Огляд реґіональної преси

Випуск 15, 3 - 6 березня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Ключковський Ю.  Проблема спільної мови політиків - це проблема консолідації суспільства: Інтерв'ю народних депутатів/ Розмову вела Г. Макаренко // Київська правда. - 2007. - № 25. - 6 берез. - С. 1, 5. - Київська обл.
У розмові з кореспондентом газети, член парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат України вже третє скликання поспіль Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ висловив своє бачення ряду актуальних проблем політики та суспільства. Перш за все обговоренню постало питання необхідності закону про Президента, взагалі його значимості в Україні. На думку Юрія КЛЮЧКОВСЬКОГО, "ні в політичному, ні в правовому відношенні в Україні немає найменших проблем ні зі статусом Президента, ні з набуттям, здійсненням чи припиненням його повноважень - всі ці питання врегульовані Конституцією". Обговорюючи прийняття закону щодо імперативного мандату, народний депутат зазначив: "Мені не подобається імперативний мандат, бо навіть сама його ідея засуджується в умовах демократичного суспільства і забороняється в багатьох європейських країнах…".

Мазур М.  По допомогу - до народного депутата // Київська правда. - 2007. - № 25. - 6 берез.
- С. 2. - Київська обл.
Минулий тиждень для народних депутатів був часом роботи в регіонах, зустрічей з виборцями, інформує автор. Так, народний депутат України, голова облорганізації "ВО "Батьківщина" У. М. МОСТІПАН побувала в ці дні в Київській області на прийомі з виборцями. Як відзначила сама Уляна МОСТІПАН, більшість звернень стосувалася вирішення соціальних та побутових проблем.

Лук'яненко Л.  Компартію - до суду!: Інтерв'ю народного депутата/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 31. - 2 - 3 берез. - С. 6. - Львівська обл.
Почесний голова Української республіканської партії, народний депутат України із фракції БЮТ Левко ЛУК'ЯНЕНКО вирішив створити правовий прецедент. Суд міста Києва почав розгляд його позовної справи проти КПУ. З цього приводу, кореспондент взяв інтерв'ю у Л. ЛУК'ЯНЕНКА. "Відразу ж хочу зазначити, що фінансове питання тут зовсім не головне. - зауважує народний обранець. - Мені більше розходиться у моральній сатисфакції. Компартія повинна визнати, що вона мене незаконно засудила, і попросити в мене пробачення".

Яворівський В.  "Не закохуйтесь ... у політиків!": Інтерв'ю народного депутата/ Записала Т. Слободянюк // Подільські вісті. - 2007. - № 30. - 2 берез. - С. 1, 4. - Хмельницька обл.
Приїзд на Поділля народного депутата України, голови Національної Спілки письменників України Володимира ЯВОРІВСЬКОГО був позначений не лише депутатсько-партійними справами, а й зустрічами з подільськими письменниками. Офіс обласної організації НСПУ віднині поповнився сучасним комп'ютерним комплексом, який Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ подарував хмельничанам. Розмова з народним обранцем розпочалася з сучасного стану і перспектив літератури. "Одначе без літератури я себе не мислю. Це - мій духовний тил, моя резервація". - зауважив В. ЯВОРІВСЬКИЙ. Коментуючи сучасну політичну ситуацію в Україні, народний депутат підкреслив: "Однак, я переконаний. Нинішня влада довго не протримається. Бо це - початок агонії, це хаос".

Видрін Д.  "Я вже готовий здати посвідчення депутата": Інтерв'ю народного депутата/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 30. - 1 - 8 берез. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат України Дмитро ВИДРІН - про роботу парламенту, про якості, які повинен мати народний обранець. "Вражає багато. Приємного мало й пов'язане воно зазвичай зі силою, яку дає влада, - акцентує увагу Дмитро ВИДРІН. - Коли я йшов у політику, то вважав, що тут як ніде, система складна. Думав із кожної важливої теми тут є, як тепер модно казати, "дорожня карта" - якийсь більш-менш чіткий план, логічно пов'язаний ланцюжок законів і підзаконних актів. Та, виявилося, тут системи взагалі нема".

Єхануров Ю.  "Із БЮТ ми об'єднуватися не будемо!": Інтерв'ю народного депутата/ Записала І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 30. - 1 - 8 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондентка газети взяла інтерв'ю у народного депутата Юрія ЄХАНУРОВА, який свого часу прагнув створити широку коаліцію "Нашої України" з Партією регіонів. Головною темою розмови стало об'єднання двох помаранчевих сил в єдину опозиційну. "Стосовно ж альянсу БЮТ та "Нашої України", то, думаю, довготривалим він не буде, - висловлює свою думку Юрій ЄХАНУРОВ. - А говорити про те, що ми підемо на вибори одним списком взагалі неможливо". Стосовно майбутньої співпраці двох блоків, народний депутат підкреслив: "Хотілося б, щоб ми все-таки думали і про завтрашній день Що більше ми зважатимемо на інтереси людей, то більше в нас буде прихильників. Це означає, що на перший план будуть виходити питання економічної свободи і приватної власності, а також рівність усіх перед законом".

Кисельов В.  Коаліція готує перевибори: Інтерв'ю народного депутата/ Записав А. Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 30. - 1 - 8 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Партія регіонів вперше публічно заявила, що підтримає ідею дострокових виборів вже у вересні, але за умови дострокових виборів ще й глави держави, зауважує кореспондент, який мав бесіду стосовно цього питання з народним депутатом України від Партії регіонів Василем КИСЕЛЬОВИМ. Відповідний законопроект буде зареєстрований у Верховній Раді вже цього тижня. "У законопроекті зазначено, що Україна перебуває в кризі. І якщо Президент не погодиться з Партією регіонів щодо ідеї дострокових виборів, то в нас будуть інші важелі впливу", - зазначив Василь КИСЕЛЬОВ. Народний обранець зупинився на причинах створення цього законопроекту: "Враховуючи, що сьогодні команда Президента і він сам не визнає змін до Конституції, а також зважаючи на прогнози проведення дострокових парламентських виборів, ми вирішили вжити контрдії. …  На мій погляд це піде тільки на користь державі".

Лановий В.  "Ніякого економічного дива немає!": Інтерв'ю народного депутата/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 30. - 1 - 8 берез. - С. 5. - Львівська обл.
Володимир ЛАНОВИЙ - професор економіки, народний депутат України в інтерв'ю намагається роз'яснити ситуацію, що склалася в економічній політиці України. На його переконання, Кабмін свідомо перекручує факти, твердячи про успіхи свого правління. "Є різні причини такої кількісної динаміки. Є суб'єктивні моменти, пов'язані з тим, що торішнього січня зростання промислового виробництва в Україні було лише 1,2 відсотка. Тому зрозуміло: що меншою є база, стосовно якої проводять статистичне порівняння, то більшим видається зростання…".

Чечетов М.  Хто вибиратиме президента?: Інтерв'ю народних депутатів/ М.Чечетов, Ю.Ключковський; Записала І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 30. - 1 - 8 берез. - С. 4. - Львівська обл.
В інтерв'ю з народними депутатами України М. ЧЕЧЕТОВИМ (Партія регіонів) та Ю. КЛЮЧКОВСЬКИМ ("Наша Україна") - про перспективу обирання Президента народними депутатами. Михайло ЧЕЧЕТОВ: "Як сказав Віктор Янукович, "все в руках Президента". Якщо Віктор Андрійович погодиться на цю пропозицію, то його політична сила підтримає внесення таких поправок до Конституції. … Відтак коаліція дасть гарантії чинному Президентові, що обере його на наступний термін без втрати повноважень. Як наслідок, два Віктори керуватимуть країною, це забезпечить політичну стабільність в Україні". Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ: "Я відкидаю можливість домовленостей між "Нашою Україною" і коаліцією про проведення виборів президента у Верховній Раді. Тим паче, що такі дії були б антиконституційними".

Узарашвілі О.  Безкарність можновладців і корумпованість даішників роблять дороги небезпечними // Високий замок. - 2007. - № 38. – 1 - 7 берез. - С. 3. - Львівська обл.
Цього тижня спалахнув скандал довкола народного депутата від фракції БЮТ Павла КОСТЕНКА. Причиною інциденту, що стався у селі Піщаному Золотоніського району Черкащини стало порушення народним депутатом правил дорожнього руху.

Добиться справедливого решения // Жизнь. - 2007. - № 31. - 1 марта. - С. 2. - Донецька обл.
24 февраля в общественной приемной Партии регионов в г. Донецке прием избирателей провел Герой Украины, депутат Верховного Сонета Украины Л. ЛИТВИНОВ, сообщает редакция газеты. Кроме политических событий, людей волновали вопросы и проблемы насущного характера, проблемы пенсионного обеспечения.

Взаємокорисні зустрічі/ Інф. ред. газети // Кіровоградська правда. - 2007. - № 15. - 27 лют. - С. 1. - Кіровоградська обл.
На Кіровоградщині побував народний депутат України, член фракції Партії регіонів С. ЦАПЮК. Депутат зустрічався з керівниками районних рад та держадміністрацій. Були намічені пріоритетні напрямки спільних дій у питаннях продовження газифікації населених пунктів, реформування комунального господарства.

Жебрівський "Європейську Україну збудуєте ви": Інтерв'ю народного депутата/ Записала І. Голованова // Житомирщина. - 2007. - № 20. - 22 лют. - С. 3. - Житомирська обл.
Народний депутат України П. ЖЕБРІВСЬКИЙ перебуваючи на Житомирщині зустрівся зі студентами Житомирського технологічного університету. Темою прочитаної ним лекції, яка переросла в бесіду, став вплив державного управління на економіку країни. Народний депутат проаналізував економічний стан України, зосередивши увагу на головному: "Державне управління повинно не керувати економікою, а створювати умови для її розвитку". ЖЕБРІВСЬКИЙ відповів і на запитання кореспондента газети стосовно можливого вдосконалення виборчої системи: "Виборчу систему треба змінювати: має бути поєднання пропорційної з мажоритарною…". Зупинившись на ситуації, що склалася навколо можливого розпуску парламенту, депутат зазначив: "По-перше, сьогодні конституційних підстав для розпуску парламенту немає. І БЮТ, який штовхає Президента на антиконституційні дії, в тому числі хоче й політично похоронити Президента. … І все ж парламент може бути розпущений, якщо БЮТ і "Регіони" побачать, що вони готові увійти в двопартійну систему, якщо відчують, що інші партії до парламенту не проходять, то маючи конституційну більшість, їм нічого не завадить прийняти рішення про розпуск парламенту".

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Мірошниченко Ю.  Битва за РНБО: Інтерв'ю народних депутатів/ Ю.Мірошниченко, А.Шкіль; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 31. - 2 - 3 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Днями коаліція внесла на розгляд Верховної Ради законопроект про зміни до Закону "Про Раду національної безпеки і оборони України". Один з авторів законопроекту народний депутат України Юрій МИРОШНИЧЕНКО в розмові з кореспондентом докладніше розповів про цей документ: "У цьому законі є чимало змін, націлених на вдосконалення механізмів роботи РНБО, які не викликають дискусії. Дискусію спричинили внесені до законопроекту пропозиції скасувати посаду секретаря РНБО, апарат РНБО та ввести так звану контрасигнацію президентських указів, якими вводяться у дію рішення РНБО". Свою думку висловив і народний депутат України, член фракції БЮТ А. ШКІЛЬ: "Партія регіонів просто краде головні ідеї політичної діяльності у своїх нинішніх колег по коаліції - комуністів".

Шкіря І.  Пакетні ігри "непатріотів": Інтерв'ю народних депутатів/ І.Шкіря, В.Сівкович, Р.Зварич; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 31. - 2 - 3 берез. - С. 4. - Львівська обл.
30 вересня цього року український народ може обрати як нового Президента, так і новий парламент, акцентує увагу кореспондент. Він з'ясував це питання у офіційного представника Президента в парламенті Р. Зварича, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань транспорту і зв'язку І. ШКІРІ та В.СІВКОВИЧА - заступника голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Володимир СІВКОВИЧ: "… якщо БЮТ і "Наша Україна", об'єднавшись, захочуть провести дострокові парламентські вибори, то ми паралельно будемо домагатися президентських. Тому що Президента, який порушує Конституцію, також треба переобрати". Ігор ШКІРЯ: "Якщо при голосуванні за певний законопроект набереться 300 депутатських голосів, а керівник держави відмовиться його підписати, це зобов'язаний зробити Голова Верховної Ради. У такому разі не потрібні додаткові методи тиску, бо думка Ющенка вже не матиме значення".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Герман Г.  Скандал у партії Януковича: Інтерв'ю народного депутата України та секретаря Донецької міськради/ Г.Герман, М.Левченко; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 30.
- 1 - 8 берез. - С. 1, 13. - Львівська обл.
Кореспондент газети взяв інтерв'ю у народного депутата України Ганни ГЕРМАН та секретаря Донецької міськради, соратника Януковича Миколи Левченка. Приводом для розмови став конфлікт між представниками цієї політичної сили щодо статусу російської мови. Так, М. Левченко вважає українську мову придатною хіба що для фольклору. Коментуючи позицію свого соратника, Ганна ГЕРМАН підкреслила: "На жаль, елементарні для вихідців заходу країни речі не так легко пояснювати жителям деяких інших регіонів. Вони практично не чули української мови, не знають української культури. І це не їхня провина, це їхня біда. Щоб такого не було мусимо пропагувати українську культуру в усіх регіонах. … такі заяви - це від невігластва".

Сазонов К.  Кому нужна война языков? // Донбасс. - 2007. - № 41. - 1 марта. - С. 6. - Донецька обл.
Статус русского языка, с которым обещают разобраться украинские политики остается "болевой точкой" и поныне, акцентирует внимание корреспондент газеты. После того как внутри Партии регионов разгорелся конфликт по этому вопросу, проблему подняли и в "Нашей Украине". Народный депутат, член "НУ" Юрий КЛЮЧКОВСКИЙ пообещал, что объединенная оппозиция и В. Ющенко никогда не допустят предоставления русскому языку статуса государственного. По-мнению автора, обозначив отношение партии и президента к проблеме русского языка словами "нет, никогда", а также молчание по этому вопросу БЮТ, лишает шансов "Нашу Украину" иметь своих избирателей в русскоязычных регионах.

Грушковик О.  "Другий фронт" у війні за вектор // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 17. - 28 лют. - С. 1. - Тернопільська обл.
В статті автор піднімає питання щодо об'єднання двох політичних сил. Юлія ТИМОШЕНКО від БЮТ та Віктор Балога від "НУ" - підписали угоду про співпрацю в опозиції. Він підкреслює, що цей документ, без перебільшення започатковує нову якість стосунків між "помаранчевими" партіями, знімає низку суперечностей між ними, і головне, об'єднує національно-демократичні блоки у боротьбі з реставрацією кумівського режиму та узурпацією влади в Україні антикризовиками з ПР, КПУ та СПУ.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Самойлова Л.  Депутати захищають права своїх виборців // Зоря. - 2007. - № 32 - 33. - 2 берез. - С. 1, 3. - Полтавська обл.
На Полтавщині 28 лютого пройшла сьома позачергова сесія обласної ради п'ятого скликання, на якій були присутні голова облдержадміністрації В. Асадчев, народні депутати України В. ПЕТРЕНКО та А. СОКІЛ. Розглядали питання житлово-комунального господарства, фінансові проблеми регіону тощо.

Гладуняк І.  "Депутатські запити - оголений нерв болючих проблем": Інтерв'ю голови Хмельницької облради/ Розмову вів Й. Ядуха // Подільські вісті. - 2007. - № 29. - 1 берез. - С. 1. - Хмельницька обл.
Про причини активності депутатських запитів під час проходження останньої сесії Хмельницької облради розповів у своєму інтерв'ю голова облради Іван Гладуняк.

Дмитрук О.  Вінниччина святкує // Вінницька газета. - 2007. - № 28. - 1 берез. - С. 1-2. - Вінницька обл.
На Вінниччині пройшла 9 сесія обласної ради 5 скликання, присвячена 75 - річчю створення області. Серед запрошених були представники іноземних країн, народні депутати України, колишні секретарі обкому КПУ, керівництво інших областей країни, інші поважні гості. Голову Верховної Ради представляв народний депутат України, його заступник Микола ТОМЕНКО. З промов високих гостей найбільш запам'ятався виступ народного депутата Петра ПОРОШЕНКА, зауважує автор. Петро ПОРОШЕНКО відверто зізнався, що досі столичні чиновники намагалися не помічати
Вінниччини, але в останній час ситуація почала змінюватися в першу чергу завдяки перегляду інвестиційної політики.

Романова Н.  "Сьогоднішня тарифна політика не відповідає інтересам людей": Інтерв'ю голови Чернігівської обласної ради/ Записала Л. Шматок // Деснянська правда. - 2007. - № 23. - 1 берез. - С. 2. - Чернігівська обл.
Питання тарифів на житлово-комунальні послуги - сьогодні одне з найактуальніших. І про це - в інтерв'ю з головою Чернігівської облради Наталією Романовою, яке вона надала кореспонденту газети.

Шляпников В.  Договорились о взаимопонимании и сотрудничестве // Южная правда. - 2007. - № 24. - 1 марта. - С. 2. - Миколаївська обл.
24 февраля в Николаеве руководители областных организаций Партии регионов - народный депутат Украины Н. КРУГЛОВ, СПУ - народный депутат С. ЧМЫРЬ и КПУ - депутат облсовета В. Матвеев при участии группы депутатов Верховной Рады Украины, однопартийцев региона и журналистов подписали Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве николаевских областных организаций Партии регионов, КПУ и СПУ. Обращаясь к присутствующим, народный депутат Н. КРУГЛОВ сказал: "Наши действия на сегодняшний день обоснованы, необходимость меморандума диктуется самой жизнью". Свою точку зрения высказал и С. ЧМЫРЬ: "… на областном уровне нам надо подписать Меморандум для координации наших действий. Уже сегодня совместные действия трех партий по многим вопросам дают положительный результат. После подписания Меморандума этот процесс будет проходить активно".
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 15 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 3 по 6 березня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення