Огляд реґіональної преси

Випуск 17, 14 - 16 березня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Пукіш-Юнко І.  У бій іде опозиція // Високий замок. - 2007. - № 46. - 14 берез. - С. 1, 3. - Львівська обл.
Автор статті зосереджує увагу на роботі чергової сесії Верховної Ради України. Як зауважує кореспондент, лідери опозиційних фракцій озвучили вимоги "Нашої України" і БЮТ, а також не брали участь у пленарній роботі парламенту. Коментуючи дії опозиції, спікер українського парламенту О. МОРОЗ запевнив, що розгляне "комплекс питань, для того щоб зняти напруженість".

Василевський М.  Разом - сила // Подільські вісті. - 2007. - № 34. - 13 берез. - С. 2. - Хмельницька обл.
На прес-конференції у Хмельницькому про альянс двох політичних сил розповів народний депутат України, голова облорганізації партії "Батьківщина" Олександр БУДЖЕРАК. Увага приділялась також і питанням судової системи в Україні. Олександр Олександрович дав вичерпну характеристику об'єднанню двох опозиційних сил в регіонах. На його думку, представники двох політичних сил у радах разом будуть дбати про поліпшення життя місцевих громад.

Володимиров З.  Олег Лукашук: "Ми відповіли адекватно" // Подільські вісті. - 2007. - № 34. - 13 берез. - С. 2. - Хмельницька обл.
Чергову прес-конференцію провів народний депутат України, член фракції БЮТ О. Г. ЛУКАШУК для центральних і регіональних ЗМІ. Народний обранець зупинився на останніх подіях у Верховній Раді, відповів на запитання журналістів щодо ідеї БЮТ провести нові дострокові парламентські вибори. ЛУКАШУК вважає, що БЮТ своїми останніми перемогами над "кризовою коаліцією" в питаннях газотранспортної системи та зменшення тарифів на комунальні послуги, а також успіхом в об'єднанні демократичних сил спричинив певні панічні настрої в останніх, акцентує увагу автор. Тому вони, на його думку шукають ходи протидій об'єднаним опозиційним силам.

Колесник А.  Стратегия сопротивления рейдерству // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 13. - 13 марта. - С. 2. - Одеська обл.
Автор сообщает о прошедшем в Одессе заседании "круглого стола" по вопросам противодействия рейдерству в Украине. Инициатором его проведения стал народный депутат Украины, первый заместитель председателя парламентского Комитета по вопросам экономической политики Н. КАТЕРИНЧУК. Анализируя возникновение рейдерства в стране, Н. КАТЕРИНЧУК сказал: "Тема напрямую связана с процессами, происходящими в обществе. …  На рейдерство влияет политическая ситуация".

Лебедев П.В.  "Я регулярно бываю в Севастополе. На этот раз у меня две недели": Интервью народного депутата Украины/ Записала О. Непомнящих // Слава Севастополя. - 2007. - № 44 - 45. - 10 берез. - С. 4. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины П. В. ЛЕБЕДЕВ посетил г. Севастополь, целью визита которого стало участие в "круглом столе": "Севастополь: инвестиционный потенциал и перспективы развития". Корреспондент газеты поинтересовался у народного депутата, каким он видит инвестиционное будущее Севастополя. "В климатическом, географическом и историческом отношении Севастополь идеально подходит для развития всех видов туризма и отдыха, - акцентирует внимание народный депутат. - Но для этого необходимы структурные реформы, усиление межрегиональных, внешнеэкономических связей и прежде всего - развитие человеческого потенциала". Останавливаясь на будущих путях решения проблем, П. В. ЛЕБЕДЕВ подчеркнул: "Все эти мероприятия должны сопровождаться принятием соответствующих документов общегосударственного и местного характера. Назрела необходимость в ближайшее время принять государственную стратегию регионального развития, нормативные документы для реализации Закона Украины "О стимулировании регионов", на основе бюджетной децентрализации укреплять местную финансовую базу".

Самойленко Ю.  "Національно-патріотичний" опозиції не потрібна Україна, що стабільно, спокійно розвивається: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав С. Ткач // Зоря. - 2007. - № 26 - 10 берез. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Народний депутат України, член депутатської фракції Партії регіонів Юрій САМОЙЛЕНКО дав інтерв'ю кореспонденту газети. На початку розмови, він оцінив політичну ситуацію в країні: "Ситуація значно ускладнена тим, що необхідно долати не тільки негативні наслідки внутрішньої і зовнішньої політики "помаранчевої команди", її недальновидного господарювання. Опинившись в опозиції, псевдопатріоти діють за принципом "чим гірше, тим краще", нагнітають у ЗМІ істерику навколо власних економічних і всіх інших прорахунків, намагаються перекласти свою провину на наші плечі". Зупиняючись на подальшому шляху підняття соціальних стандартів і росту добробуту громадян, Ю. САМОЙЛЕНКО підкреслив: "Я вважаю, соціальна і фіскальна політика держави повинна бути відкоригована таким чином, щоб почав долатися колосальний матеріальний розрив між верствами населення - а саме, між рядовими громадянами, які борються за виживання, і, як модно нині говорити елітою. Реалізація такої економічної політики тільки піднімала б довіру населення до уряду і парламентської коаліції".

Холодна І.  Депутатський "десант" на Бердянщині // Запорізька правда. - 2007. - № 35 - 36. - 10 берез. - С. 4. - Запорізька обл.
Жителі Запорізької області не мають жодної підстави говорити про відсутність зв'язку народних депутатів України з виборцями після впровадження в Україні політичної реформи, зауважує автор статті. Як приклад - нарис про декілька днів роботи народних обранців, членів фракції Партії регіонів у Верховній Раді Бориса ПЕТРОВА, Віталія ЗАБЛОЦЬКОГО і Юлії КОВАЛЕВСЬКОЇ у різних районах Запорізької області. Борис ПЕТРОВ взявся також "пробивати" на владному рівні екологічну проблему міста. Депутат впевнений, що без спеціальної державної програми та державних коштів тут не обійтися.
 
Цупренко З.  Готуються парламентські слухання з проблем довкілля // Запорізька правда. - 2007. - № 35 - 36. - 10 берез. - С. 4. - Запорізька обл.
Депутати Верховної Ради з фракції "Наша Україна" Юрій АРТЕМЕНКО та Борис БЕСПАЛИЙ спілкувалися із запорізькими журналістами в рамках робочої поїздки на Запоріжжя, повідомляє автор статті. Юрій АРТЕМЕНКО, який є у Верховній Раді заступником голови комітету з питань екології та охорони навколишнього природного середовища, розповів про свої законодавчі ініціативи в цій галузі, особливо торкнувся теми, що стосується охорони навколишнього природного середовища та поліпшення екологічної ситуації в Запорізькій області.

Олександра Клепакова обрано членом міжнародної торгової палати/ Інф. ред. газети // Запорізька правда. - 2007. - № 35-36. - 10 берез. - С. 4. - Запорізька обл.
Народний депутат України Олександр ЛЕЩИНСЬКИЙ вручив першому заступнику голови Запорізької обласної ради Олександру Клепакову сертифікат про обрання його Почесним Членом Євро-Азійської Міжнародної Торгової палати(ЄАМТП), повідомляє редакція газети. Членами цієї впливової організації є більшість країн Європи і Азії.

Білорус О.  "Серце" Балоги в руках Тимошенко: Інтерв'ю народного депутата/ Записала І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 34. - 8 -15 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Як зауважує кореспондент газети, лідери "Нашої України" і БЮТ підписали пакт про опозиційну співпрацю на місцевих, регіональних та обласних рівнях. Ця тема стала головною в інтерв'ю з народним депутатом України, заступником голови фракції БЮТ Олегом БІЛОРУСОМ. На його думку, "ця угода передбачає переформатування фракцій на місцях". "Йдеться про те, що на місцях буде спільне голосування, спільна позиція цих двох фракцій", - підкреслює народний обранець. Олег БІЛОРУС зауважив на тому, яким чином відбуватимуться координаційні дії опозиційних сил: - "Координування на місцях залежатиме від ситуації, і спільну позицію вироблятимуть консенсусом".

Перепадя В.  Закон и эмоции несовместимы // Верже. - 2007. - № 10. - 8 марта. - С. 3. - Запорізька обл.
В запорожской студии "Радио - 3" состоялась пресс-конференция для представителей региональных СМИ с участием народных депутатов Украины от Блока "Наша Украина" Юрия АРТЕМЕНКО и Бориса БЕСПАЛОГО. Юрий АРТЕМЕНКО как заместитель председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам экологической политики, природопользования и ликвидации последствий Чернобыльской катастрофы, рассказал о том, что сейчас разрабатывается ряд законов по вопросам окружающей среды. Борис БЕСПАЛЫЙ, акцентировал внимание на политическом моменте, относительно идеи досрочных выборов Президента и парламента.

Дейч Б.  "Молодежь сегодня является барометром настроений, стрелка которого не всегда указывает на ясную политическую погоду" // Крымские известия. - 2007. - № 42. - 7 марта. - С. 3. - Автономна Республіка Крим.
Свою статью народный депутат Украины Борис ДЕЙЧ посвятил проблемам молодежной политики в Украине. "Партия, к которой я принадлежу, и которая взяла на себя ответственность за ситуацию в стране, - говорит народный депутат Украины, - исходит из того, что в Украине молодежная политика должна стать одним из приоритетных направлений деятельности государства, ее надо приблизить к европейским стандартам". Депутат считает, что "молодое поколение всегда является двигателем общественного прогресса. А студенчество вообще призвано сыграть важнейшую роль в преобразовании современного мира".

Князевич Р.  "Нинішні події у парламенті нагадують трагікомічний серіал, який відволікає увагу суспільства від насущних проблем": Інтерв`ю народного депутата України/ Записала З. Кушнірук // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 19. - 7 берез. - С. 2. - Тернопільська обл.
Народний депутат, нашоукраїнець Руслан КНЯЗЕВИЧ побував у Тернополі, спілкувався з журналістами і відповідав на питання, які нині найбільш турбують суспільство. Він один з депутатів, який не бачить підстав для дострокових парламентських перегонів, проте вважає - прагнення більшої влади для опозиції - цілком закономірно. Щодо дострокових виборів президента, КНЯЗЕВИЧ підкрселює, що для цього немає конституційних підстав і це звичайна провокація. Розмова торкнулася і нещодавньої угоди між БЮТ і "Нашою Україною" про спільну опозиційну діяльність. "Це єдине правильне рішення, коли скоординовані зусилля дозволять протидіяти реваншу антидемократичних сил", - вважає Руслан КНЯЗЕВИЧ.

Пархоменко Л.  Микола Томенко: "Для мене 8 березня - свято української родини" // Деснянська правда. - 2007. - № 25. - 7 берез. - С. 2. - Чернігівська обл.
На Чернігівщині напередодні 8 березня відбулась зустріч Спілки жінок України із заступником Голови Верховної Ради України Миколою ТОМЕНКОМ. Віце-спікер, розповідаючи про законопроекти Верховної Ради стосовно жіноцтва, материнства і дитинства, а також сім'ї, погодився з тим, що зараз необхідно підвищити суспільний статус жінки саме на вищих щаблях влади. На запитання, як Микола ТОМЕНКО ставиться до 8 березня, він відповів, що вважає 8 березня святом української родини.

Гладиш Р.  Дмитро Шлемко: Час працює на новий Майдан // Галичина. - 2007. - № 33. - 6 берез. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківську відбулась зустріч народних депутатів України від парламентської фракції БЮТ Дмитра ШЛЕМКА, Віктора ТЕРЕНА та Миколи ЗАМКОВЕНКА з журналістами. Охарактеризувавши нинішню політичну ситуацію в державі як кризову, Віктор ТАРАН-ТЕРЕН зауважив: "Так звані антикризовики розглядають історію України через призму історії Росії, культивуючи тим самим у суспільстві комплекс меншовартості та малоросійства. Єдиним ліком від цього зла є дострокові парламентські вибори". Щодо розмов про дострокові президентські вибори, то М. ЗАМКОВЕНКО вважає, що "ніякого правового підґрунтя для цього немає і є нічим іншим, як тиском на Конституційний Суд та главу держави".

Иванов В.  Успехи Тимошенко на тарифном фронте растолкали правительство // Жизнь. - 2007. - № 33. - 6 марта. - С. 1-2. - Донецька обл.
Корреспондент газеты сообщает, что программа Юлии ТИМОШЕНКО, направленная на снижение тарифов на жилищно-коммунальные услуги в регионах, имеет свои результаты. Несмотря на трудности, тарифы уменьшили Черкассы, Хмельницкий, Луцк и Белая Церковь. Однако во Львове с первых минут пребывания ТИМОШЕНКО встретила сопротивление со стороны мера, встреча закончилась безрезультатно. Лидер БЮТ не собирается отступать перед Западом. "Эти ребята еще узнают, какой у нашего Блока характер", - пообещала ТИМОШЕНКО.

Лис В.  Євген Гірник - за об'єднання національних сил // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 25. - 6 берез. - С. 2. - Волинська обл.
Під час приїзду до Луцька одного з керівників Конгресу українських націоналістів, народного депутата України (фракція "Наша Україна") Євгена ГІРНИКА, відбулася його прес-конференція. Під час зустрічі з журналістами Євген ГІРНИК  виклав своє бачення сучасної політичної обстановки в Україні, яку він однозначно трактував як політичну кризу. Він підкреслив, що справжній патріот-націоналіст повинен насамперед дбати про інтереси своєї нації, захищати їх, а не зациклюватися на критиці інших народів, як це робить УКП. Євген ГІРНИК та його соратники зауважили на тому, що дії уряду останнього часу є нічим інакшим, як наступом на українство, яке розгорнулося тому, що уряд не зміг добитися поліпшення соціально-економічної ситуації.

Логвиненко Л.  Олександр Мороз: "Ніяких юридичних підстав для дострокових виборів президента і парламенту не існує" // Слобідський край. - 2007. - № 26. - 6 берез. - С. 2. - Харківська обл.
З робочою поїздкою на Харківщині побував Голова Верховної Ради України Олександр МОРОЗ, який взяв участь у засіданні підсумкової колегії Міністерства науки і освіти України, повідомляє автор статті. Розмова торкалася не лише освіти і навчання, а і політичних тем, зокрема, можливості парламентських і президентських виборів. "Я думаю, що ні у вересні, ні пізніше ніяких виборів не буде, як не буде розглядатися і питання в парламенті про обрання Президента", - сказав МОРОЗ.

Сазонов К.  Боевые мотивы двоевластия // Донбасс. - 2007. - № 44. - 6 марта. - С. 6. - Донецька обл.
Перевыборы в парламенте становятся все более реальной перспективой, считает автор статьи. Часть депутатов от Партии регионов заявила, что повторных выборов не боится. Но подобный оптимизм демонстрируют далеко не все. Народный депутат Украины, заместитель лидера фракции Партии регионы Михаил ЧЕЧЕТОВ, заявил журналистам, что, возможно, антикризисная коалиция не будет выполнять указ Президента о роспуске парламента. По этому же поводу член фракции СПУ Василий ВОЛГА высказался следующим образом: "Мы выполнять никакого указа о роспуске парламента не будем. В случае появления такого указа все центральные органы исполнительной власти берутся под жестокую охрану войсками МВД". По мнению журналиста, такое силовое противостояние может превратиться в гражданскую войну.

Шахнюк О.  Берут на испуг // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 41. - 6 марта. - С. 1. - Автономна Республіка Крим
Тема о роспуске парламента и досрочных выборах  перенеслась уже и за океан, вовремя визита лидера БЮТ в США. Корреспондент так же выделяет тот факт, что впервые в союзе БЮТ и "Нашей Украины" главенствующая роль принадлежит Юлии ТИМОШЕНКО. Вся ее политика направлена на достижение одной цели - роспуск парламента, считает журналист. Регионы в свою очередь выставляют ультиматум президенту, внеся предложение досрочных не только парламентских, но и президентских выборов.

Гусакова Е.  Партия регионов не стремится к досрочным выборам, но и не боится их // Крымские известия. - 2007. - № 41. - 6 марта. - С. 3. - Автономна Республіка Крим.
Автор статьи сообщает, что крымчанин, народный депутат Украины, первый заместитель лидера фракции Партии регионов Василий КИСЕЛЕВ сделал поистине сенсационное заявление: досрочные выборы возможны. Только не в том формате, который предлагает оппозиция, а в том, который действительно прекратит противостояние в украинской власти. Речь идет об одновременных перевыборах президента и парламента.  Корреспондент газеты наводит разные версии такого шага регионалов, аргументы и предположения представителей политических партий и независимых политологов.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Полулях С.  Не завжди Київ пам'ятає про Кіровоград... // Кіровоградська правда. - 2007. -
№ 17. - 8 берез. - С. 1. - Кіровоградська обл.
На зустрічі з представниками ЗМІ голова Кіровоградської облдержадміністрації В. Черниш пов'язав наявність і вирішення тих чи інших кіровоградських проблем із діяльністю центральних органів влади. Журналісти цікавилися як вирішуються кіровоградські проблеми, що мають загальнодержавне значення. Серед таких проблем - вугільна галузь, запаси уранових руд. Однією з найскладніших проблем області є ріст боргів із заробітної плати. Особливо журналістів цікавило ставлення голови облдержадміністрації до подій у Кіровоградській міській раді. Вадим Черниш заявив, обласна влада готова співпрацювати з представником будь-якої політичної сили - головне, щоб ця людина була обрана легітимно.

Гасюк П.П.  Угода про співпрацю/ П.П.Гасюк, В.І.Куліш // Буковинське віче. - 2007. - № 17. - 7 берез. - С. 1. - Чернівецька обл.
Голова Чернівецької обласної організації партії "ВО "Батьківщина" П. П. Гасюк та  голова Чернівецької облорганізації "Наша Україна" В. І. Куліш повідомили про підписання Угоди про Об'єднану опозицію та співпрацю між цими політичними силами. Налагодження діалогу між партіями було зумовлено розумінням всієї відповідальності за соціально-економічний розвиток Чернівецької області і намаганням підвищення добробуту мешканців регіону.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Шевченко сьогодні в політиці/ Інф. ред. газети // Слобідський край. - 2007. - № 28. - 13 берез. - С. 2. - Харківська обл.
9 березня до пам'ятника Великому Кобзарю на Харківщині народні депутати України, керівництво області, представники понад 10 політичних партій, громадських організацій поклали живі квіти, повідомляє редакція газети. Народний депутат України Петро ЮЩЕНКО відзначив, що творчість Шевченка сьогодні - невід'ємна складова світової культурної спадщини.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 17 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 14 по 16 березня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення