Огляд реґіональної преси

Випуск 21, 28 - 30 березня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Зубенко П.  Ми вчимося у Європи, Європа вчиться у нас // Київська правда. - 2007. - № 35. - 30 берез. - С. 1 - 2. - Київська обл.
Напередодні Київщина вітала учасників і гостей міжнародної конференції під назвою "Роль і місце служб зайнятості в забезпеченні гідної праці. Перспективи розвитку. Шляхи співпраці в умовах глобалізації". Участь у конференції взяла народний депутат України Уляна МОСТІПАН.

Дмитрук О.  Не морозь мене, Морозе // Вінницька газета. - 2007. - № 38. - 27 берез. - С. 1-2. - Вінницька обл.
22 березня на Вінниччині відбулася зустріч керівництва виконавчих структур та представницьких органів влади з Головою Верховної Ради України Олександром МОРОЗОМ та міністром МВС Василем ЦУШКОМ. Метою приїзду таких високоповажних осіб було ознайомлення зі станом справ регіону. Про соціально-економічний розвиток області, перспективи і проблеми виступив голова облради Г. Заболотний. На завершення слово взяв спікер парламенту О. МОРОЗ. Він торкнувся земельного питання, висловив своє ставлення до дій опозиції. Під час п'ятнадцятихвилинної прес-конференції Олександр МОРОЗ повідомив, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект, котрий повністю знівелюю Закон "Про імперативний мандат" і запевнив, що ніяких дострокових виборів не буде.

Бахтеева Т.  Выявить и вылечить: Комментарий народного депутата Украины/ Инф. ред. газеты // Донбасс. - 2007. - № 55. - 24 марта. - С. 10. - Донецька обл.
24 марта во всем мире прошел День борьбы с туберкулезом. Народный депутат Украины, глава парламентського комитета по охране здоровья Татьяна БАХТЕЕВА ппрокомментировала сложившуюся ситуацию на Украине по этому вопросу.  "8 февраля 2007 года Верховной Радой принята новая Общегосударственная программа противодействия заболеванию туберкулезом в 2007-2011 годах, - сообщила Т. БАХТЕЕВА, - в которой предусмотрен ряд безотлагательных и первоочередных мероприятий, охватывающих не только медицинские, но и социальные аспекты, а также вопросы материально-технического и финансового обеспечения".

Бережний І.  Конфронтація нікому не потрібна // Слобідський край. - 2007. - № 33. - 24 берез. - С. 3. - Харківська обл.
У прес-центрі на Харківщині відбулася зустріч народного депутата України Олександра ФЕЛЬДМАНА і представників ЗМІ. Приводом для цього став спільний договір фракцій БЮТ і "Нашої України" про співпрацю і створення головної опозиційної сили в Харкові. Також ФЕЛЬДМАН відповів на запитання журналістів і розповів про благодійний фонд, який опікується багатьма справами в житті Слобожанщини. "Зазначу, що нами створено міську громадську раду, - повідомив О. ФЕЛЬДМАН. - Її завдання - контроль, аналіз дій міської влади, а також вивчення думок харків'ян щодо подальшого розвитку міста. … Конфронтація нікому не потрібна - слід разом, за "круглим столом", розв'язувати всі болючі питання і проблеми". Олександр ФЕЛЬДМАН також проінформував присутніх про благочинну діяльність фонду, який він очолює. Зокрема, готується унікальний пілотний проект щодо захисту прав і свобод безпритульних дітей.

Маланчук І.  Новий імідж Раїси Богатирьової // Експрес. - Л., 2007. - № 43. – 24 - 25 берез. - С. 8. - Львівська обл.
Про новий імідж народного депутата України, лідера фракції Партії регіонів Раїси БОГАТИРЬОВОЇ - в статті автора. Журналістка намагається з'ясувати це питання у самої "головної регіоналки". "Створюють мій імідж багато помічників, але це все відбувається під моїм керуванням", - каже Раїса Василівна.

Крикунов А.  Президент может распустить парламент // Донбасс. - 2007. - № 54. - 23 марта. - С. 6. - Донецька обл.
Автор акцентирует внимание на возможном роспуске парламента Украины. Парламентскому большинству был поставлен ультиматум, от выполнения которого зависит будущее страны. Обе фракции - НСНУ и БЮТ - готовы бойкотировать заседания Рады до полного выполнения требований оппозиционных сил.

Бондар О.  Приватизація? Ну, ну…: Коментар народного депутата України/ Записала С. Олійник // Експрес. - Л., 2007. - № 42. – 23 - 24 берез. - С. 2. - Львівська обл.
Згідно із законом, цього року передбачена приватизація багатьох об'єктів. Голова Фонду держмайна пані Семенюк запевняє, що до кінця нинішнього кварталу до державної скарбниці надійдуть заплановані кошти. Своїми думками з приводу стану приватизації в Україні поділився Олександр Бондар - заступник голови спеціальної парламентської контрольної комісії з питань приватизації, голова підкомітету з питань власності та інших речових прав Комітету Верховної Ради з питань економічної політики. "План приватизації однозначно буде зірвано, - вважає О. БОНДАР. - Фонд держмайна хоче продавати пакети, які нікому не потрібні, які скуповуватимуть за безцінь "свої" люди.

Грицик Ю.  Хто виграв, хто програв?: Коментар народних депутатів та українських політиків/ Грицик Ю. // Експрес. - Л., 2007. - № 42. – 23 - 24 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Коаліція підтримала кандидатуру голови Секретаріату Президента  Арсенія Яценюка, запропоновану Президентом, на посаду міністра закордонних справ. Мотиви призначення Яценюка коментують політики та українські експерти, які вважають призначення Арсенія Яценюка головою МЗС вдалим компромісом Президента та коаліції. Олег БІЛОРУС, народний депутат (БЮТ): "Президент пішов на вимушений компроміс, який цілком влаштував коаліцію. Він не міг втретє пропонувати Огризка, бо це була б патова ситуація". Борис БЕСПАЛИЙ ("Наша Україна"): "Як на мене, то це не виграш, не програш, а нічия на користь України. Адже позитив полягає хоча б у тому, що це призначення, а не звільнення президентського протеже".

Гасюк П.  За Україну і народ стоятиме до кінця: Інтерв'ю народного депутата України/ Інф. ред. газети // Час. - 2007. - № 12. - 22 берез. - С. 4. - Чернівецька обл.
Народний депутат України Петро ГАСЮК на брифінгу для журналістів зупинився на політичній та соціально-економічній ситуації в країні, прокоментував вплив об'єднаної опозиції на діяльність уряду. "Ми знову маємо перші перемоги над коаліцією", - зазначив народний обранець. Зупинившись на питанні незалежності нашої держави, він підкреслив: "Владна коаліція, за словами нашої лідерки Юлії ТИМОШЕНКО, створила суттєву загрозу незалежності. Вона шматками розпродує наш суверенітет, аби тільки ще якийсь термін залишитись при владі".

Грибан А.  Перекладати проблеми ЖКГ на плечі людей - цинічно // Житомирщина. - 2007. - № 24. - 3 берез. - С. 5. - Житомирська обл.
Проблемам ЖКГ, питанню тарифів, присвятив свою прес-конференцію голова обласного осередку БЮТ, народний депутат України С. ПАШИНСЬКИЙ. Житомиряни отримали несправедливе співвідношення нових цін на комунальні послуги та середньої заробітної плати. Було створено спеціальну комісію для вивчення тарифів. "Комісія працювала майже в підпільних умовах, документи доводилось буквально виривати", - стверджує С. ПАШИНСЬКИЙ.

Горицвіт Р.  Добробут - власними руками // Житомирщина. - 2007. - № 24. - 3 берез. - С. 3. - Анот.: Житомирська обл.
Народний депутат України, перший заступник голови Бюджетного комітету Верховної Ради, голова Житомирської регіональної організації НСНУ Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ, який приїхав з групою однопартійців у Великі Коровинці на Житомирщину, став ініціатором і головним сподвижником проекту "Добробут - своїми руками!". Мета цього проекту - зорганізувати громаду, пробудити її активність на облаштування життя своїх сіл і селищ за європейськими стандартами", повідомляє автор статті. На урочистостях, П. ЖЕБРІВСЬКИЙ зазначив: "Головне наше завдання - показати, що ви самі можете зробити європейське село і довести, що це реально! … Треба поважати себе і любити свою землю!"

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Жулинський М.  Усі на порятунок НСНУ!: Інтерв'ю Голови національної ради з питань культури і духовності/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 42. – 23 - 24 берез. - С. 3. - Львівська обл.
Віктор Балога, голова ради "Народного союзу "Наша Україна", керівник Секретаріату Президента, запропонував лідерам політичних сил колишнього помаранчевого табору до кінця березня визначитись з питаннями самоліквідації своїх партій і вступу до НСНУ. Кореспондент поцікавився думкою з цього приводу Миколи Жулинського - голови Національної ради з питань культури і духовності. Жулинський вважає, що втілення в життя пропозиції Балоги є дуже перспективною справою. "На жаль, багато хто просто недооцінює те, що нині відбувається в країні". - наголосив він.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Віценя Л.  Стабільність - передумова розвитку/ Л. Віценя, Л. Коробка // Зоря. - 2007. - № 35. - 27 берез. - С. 1. - Полтавська обл.
Відбулося чергове розширене засідання колегії облдержадміністрації. На ньому було розглянуто питання про хід виконання обласної програми розвитку культури на 2006-2010 роки, проведення весняно-польових робіт і перспективи розвитку галузі тваринництва у поточному році.

Логвиненко Л.  В. Салигін "Коли немає стабільності в країні чи окремо взятому регіоні, від цього ніхто не виграє" // Слобідський край. - 2007. - № 33. - 24 берез. - С. 2. - Харківська обл.
Інформацію про засідання Кабміну, на якому сам був присутній, розповів на брифінгу голова Харківської обласної ради В.Салигін. Він також торкнувся важливих проблем регіону.

Пшеничний Ю.  75 питань протягом п'яти годин // Зоря. - 2007. - № 32. - 24 берез. - С. 1-2. - Дніпропетровська обл.
Під головуванням голови обласної ради Ю. Вілкула відбулася сьома сесія Дніпропетровської обласної ради V скликання. В її роботі взяли участь голова облдержадміністрації Н.Дєєва, народні депутати України, керівники правоохоронних та контролюючих органів, органів місцевого самоврядування регіону.

Перші 500 днів Надії Дєєвої/ Прес-служба голови облдержадміністрації // Зоря. - 2007. - № 32. - 24 берез. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
За повідомленням автора, 25 березня виповнилося 500 днів з того часу, як на посаду голови Дніпропетровської обласної держадміністрації було призначено Надію Дієву. За 500 днів, що минули, голова облдержадміністрації Н. Дєєва отримала широке визнання як у себе в області, так і в Україні та за її межами. Вона плідно працює над вирішенням найскладніших питань у промисловості, сільському господарстві, багато сил докладає для зміцнення міжнародних зв'язків з Росією, США та іншими розвинутими країнами.

Ольга Сідень: "Бюджет 2006 року - позитивний старт для бюджету 2007"/ Прес-служба облдержадміністрації // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 36. - 22 берез. - С. 2. - Миколаївська обл.
Редакція газети повідомляє, що перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Туманик та головне фінансове управління облдержадміністрації на чолі з начальником управління Ольгою Сідень представили звіт про виконання обласного бюджету Миколаївської області за 2006 рік. "Бюджет 2006 року взагалі є позитивним у рамках стартових умов для бюджету 2007 року. Майже по всіх показниках спостерігається збільшення", - зазначила Ольга Сідень.

Ригун А.  Бізнес і влада: діалог триває // Житомирщина. - 2007. - № 27. - 13 берез. - С. 2. - Житомирська обл.
Житомир став п'ятим містом України, де створено регіональну філію Європейський бізнес Асоціації. З цієї нагоди в обласному центрі відбулися інформаційні збори Асоціації за участю членів правління ЄБА, голови облдержадміністрації Ю. Павленка, народного депутата України М. В. ПРИСЯЖНЮКА.

Зустрічі з депутатами/ Прес-служба облдержадміністрації // Житомирщина. - 2007. - № 25. - 6 берез. - С. 1. - Житомирська обл.
1 березня голова облдержадміністрації Юрій Павленко зустрівся з депутатськими фракціями облради. Темою зустрічі, зокрема, з представниками фракції Соціалістичної партії були спільні пріоритети соціально-економічного розвитку Житомирщини у 2007 році. "Узгодження дій облдержадміністрації та обласної ради , - наголосив Ю. Павленко, - сприятиме ефективнішому розв'язанню проблем жителів Житомирщини".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 21 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 28 по 30 березня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення