Огляд реґіональної преси

Випуск 10, 7 - 9 лютого 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Білорус О.  Ми підемо іншим шляхом!: Інтерв'ю народного депутата/ Записала Т. Паркасевич // Експрес. - Л., 2007. - № 15. – 2 - 3 лют. - С. 4. - Львівська обл.
БЮТ звернувся до Конституційного суду з декількома поданнями з приводу правових підстав для розпуску Верховної Ради. Які для цього існують підстави та на що розраховують бютівці, журналіст запитала заступника керівника фракції БЮТ Олега БІЛОРУСА. Він вважає, що об'єктивні передумови для проведення дострокових парламентських виборів є. "Найперша передумова - це те, що всенародний мандат довіри не був реалізований", - говорить депутат. "Сьогодні Україна має щонайменше три уряди: Кабінет Міністрів, Секретаріат Президента і тіньовий уряд олігархів. А це не нормально. Уряд в Україні повинен бути один, як і глава держави", - наголошує БІЛОРУС.

Ключковський Ю.  "Президент залишився майже один": Інтерв'ю народного депутата/ Записав Грицик Ю. // Експрес. - Л., 2007. - № 15. – 2 - 3 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Закон про Кабінет Міністрів без підпису Президента все ж набув чинності. Про те, як це сприймають у таборі Президента, розповідає народний депутат від фракції "Наша Україна" Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ. Він вважає, що для цього не було жодних законних підстав, і лише завдяки застосуванню силових методів вирішення питань, зі сторони антикризової коаліції, що є характерним для авторитарних держав,  такий протизаконний вчинок став можливим. КЛЮЧКОВСЬКИЙ наголошує, що в даній ситуації Президент залишився без підтримки. "В "активі" у Президента - лише фракція "Наша Україна", - говорить депутат. "Так звана радикальна опозиція не те що не підставить плече главі держави, навпаки - вона щоразу ставить йому підніжку", - підкреслив він.

Симоненко П.  "Ми не дозволимо торгувати Україною": Інтерв'ю народного депутата/ Записала Т. Дончик // Вінниччина. - 2007. - № 9. - 2 лют. - С. 5. - Вінницька обл.
Під час приїзду до Вінниччини народний депутат України, лідер Компартії України Петро СИМОНЕНКО звітував перед виборцями за свою депутатську роботу і діяльність фракції комуністів у парламенті. Не обійшлося також без уточнень позиції українських комуністів  щодо злободенних тем, які хвилюють сьогодні людей. Конкретно депутат зупинився на вступі України до СОТ. "Треба зробити розрахунки, виробити стратегію наших дій, щоб знати чим обернеться для України відкриття наших ринків", - вважає Петро СИМОНЕНКО. Зупинившись на кадровій політиці помаранчевої влади, народний обранець наголосив: "Після помаранчевого перевороту на посади прийшли люди професійно не підготовлені. Займаються тільки політиканством, обіцянки роздають людям, а при тому нічого не роблять". Оцінюючи зі свого боку закон про Кабмін, П. СИМОНЕНКО підкреслив: Цей закон приймається для того, щоб прискорити повернення процесу керованості у державі і зупинити хаос…".

Вівчар Б.  Перш ніж висловлювати претензії Києву… // Галичина. - 2007. - № 14 - 15. - 1 лют. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
Депутати - "регіонали" Ігор ЗВАРИЧ та Володимир ЛИЧУК на прес-конференції для журналістів повідомили про законотворчу діяльність у Верховній Раді, повідомляє кореспондент. Щодо закону про Кабінет Міністрів, народні обранці висловили переконання, що закон нарешті внормує стосунки між гілками влади, хоч і позбавляє Президента багатьох повноважень. Мова також йшла про голосування за закон про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Ситуацію в області депутати оцінили критично, здивування викликало також те, що кошти, виділені торік на ліквідацію стихійного лиха не були реалізовані за призначенням і повернуті до Києва.

Горячева О.  Борис Петров: "Виконання обіцянок стане кращим підтвердженням ефективності нашої роботи" // Запорізька правда. - 2007. - № 15 - 16. - 1 лют. - С. 3. - Запорізька обл.
26 січня народний депутат України, голова обласного відділення Партії регіонів Борис ПЕТРОВ перебував у Бердянську, де провів депутатський прийом, зустріч з жителями регіону, представниками влади тощо, намагаючись на місці відчути наявні проблеми. Значну частину особистих проблем бердянців було вирішено під час прийому громадян.

Нечипуренко О.  Нема поваги до закону // Новий день. - 2007. - № 5. - 1 лют. - С. 3. - Херсонська обл.
Херсонську область відвідав народний депутат, секретар Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, член фракції СПУ Василь ВОЛГА. Під час робочого візиту депутат спілкувався з головами обласних рад та адміністрацій, Апеляційного суду, а також з регіональними та місцевими мас-медіа. Особливу увагу Василя ВОЛГИ привернув стан правоохоронних органів, який він визначив як незадовільний. На прес-конференції депутат повідомив, що в найближчий час в Херсоні пройдуть громадські слухання щодо ефективності роботи УМВС, яким передуватимуть соціологічні опитування. Він вважає, що громадська думка повинна відігравати не останнє значення у вирішенні питань загальнодержавного значення.

Стрелецкий М.  Машиностроение требует господдержки // Жизнь. - 2007. - № 14. - 31 янв. - С. 3. - Донецька обл.
Народный депутат Украины, президент ОАО "НКМЗ"  Георгий СКУДАРЬ провел пресс-конференцию в Краматорске, главной темой обсуждения стал вопрос развития машиностроения в Украине. По данным, которые привел народный депутат, рост развития машиностроения показал 4%. А это совсем не те темпы роста, которые позволяют говорить о нормальном развитии машиностроения. Георгий СКУДАРЬ считает, что отсутствие государственной стратегии приведет к тяжелому развитию машиностроения в Украине.

Беспределу поставлен заслон // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 17. - 31 янв. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Председатель комитета Верховного Совета Украины по вопросам прав человека, национальных меньшинств и межнациональных отношений, лидер крымских коммунистов, народный депутат Леонид ГРАЧ прокомментировал тему земельных отношений. Факт подписания президентом закона об уголовной ответственности за совершение самозахватов и самовольное строительство, который был разработан Леонидом ГРАЧОМ, депутат оценил как "событие большой государственной значимости", сообщает редакция газеты.

Юрій Єхануров та Олександр Черевко провели спільну прес-конференцію // Черкаський край. - 2007. - № 8. - 31 січ. - С. 2. - Черкаська обл.
У Черкасах побував народний депутат України Юрій ЄХАНУРОВ. В облдержадміністрації відбулася робоча зустріч голови ОДА О. Черевка з народним депутатом, під час якої були обговорені результати соціально-економічного розвитку краю та актуальні проблеми, які потребують вирішення.

Лермонтов В.  Выслушать и помочь // Луганская правда. - 2007. - № 11. - 30 янв. - С. 1-2. - Луганська обл.
Народный депутат Украины от Блока Юлии Тимошенко, руководитель Луганской областной организации партии ВО "Батьківщина" Виталий КУРИЛО, в рамках своей депутатской работы на местах, встретился с жителями отдельных районов Луганской области. Депутат выслушал проблемы и просьбы жителей области, которые касались финансирования медицины и образования, жилищно-коммунальных и промышленных вопросов, присвоения жилплощади и многие из других наболевших тем. Виталий КУРИЛО пообещал, что по каждому из высказанных обращений будет подготовлен соответствующий депутатский запрос.

Ляпина К.  "Дискуссия - это еще не раскол": [Пресс-конференция народного депутата Украины]/ Записала К.Чацкая // Жизнь. - 2007. - № 13. - 30 янв. - С. 2. - Донецька обл.
На своей пресс-конференции в Донецке народный депутат Украины Ксения ЛЯПИНА заявила: "Принятие закона о Кабмине в парламенте принесло в украинскую политику новое право - нарушать Конституцию, а авторы этого закона якобы стремились просто расширить собственные полномочия и не думали о народе Украины". Депутат рассказала, что "Наша Украина" уже продумывает пути возможного оспаривания закона. Не отрицала К. ЛЯПИНА и возможный раскол партии, и появления в ней внутренней оппозиции. По её словам, в этом проблемы она не видит.

Турчинов О.  Ми зупинили сповзання України до хаосу і диктатури: Інтерв'ю народного депутат України/ Записав В. Піддубний // Галичина. - 2007. - № 12. - 27 січ. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Про позицію БЮТ і мотиви голосування закону про Кабінет Міністрів розповідає один із чільників блоку, перший заступник його голови, народний депутат України Олександр ТУРЧИНОВ. "Опозиція була просто зобов'язана взяти на себе відповідальність за вирішення глибокої кризи у системі влади і зупинити сповзання України до хаосу і диктатури", - коментує народний депутат прийняття закону про Кабмін. На питання кореспондента щодо значення прийнятих законів, зокрема закону про опозицію, ТУРЧИНОВ відповів: "Голосування за закон про опозицію закладає всі основи для встановлення підконтрольності та відповідальності влади перед суспільством". Однак, опозиція і далі наполягає на дострокових виборах до Верховної Ради та скасуванні політреформи, додав депутат.

Голованова І.  "Злиняти" з місця злочину // Житомирщина. - 2007. - № 4. - 16 січ. - С. 2. - Житомирська обл.
Секретар парламентського Комітету боротьби з корупцією та організованою злочинністю, голова всеукраїнської організації "Громадський контроль", народний депутат України Василь ВОЛГА побував у Житомирі, акцентує увагу авторка. Він зупинився на стані криміногенної ситуації в Україні, зауваживши, що рівень корупції в Україні сьогодні найвищий за всі роки незалежності, боротьба з нею не здійснюється. З метою підвищення відповідальності за створені злочини, профільний комітет Верховної Ради  та “Громадський контроль” розпочинають акцію - всеукраїнські громадські слухання щодо ситуації в органах правопорядку кожної області. Саме ця тема була головною причиною поїздки В. ВОЛГИ до Житомирщини.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Задорога А.  Закон про опозицію, хоч і травмований при народжені, але потрібний // Київська правда. - 2007. - № 11. - 1 лют. - С. 1. - Київська обл.
Прийнятий в першому читанні законопроект про опозицію став приводом для створення "круглого столу" за участю народного депутата України, члена фракції БЮТ Володимира ПОЛОХАЛО та політологів О. Гараня та В. Небоженка. Всі троє були одностайними в головному - закон про опозицію потрібен. Автор намагається більш детальніше викласти позицію кожного учасника та зробити висновки щодо необхідності цього законопроекту. Отже, акцентує увагу автор, найкращим для БЮТ варіантом є доведення свідомості нинішньої парламентської більшості про необхідність цього закону, але, щоб голосуючи за нього, вона не висувала при цьому ніяких ситуативних вимог.

Натолько А.  Василь Ядуха: "Від популістських гасел земля не стане родючішою" // Подільські вісті. - 2007. - № 14. - 1 лют. - С. 2. - Хмельницька обл.
Народний депутат України, голова Хмельницького обласного відділення Партії регіонів Василь ЯДУХА спілкувався з журналістами обласних ЗМІ. Зокрема,  поділився своїми думками щодо земельного питання, зауважує автор статті. На його думку, необхідно прийняти ряд законопроектів, зокрема, про земельний кадастр, про оцінку земель, щоб ринок землі зміг повноцінно запрацювати.

Сазонов К.  Последний рубеж преодолен // Донбасс. - 2007. - № 20. - 31 янв. - С. 6. - Донецька обл.
Принятый парламентом закон о Кабмине упорно не желает уходить в события прошлого и остается главной темой обсуждения. Автор пытается разобраться, каким именно образом будет складываться ситуация далее.

Сазонов К.  Газеты - в тиски нового закона? // Донбасс. - 2007. - № 19. - 30 янв. - С. 6. - Донецька обл.
Законопроект "О внесении изменений к некоторым законодательным актам Украины по обеспечению непредвзятого отношения СМИ к свободе политических дебатов", предложенный народным депутатом Украины от Партии регионов Анной ГЕРМАН послужил поводом для дебатов в прессе. Автор статьи считает, что: "За этой обтекаемой формулировкой скрывается небывалый простор для принуждения газет служить исключительно рупором для политиков". По словам корреспондента, принятие такого законопроекта может привести к закрытию многих печатных издательств и расширить возможности телевиденья и зарубежных СМИ.

Королюк М.  БЮТь по президентові // Галичина. - 2007. - № 12. - 27 січ. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Автор статті висловлює точку зору блоку "Наша Україна" стосовно прийнятого нещодавно закону Про Кабмін. Він впевнений в тому, що закон про Кабінет Міністрів потрібен, однак жорстоко критикує як сам прийнятий закон, так і події, які йому передували. Щодо дій лідера БЮТ, автор статті вважає їх непослідовними: "…З одного боку прагнення скасувати політреформу, а з другого - голосування за закон про Кабмін - свідчать про непомірні владні амбіції лідерки БЮТу…".

Обушний О.  Земля повинна вільно продаватися і купуватися: Інтерв'ю голови обласної організації "Наша Україна"/ Записала М. Єленська // Деснянська правда. - 2007. - № 9. - 27 січ. - С. 2. - Чернігівська обл.
Продовження мораторію на продаж землі викликало чимало гострих дискусій. Свою думку щодо цього питання на сторінках газети висловлює заступник голови обласної ради, голова обласної організації партії "Наша Україна" Олег Обушний. Він вважає, що зволікати з продажем не можна, однак, на сьогодні в нашій країні немає досконалих правових механізмів для цього, тому врегулювання даного процесу має взяти на себе держава. Розмова також торкнулася і питань продажу землі несільськогосподарського призначення. "В державі повинен бути ринок землі, яка матиме чітко визначену ціну", - підсумував заступник голови облради.
 
Країну охопили політичні бої/ Інф. ред. газети // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 9. - 27 січ. - С. 5. - Волинська обл.
Автор статті зі своєї сторони коментує і аналізує діяльність владних сторін: парламенту та президента, коаліції та опозиції. Останні події у Верховній Раді дають багато підстав для обговорення, вважає кореспондент. Він виражає свою точку зору відносно подолання вето президента на закон про Кабінет Міністрів та подій, які супроводжували цей процес, прийняття в першому читанні закону про опозицію та подальшу його долю в парламенті, затвердження бюджету на 2007 рік, політреформу, Універсал національної єдності тощо. "Ми зараз, мабуть, гостріше, ніж будь-коли, відчуваємо, скільки у нашій політиці обману, підкилимництва і продажництва, як бракує біля владного керма людей чесних, порядних непідкупних, здатних жертвувати своїми інтересами заради інтересів загальних, державних", - підсумовує автор.
 
Тубіна С.  Гамівна сорочка для депутата // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 4. - 26 січ. - С. 3. - Рівненська обл.
Чимале збентеження в колах обранців місцевих рад різних рівнів спричинило нещодавнє прийняття Верховною Радою закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу депутатів Верховної Ради АРК та місцевих рад", вважає кореспондент. Рівненська область майже не має такого гріха, як фракційні міграції. Лише один депутат змінив свою фракційну прописку - Анатолій Камінський. Нині він очолює Партію регіонів, а пройшов за списком Народної Партії. Камінський вважає, що "кожен мусить мати право на власну думку і волевиявлення, запровадження ж  імперативного мандата ці права певною мірою ущемлюватиме". Свою думку відносно згаданого законопроекту висловили також й інші депутати Рівненської облради від різних фракцій.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Дмитрук О.  Воїн світла вступає в бій // Вінницька газета. - 2007. - № 16. - 2 лют. - С. 2. - Вінницька обл.
У Києві відбувся Всеукраїнський форум депутатів місцевих рад від БЮТ. Зустріч була поділена на блоки, кожен з яких мав свою тематику. Перший блок стосувався нинішньої політичної ситуації, зокрема, подолання вето на закон про Кабінет Міністрів. В другому блоці народний депутат Юлія ТИМОШЕНКО говорила про стратегію партії, а також торкнулася конституційних змін. "Прикро, але перша Конституція, - наголосила вона, - породила таке явище як кучмізм, а друга повертає до влади кримінальні клани". Ще один важливий блок виступу стосувався земельного питання. Автор, який перебував на цьому заході, навів короткі виступи депутатів місцевих рад.

Тубіна С.  "Гра в пісочниці" завершиться достроковими виборами, переконана Юлія Тимошенко // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 5. - 2 лют. - С. 3. - Рівненська обл.
На Всеукраїнський форум, що відбувся в Києві зібралися депутати місцевих рад, які представляють беззаперечного лідера виборчих перегонів - 2006 - Блок Юлії ТИМОШЕНКО. На форумі Юлія ТИМОШЕНКО наголосила на жорсткій опозиції бютівців до антикризової коаліції та уряду Віктора Януковича. Вона підкреслила на необхідності об'єднання депутатів усіх рівнів, і відмітила пріоритетні напрями їх діяльності на місцях. Також ТИМОШЕНКО розповіла про наміри БЮТ оновити Конституцію. Бо на сьогодні "основний закон не є придатним і більше схожий на інструкцію з рукопашного бою між Президентом і Прем'єром", - вважає лідер блоку. Не обійшли увагою і таких законодавчих актів, як закон про Кабмін та імперативний мандат, а також тему реформування місцевого самоврядування.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Радева Л.  Власть в Крыму - единая команда // Крымские известия. - 2007. - № 19. - 2 февр. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Председатель Верховной Рады АРК  А. Гриценко провел заседание актива Ассоциации органов местного самоуправления АРК и г. Севастополя, которую он возглавляет. На нем предстояло рассмотреть важные организационные вопросы, чтобы включиться в решение проблем социально-экономического развития Крыма, сообщает автор.

Черевко О.  "Головне - не наступати на одні і ті ж граблі…": Інтерв'ю голови Черкаської облдержадміністрації/ Записав Павлюк В. // Черкаський край. - 2007. - № 9. - 2 лют. - С. 1, 4. - Черкаська обл.
Голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко розповідає кореспондентові, про те, що вдалося зробити за два роки перебування на посаді та плани, які ще потребують реалізації. Голова облдержадміністрації беззаперечно підтримує Президента та  вважає, що " ця людина здатна мислити масштабно, на кілька років вперед". Щодо співпраці з Верховною Радою, то у губернатора склалися добрі стосунки з депутатами Верховної Ради - вихідцями з Черкащини, незважаючи на різну партійну приналежність, він розуміє на першому місці повинні стояти інтереси регіону.

Нефьодов О.  "Цього року нас чекає продуктивна праця з втілення наших програм у життя": Інтерв'ю голови Запорізької облради/ Записала Л. Платонова // Запорізька правда. - 2007. -
№ 15 - 16. - 1 лют. - С. 4. - Запорізька обл.
В інтерв'ю голови Запорізької облради О. Нефьодова - про виконання обласного бюджету та його фінансові проблеми на поточний рік, житлово-комунальне господарство і його реформування, екологічні проблеми регіону.

Васевич А.  Минулорічні здобутки - основа перспективного розвитку // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 15. - 31 січ. - С. 1. - Полтавська обл.
На Полтавщині, інформує автор, відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації, яке вів голова облдержадміністрації В. Асадчев. У роботі сесії взяли участь народні депутати України А.СОКІЛ, керівники області. Основна тема, що розглядалася на засіданні була присвячена підсумкам економічного і соціального розвитку області за 2006 рік.

Стойко І.  "На Майдані ми одержали завдання, які обов'язково виконаємо...": Інтерв'ю голови Тернопільської ОДА/ Записав Б.Новоглядний // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 9. - 31 січ. - С. 2. - Тернопільська обл.
Кореспондент газети взяв інтерв'ю у голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Стойка. Темою розмови став розвиток народного господарства Тернопільщині у 2006 році, діяльність регіону в найбільш важливих аспектах життя, а також погляд І.Стойка на окремі суспільно значимі події сьогодення.

З чим пов'язані заяви ?/ Інф. ред. газети // Одеські вісті. - 2007. - № 8. - 31 січ. - С. 4. - Одеська обл.
Нещодавно відбулося засідання депутатської фракції "Народна ініціатива" в Одеській облраді. Депутати облради виробили та ухвалили тексти трьох заяв від їхньої фракції. Причиною стала ситуація, що склалася в агропромисловому комплексі та необхідність забезпечення нормальної життєдіяльності населених пунктів області. Члени фракції висловилися про те, що заяви потрібні ще й для загострення уваги народних депутатів Верховної Ради, уряду на необхідність розвитку та втілення в життя регіональних програм, а не разових заходів. Тексти заяв додаються.

Проніна Г.  "Зробити рік прориву..." // Житомирщина. - 2007. - № 10. - 30 січ. - С. 2. - Житомирська обл.
Коло питань, внесених на розгляд колегії облдержадміністрації було доволі широким і стосувалося багатьох напрямків життєзабезпечення населення, інформує авторка статті.  Вів зібрання голова облдержадміністрації Ю. О. Павленко. Першочерговою темою обговорення стали підсумки виконання Програми соціально-економічного розвитку та бюджету області за 2006 рік, була відзначена позитивна динаміка розвитку більшості галузей економіки і дана характеристика ряду з них.

Жакова Т.  "В отставку уходить не собираюсь" // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 12 - 13. - 27 янв. - С. 1. - Одеська обл.
На пресс-конференции, отвечая на вопросы журналистов, председатель облгосадминистрации Иван Плачков поднял вопрос о развитии области. Так как на встречу с журналистами председатель пришел после коллегии облгосадминистрации, на которой обсуждался проект социально-экономического развития Одесской области на 2007 год, он так же остановился на некоторых моментах этого документа.

СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

Сазонов К.  Оппозиция или спектакль? // Донбасс. - 2007. - № 20. - 31 янв. - С. 3. - Донецька обл.
В Донецке состоялся митинг Коммунистической партии, который поддерживали активисты общественной организации "Громадська Рада", сообщает автор. Основное требование - приведение качества коммунальных услуг в соответствии с резко выросшими тарифами.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 10 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 7 по 9 лютого 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення