Огляд реґіональної преси

Випуск 13, 17 - 20 лютого 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Богатирьова Р.  "Попереду найскладніший сезон політичних протистоянь": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А. Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 22. – 15 - 22 лют. - С. 5. - Львівська обл.
Про майбутнє парламентської більшості в інтерв'ю з кореспондентом газети народний депутат України, координатор парламентської більшості Раїса БОГАТИРЬОВА. "Ми є свідками одного з найскладніших політсезонів в Україні, - зауважує Раїса БОГАТИРЬОВА, - в якому центром загострень  знову стане парламент. Тому, можна прогнозувати, є всі передумови, що цього року й надалі триватимуть ті конфліктні лінії, які намічені минулого". Відповідно до можливих дострокових виборів, народний депутат зауважила: "Я заявляю, що дострокових виборів не буде, бо для цього нема ніяких юридичних підстав".

Ключковський Ю.  Партії - до бар'єра!: Інтерв'ю народних депутатів/ Ю.Ключковський, О.Надоша; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 22. – 15 - 22 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Останнього часу паралельно з дебатами про доцільність дострокових виборів, гостро постає питання прохідного бар'єру. Про це розмова з народними депутатами України Ю. КЛЮЧКОВСЬКИМ ("Наша Україна") та О. НАДОШЕЮ (БЮТ). Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ: "… радикальне підвищення бар'єра може призвести до того, що, навпаки, майже половина виборців не буде представлена в наступному парламенті". О. НАДОША: "Нині великим фракціям часто не вистачає зовсім трішки голосів для того, щоб сформувати більшість. І тоді парламентські "карлики" отримають золоту акцію".

Катеринчук М.  Парламентські вибори - щороку!: Коментар народного депутата України/ Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 21. – 13 - 14 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Верховну Раду треба розпускати доти, доки до влади в державі не прийде нова молода політична еліта, яка не матиме радянського виховання. Із таким твердженням виступив лідер громадського руху "Європейська платформа для України" Микола КАТЕРИНЧУК. Кореспондент повідомляє, що громадський рух КАТЕРИНЧУКА і "Народна самооборона" колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка вимагатимуть, аби в нашій державі було проведено референдум щодо довіри громадян  до чинної Верховної ради. Крім цього, помаранчеві опозиціонери вважають за необхідне створити новий Основний закон нашої держави, який відповідав би стандартам Європейського союзу. Микола КАТЕРИНЧУК: "Ми виступаємо за перевибори до Верховної Ради. На мою думку, це нормальна світова практика, коли політичну кризу в державі вирішують саме таким чином".

Триндюк Ю.  Не продается!: Комментарий народного депутата Украины/ Записал В. Монс // Слава Севастополя. - 2007. - № 27. - 13 февр. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Неделя в политике Украины ознаменовалась целой серией громких скандалов вокруг неожиданно возникшей темы о совместном использовании с Россией стратегической газовой трубы Украины. Народный депутат Украины Юрий ТРИНДЮК прокомментировал этот вопрос в телефонном разговоре. "Газотранспортная система - это вопрос  не цены на газ, а экономической безопасности Украины, и любое посягательство на безопасность страны приравнивается к государственной измене", - считает Юрий ТРИНДЮК.

Шевчук С.  Дружімо фракціями!: Інтерв'ю народних депутатів України/ С.Шевчук, Р.Князевич; Записала О. Кордоба // Експрес. - Л., 2007. - № 21. - 13-14 лют. - С. 5. - Львівська обл.
БЮТ та партія "Народний Союз "Наша Україна" вирішили об'єднати свої фракції в місцевих радах усіх рівнів. Про це кореспондентка розмовляла із Сергієм ШЕВЧУКОМ із фракції БЮТ та Русланом  КНЯЗЕВИЧЕМ, членом НСНУ. "Ще рано говорити про підписання заяви між фракціями партій різних рівнів, - говорить КНЯЗЕВИЧ. - На цьому етапі йдеться лише про наміри, а конкретні домовленості - справа найближчого часу". Сергій ШЕВЧУК говорить, що поки що складно знайти спільну мову з усіма членами фракції "Наша Україна". "Та сподіваюсь, рано чи пізно період взаємних докорів скінчиться, і ми запрацюємо єдиним фронтом", - додає він.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Олійник В.  "Не маємо коштів на патріотизм": Інтерв'ю голови Волинської обласної організації ВО "Батьківщина"/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 22. – 15 - 22 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Як повідомив кореспондент газети, на Волині члени Локачинської районної організації КПУ провели збори, на яких ліквідували районну організацію 5 первинних осередків партії. Вони вирішили вступити в партію "Батьківщина". Про деталі цього неординарного випадку кореспондент газети запитав у голови Волинської обласної організації ВО "Батьківщина" Віктора Олійника. "У протоколі зборів причиною рішення про самоліквідацію організації названо незгоду з нинішньою політикою найвищого керівництва Компартії, - зауважує В.Олійник. На його думку, літні люди, що переважно є членами КПУ, відчуваючи соціальну незахищеність, тягнуться до партії соціального захисту.

Назаренко В.  Лідер БЮТ не задоволена діями однопартійців // Черкаський край. - 2007. - № 12. - 14 лют. - С. 1, 3. - Черкаська обл.
На останньому засіданні Черкаської міської ради розглядали земельне питання, яке викликало інтерес не лише серед політикуму обласного центру,  а й столиці. Справа в тому, що партійці БЮТ на місцях не підтримують свого лідера і не лобіюють прийняття запропонованих блоком рішень, щодо запровадження конкурсів і аукціонів на продаж чи оренду комунального майна, а також за перегляд комунальних тарифів, зауважує автор.

Грушовик О.  В опозицію до позиції своєї фракції стали нашоукраїнці через задекларовану співпрацю // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 12. - 10 лют. - С. 3. - Тернопільська обл.
Поставивши собі за мету спільно відстоювати ідеали та цінності, виборені українським народом у 2004 році, фракції Блоку Юлії ТИМОШЕНКО та "Наша Україна" зробили заяву про спільну діяльність в опозиції до нинішньої більшості у Верховній Раді, повідомляє автор статті. Обидві сили висловили готовність: спільно працювати над новою Конституцією, запровадити імперативний мандат для депутатів усіх рівнів, домагатися дострокових виборів, спільно працювати в радах на місцевому рівні тощо. На думку народного депутата, Анатолія КІНАХА, між фракціями відбулися "політичні торги", зумовлені необхідністю об'єднання демократичних сил. Кореспондент позитивно оцінює порозуміння між БЮТ і "Нашою Україною", і вважає, що це допоможе зняти напругу у суспільстві, що вже втомилося від внутрішньопартійних міжусобиць.

Зачепило В.  Утримати довіру штука непроста // Черкаський край. - 2007. - № 11. - 9 лют. - С. 4. - Черкаська обл.
Кореспондент повідомляє про основні питання, які вирішувалися на звітно-виборній конференції регіональної організації НСНУ, що відбулась в Черкасах. На зустрічі повідомлялося про діяльність партійних осередків "Нашої України", яка разом з БЮТ і СПУ входить до депутатської більшості. На конференції виступав народний депутат Ю. КЛЮЧКОВСЬКИЙ, який, за словами автора статті, "розплескував" одні жалі й шкодував, що "Наша Україна" не зайняла на виборах другого місця, не увійшла до широкої коаліції, а то б ситуація в державі була кардинально іншою.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Кришин О.  Ініціаторами вирішення проблем регіону повинна бути не виконавча влада, а саме рада // Зоря. - 2007. - № 16. - 13 лют. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Депутат обласної ради, керівник депутатської фракції БЮТ приділяє увагу діяльності своєї фракції. Своїми активними діями фракція БЮТ наполегливо, з допомогою заходів нормативно - правового та інформаційного характеру намагається захищати населення регіону від необґрунтованих дій влади. З цією метою в громадських приймальнях започатковано прийом громадян народними депутатами України разом з депутатами обласної та місцевих рад. Автор в статті приділяє увагу прийнятому нещодавно Закону про імперативний мандат. На його думкую, запровадження імперативного мандату сприятиме наведенню порядку і припиненню зловживань у владі, а партії і блоки справді будуть нести відповідальність депутатів фракції перед громадою.

Раскопов В.  Два года за штурвалом области // Южная правда. - 2007. - № 17. - 13 февр. - С. 1. - Миколаївська обл.
В Николаевской  облгосадминистрации прошла пресс-конференция, посвященная итогам двухлетней работы А.Садыкова на посту председателя облгосадминистрации, сообщает автор. На пресс-конференции А.Садыков отвечал на вопросы, большинство которых касалось исключительно будущего региона. Он сообщил, что в течение ближайших двух месяцев будет кардинально изменена структура управления экономики и служб, отвечающих за внешнеэкономическую деятельность и инвестиционную политику.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Народний депутат двох скликань Сергій Чукмасов скаржиться в облраду на ... незнання законів // Зоря. - 2007. - № 17. - 15 лют. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Днями редакція газети отримала запит від голови постійної комісії облради з питань зв'язків з об'єднаннями громадян і ЗМІ В. Шилової щодо скарги народного депутата України С. ЧУКМАСОВА на газету "Зоря", яка відмовила йому в безплатному розміщенні на її сторінках новорічного привітання мешканцям Дніпропетровської області. Народний обранець вважає, що цією відмовою газета порушила ст. 18 Закону України "Про статус народного депутата України".  В статті редакція газети аргументує свою відмову.

Пилипенко Н.  Тарас Чорновил: "Бизнес разрушает стереотипы" // Донбасс. - 2007. - № 30. - 14 февр. - С. 2. - Донецька обл.
Продолжается визит в регион первых руководителей и предпринимателей Львовщины, информирует автор. Так, в Донецке состоялось торжественное открытие программы межрегионального сотрудничества "Восток и запад - вместе", в котором приняли участие народные депутаты Украины Владислав ЛУКЬЯНОВ и Тарас ЧОРНОВИЛ. В комментарии газете Тарас ЧОРНОВИЛ отметил, что он заинтересован, чтобы подобное общение происходило чаще, поскольку оно снимает целый ряд проблем - как психологических, так и политических.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 13 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 17 по 20 лютого 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення