Огляд реґіональної преси

Випуск 14, 21 лютого - 2 березня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Круглов М.  Хто більший благодійник ?: Інтерв'ю народного депутата України та екс-міністра фінансів України/ М. Круглов, В. Пинзеник; Записав А. Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 26. -22 лют. - 1 берез. - С. 4. - Львівська обл.
Зростання зарплати і пенсій на сьогодні є основною темою, що підлягає обговоренню в різних кругах країни, зауважує кореспондент. Це стало приводом для спілкування з народним депутатом України від Партії регіонів Миколою КРУГЛОВИМ та екс-міністром фінансів України Віктором Пинзеником. Микола КРУГЛОВ: "Уряд має намір розглянути питання про підвищення зарплат і пенсій за підсумками першого кварталу 2007 року. Однією з умов прийняття бюджету було внесення Кабміном пропозиції про зміну мінімальної зарплати за підсумками першого кварталу".

Оніщук М.  Помаранчевий мир: Інтерв'ю народних депутатів України/ М. Оніщук, О. Ковтуненко; Записала А. Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 26. - 22 лют. - 1 берез. - С. 4. - Львівська обл.
БЮТ та "Наша Україна" підпишуть угоду про створення опозиційної коаліції, зауважує кореспондент, який взяв інтерв'ю на цю тему у народних депутатів, представників двох опозиційних політичних сил, члена робочої групи від "Нашої України" щодо розробки угоди про створення опозиційної коаліції Миколи ОНІЩУКА та депутата від фракції БЮТ Олександра КОВТУНЕНКА. Микола ОНІЩУК: "Політична воля фракцій вже сформована. Є і працює заява про спільну опозиційну діяльність у парламенті, яка дозволяє сконсолідувати спільні зусилля фракцій "Наша Україна" і БЮТ про розгляди найважливіших парламентських питань". Олександр КОВТУНЕНКО: "Спільні переговори про створення опозиційної коаліції між НСНУ і БЮТ цього разу велися надзвичайно швидко. Усі попередні домовленості відбулися блискавично, і остаточна угода буде підписана за кілька днів". Щодо майбутніх спільних дій двох політичних блоків, то на думку О. КОВТУНЕНКА, це "нова Конституція, дострокові вибори до Верховної Ради і спільна діяльність у владі після виборів". В свою чергу Микола ОНІЩУК вважає головними - "узгодженні голосування у парламенті щодо основної маси законопроектів, неподолання вето Президента".

Таран –Терен В.  "Балачки про газовий консорціум з Росією - це істерика Кремля": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І. Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 26. – 22 лют. - 1 берез. - С. 5. - Львівська обл.
Тема співпраці Росії та України в газових питаннях стала головною в інтерв'ю з народним депутатом України, членом фракції БЮТ Віктором ТАРАН - ТЕРЕНОМ. Одним з головних питань стало створення газового консорціуму поновлення системи, яка вже була перед розпадом Радянського Союзу. Коментуючи, В. ТАРАН - ТЕРЕН підкреслив: "Нині ситуація така, що політики і урядові кола балтійських країн, Білорусі, та й України теж, поставлені перед Росією буквально на коліна внаслідок шантажу, розробляють, думають і працюють, щоб створити нафтогін через країни Балтії, Білорусь і Україну аж до Чорного моря. Це та сама балтійсько - чорноморська дуга, тільки в альтернативному варіанті". Але з іншого боку, народний обранець підкреслює, що "Кремль уже побачив, що Україна вже усвідомила себе як експортера, і тепер без неї зовсім нічого не вдасться зробити".

Стрелецкий М.  СЭЗ и ТПР: что такое хорошо, что такое плохо... // Жизнь. - 2007. - № 26. - 21 февр. - С. 1. - Донецька обл.
В Донецке прошло заседание комитета  Верховного Совета Украины по вопросам СЭЗ и подведению итогов социально-экономического развития регионов Украины, сообщает автор. В ходе выездного заседания выступил народный депутат Украины Владимир ЗАПЛАТИНСКИЙ, который подчеркнул: "К радости или, к сожалению, никто из присутствующих не возьмет на себя смелость принять решение по этому исключительно важному и тяжелому вопросу - возобновлению льгот по СЭЗ и ТПР, кроме нашего комитета". Свой комментарий по этому вопросу дал народный депутат Украины Ринат АХМЕТОВ. Он подчеркнул: "Что касается моего отношения к свободным экономическим зонам, то я убежден в том, что крупному бизнесу преференции не нужны. … Я считаю, что нам нужны не свободные экономические зоны, а экономически свободная страна".

Антемюк А.  "Наша партія - за поєднання інтересів центру і регіонів": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав І. Смірнов // Вінниччина. - 2007. - № 14. - 20 лют. - С. 3. - Вінницька обл.
В інтерв'ю з народним депутатом України Анатолієм АНТЕМЮКОМ розмова торкнулася ідеології Партії регіонів, умов в яких вона позиціонує свої сили. "Партія регіонів ніколи не бореться просто за "домінування", - акцентує увагу А. АНТЕМЮК. - Вона лише захищає свою політичну програму, відповідає перед виборцями за обіцянки, що були дані". Головною ідеологією партії, народний обранець вважає співпрацю з регіонами. "Партія з самого початку свого існування позиціонувалася як захисник інтересів регіонів. … У своїх програмних засадах і політичній діяльності завжди обстоювала принцип органічного поєднання інтересів центру і регіонів", - підкреслив А. АНТЕМЮК. Він висловив свою думку і стосовно прийняття Закону про Кабмін: "Прийнятий закон відповідає на ключове запитання - хто сьогодні є реальним вищим органом виконавчої влади і хто несе відповідальність перед народом, мільйонами виборців за стан справ у політиці, економіці, соціальній сфері".

Катеринчук М.  Досить!: Прес-конференція народного депутата України/ Записав О. Дмитрук // Вінницька газета. - 2007. - № 24. - 20 лют. - С. 1. - Вінницька обл.
Народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК провів зустріч з вінницькими журналістами, на якій презентував громадську організацію "Європейський рух", інформує автор. Він повідомив, що його однодумці беруть на озброєння все краще, що є в демократіях інших країн, і в першу чергу пострадянської зони впливу, котрі мали значно нижчі показники, але випередили Україну вже на шляху до Євросоюзу. Головною метою нового громадянського утворення є бажання нав'язати суспільству дискусію стосовно того, чи хочуть вони в Європу, і навчити їх вимагати від політиків виконувати свої обіцянки. "Це дуже важливо, - підкреслив Микола КАТЕРИНЧУК, - бо в час народного хитання та відсутності ідейного спрямування дуже часто приходить диктатура".

Порошенко П.  Петро Порошенко - не унтер-офіцерська вдова: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записав Б. Вівчар // Галичина. - 2007. - № 25. - 20 лют. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Один із лідерів НСНУ, народний депутат України Петро ПОРОШЕНКО провів на Галичині прес-конференцію, акцентує увагу автор статті. Головним напрямком виступу перед журналістами стали міркування, щодо політичних провалів національно-демократичних сил та їх постійне запізнювання з прийняттям потрібних народові й країні рішень. Виступаючи перед делегатами, він похвалив однопартійців за єдність, яка, на жаль, є не всюди, закликав не втрачати віри, працювати на справу, бо "ніхто крім нас самих не захистить нашу державність, мову, землю". "Для цього партія має виробити ідеї і з нею йти до людей, аби її реалізувати. Інакше помилки нам уже не пробачать", - сказав народний обранець.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Клопот С.  "Об'єднання НСНУ і БЮТ ніколи не буде" // Деснянська правда. - 2007. - № 19. - 20 лют. - С. 2. - Чернігівська обл.
На Чернігівщині пройшла ІV звітно-виборна конференція обласної організації партії НСНУ, на якій з промовою виступив голова ради осередку О. Обушний. Головною темою заходу було об'єднання НСНУ з БЮТ. "Об'єднання на рівні Верховної Ради задля недопущення повної узурпації влади - це одне, але будувати у подальшому нашу партію ми повинні однозначно окремо", - наголосив О. Обушний. Одночасно, він нагадав, що угоду про співпрацю НСНУ та БЮТ на рівні області було підписано ще у червні минулого року. Він також застеріг однопартійців від об'єднання з партіями, "які називають себе демократичними", хоча і дискредитували себе, інформує автор статті.

Буханевич О.  Адмінресурс із знаком "плюс": Прес-конференція голови Хмельницького обласного осередку партії НСНУ/ Записав М.Василевський // Подільські вісті. - 2007. - № 25 - 26. - 22 лют. - С. 1. - Хмельницька обл.
Голова Хмельницької облдержадміністрації О. Буханевич дав свою першу прес-конференцію, як голова політичного осередку  політичної партії НСНУ, інформує автор статті. Зворушений увагою однопартійців, Олександр Миколайович заявив, що "двовладдя", адміністративне і політичне, відкриває хороші перспективи для краю. "Влада - мета будь-якої політичної сили. Представники "Нашої України" у місцевій владі беруть на себе повну відповідальність за соціально-економічну ситуацію в області", - зазначив Олександр Буханевич.

Зейналов Е.  Петро Порошенко "іде на ви": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 25. - 20 - 21 лют. - С. 5. - Львівська обл.
Про загострення боротьби за лідерство у партії "НСНУ", кореспондент газети розпитав члена ради партії, народного депутата України Едуарда ЗЕЙНАЛОВА. Він зосередив увагу на головних кандидатурах на голову партії, зупинився на принципово відмінних курсах, які пропонують для розвитку партії народні обранці, зосередив увагу на майбутньому політичної сили. "Після заяви Петра ПОРОШЕНКА, у партії де-факто серйозно розглядаються три кандидатури на голову партії: В'ячеслава КИРИЛЕНКА, Петра ПОРОШЕНКА і Романа БЕЗСМЕРТНОГО", - повідомив народний депутат. "Нині головне питання в партії - єдність, і є різні погляди на те, як партію згуртувати і посилити. Всі розуміють, що треба об'єднувати опозицію, посилюватися в регіонах та парламенті. В НСНУ є щодо цього питання навіть не дві, а три - чотири концепції", - зауважив Е. ЗЕЙНАЛОВ.

Куліш В.  "Я підставив плече "Нашій Україні" у непростий для неї час": Інтерв'ю голови Чернівецької облдержадміністрації/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 25. - 20 - 21 лют. - С. 4. - Львівська обл.
В регіональних організаціях пройшли звітно-виборні конференції "президентської" партії НСНУ. Так, досі позапартійного керівника Чернівецької обласної організації обрали головою місцевої організації НСНУ, прийнявши його відразу в члени партії. Чим же зумовлена нинішня "нашоукраїнська" самоідентифікація намісників Президента, кореспондент розпитав у самого голови Чернівецької облдержадміністрації пана Володимира Куліша.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Червоненко Є.  "У державний апарат прийшли захланні люди": Інтерв'ю голови Запорізької ОДА/ Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 26. - 22 лют. - 1 берез. - С. 5. - Львівська обл.
14 місяців Є. Червоненко посідає крісло голови Запорізької ОДА, акцентує увагу кореспондент. Головним його завданням було налагодити співпрацю з обласною радою, яка через розбіжність політичних поглядів та кольорів не зовсім приязно сприйняла "помаранчевого керівника". Як працює Є. Червоненко в Запорізькій облдержадміністрації, кореспондент розпитав його самого. "Навколо себе я згуртував людей, які відповідають трьом "П": патріоти, професіонали і порядні люди. У вирішенні службових питань я зумів відійти від політичних кольорів", - зауважив губернатор області.

Лис В.  Антикризовики демонструють рішучість // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 19. - 20 лют. - С. 2. - Волинська обл.
Актив волинських регіоналів, соціалістів і комуністів зібрався в Луцьку, для обговорення питання щодо активізації сил коаліції та  створення своєї координаційної ради. На прес-конференції співголів цієї ради голова обласного відділення Партії регіонів, народний депутат України А. ГОРБАТЮК не приховував задоволення, що за його словами надійшло багато пропозицій, щодо подальшої роботи.

Логвиненко Л.  Коаліця координує зусилля // Слобідський край. - 2007. - № 20. - 20 лют. - С. 2. - Харківська обл.
Меморандум про взаємопорозуміння і співпрацю підписали керівники Харківського обласного відділення Партії регіонів В. Салигін, харківського обласного комітету СПУ В. Суботін та КПУ народний депутат України А.АЛЕКСАНДРОВСЬКА. На думку Віктора Суботіна, "це результат тієї роботи, що була розпочата на рівні всеукраїнському". Як наголосила Алла АЛЕКСАНДРОВСЬКА, "депутати місцевих рад (районних, селищних, сільських та міських) повинні чітко розуміти власну відповідальність перед виборцями. І тому ми поставили завдання перед нашим партійним активом про формулювання пріоритетів, що мають бути доведені на місцевому рівні, над якими працюватиме антикризова коаліція".

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Тюрін А.  Коли в гостях - народний депутат // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 22. - 20 лют. - С. 1. - Миколаївська обл.
На Миколаївщині поблизу Доманівської загальноосвітньої школи № 1, найбільшого в районі учбового закладу зібралося багато людей. Привід для подібного зібрання виявився більш ніж поважний - до колективу учбового закладу приїхав народний депутат України Микола КРУГЛОВ, який свого часу закінчив цю школу. Микола КРУГЛОВ провів благодійну акцію, виділивши новенький транспортний засіб у рамках виконання Державної програми "Шкільний автобус".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 14 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 21 лютого по 2 березня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення