Огляд реґіональної преси

Випуск 19, 21 - 23 березня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Артеменко Ю.  За радіоактивні грибочки - до в'язниці: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 40. – 20 - 21 берез. - С. 6. - Львівська обл.
Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Адміністративного, Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо відповідальності за порушення правил радіаційної безпеки. Детальніше про це в розмові з народним депутатом України, заступником голови парламентського комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Юрієм АРТЕМЕНКОМ. Коментуючи необхідність прийняття цього документу, Ю. АРТЕМЕНКО підкреслив: "Сподіваємося, що це покладе край мародерству та зупинить покидьків, які наважуються заробляти на людському здоров'ї й чужій біді".

Грач Л.  Прощавай, коаліціє!: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Т. Паркасевич // Експрес. - Л., 2007. - № 40. – 20 - 21 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Фракція комуністів погрожує колегам по коаліції, що у разі проходження кандидатури Володимира Огризка на пост міністра закордонних справ, вони  змушені будуть вийти з більшості. На скільки серйозними є погрози комуністів та чому вони такі категоричні, кореспондентка з'ясовувала в народного депутата Леоніда ГРАЧА. "Річ не лише в кандидатурі, хоча вона й справді нам не подобається, а в геополітичному виборі зовнішньої політики держави, - говорить ГРАЧ. - Нам не подобається його конфронтація щодо Російської Федерації. Спрямованість втягнути Україну, усупереч волі більшості людей, у Блок НАТО".

Грицик Ю.  "Парад" звинувачень та образ // Експрес. - Л., 2007. - № 40. – 20 - 21 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Зустріч Президента України Віктора Ющенко з прем'єр-міністром Віктором Януковичем, головою Верховної Ради Олександром МОРОЗОМ та лідерами парламентських фракцій В. КИРИЛЕНКОМ, Ю. ТИМОШЕНКО, Р. БОГАТИРЬОВОЮ, І. БОКИЄМ та  В. МАТВЄЄВИМ вилилась, за словами кореспондента, в імпровізований "парад" взаємних звинувачень і образ. Хоча й темою зустрічі був "пошук шляхів подолання політичної кризи в державі", зустріч закінчилась домовленістю про створення робочої групи з внесення змін до Конституції. Свої  коментарі надали українські політологи В. Маленкович, В. Небоженко, а також народний депутат України В. ПОЛОХАЛО.

Катеринчук М.  "Янукович ставиться до опозиції гірше, ніж Кучма": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 40. – 20 - 21 берез. - С. 5. - Львівська обл.
Юрій Луценко, Микола КАТЕРИНЧУК та Давид ЖВАНІЯ провели на сході і півдні України зустрічі з виборцями. Ці заходи викликали незадовільне ставлення органів влади та опонентів, насамперед із числа агресивно-настроєних місцевих комуністів. Про причини такого протистояння розповідає народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК. "Всі наші зустрічі засвідчили, що жителі цих регіонів таки справді хочуть знати правду про ситуацію в державі, - проясняє ситуацію М. КАТЕРИНЧУК. - Саме тому, мабуть на наш мітинг у Харкові, попри всі заборони, прийшло майже двадцять тисяч осіб. Тому харківські керівники й бояться за своє майбутнє, адже прийшли до влади за рахунок маніпуляцій цих технологій і щодня все більше городян починає це усвідомлювати".

Поживанов М.  "Нам, рухівцям, потрібен новий лідер": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала А. Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 40. – 20 - 21 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Член Народного Руху України народний депутат Михайло ПОЖИВАНОВ, притримується думки, що ставлення лідера НРУ Бориса ТАРАСЮКА до критичних висловлювань деяких членів руху може призвести до припинення його діяльності й залишити Україну без національно-демократичної політичної сили. "За своїми задатками, ТАРАСЮК - чиновник-бюрократ, у хорошому розумінні цих слів, а от харизма лідерства, яка була притаманна В'ячеславу Чорноволу, в нього відсутня", - вважає ПОЖИВАНОВ. "Якихось радикальних дій я не передбачаю. А рухівці самі бачать плачевний стан своєї партії, а також те, як апативно керує нею Борис Іванович", - говорить народний обранець.

Пукіш-Юнко І.  "Навіщо антикризова коаліція, якщо кризи немає?" // Високий замок. - 2007. - № 50. - 20 берез. - С. 1-2. - Львівська обл.
Автор зупиняється на проведенні "круглого столу", до якого припрошував політичних опонентів Президент. До них Віктор Ющенко запросив прем'єра, спікера і лідерів парламентських фракцій. Під час зустрічі у Секретаріаті Президента на тему, як вийти з кризи, з'явилася дискусія, а чи є взагалі ця криза. Детальніше в статті автора.

Танюк Л.  Владу - в спадок?: Коментар народних депутатів України/ Л.Танюк, Л.Лук'яненко, Є.Філіндаш; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 40. – 20 - 21 берез. - С. 5. - Львівська обл.
Лідер Партії регіонів Раїса БОГАТИРЬОВА виступає за створення в Україні політичних династій, зауважує кореспондентка. На цю тему вона спілкувалася з депутатом від НСНУ Л. ТАНЮКОМ, представником фракції БЮТ Левком ЛУК'ЯНЕНКОМ та соціалістом Євгеном ФІЛІНДАШЕМ. "Політичні династії - це, певною мірою, засіб розвитку кланів. А клани, які створювалися на основі спільності економічних інтересів, виникли завдяки умінню використати неповноту законодавства або ж взагалі бандитським способом. Тому я не можу позитивно ставитись до таких династій", - сказав Левко ЛУК'ЯНЕНКО. На думку ТАНЮКА, "це спроба перетворити Україну на кланову державу". "А кланове бажання плекати ці еліти - це корупція і спроба створення ще одного ярма на шиї українців", - додав Лесь ТАНЮК. Євген ФІЛІНДАШ: "На мою думку, в Україні політичні династії дуже близькі до того, щоб бути сформованими, як ото кажуть, повноцінно. І в теперішній політичній ситуації це дуже небезпечно, бо й так доволі закрита від оновлення політична українська еліта може стати зовсім закритою перед людьми "не зі свого родинного кола".

Чорновіл Т.  Готовність номер один: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 40. – 20 - 21 берез. - С. 5. - Львівська обл.
Керівникам обласних організацій Партії регіонів наказано поновити роботу партійних виборчих штабів в областях. Дану ситуацію роз'яснює народний депутат України, член фракції Партії регіонів - Тарас ЧОРНОВІЛ. "Ми маємо завжди бути готові до проведення переможної виборчої кампанії та виконання програми під час перебування при владі" - говорить ЧОРНОВІЛ. Однак інформацію про те, що Партія регіонів вже спеціально готується до дострокових виборів, він назвав інформаційною "бомбою".

Грещук Г.  Про Тернопільський комбайновий заговорили у Верховній Раді // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 22. - 17 берез. - С. 1. - Тернопільська обл.
Проблеми комбайнобудівників стали темою розмови на пленарному засіданні сесії Верховної Ради. З трибуни найвищого законодавчого органу країни народний депутат Василь БОГАЧУК на всю Україну заявив, що лізингова компанія "Украгромашінвест" - "це такий собі анклав біди, злощастя і жахливого криміналітету". Василь Степанович запропонував, щоб його звернення як депутатський запит направили прем'єр-міністру і генеральному прокурору.

Орест Муц: "Нардепи-бютівці не вважають за потрібне розрахуватись з тернопільськими селянами за цукрові буряки"/ Прес-служба Тернопільського обласного відділення Партії регіонів // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 22. - 17 берез. - С. 2. - Тернопільська обл.
Народний депутат України, член фракції Партії регіонів у Верховній Раді, голова Тернопільського обласного відділення Партії регіонів Орест МУЦ ще торік, під час виступу у парламенті, заявив, що бютівці обкрадають тернопільських селян. Облрада зверталася до лідера БЮТ, щоб та вплинула на своїх однопартійців для  розрахування з тернопільськими селянами. При цьому Орест МУЦ зазначив: "Заяви місцевих бютівців про те, що вони "не допустять розкрадання Тернопільської області", такі ж декларативні як, і їхня боротьба з високими тарифами".

Вінський Й.  "Нас спокушатимуть великими грішми і залякуватимуть": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 38. – 16 - 17 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Заступник голови БЮТ, народний депутат України Йосип ВІНСЬКИЙ прокоментував заяву лідера фракції Партії регіонів, щодо збільшення членів антикризової коаліції. "Заради здобуття конституційної більшості, яка дасть їм можливість ухвалювати будь-які рішення і долати вето, вони готові на будь - які кроки, - акцентує увагу Йосип ВІНСЬКИЙ. Зупиняючись на методах збільшення чисельності народних обранців в антикризовій коаліції, він додав: "Щоб виконати його, задіяно дуже серйозний потенціал: і адміністративний, і фінансовий. У кулуарах Верховної Ради гуляє інформація про те, що коаліція готова платити 15 мільйонів доларів за кожного депутата - перевертня". Йосип ВІНСЬКИЙ зупинився і на питанні дострокових парламентських виборів: "Ми і далі виступаємо за дострокові вибори. Адже для них є як політичні, так і юридичні підстави, а також такі, котрі  пов'язані з безпекою країни".

Коваль В.  "Бий опозицію гривнею!": Інтерв'ю народних депутатів України/ Записав А. Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 38. – 16 - 17 берез. - С. 4. - Львівська обл.
За відсутність на пленарних засіданнях представників опозиційних сил, народні депутати антикризової коаліції пропонують не надавати заробітної плати відсутнім. Водночас опозиціонерам пригрозили позбавленням головування у парламентських комітетах. Подробицями цієї теми поділилися народний депутат України від Партії регіонів Дмитро СВЯТАШ та голова підкомітету з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради В'ячеслав КОВАЛЬ. Дмитро СВЯТАШ: "Якщо депутати не виконують вимог трудової дисципліни, вони мають бути якимось чином дисциплінарно покарані". В. КОВАЛЬ: "Це все пусті балачки, які мають на меті тільки одне: чинити психологічний тиск на народних депутатів України. Якщо депутат зареєструвався у залі, то позбавити його заробітної плати неможливо".

Західня П.  Ультиматум і психоз // Галичина. - 2007. - № 37 - 38. – 15 – 21 берез. - С. 1 - 2. - Івано-Франківська обл.
Ультиматум із 17 пунктів до "антикризової" коаліції, який днями фракції "Наша Україна" і БЮТ висунули на спільному засіданні в Секретаріаті Президента за участю В. Ющенка, став наступним кроком у гуртуванні розпорошених демократичних сил, зауважує автор. Обидві фракції заявили про намір не брати участі в роботі Верховної Ради, доки не буде виконано вимоги опозиції, повідомляє автор статті.

Сазонов К.  Колебания вице - спикера // Донбасс. - 2007. - № 49. - 15 марта. - С. 6. - Донецька обл.
Автор анализирует позицию народного депутата Украины Николая ТОМЕНКО, в результате карьерного роста. После того, как представители объединенной оппозиции в парламенте решили покинуть сессионный зал, требуя выполнения 17 требований для выхода из политического кризиса, вице - спикер ТОМЕНКО заверил журналистов, что будет оставаться на рабочем месте. "Я всегда говорил, что я очень слабый блокировщик, и по большей части такими делами не занимаюсь", - пообещал ТОМЕНКО журналистам. При этом напомнил, что одна из его функций как заместителя председателя Верховной Рады, которого делегировала оппозиция, - это контроль за соблюдением требований регламента и процедур во время ведения заседаний.

Шлемко Д.  Чому ми сьогодні так чинимо, або Про позицію єдиної опозиції // Західний кур'єр. - 2007. - № 10. - 15 берез. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
Народний депутат України, член фракції БЮТ Дмитро ШЛЕМКО в своїй статті зупинився на створенні єдиної опозиційної сили з фракцій БЮТ та НСНУ, на чолі з Президентом України. На його думку, цей крок в політичному середовищі України – це "виклик олігархічному утворенню в парламенті, який після цього практично стає недієвим, тому що всі закони, які ними будуть прийматися, можуть бути заветованими Президентом".

Шлемко Д.  17 позицій опозиції // Галичина. - 2007. - № 37 - 38. – 15 - 21берез. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
На чолі з Президентом В. Ющенком дві парламентські фракції - "Блок Юлії ТИМОШЕНКО" та "Наша Україна" виробили спільну заяву "Про систему невідкладних заходів по розв'язанню політичної та соціально-економічної кризи в Україні", яка була викладена у Верховній Раді. Народний депутат України Дмитрій ШЛЕМКО коментує її зміст:  "Відповідь досить проста: все, що сьогодні робить більшість у парламенті України, її утворення, уряд Януковича, має антиукраїнське, антидержавне та антисоціальне спрямування. Опозиція чітко на це вказала.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Пшеничний Ю.  Земля - товар цивілізованого ринку // Зоря. - 2007. - № 30. - 20 берез. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
Під головуванням Юрія Вілкула відбулося засідання дорадчої групи при голові Дніпропетровської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку агропромислового комплексу. Члени дорадчої групи та фахівці аграрної галузі висловили свої думки щодо нової редакції проекту Закону України "Про ринок землі", який Верховна Рада направила для обговорення в регіони. Прийняття закону "Про ринок землі" має важливе значення, адже він спрямований на остаточне завершення і створення ринкових передумов для залучення земельних ділянок до економічного обігу, а також має на меті забезпечити надходження податків і зборів до державного бюджету, вважає автор статті. Підсумовуючи дискусію, голова облради Ю. Вілкул зазначив, що влада врахує всі пропозиції до закону, документально оформить їх та передасть до Верховної Ради.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Єфременко Є.  "Рух живе, Рух ще не вмер": Інтерв'ю голови Кіровоградської облорганізації НРУ/ Записав С. Полулях // Кіровоградська правда. - 2007. - № 20. - 20 берез. - С. 2. - Кіровоградська обл.
Народний Рух України, донедавна найпопулярніша партія патріотичного спектру, зараз перебуває на узбіччі політичного життя. Про причини такого становища розповідає голова обласної організації НРУ Леонід Єфременко. "Після "помаранчевої революції" ми подавали наші кандидатури до обласної чи районних владних структур, але з'ясувалося, що ми нікому не потрібні. За моєю інформацією наші кандидатури навіть не розглядали", - розповідає Л. Єфременко. Він сподівається на нове відродження Народного Руху України в найближчий час.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

М'якшиков М.  Угода про співпрацю // Зоря. - 2007. - № 29. - 17 берез. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
15 березня у Дніпропетровську відбулася церемонія підписання угоди про співпрацю між міськими, районними організаціями "ВО "Батьківщина" та НСНУ, а також відповідними фракціями в радах усіх рівнів Дніпропетровщини, інформує автор статті. Після церемонії підписання відбувся брифінг голів Дніпропетровської облорганізації "ВО "Батьківщина" А. Ульяхіної та Дніпропетровської облорганізації НСНУ О. Білого. Крім вирішення політичних питань, головною метою, за словами учасників об'єднання, є завдання поліпшення життєвого рівня українського народу.

Червоненко Є.  "Я завжди готовий до викликів життя": Інтерв'ю голови Запорізької ОДА/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 39. – 17 - 18 берез. - С. 4. - Львівська обл.
"Нашоукраїнець" Євген Червоненко сьогодні обіймає посаду голови Запорізької облдержадміністрації, повідомляє кореспондент. Його особистість була і залишається цікавою для громадськості. В своєму інтерв'ю він розповідає про захоплення всього свого життя - автоперегони. Порівнюючи цей спорт з політикою, він говорить, що автоперегони - набагато чистіший вид спорту. "У автоперегонах не виживають покидьки, якими рясніє сьогоднішній український політикум. Вони нині почуваються наче риба у воді", - вважає Червоненко.

Есенина Ю.  Региональный гамбит // Жизнь. - 2007. - № 38. - 15 марта. - С. 1. - Донецька обл.
Проблемы жилищно-коммунального хозяйства, стратегия их решения, а также разработка программы социальной ответственности бизнеса в Донецкой области - такими были основные темы пресс-конференции председателя Донецкого областного совета Анатолия Близнюка, которая прошла в Донецке. По словам главы облсовета, именно эти вопросы сегодня являются наиболее актуальными для Донбасса, и власти региона постепенно разрабатывают пути их решения, акцентирует внимание автор.

Лейбюк Т.  Українському самоврядуванню допомагає Рада Європи // Галичина. - 2007. - № 37 - 38. – 15 - 21берез. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Голова Івано-Франківської обласної ради І. Олійник як представник України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи на 2007 рік взяв участь у роботі міжнародного семінару з питань регіональної політики в Україні. Семінар проходив у Києві в рамках розширеного засідання спільної робочої групи Конгресу. Обговорено стан реалізації конституційної реформи в частині розвитку місцевого самоврядування для України, останні ініціативи Ради Європи.

Іванов Я.  Пріоритет обласної ради - питання екології // Запорізька правда. - 2007. - № 40. - 17 берез. - С. 2. - Запорізька обл.
Голова Запорізької обласної ради О.Нефьодов відвідав флагман української металургії - завод "Запоріжсталь". Метою візиту було ознайомлення з екологічною ситуацією, що склалася на підприємстві й хід виконання Програми виходу з екологічної кризи м. Запоріжжя на період з 2001 до 2010 року.

Тихий Р.  У дискусіях народжується спільна праця // Західний кур'єр. - 2007. - № 10. - 15 берез. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківську  минулого тижня ряд міських партійних організацій підписали угоду про співпрацю. Такі партії як: НСНУ, "ВО "Батьківщина", НРУ, Партія промисловців і підприємців України, Конгрес українських націоналістів та громадська організація "Пора" для забезпечення співпраці взяли на себе зобов'язання створити міжпартійну координаційну раду та впродовж 30 днів з моменту підписання угоди розробити план спільних дій.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 19 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 21 по 23 березня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення