|
Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядуванняПукіш-Юнко І. Коаліція заволоділа "футбольною командою" // Високий замок. - 2007. - № 53. – 24 - 25 берез. - С. 3. - Львівська обл.
За повідомленням автора, всього за два дні парламентська більшість у Верховній Раді поповнилася шістьма депутатами з "Нашої України" і п'ятьма "бютівцями". Свої коментарі кореспонденту газети надали народні депутати С. КУРПІЛЬ (БЮТ) та В.СІВКОВИЧ (Партія регіонів). Степан КУРПІЛЬ: "Адже повним ходом йде формування конституційної більшості шляхом підкупу, шантажу і залякування. І така більшість загрожуватиме існуванню держави". Володимир СІВКОВИЧ: " Причина переходів банальна - поведінка опозиції. Опозиція не може продемонструвати ніякої стратегії у своїх діях."Бокий І. І знову "антикризова" коаліція: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Гринішина // Експрес. - Л., 2007. - № 41. – 22 - 29 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Під час зустрічі Президента із прем'єр-міністром, спікером та керівниками фракцій в Секретаріаті Президента було прийнято рішення про створення робочої групи, яка буде розробляти зміни до Конституції. Детальніше про склад та завдання цієї комісії кореспондент газети запитував голову фракції СПУ Івана БОКИЯ. Він розповів, що комісія буде доволі чисельною, до неї будуть входити представники Секретаріату Президента, делегати від уряду та парламенту. "Зауважте, що членами цієї комісії не будуть депутати: туди делегували тільки юристів, - наголосив БОКИЙ. - Вирішено, що ця комісія вноситимемо свої пропозиції до Верховної Ради. … Отож ця комісія Верховної Ради й буде єдиною комісією, яка, згідно з Конституцією, уповноважена робити якісь зміни і вносити їх на затвердження парламенту".Гладій М. Земля вже має паспорт: Коментар народного депутата України/ Записала І. Конторських // Експрес. - Л., 2007. - № 41. – 22 - 29 берез. - С. 9. - Львівська обл.
Нарешті ухвалено Закон "Про державний земельний кадастр", на який українські селяни чекали аж п'ятнадцять років, повідомляє автор статті. Даний закон для редакції газети прокоментував Михайло ГЛАДІЙ, голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, доктор економічних відносин. "З прийняттям закону селянин нарешті відчує, що він справді володар своєї землі, яка має відповідний рейтинг і грошовий еквівалент", - сказав М. Гладій.
Горбатюк А. Про газ, тарифи і мораль // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 32. - 22 берез. - С. 2. - Волинська обл.
Народний депутат України А. ГОРБАТЮК приділяє увагу розвитку та діяльності українського паливно-енергетичного комплексу та ролі знакових фігур від опозиції в цьому процесі, а також зосереджує увагу на зростанні тарифів в житлово-комунальному господарстві, аналізує яким чином проходило їх зростання. Сьогодні, на його думку, "чільники опозиції намагаються спекулювати на темі газу, тарифів і роблять це з особливим цинізмом, не маючи на це ніякого морального права. "Адже всі вони доклали багато зусиль для того, щоб значно подорожчав газ, щоб тарифи зросли в кілька разів, - переконаний А. ГОРБАТЮК. Щоб покращити ситуацію, Анатолій ГОРБАТЮК вважає, що "необхідне лише щире бажання місцевої влади попрацювати для людей".Катеринчук М. "Досить шукати гетьманів": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 41. – 22 - 29 берез. - С. 1, 3. - Львівська обл.
Про політичне сьогодення - розмова з народним депутатом України Миколою КАТЕРИНЧУКОМ. "Демократія у нашій державі переживає не найкращі часи, - зауважує народний обранець. - Бачимо спробу виконавчої гілки влади узурпувати повноваження. Йде війна на знищення гаранта демократичних змін в Україні - Президента Віктора Ющенка". Акцентуючи увагу на ролі опозиції, М. КАТЕРИНЧУК підкреслив: "Нинішня опозиція є об'єднаною, Президент це відчуває і тому повністю на неї спирається".Лук'яненко Л. Що робити?: Коментар народних депутатів/ Л.Лук'яненко, С.Хмара; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 41. – 22 - 29 берез. - С. 3. - Львівська обл.
Народний депутат Л. ЛУК'ЯНЕНКО та колишній дисидент, досвідчений опозиціонер С. Хмара прокоментували тактику боротьби з провладною коаліцією, яку обрали опозиційні сили парламенту. Левко ЛУК'ЯНЕНКО: "Тепер я б порадив усім помаранчевим розпустити Верховну Раду і добитися дострокових виборів. В інтересах держави треба усунути цю більшість, яка є у Верховній Раді і керує Україною. На мій погляд тільки такий радикальний крок переломить політичну ситуацію в Україні". На думку С. Хмари необхідно "спробувати домогтися розпуску парламенту".Сівкович В. "Будуть і арешти, і в'язниці, і кров...": Інтерв'ю народних депутатів України/ В.Сівкович, В.Кириленко; Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 41. – 22 - 29 берез. -
С. 1-2. - Львівська обл.
Силове протистояння між владою та опозицією може перейти у драматичне русло. Наскільки ця тема сьогодні небезпечна, розповідають народні депутати України Володимир СІВКОВИЧ - Партія регіонів і В'ячеслав КИРИЛЕНКО - Наша Україна. В.СІВКОВИЧ: "… зараз усе залежить від мудрості керівництва держави - передусім Президента. Якщо Ющенко не змінить методів свого керівництва і діятиме так, як це він робить тепер, силове протистояння неминуче". В. КИРИЛЕНКО: "До певної міри силове протистояння вже почалося. Дії, які зараз інспірують силові структури за вказівкою уряду Януковича, у котре переконують, що правляча коаліція й уряд не зробили жодних висновків із подій 2004 року".Терьохін С. "Ми можемо створити спільну з американцями і росіянами систему ПРО": Інтерв'ю народного депутата/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 41. – 22 - 29 берез. - С. 5. - Львівська обл.
Журналіст повідомляє, що на думку народного депутата з фракції БЮТ Сергія ТЕРЬОХІНА, наша держава могла б стати ініціатором створення загальноєвропейської системи протиракетної оборони. Депутат вважає це можливим за допомогою радіолокаційних станцій, яких на території України є дві. "Наша держава виступила б як "голуб миру" і мала б від того непогані політичні дивіденди", - говорить ТЕРЬОХІН. "Я озвучу дану пропозицію у Верховній раді та домагатимусь прийняття відповідної постанови", - наголосив народний депутат.Турчинов О. "Ми максимально скоротимо правління уряду Януковича" // Експрес. - Л., 2007. - № 41. – 22 - 29 берез. - С. 8. - Львівська обл.
Народний депутат України, один з лідерів БЮТ Олександр ТУРЧИНОВ - про соціальну політику в Україні. На його думку, вона лицемірна і фальшива. "В Україні сьогодні все поставлено з ніг на голову, - зауважує народний обранець. - Опозиція виконує соціальні функції уряду, а Кабінет Міністрів Януковича перетворився на тіньовий уряд, в тому сенсі, що цілком зосередився на обслуговування тіньової економіки". Стосовно політичних прогнозів на майбутнє, О. ТУРЧИНОВ зауважив: "Ми впевнені в нашій перемозі. Нині кожен день перебування Януковича при владі несе такі колосальні негативи для країни, за які треба буде розплачуватися роками".Хара С. Коаліція запрошує зрадників: Інтерв'ю народного депутата/ Записав А.Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 41. – 22 - 29 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Про перехід народних депутатів від фракцій БЮТ та "Наша Україна" до Партії регіонів розповідає в інтерв'ю заступник голови фракції Партії регіонів Василь ХАРА. Депутат повідомив, що в найближчі два-три тижні коаліція поповниться на 24-28 осіб. "Головною причиною того, що частина депутатів опозиції вирішила перейти до антикризової коаліції, - це наслідок деструктивної політики Юлії ТИМОШЕНКО", - наголосив В.ХАРА. Він також запевнив, що ніяких матеріальних вигод депутати не отримають в разі переходу. "Вони мають свій бізнес, який не можуть спокійно провадити в стані війни", - зауважує народний обранець.Богатырева Р. Отсутствие здравого смысла как стиль работы украинской оппозиции: Интервью с народным депутатом Украины/ Записал И. Алексеев // Жизнь. - 2007. - № 41. - 21 марта. - С. 1. - Донецька обл.
Темой беседы корреспондента с народным депутатом Украины, лидером фракции Партии регионов Раисой БОГАТЫРЕВОЙ стали действия парламентской оппозиции, в результате которых те отказались участвовать в пленарных заседаниях парламента, а также выдвинули 17 требований для правящей коалиции. "Если говорить о содержании этих требований, то даже поверхностный анализ некоторых пунктов демонстрирует фактическое отсутствие здравого смысла, - подчеркнула Раиса БОГАТЫРЕВА. Объяснив позицию всех 17 требований, лидер парламентской фракции акцентировала внимание на том, "что 17 требований оппозиции - это просто "горячая" политическая реклама, которая не предусматривала никаких положительных результатов для людей".Фаріон І. Кінах зрадив Президента? // Високий замок. - 2007. - № 51. - 21 берез. - С. 1 - 2. - Львівська обл.
У парламенті, зауважує автор, було заявлено про нове політичне амплуа лідера Партії промисловців і підприємців, члена фракції "Наша Україна" А. КІНАХА. Голова ПСПУ каже, що його рішення залежатиме від того, "наскільки політична еліта в Україні зрозуміє, що вищим пріоритетом для неї повинні бути національні інтереси, а не програма окремої партії". Свій коментар надала народний депутат України Ксенія ЛЯПІНА (Наша Україна"): "Інформація про вчинок КІНАХА абсолютно не значить про "тектонічний розлом" у "Нашій Україні". … Наша фракція сьогодні в опозиції, і якщо якась частина депутатів не згідна з нею, то було б чесно написати заяву про вихід з фракції, покласти мандат, і тоді вже йти у вільне плавання з чистою душею".Західняк П. Антикризова короткозорість // Галичина. - 2007. - № 40. - 20 берез. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Автор зупиняється на підсумках зустрічі Президента України з Головою Верховної Ради О. МОРОЗОМ та з лідерами парламентських фракцій В. КИРИЛЕНКОМ ("НУ"), Ю. ТИМОШЕНКО (БЮТ), Р. БОГАТИРЬОВОЮ (ПР) БОКИЄМ (СПУ) та В. МАТВЄЄВИМ (КПУ). Темою зустрічі стало питання розбалансованості політичної влади в країні, невиконання політичних зобов'язань політичними силами. В свою чергу, Голова Верховної Ради О. МОРОЗ заперечив наявність парламентської кризи і не погодився з твердженням, що конституційні зміни внесли дисбаланс між гілками влади. У підсумку, зауважує автор, учасники консультацій таки домовилися про створення робочої групи, яка має внести пропозиції стосовно того, як вирівняти баланс влади в країні.БЮТ і "Наша Україна" на Київщині об'єдналися/ Прес-служба Київської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" // Київська правда. - 2007. - № 33. - 27 берез. - С. 2. - Київська обл.
На Київщині була підписана Угода про співпрацю обласних організацій політичних партій ВО "Батьківщина" та НСНУ на обласному рівні. Про це повідомив керівник Київської облпарторганізації ВО "Батьківщина" В. Кавун. Зокрема, він зауважив: "Ми порозумілися у відносинах між фракціями на всіх рівнях рад".Бурченя В. Знову разом // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 12. - 23 берез. - С. 1. - Рівненська обл.
На Рівненщині пройшла спільна прес-конференція лідерів обласних організації партій НСНУ та БЮТ - В. Марчука та Ю. Прокопчика. Вони заявили про спільну співпрацю обох блоків та зауважили, що на сьогодні в Україні відбувається загострення політичного протистояння. Найбільше занепокоєння, на їх думку, визиває намагання окремих політичних сил політизувати силові структури в Україні.Куліш В. Заява щодо підтримки Об'єднаної опозиції у Верховній Раді України/ В.Куліш, П.Гасюк // Буковинське віче. - 2007. - № 21. - 23 берез. - С. 2. - Чернівецька обл.
Керівники Чернівецьких обласних організацій політичних партій НСНУ та "ВО "Батьківщина", депутатська фракція НСНУ та ВО "Батьківщина" в обласній раді заявляють про підтримку спільної заяви Об'єднаної опозиції в парламенті та висловлюють своє переконання щодо реалізації положень заяви Об'єднаної опозиції, зокрема щодо проведення дострокових виборів, які зупинять системну кризу в країні, спровоковану нинішнім урядом.Михайлюк В. Виконуючи спільні директиви // Подільські вісті. - 2007. - № 38 - 39. - 22 берез. - С. 1. - Хмельницька обл.
Про спільну діяльність у краї двох політичних сил, "Нашої України" і "Батьківщини", розповіли на спільній прес-конференції голова облпарторганізації "Батьківщини" О. БУДЖЕРАК та голова облпарторганізації "Нашої України" Олександр Буханевич. Народний депутат України Олександр БУДЖЕРАК повідомивши про те, як у Верховній Раді фракції "НУ" і БЮТ" протистоять антикризовій коаліції, зазначив: "Наші фракції у парламенті ухвалили спільну заяву про систему невідкладних заходів по розв'язанню політичної і соціально-економічної кризи в Україні". Відповідно, на місцевому рівні почалася робота, спрямована на підтримку передбачених у заві заходів. Відтак, лідери облпарторганізацій розповіли про свої плани щодо спільної роботи, спрямованої на соціально-економічний розвиток краю подолання бідності, створення нових робочих місць.Тубіна С. Коли завершиться сесія? // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 12. - 23 берез. - С. 3. - Рівненська обл.
Тривале і непросте планується проведення чергової сесії Рівненської облради, повідомляє автор. Каменем спотикання на сесії може стати чимало питань. Зокрема, про розмежування та передачу майна області, розподіл фінансових коштів в регіоні, зміни до регламенту облради тощо.Підривається продовольча безпека країни // Деснянська правда. - 2007. - № 31. - 22 берез. - С. 2. - Чернігівська обл.
Депутатська фракція Народної Партії в обласній раді прийняла заяву з приводу ситуації, що склалася в агропромисловому комплексі області. Члени Народної Партії закликають всі політичні сили регіону об'єднати свої професіональні ресурси для підготовки пропозицій щодо внесення змін до законодавчої бази, яка стосується аграрного сектора.Бондарчук Н. Рідне Прибужжя // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 35. - 20 берез. - С. 1 - 2. - Миколаївська обл.
За повідомленням автора статті, 16 березня відбулася IX сесія обласної ради нинішнього п'ятого скликання. У роботі сесії взяв участь народний депутат України Сергій ЧМИРЬ. Було обговорено питання, щодо звіту голови обласної державної адміністрації з виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку Миколаївщини, актуальні проблемні питання регіону.
Огляд регіональної преси. - Вип. 20 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 24 по 27 березня 2007 року.
Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.