике и земельным отношениям Валерий БЕВЗЕНКО, сообщает корреспондент газеты. Как народный депутат, он закреплен в Донецкой области за Волновахским и Великоновоселовским районами, по этому основная его деятельность направлена на решение проблем данных районов. Кроме того, пребывая в Донецке, депутат коснулся темы необходимости размежевания земель на государственные и коммунальные. "Вся проблема в том, - сказал БЕВЗЕНКО, - что решение данного вопроса по времени занимает 1,5 - 2 года. Так как правительство меняется каждый год, это сложно сделать за время его существования".

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Жебрівський П.  Купив шубу - плати податок: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Т. Параскевич // Експрес. - Л., 2007. - № 44. – 27 - 28 берез. - С. 2. - Львівська обл.
Новий урядовий законопроект пропонує оподатковувати доходи українців, враховуючи їхні реальні видатки, повідомляє кореспондент. Зокрема, передбачено перехід до широкого використання непрямих методів визначення податкових зобов'язань. Даний законопроект та його демократичність прокоментував народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань бюджету Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ. "Це, так би мовити, батіг, який дається в руки податкових органів для переслідування неугодного бізнесу або того бізнесу, який не платить відкупне чи відступне податковим органам", - зауважує  ЖЕБРІВСЬКИЙ. Депутат вважає, "що в демократичній державі, якою хоче стати Україна, такі методи не можуть бути застосовані".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Шеленко Р.  Вислови Януковича нагадують Костенку про Медведчука // Час. - 2007. - № 13. - 29 берез. - С. 3. - Чернівецька обл.
В статті автор надає коментар лідера Української народної партії Ю. Костенка стосовно політичної кризи в Україні.  Юрій Костенко зупиняється на "здобутках" Коаліції національної єдності, порівнюючи їх із стратегією опозиційних сил. "Підсумовуючи аспекти політичної ситуації, - зауважує лідер УНП, - Українська народна партія бачить вихід лише в об'єднанні правих сил. … Свідченням цього є підписання 24 березня 5-ма правими партіями Меморандуму про створення Блоку національно-демократичних та патріотичних сил".

Костенко Ю.  Правиця таки буде: Інтерв'ю лідера УНП/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 44. – 27 - 28 берез. - С. 5. - Львівська обл.
П'ять партій підписали меморандум "Про створення блоку національно-демократичних та патріотичних сил". Серед них Українська народна партія, Народний рух України,  УРП "Собор", Республіканська християнська партія відродження села. Вони висловили готовність "сформувати блок національно-демократичних партій і об'єднати свої зусилля задля боротьби з "кризовою" парламентсько-урядовою коаліцією. Голова Української народної партії Юрій Костенко поділився з кореспондентом планами та методами, які планується використовувати в цьому протистоянні. "Ми об'єдналися, аби дати відсіч новій політичній команді, яка демонструє відверту антиукраїнськість", - сказав Костенко.

Кривоніс О.  "Ліві" та регіонали працюватимуть разом // Вінниччина. - 2007. - № 24. - 27 берез. - С. 1. - Вінницька обл.
Меморандум про співпрацю оприлюднили комуністи, соціалісти та представники Партії регіонів Вінниччини, повідомляє автор статті. На прес-конференції, яку провели лідери цих політичних сил, наголошувалося, що підписання подібного документа стало наслідком процесів, котрі відбуваються нині в столиці. Щоб досягти поставленої мети, необхідно виступити єдиним фронтом, вважають комуністи.

Сазонов К.  Оппозиция объединилась и требует распустить Верховную Раду // Донбасс. - 2007. - № 56. - 27 марта. - С. 3. - Донецька обл.
Автор статьи сообщает, что районные партийные организации "ВО "Батьківщина" и "Народного союза "Наша Україна" подписали договоры о сотрудничестве и совместных действиях в оппозиции. Цель соглашений - совместная деятельность по сохранению независимости Украины, развитие региона, защита демократии и прав человека. Участники подписания выступают за роспуск Верховной Рады, об этом заявил В.Скубенко, руководитель донецкой областной организации "ВО "Батьківщина".

Сазонов К.  Прекрасен будет наш союз? // Донбасс. - 2007. - № 56. - 27 марта. - С. 6. - Донецька обл.
Очередную попытку создать мощный блок правых сил предприняли партии, которые по рейтингу не прошли в парламент, сообщает корреспондент. В Киеве Украинская народная партия, Народный Рух Украины, УРП "Собор", Республиканская христианская партия и Партия возрождения села подписали меморандум "О создании блока национально-демократических и патриотических сил". По словам лидера НРУ, экс-министра иностранных дел Бориса Тарасюка, основной целью этого блока является объединение политических сил для подготовки к следующим парламентским выборам.

Харків'янам пропонували поборотися за мир і проти НАТО/ Інф. ред. газети // Слобідський край. - 2007. - № 34. - 27 берез. - С. 2. - Харківська обл.
Редакція газети повідомляє, що в Харкові відбулося опитування щодо вступу України до НАТО. Так званий харківський референдум був ініційований Партією регіонів, Соціалістичною та Комуністичною партіями. З'ясувалося, що більшість харків'ян проти вступу в Північноатлантичний альянс.

Свита И.  Местная оппозиция тоже за демократию // Днепровская правда. - 2007. - № 11. - 23 марта. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Председатель областной организации ВО "Батьківщина" А. Ульяхина и лидер фракции НСНУ в областном совете О. Белый подписали соглашение о создании единой оппозиции. Было отмечено, что БЮТ и Наша Украина всегда были соратниками, что мировоззренческие и идеологические позиции этих политических сил общие - это, в частности, принципы свободы демократии и национального единства.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Бабич Т.  Стратегію розвитку визначено // Київська правда. - 2007. - № 36. - 3 квіт. - С. 1. - Київська обл.
Стратегічний напрям розвитку Київщини на період до 2015 року та конкретні кроки на шляху наближення до цієї мети - так можна визначити зміст тих рішень, які прийняла десята сесія Київської обласної ради V скликання. Завдяки ґрунтовній попередній підготовці практично без дискусій пройшло і затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2007 рік та звіту про виконання бюджету області за 2006 рік.

Романова Н.  "Сили у мене вистачає": Інтерв'ю голови Чернігівської облради/ Записала Л. Пархоменко // Деснянська правда. - 2007. - № 34. - 29 берез. - С. 2. - Чернігівська обл.
Голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова провела прес-конференцію для чернігівських журналістів. Вона спинилася на підсумках річної діяльності обласної ради і, зокрема, дев'ятої сесії. Потім спілкування продовжилося у режимі діалогу. Наталія Романова висловила свою точку зору стосовно політичної ситуації: "Чомусь деякі люди, що проходять за партійними списками, вважають за можливе мати підстави на іншу лінію своєї поведінки, будучи у виборчому списку, за який голосувала певна частина населення. Це означає лише одне - політичне шахрайство. Нажаль воно сьогодні досить розповсюджено".

Есенина Ю.  Депутаты определили стратегию развития региона // Жизнь. - 2007. - № 44. - 27 марта. - С. 1-2. - Донецька обл.
Как сообщил автор, восьмая сессия Донецкого областного совета 5-го созыва, которая состоялась недавно в Донецке, была своего рода стратегической. В ее ходе рассмотрено сразу несколько важных для региона программ, направленных на развитие и поддержку различных сфер его жизни. В основе стратегии социально-экономического развития региона до 2015 г. - лежит разработанная ранее программа "Донбасс в ХХI столетии. Уроки реформ. Стратегия развития". Главной целью документа предусмотрено улучшение качества жизни населения за счет структурных изменений экономики и повышений конкурентоспособности региона.

Малин Г.  "Люди правильно кажуть, що платять зайве" // Житомирщина. - 2007. - № 29. - 17 берез. - С. 2. - Житомирська обл.
На пленарному засіданні дев'ятої сесії Житомирської міськради були присутні депутати - Юлія ТИМОШЕНКО, Олександр БАРАНІВСЬКИЙ, Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ, Сергій ПАШИНСЬКИЙ, а також голова облдержадміністрації Юрій Павленко. Головною темою засідання було вирішення проблеми житлово-комунального господарства. "Люди чекають від своїх лідерів не гарних слів, а чіткого результату", - зазначила у своєму виступі перед учасниками зібрання Юлія ТИМОШЕНКО. Вона впевнена, що саме місцева влада, здатна тепер посеред загального безладдя створити острівці порядку й реанімувати належний стиль керівництва.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 22 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 31 березня по 3 квітня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення