Огляд реґіональної преси

Випуск 11, 10 - 13 лютого 2007 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Бокий І.  Оплата - погодинна: Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 17. - 6-7 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Голова Верховної Ради Олександр МОРОЗ пропонує змінити систему оплати праці в Україні, акцентує увагу журналіст. Свій внесок щодо законодавчого процесу з цієї теми доклав і голова парламентської фракції соціалістів Іван БОКИЙ, який погодився надати інтерв'ю з цього приводу. На його думку, погодинна оплата праці, а це поповнення кишенькових грошей українського народу, надасть змогу тим самим поповнити і споживчий ринок. "Я думаю, що цей закон буде прийнятий, бо якщо цього не робити, то через два роки країна погрузне в бідності остаточно". Журналіст надає коментар і народного депутата від Партії регіонів Василя ХАРИ.

Денисова В.  Депутати облради проти підвищення тарифів на міжміське перевезення // Зоря. - 2007. - № 13. - 6 лют. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
В Дніпропетровській облраді 2 лютого відбулася прес-конференція за участю народного депутата України, першого секретаря обкому Комуністичної партії, координатора коаліційної більшості в обласній раді Віктора БОРЩЕВСЬКОГО, народного депутата України, керівника обласної організації Партії регіонів Олега ЦАРЬОВА інших партійних керівників обласних осередків. Виступ перед журналістами БОРЩЕВСЬКОГО був спрямований на те, щоб розставити акценти щодо Закону України "Про Кабінет Міністрів України", він також повідомив, що Компартія прагне ініціювати проведення референдуму щодо вступу нашої держави до НАТО. Представники коаліційної більшості пообіцяли, що розберуться на скільки економічно обґрунтованим було підвищення тарифів на перевезення пасажирів автотранспортом міжміського та приміського сполучення, і застосувати всі важелі депутатського впливу для упорядкування тарифів, інформує кореспондент.

Кириченко Л.  Життя після закону: Інтерв'ю народних депутатів/ Л.Кириченко, С.Давимук; Записала Т. Паркасевич // Експрес. - Л., 2007. - № 17. – 6 - 7 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Попри відсутність візи Президента, Закон "Про Кабінет Міністрів" таки опублікували. Уперше за всю історію української незалежності закон офіційно опублікували без президентського підпису, зауважує журналіст. Як сприймати новий закон та які зміни відбудуться після його публікації, кореспондентка з'ясовувала в народних депутатів України: Степана ДАВИМУКИ - від фракції “Наша Україна" та Людмили КИРИЧЕНКО - від фракції Партії регіонів. Степан ДАВИМУКА: "Думаю, основна мета нинішньої більшості - перехід до парламентської республіки з ліквідацією в майбутньому інституту президентства". КИРИЧЕНКО в свою чергу вважає, що "жодні повноваження Президента законом про Кабмін ніяким чином не врізано". На її думку, "у Президента як були повноваження, визначені Конституцією, так вони за ним і залишаються". Взагалі Людмила КИРИЧЕНКО відмітила: "В такій ситуації це протистояння, яке породжується такою провокаційною поведінкою Президента, не консолідує Україну".

Раскопов В.  Разговор о главном // Южная правда. - 2007. - № 14. - 6 февр. - С. 1. - Миколаївська обл.
Недавно состоялась встреча представителей предприятий и организаций с народными депутатами Украины, родом из Николаевской области. Цель, которую преследовали организаторы, - дать возможность представителям бизнеса более детально ознакомить со своими проблемами народных избранников, обратить их внимание на региональные проблемы, которые требуют законотворческой инициативы. В свою очередь, депутаты рассказали о своей парламентской работе и позиции по обозначенным вопросам. Так, проблеме выживания агропромышленной отрасли и села было посвящено выступление народного депутата Украины, члена фракции СПУ Сергея ЧМЫРЯ. По его словам, корень бед в сельском хозяйстве в ценовой политике. С.ЧМЫРЬ подчеркнул, что, несмотря на политические предпочтения, народные депутаты от Николаевщины будут придерживаться единства в вопросах защиты интересов области. В том же ключе высказались депутаты от фракции регионов В.ФАЛЬКО и Н.КРУГЛОВ.

Симоненко П.  "Україні Президент не потрібен": Інтерв'ю народного депутата/ Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 17. – 6 - 7 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Компартія вносить на розгляд парламенту редакцію Конституції без передбаченої у ній посади глави держави. Зокрема, лідер комуністів Петро СИМОНЕНКО оголосив, що відповідний проект Конституції вже розроблено і його фракція внесе документ на розгляд Верховної Ради в найближчий час, інформує журналіст. Про ініційовану комуністами конституційну "революцію" розповідає перший секретар ЦК Компартії, голова фракції КПУ у Верховній Раді Петро СИМОНЕНКО. Він підкреслив: “Якщо вже почали рух до парламентської демократії, то слід логічно завершити цей шлях". Петро СИМОНЕНКО також не раз наголосив на тому, що саме президентське оточення постійно створює непорозуміння у державі, а Президент Ющенко, як і його попередники не зробив нічого такого, щоб у державі справді почали наводити порядок. СИМОНЕНКО розповів також про інші новації, які його партія запропонує на розгляд Верховній Раді.

Киселёв В.  "Мы - за диктатуру закона": Интервью народного депутата/ Записала Т. Рябчикова // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 20. - 3 февр. - С 1-2. - Автономна Республіка Крим.
В Симферополе прошло собрание депутатов всех уровней, являющихся членами Партии регионов. Это послужило поводом для интервью корреспондента газеты с народным депутатом Украины Василием КИСЕЛЁВЫМ. Он подвел итоги деятельности регионалов после их победы на парламентских выборах. В частности, В.КИСЕЛЁВ подчеркнул: "Впервые на Украине в условиях новых конституционных реалий работает коалиционное правительство, взаимодействующее с парламентом на основе партнёрства и взаимопонимания". Оценивая экономическую ситуацию в стране, народный депутат отметил: "Разработанная коалицией антикризисная программа, при солидарной ответственности законодательной и исполнительной властей за её реализацию, эффективно влияет на все экономические и общественные процессы именно в целях возрождения страны". Василий КИСЕЛЁВ прокомментировал ситуацию в Крыму относительно русского языка, а также тему внешней политики Украины: "Пария регионов и её лидер, возглавляющий правительство, считают своей задачей проводить не прозападный, не пророссийский курс, а проукраинский, который намерены прокладывать, руководствуясь интересами Украины и её народа".

Толочик П.  Самоврядуванню - більше повноважень // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 14. - 3 лют. - С. 2. - Миколаївська обл.
Кореспондент газети розповідає про зустріч Голови Верховної Ради О.МОРОЗА з представниками центральних та регіональних ЗМІ, що відбулася 18 січня. Головна тема зустрічі стосувалася перспектив конституційної реформи в Україні. Зокрема, Олександр МОРОЗ проаналізував як плюси, так і її мінуси. Щодо закону про опозицію, то на думку спікера парламенту поспішати з його прийняттям не слід. На зустрічі піднімалося питання вступу України в НАТО. Підсумовуючи О.МОРОЗ констатував, що на сьогодні український парламент високопрофесійний і доволі працездатний, що надає всі підстави вирішувати правильні, зважені  рішення, вкрай необхідні для країни, акцентує увагу автор статті.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Грушковик О.  Юлія Тимошенко: "Влада боїться не нас, а своїх нечесних рішень та помислів" // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 11. - 7 лют. - С. 3. - Тернопільська обл.
Серйозність намірів БЮТ очолити демократичні процеси в Україні яскраво засвідчив всеукраїнський форум депутатів місцевих рад, повідомляє автор статті. Він зосереджує увагу на виступі лідера блоку, народного депутата України Юлії ТИМОШЕНКО та надає головні тези виступу.

Здір Л.  Мета БЮТ - нові вибори, нова Конституція // Народне слово. - 2007. - № 12. - 3 лют. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Автор інформує про пройдений нещодавно Всеукраїнський форум депутатів місцевих рад, проведений блоком Ю.ТИМОШЕНКО. Лідер блоку зібрала депутатів, щоб поставити перед ними ряд обов'язкових для виконання завдань, поговорити про першочергові плани блоку. В промові Ю. ТИМОШЕНКО оприлюднила свою точку зору на нинішню політичну ситуацію у країні, заявивши, що її блок на сьогодні є самодостатньою політичною силою, яка в нинішніх умовах здатна взяти на себе політичну відповідальність, акцентує увагу автор, який надає цитати з промови лідера БЮТ: "Ми на цьому форумі для того, щоб відпрацювати програму, продемонструвати суспільству, що ми відповідальні, що ми дієздатні".

Нагорний О.  БЮТ готується до дострокових виборів // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 12. - 3 лют. - С. 3. - Волинська обл.
Нещодавно в столичному палаці "Україна" відбувся Всеукраїнський форум депутатів місцевих рад, проведений Блоком Юлії ТИМОШЕНКО. У зібранні взяли участь близько трьох з половиною тисяч депутатів з усіх регіонів України. Серед виступаючих з регіонів, які серед іншого, ділилися передовим досвідом роботи, був і голова обласної партійної організації Волині Віктор Олійник, повідомляє автор. Розглядалися різні питання: прийняття закону про Кабмін, нова редакція Конституції, яка знаходиться на стадії розробки команди БЮТ, закони про імперативний мандат та опозицію, регіональні проблеми та їх рішення. Всеукраїнський форум депутатів місцевих рад заявив, що БЮТ є самодостатньою політичною силою, яка в сьогоднішніх умовах
повинна взяти на себе політичну відповідальність і діяти самостійно, категорично вимагає розпуску Верховної Ради, підкреслює автор статті.

Раскопов В.  "В стране нет ни одного правильного коммунального тарифа" // Южная правда. - 2007. - № 13. - 3 февр. - С. 2. - Миколаївська обл.
Автор сосредоточил внимание на пройденном недавно в Киеве Всеукраинском форуме депутатов местных советов, который был организован БЮТ. Ключевым фрагментом форума стало выступление лидера блока Юлии ТИМОШЕНКО. Журналист приводит несколько выдержек из её выступления. Оценивая политическую ситуацию сегодня, ТИМОШЕНКО подчеркнула: "Криминальная мафия сегодня не может править страной до 2011. Мы должны приложить все усилия, чтобы выборы в Верховную Раду состоялись досрочно". Лидер блока прокомментировала закон об императивном мандате: "Закон предусматривает такой инструмент, когда депутатов местных советов будут отзывать не однопартийцы, а общественность". Одной из рассматриваемых на форуме тем стала разработка БЮТ проекта новой Конституции. "Мы единственная команда, которая не будет в проекте Конституции учитывать собственные интересы и амбиции, создавать ее под свою власть в будущем или сегодня, - обещает Юлия Владимировна. Значительную часть своего выступления, лидер БЮТ посвятила проблемам реформирования местного самоуправления, коммунальным тарифам.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Сербінов С.  Бюджет - є, поправлення будуть // Одеські вісті. - 2007. - № 1. - 6 січ. - С. 4. - Одеська обл.
Автор повідомив про прес-конференцію голови Одеської облради М.Л.Скорика, яка відбулася одразу ж після другого пленарного засідання обласної ради та була присвячена роботі над бюджетом регіону. Він зазначив, що основну роботу над бюджетом виконано, а його друге читання відбудеться у лютому.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 11 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 10 по 13 лютого 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення