Огляд реґіональної преси

Випуск 8, 31 січня  - 2 лютого 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Шибко В.  Європа здає Ющенка?: Інтерв'ю народних депутатів/ В. Шибко, О.Бондаренко; Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 13. - 30 - 31 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Доцільність реалізації в Україні конституційної реформи турбує не тільки українських політиків. Це питання обговорювали на зустрічі у ПАРЄ представники постійної делегації Верховної Ради народні депутати України від влади і опозиції В. ШИБКО (СПУ) - голова делегації та О. БОНДАРЕНКО (БЮТ), які надали інтерв'ю кореспонденту газети. Віталій ШИБКО: "… про політреформу сказано, що це єдиний шлях, який мусила обрати Україна". Народні депутати висловилися стосовно того, що саме думають в Європі про Україну. Олена БОНДАРЕНКО: "Зі слів доповідачів стає зрозуміло, що вони розчаровані поверненням до влади людей, проти яких повстав Майдан. Єдине позитивне, про що вони згадують як плюс у внутрішньополітичному плані - це свобода слова і демократичні парламентські вибори 2006 року". Віталій ШИБКО: "Як найбільший позитив за рік відзначається, що парламентські вибори таки відбулися з дотриманням демократичних процедур, і тепер Україна має уряд, сформований внаслідок демократичних виборів і леґітимного переговорного процесу між переможцями кампанії".

Катеринчук М.  "Квиток довіри ми знову можемо отримати лише в один бік - на боротьбу з реваншистами".: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записав О. Грушковик // Свобода. - 2007. - № 8. - 27 січ. - С. 2. - Тернопільська обл.
У Тернопіль народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК завітав як лідер новоствореного в грудні 2006 року політичного руху "Європейська платформа для України". Він зосередив увагу на завданнях та цілях нового громадського об'єднання, а також на необхідності консолідації демократичних сил з метою захисту ідеалів Майдану. "Європейська платформа для України" - не стонадцята партія "під лідера", а лише одна з можливих форм співпраці особистості і політичної сили задля України. Її майбутнього в об'єднаній Європі - з європейськими статками, рівнем добробуту, соціального захисту та конституційними правами і свободами" - зазначив народний депутат.

Кальцев С.  "Стабильность в стране зависит от умения находить компромисс": Интервью народного депутата Украины/ Инф. ред. газеты // Верже. - 2007. - № 4. - 25 січ. - С. 3. - Запорізька обл.
О результатах работы второй сессии пятого созыва корреспонденту газеты рассказывает народный депутат от Партии регионов Сергей КАЛЬЦЕВ. Депутат прокомментировал преодоление вето Президента на мораторий по продаже земли. "Сегодня в Украине не существует правовой базы для цивилизованного рынка земли", - говорит КАЛЬЦЕВ. Относительно разговоров об отмене политреформы он считает, что проблема заключается "в нежелании Президента и его ближайшего окружения поступиться частью своих полномочий, как того требует Основной Закон государства". "Я уверен, что правовых оснований для прекращения работы Верховной Рады и проведения досрочных выборов на сегодня нет", - ответил депутат на вопрос корреспондента по поводу взаимоотношений между парламентом и Президентом.

Александр Мороз побывал с однодневной рабочей поездкой на Одесщине/ Инф. ред. газеты // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 11. - 25 янв. - С. 1. - Одеська обл.
Редакция газеты сообщает, что спикер украинского парламента Александр МОРОЗ посетил Одессу с рабочей поездкой, встретился с активом области, участвовал в открытии Южного территориального управления Счетной палаты Украины, посетил предприятия в городе Ильичевске, а также вручил награды Верховной Рады Украины одесситам.

Бабинець Т.  До 2010 року в Україні вже не буде комунальних видань // Сумщина. - 2007. - № 8. - 24 січ. - С. 1. - Сумська обл.
Роздержавлення комунальних засобів масової інформації, у зв'язку з ситуацією навколо "Сумщини", набуває все більшої актуальності, повідомляє автор статті. На одній з прес-конференцій народний депутат України Леонід МОРДОВЕЦЬ, як член парламентського комітету з питань свободи слова й інформації, не оминув цієї теми. Він, зокрема, сказав, що якщо раніше брати владу в країні починали із захоплення банків і телеграфів, то тепер - із захоплення ЗМІ. Депутат повідомив, що звернувся із зверненням до Генеральної прокуратури та зазначив, що ситуація з "Сумщиною" буде розглянута на засіданні профільного комітету і відновлена справедливість. Вже на наступному засіданні Верховної Ради, акцентує увагу народний обранець, будуть розглядатися два законопроекти, в яких передбачена гарантія, що саме трудові колективи перебирають на себе право на видання.

Мордовець Л.  Опозиція матиме значні права: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записала Т. Бабинець // Сумщина. - 2007. - № 8. - 24 січ. - С. 2. - Сумська обл.
Народний депутат Леонід МОРДОВЕЦЬ провів прес-конференцію для ЗМІ, де підбив підсумки другої сесії парламенту, якому, на його думку, нарешті вдалося увійти в нормальну колію роботи, розповідає кореспондент. Розмова стосувалася вже неодноразово обговорених тем: прийняття бюджету на 2007 рік, законів для вступу в Світову організацію торгівлі, продовження мораторію на продаж землі, закони про Кабінет Міністрів, імперативний мандат для депутатів місцевих рад та закон про опозицію. Він вважає, що інтереси коаліції та фракції БЮТу збіглися, завдяки чому і були прийняті дані законопроекти. Щодо законопроекту про опозицію, за словами депутата, "за цим законом опозиція матиме значні права. Автори законопроекту, розробляючи його, зібрали увесь світовий досвід".

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Акіменко А.  Чому комуністи проти... // Сумщина. - 2007. - № 10. - 27 січ. - С. 2. - Сумська обл.
Народний депутат України Ігор АЛЕКСЄЄВ спілкувався з сумськими журналістами і розповів про те, над чим саме сьогодні працює парламент та яку позицію займає у ньому Комуністична партія, інформує автор. Зокрема, пояснив чому комуністи були єдиними, хто виступив проти вступу України до СОТ, підняв питання, що розглядалися у Верховній Раді стосовно продажу земель сільськогосподарського призначення. Щодо закону про Кабмін, комуністи вважають його таким, що чітко визначає повноваження виконавчої влади. Зупинившись на діяльності коаліції взагалі, Ігор АЛЕКСЄЄВ підкреслив, що коаліція від самого початку створювалася для вирішення актуальних проблем, які турбують сьогодні суспільство.

Григорович Л.  "Сподіваюсь, союз БЮТу і коаліції був ситуативним": [Прес-конференція народного депутата України]/ Записала Т.Бабинець // Сумщина. - 2007. - № 10. - 27 січ. - С. 2. - Сумська обл.
На Сумщині народний депутат України Лілія ГРИГОРОВИЧ провела прес-конференцію, темою якої став нещодавно прийнятий закон про Кабмін, законопроект про опозицію. Лілія ГРИГОРОВИЧ висловила жаль, що БЮТ підтримав цей закон: "Голосуванням здали Бориса Тарасюка, а з ним і європейський курс країни, здали обороноздатність країни. І що найстрашніше здали права і свободу українських громадян". Вона назвала взаємну підтримку БЮТу і коаліції у прийняті двох законів "авторитарним взаємозаліком". Свою жорстку оцінку щодо закону про опозицію пояснила тим, що він передбачає не лише державне фінансування опозиції, а головним чином - через те, що він штучно звужує коло претендентів на звання опозиції. Оскільки прес-конференція Л.ГРИГОРОВИЧ співпала з річницею інавґурації Президента України, вона прокоментувала найбільші здобутки та помилки глави держави, а також зупинилася на останніх кадрових призначеннях на Сумщині.

Шкріба В.  Як узурпацію влади // Новини Закарпаття. - 2007. - № 9 - 10. - 27 січ. - С. 4. - Закарпатська обл.
Ухвалення антикризовою коаліцією та БЮТом Закону про Кабмін викликало дискусію в українському суспільстві щодо ефективності нинішньої моделі управління в Україні. Однією з політичних сил щодо критики виступила "Наша Україна". Позицію своїх колег оприлюднив на зустрічі з журналістами голова виконкому крайової організації НСНУ, депутат облради В. Шкріба. Він категорично висловився щодо прийнятого БЮТом та антикризовою коаліцією Закону Про Кабмін, який на його думку перешкоджає узгодженим та збалансованим діям влади. "На нашу думку, цим самим фракція БЮТ фактично відмовилася від опозиції до уряду В.Януковича і приєдналася до парламентської більшості, яка його підтримує", - зазначив В. Шкріба.

Скорик М.  Чотири теми одного брифінгу або Коли ми заживемо за законами?: Брифінг голови Одеської обласної ради/ Записала І. Трумбукакі // Одеські вісті. - 2007. - № 6. - 24 січ. - С. 4. - Одеська обл.
Основною темою чергового брифінгу голови обласної ради Миколи Скорика стало обговорювання питання щодо збереження Одеського інституту Сухопутних військ, повідомляє кореспондент і надає короткий виклад його спілкування з журналістами. “Сьогодні склалася парадоксальна ситуація, коли окремі політичні сили ведуть сепаратні, незрозумілі для обласної ради дії, вирішуючи проблему вузу кулуарно, без врахування думок громадськості", - наголошує Микола Скорик. На брифінгу голова облради обговорив актуальні на сьогодні питання щодо прийняття окремих законів. Він вважає, що прийняття Закону “Про Кабінет Міністрів України" на регіональному рівні позначиться позитивно. “Я гадав, що часи правового нігілізму минули, й до них ніколи не буде повернено", - коментує М. Скорик протидію Президента щодо прийняття даного закону.

Чорна О.  Поміж двома Вікторами... // Свобода - Тернопіль. - Тернопіль, 2007. - № 7. - 24 січ. - С. 1. - Тернопільська обл.
Українська політика останнім часом не бажає бути мирною, наголошує кореспондент. Віктор Ющенко вдруге наклав вето на закон про Кабінет Міністрів і цим поставив у глухий кут парламент, а особливо Партію регіонів. На думку автора, БЮТ буде наполягати на остаточному прийнятті закону про опозицію, однак, чи погодиться антикризова коаліція на такий статус опозиції, невідомо. Експерти ж вважають, що спільним голосуванням з регіоналами Юлія ТИМОШЕНКО зробила крок назустріч достроковим парламентським виборам.

Шкутяк З.  Інакше як зрадою це не назвеш: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Р. Гладиш // Галичина. - 2007. - № 9. - 23 січ. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Голова обласної організації „Наша Україна", народний депутат Зіновій ШКУТЯК прокоментував ситуацію, яка склалася у Верховній Раді під час подолання вето на закон про Кабінет Міністрів спільними силами коаліції та опозиції, та прийняття у першому читанні законів про опозицію та імперативний мандат для депутатів місцевих рад. "Те, що відбулося у сесійній залі парламенту 12 січня, інакше як зрадою ідеалів Майдану з боку БЮТ назвати не можна", - відзначив депутат. ШКУТЯК також наголосив на тому, що надалі Президент „реагуватиме на всі антиконституційні випади проти нього адекватно та жорстоко".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Жебрівський П.  "Конспіративне засідання": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Т. Паркасевич // Експрес. - Л., 2007. - № 13. - 30 - 31 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Нещодавно відбулося засідання політради НСНУ, на якому було вирішено провести наприкінці березня з'їзд партії. За словами головуючого В.Балоги, з'їзд повинен пройти "демократично, відкрито, враховуючи позицію в регіонах". Прокоментував цю позицію народний депутат України, член політради "Нашої України Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ: "Вірогідно, що на ньому буде прийнята нова редакція статуту та переобрані керівні органи. Тобто це буде такий собі реформаторський з'їзд". Коментуючи причини обрання нового голови партії, П. ЖЕБРІВСЬКИЙ зауважив: "Це пропозиція почесного голови партії Президента В.Ющенка, яку він висловив на політраді. … Чесно кажучи, мені це не зрозуміло. Я прихильник того, що голову ради партії має обирати рада партії".

Каськів В.  Нова конфедерація: Інтерв'ю члена політради "Пора"/ Записала Паркасевич Т. // Експрес. - Л., 2007. - № 13. - 30 - 31 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Як зауважує кореспондент газети, партії помаранчевого табору проводять переговори про створення конфедерації "Європейська Україна". В переговорному процесі взяли участь дев'ять політичних сил, а саме: НСНУ, УРП "Собор", ПППУ, НРУ, КУН, ХДС, УНП, НДП та "Пора". На якій стадії відбуваються переговори, кореспондент запитала члена політради Громадянської партії "Пора" В. Каськіва. На його думку, "йдеться не про створення якоїсь партії чи об'єднання заради тупцювання навколо якогось вождя, а про реалізацію плану реформ". Метою цього процесу, він назвав план дій, "після якого вже можливі організаційні рішення щодо створення політичної сили, яка буде його реалізовувати".

Парубій А.  У НСНУ - війна поколінь: Інтерв'ю члена центрального проводу НСНУ/ Записав А. Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 11. - 26 - 27 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Член центрального проводу НСНУ А. Парубій надав інтерв'ю кореспонденту, в якому розповів про створення внутрішньопартійного опозиційного відгалуження в лавах партії. В першу чергу це стосується представників низки регіональних організацій, які незадоволені останніми рішеннями центрального керівництва партії. На думку А. Парубія, зміна поколінь в керівництві партії стала викликом непорозумінь і протистояння.

Романюк Ю.  Хто кого зрадив? Або Хроніка політичних зрад // Галичина. - 2007. - № 9. - 23 січ. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Голова фракції БЮТ в Івано-Франківській обласній раді Ю. Романюк аналізує ситуацію, що склалася в політичному середовищі, а також намагається визначити роль БЮТ в процесі подолання народними обранцями вето на Закон про Кабмін. На його думку, звинувачення у "зраді", що лунають на адресу Блоку Юлії Тимошенко з боку "Нашої України" безпідставні, бо це був єдиний крок задля ухвалення законопроектів про введення імперативного мандату і законопроекту про опозицію.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

 


Майбоженко В.  Продаж землі має бути прозорим - через аукціони: Інтерв'ю голови Київської облради/ Записав Д. Косаренко // Київська правда. - 2007. - № 10. - 30 січ. - С. 1-2. - Київська обл.
Головним питанням розглянутим в інтерв'ю кореспондента з головою Київської облради В. Майбоженком стало питання земельних відносин. Увага надавалась наступним темам: продажу землі на аукціонах, отриманням земельної ділянки юридичними особами, грошовій оцінці земель будь-якого призначення.

Ляховець В.  А менеджером бути зобов'язаний // Київська правда. - 2007. - № 12. - 2 лют. - С. 1. - Київська обл.
На черговій зустрічі голови Київської облдержадміністрації В. Ульянченко з представниками регіональних ЗМІ розглядалося одразу кілька важливих питань, зауважує кореспондент газети. В першу чергу це стосувалося теми роздержавлення ЗМІ. Бо саме "преса, як один із інститутів демократії не може відставати від поступів суспільства", - так прокоментувала це питання  голова облдержадміністрації. Наступними не менш важливим питаннями стали: висвітлення роботи усіх гілок влади, проблеми регіону.

Жакова Т.  Как будет развиваться наша область 2007 году? // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 11. - 25 янв. - С. 1. - Одеська обл.
На коллегии облгосадминистрации обсуждался проект программы социально-экономического развития области на нынешний год, сообщает корреспондент. Данная программа направлена на одинаковое развитие всех районов и городов области и предусматривает устранение перекосов. На коллеги были приняты решения создать рабочие группы по вопросам принятия жилфонда и социальной инфраструктуры в коммунальную собственность.

Коваленко О.  Помилки чи злочини? // Вінницька газета. - 2007. - № 12. - 25 січ. - С. 2. - Вінницька обл.
Темою розмови на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яке відбувалося під головуванням голови облдержадміністрації О. Домбровського та за участі першого заступника голови Головного контрольно-ревізійного управління України Н. Рубан, був стан фінансово-бюджетної дисципліни та зміцнення фінансової і матеріальної основи місцевих бюджетів. Були підбиті підсумки минулого року та визначені плани на майбутнє. Розмова також стосувалася незаконного використання і присвоєння коштів з бюджету області, інформує кореспондент.

Гриценко А.  Когда есть результаты в решении проблем, всегда находятся люди, пытающееся оспорить чужой успех: Выступление на ТРК Председателя Верховной Рады АРК/ Подготовила А. Иванченко // Крымские известия. - 2007. - № 12. - 24 янв. - С. 1-2. - Автономна Республіка Крим.
Автономной Республике Крым исполнилось 16 лет. Об изменениях в жизни крымчан на ТРК "ЖИСА" рассказывает Председатель Верховной Рады Автономной Республики Крым Анатолий Гриценко. "Если проводить предложенную вами аналогию, можно сказать, что мы имеем вполне зрелую и самостоятельную территориальную единицу, которая формирует представительные органы власти, имеет особый статус, закрепленный в Конституции Украины", - отметил Анатолий Гриценко. Так же обсуждалась земельная тема, перспективы решения и уже проделанная работа.

Пирожик О.  Важливі проекти нового року // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 7. - 23 січ. - С. 2. - Волинська обл.
Керівництво обласної ради скликало прес-конференцію, аби проінформувати громадськість про ряд питань, які, зі слів голови ради Анатолія Грицюка, мають надзвичайно важливе значення для розвитку Волинського регіону у 2007 році. Такими питаннями Анатолій Грицюк вважає розробку програми соціально-економічного розвитку краю на 2007 рік, відновлення діяльності Луцького авіапідприємства та розвиток авіаційних перевезень на Волині, а також розвиток комунального підприємства „Волиньоблагроліс".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 8 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 31 січня  по 2 лютого 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення