Огляд реґіональної преси

Випуск 18, 17 - 20 березня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Михайлюк В.  Спілка трьох // Подільські вісті. - 2007. - № 36. - 16 берез. - С. 1. - Хмельницька обл.
Повне взаєморозуміння виявили на спільних зборах представники трьох облорганізацій на Хмельниччині - Партії Регіонів, СПУ і КПУ. Результатом обговорення поточного політичного моменту стало підписання угоди про співпрацю. Народний депутат України, голова парторганізації Партії регіонів Василь ЯДУХА, перебуваючи в області, виступив із доповіддю, в якій дав характеристику соціально-економічній ситуації у країні та краї. Народний депутат вважає, що за сім місяців роботи антикризова коаліція досягла позитивних змін в економіці. "Впевнений, що на місцях будемо такі ж одностайні і активні, як учасники антикризової коаліції у парламенті", - зауважує  Василь ЯДУХА. Він прокоментував і дії політичних опонентів: "Йде спекуляція на існуючих проблемах і труднощах. Несусвітній галас піднято навколо комунальних тарифів. При цьому перекручуються та відверто перебріхуються очевидні речі".

Беспалий Б.  Петро Порошенко - ні "за", ні "проти: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 37. – 15 - 22 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України Б. БЕСПАЛИЙ висловив своє ставлення та більш детальніше зупинився на підсумках зустрічі між Президентом України, представниками фракції БЮТ та "Нашої України", Головною темою зустрічі стало прийняття ультиматуму, висунутому представникам влади. Борис БЕСПАЛИЙ наголосив: "І сама ідея такої заяви, і більшість конкретних пунктів, якими її наповнили, мені імпонує. Але будь - який текст треба шліфувати. … У нас же глобальні вимоги опозиції до владної коаліції в державі ухвалювали негайно і цілковито - гірш як на колгоспних зборах".

Жданов І.  Новий ультиматум Януковичу: Інтерв'ю народних депутатів України/ І.Жданов, І.Шкіль; Записала Т. Паркасевич // Експрес. - Л., 2007. - № 37. – 15 - 22 берез. - С. 1, 3. -  Львівська обл.
Об'єднана опозиція у складі фракцій "Наша Україна" та БЮТ висунула парламентській більшості 17 вимог. Чи мають шанс бути втіленими вимоги опозиціонерів і що буде у разі їх невиконання, кореспондент газети розпитувала народних депутатів: представника фракції від "Нашої України" - Ігоря ЖДАНОВА та БЮТ - Андрія ШКІЛЯ. Як вважає Ігор ЖДАНОВ, "ситуація сьогодні справді кризова, тому треба системно розв'язувати проблеми, які маємо як в політиці, так і в економіці та соціальній сфері". Андрій ШКІЛЬ: "Ми виставили не 226, а всього 17 вимог, які є архіважливими для держави, тому від жодної з них відмовлятися не маємо наміру".

Здір Л.  Заплатити ще не означає отримати бажане // Народне слово. - 2007. - № 28. - 15 берез. - С. 1. - Кіровоградська обл.
На розширеному засіданні колегії Міністерства освіти і науки України, яке за участі Голови Верховної Ради України Олександра МОРОЗА проводив головний освітянин країни Станіслав Ніколаєнко, обговорювалися проблеми, що заважають якісному навчанню. В засіданні колегії також брав участь народний депутат України Микола САДОВИЙ. Він окремо зупинився на болючому для багатьох питанні, а саме ліцензуванні та акредитації навчальних закладів різних форм власності.

Зубанов В.  Кому і навіщо дострокові вибори?: Інтерв'ю народних депутатів України/ В.Зубанов, В.Яворівський; Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 37. – 15 - 22 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Про останні події в українському політикумі з кореспондентом газети розмірковували народні депутати України: фракція БЮТ В. ЯВОРІВСЬКИЙ та фракція Партії регіонів В. ЗУБАНОВ, а також український політолог С. Таран. "Усі ми - представники одного народу, кожен із нас щось обіцяв виборцям. І треба вчитися працювати разом та вирішувати всі питання. Лідерам опозиції це не вдається, вони вибрали конфронтаційний шлях, мовляв, давайте все по-моєму або ж буде "по-ніякому", - вважає В. ЗУБАНОВ. В свою чергу В. ЯВОРІВСЬКИЙ акцентує увагу на наступному: "Зараз члени "Нашої України" значно наблизили свої погляди до позиції нашої фракції, ми діємо разом. А паралельно готуємося до можливих виборів і готуємо грунт для цього. Бо ситуація в парламенті повинна дозріти до того, щоб депутати проголосували за закон про перевибори".

Кальченко В.  Визначати форму управління державою повинен народ: Коментар народного депутата України/ Записала О. Кобенець // Народне слово. - 2007. - № 28. - 15 берез. - С. 2. - Кіровоградська обл.
Нещодавно була оприлюднена спільна заява фракцій БЮТ та НСНУ у Верховній Раді стосовно системи невідкладних заходів і розв'язання політичної та соціально-економічної кризи в Україні. Деякі пункти цієї заяви прокоментував під час конференції народний депутат України, голова обласної організації партії "ВО "Батьківщина" Валерій КАЛЬЧЕНО. "У першому пункті заяви ми вимагаємо провести загальнонаціональний референдум щодо визначення форми державного управління країною", - зазначив Валерій Михайлович. Він також прокоментував і інші пункти заяви та висловив свою думку щодо подій в області та країн в цілому.

Кисельов В.  "Ще трохи - і в нас буде триста голосів": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 37. – 15 - 22 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Заступник голови фракції Партії регіонів Василь КИСЕЛЬОВ заявив, що опозиційні фракції БЮТ та "Наша Україна" незабаром розваляться. Частина їх представників, на його думку, перейде в антикризову коаліцію. В інтерв'ю він зауважив: "Коли депутати від БЮТ дізнаються про її зловживання, то більш як половина фракції від неї піде одразу. … Буквально за кілька тижнів ми оприлюднимо всю зібрану нами інформацію по тих справах у Верховній Раді. Всі документи в нас уже є. Зрештою тоді весь народ зрозуміє хто і куди його веде". Загалом, зупиняючись на роботі Верховної Ради, В. КИСЕЛЬОВ додав: "Сьогодні створено конституційну комісію, і ми закликаємо Віктора Ющенка взяти участь у цій комісії, підготувати поправки і внести свої зміни до Основного Закону України".

Корінний М.  Опозиція з воза - коаліції легше // Слобідський край. - 2007. - № 29. - 15 берез. - С. 3. - Харківська обл.
Протистояння між опозицією і коаліцією продовжується, зауважує автор. Новим кроком фракції БЮТ і "Наша Україна" став список із сімнадцяти вимог, які стосуються майже всіх сфер діяльності влади. Представники коаліції заявили, що оскільки ці пропозиції не подані у вигляді законопроектів, то вони не можуть їх розглядати. Після цього БЮТ та "Наша Україна" в повному складі залишили сесійну залу, - повідомляє кореспондент. Голова Верховної Ради Олександр МОРОЗ звинуватив опозицію в загостренні становища, але застеріг Президента від оголошення дострокових виборів.

Не крадіть/ Інф. ред. газети // Час. - 2007. - № 11. - 15 берез. - С. 2. - Чернівецька обл.
Народний депутат України від БЮТ Петро ГАСЮК зустрівся з журналістами області, аби донести до них правду про останні події у парламенті та звірити правильність кроків опозиції з народними сподіваннями, розповідає кореспондент. Петро ГАСЮК підкреслив, що фракції БЮТ та "Наша Україна" покинули зал засідань у зв'язку з тим, що антикризова коаліція не бажає розв'язувати політичну та соціально-економічну кризу в Україні. Загалом ГАСЮК вважає, що коаліція на даному етапі - на межі краху.

Грач Л.  Ющенко санкционирует "оранжевый" путч // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 45. - 14 марта. - С. 1. - Автономна республіка Крим.
По мнению народного депутата Украины Леонида ГРАЧА, развитие политического кризиса в Украине из-за провокационных действий новосозданного союза БЮТ и "Нашей Украины" достигло той черты, за которой начинается паралич власти. После заявления Президента Европейского парламента Поттеринга о поддержке "оранжевой" революции, ГРАЧ сделал выводы, что "Запад раскручивает авантюру государственного переворота с целью захвата власти…"

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Кушнірук А.  Голову Тернопільського обласного осередку "НСНУ" переобрали // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 21. - 14 берез. - С. 2. - Тернопільська обл.
Рішенням звітно-виборної конференції обласної організації політичної партії "Народний союз Наша Україна" осередок знову очолив народний депутат, член фракції "Наша Україна" Олег ГУМЕНЮК. Автор статті повідомляє, що згідно з підписаною регіональною угодою про співпрацю з БЮТ, формуються робочі групи по співпраці партій в Тернополі.

Сазонов К.  Оппозиционная борьба между собой // Донбасс. - 2007. - № 48. - 14 марта. - С. 6. - Донецька обл.
Автор сосредоточил внимание на событиях внутри созданного политического объединения между двумя оппозиционными блоками БЮТ и НСНУ. По его мнению, соглашение не означает общего партийного списка на выборах. Это в свою очередь ведет к тому, что лидер БЮТ продолжает отбирать симпатии электората у НСНУ. Как подчеркнул автор, оппозиция переходит к любимому занятию: вместо контроля за властью увлекается борьбой с конкурентами на оппозиционном поле.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Бабинець Т.  БЮТ і "Наша Україна" знову разом // Сумщина. - 2007. - № 29. - 17 берез. - С. 2. - Сумська обл.
Услід за підписанням Угоди про співпрацю між Блоком Юлії ТИМОШЕНКО і "Нашою Україною" в Києві, подібні заходи відбулися і на рівні областей. Відповідні угоди були підписані і в Сумах між керівниками районних організацій двох політичних партій - "Народного Союзу "Наша Україна" та Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", повідомляє автор статті. "Ми довго йшли до цього, довелося подолати чимало перепон, здебільшого психологічних, але все ж ми об'єдналися заради відстоювання наших спільних ідеалів", - сказав голова обласної організації НСНУ перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Сапсай. Голова обласного осередку "Батьківщини", народний депутат України Іван СІДЕЛЬНИК, який був присутнім на події, зауважив на наступному: "Тільки сильні партії могли зробити такий серйозний крок на зустріч одна одній".

Буханевич О.  Новий формат: Інтерв'ю голови Хмельницької облорганізації НСНУ/ Записав М. Василевський // Подільські вісті. - 2007. - № 36. - 16 берез. - С. 1. - Хмельницька обл.
Свої враження від атмосфери, в якій відбулося підписання угоди про співпрацю між "Нашою Україною" і БЮТом, висловив на прес-конференції голова Хмельницької обласної організації партії "Народний Союз "Наша Україна" Олександр Буханевич, повідомляє кореспондент. "Атмосфера була врочистою і діловою. І цей факт сприймався всіма учасниками, як очікуваний, природний процес", - заявив Олександр Буханевич. Проте, він також сказав, що у випадку дострокових виборів БЮТ і "Наша Україна" підуть окремими списками.

Іванов Я.  Відбулась консультативно-дорадча рада // Запорізька правда. - 2007. - № 38 - 39. - 15 берез. - С. 4. - Запорізька обл.
В Запорізькому регіоні пройшло засідання Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування та регіонального розвитку при голові Запорізької обласної ради, інформує автор. У порядку денному були питання відносно фінансування галузевих комплексно-цільових програм у народному господарстві, про виконання Програми підтримки розвитку науково-просвітницької діяльності громадських організацій у Запорізькій області тощо.

Лимарєв М.  "Другий фронт" опозиції відкритий у регіонах // Вільне життя. - 2007. - № 21. - 14 берез. - С. 9. - Тернопільська обл.
Представники БЮТ і НСНУ 6 березня підписали угоди про співробітництво на місцевому рівні. У такий спосіб, вважає автор статті, остаточно оформився альянс між двома політичними силами. Новостворені опозиційні об'єднання на місцях тепер будуть більш істотно і координовано впливати на життя в регіонах. Першим кроком місцевих коаліцій стане виконання програми дій, погодженої раніше на центральному рівні.

Колесникова О.  ПР+СПУ+КПУ по-лугански: подписано региональное соглашение о сотрудничестве // Луганская правда. - 2007. - № 28. - 13 марта. - С. 1. - Луганська обл.
Корреспондент сообщает, что лидеры трех областных парторганизаций - Партии регионов, СПУ и КПУ Александр ЕФРЕМОВ, Владимир КУНЧЕНКО и Спиридон КИЛИНКАРОВ в присутствии руководителей области, коллег-парламентариев и однопартийцев  подписали региональное соглашение о взаимопонимании и сотрудничестве. Лидеры, подписавшие этот документ, считают его логическим шагом после создания коалиции с аналогичным партийным составом в парламенте. "Это не противостояние, это мера ответственности на уровне областного, городских и районных Советов", - сказал народный депутат Украины С. КИЛИНКАРОВ.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 18 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 17 по 20 березня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення