Огляд реґіональної преси

Випуск 7, 27 - 30 січня 2007 р.
 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Мороз О.О.  До демократії і Європи Україні ще далеко...: [Прес-конференція Голови Верховної Ради України]/ Записала В. Назаренко // Черкаський край. - 2007. - № 6. - 24 січ. - С. 4. - Черкаська обл.
Своє бачення ситуації, яка склалася на владному Олімпі після нововведень і про перспективи для України, висловив Голова Верховної Ради України Олександр МОРОЗ на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ, повідомляє кореспондентка газети. На початку розмова торкнулася питання політреформи. "Я переконаний, що конституційна реформа потрібна", - наголосив Олександр МОРОЗ. Щодо Закону „Про Кабінет Міністрів" він підкреслив, що в ньому „в жодному разі не зменшуються повноваження Президента". Прокоментував спікер і закон про імперативний мандат: „Я індиферентно ставлюсь до цього питання, вважаючи, що на суспільство не потрібно перекладати подібні проблеми". Олександр Олександрович МОРОЗ зупинився на формі управління в нашій державі: "Парламентська форма управління більш прийнятна для країн з розвиненими формами демократії, а оскільки в Україні не було розвинутих засад демократії, то треба, щоб інститут Президента був". Він прогнозує, що з часом опора держави буде формуватися на місцях.

Вінський Й.  До нас приїхав ревізор: [Прес-конференція народного депутата]/ Записав О.Дмитрук // Вінницька газета. - 2007. - № 11. - 23 січ. - С. 2. - Вінницька обл.
У Вінниці побував відомий в Україні політик, донедавна палкий прихильник соціалістичної ідеї та перший заступник О.МОРОЗА, а нині один з очільників основи БЮТ ВО "Батьківщина" Йосип ВІНСЬКИЙ. Відбувалися закриті для широкого загалу розмови про діяльність висуванців від БЮТ, що пройшли до рад усіх рівнів. "Центральне партійне керівництво дуже незадоволене діяльністю депутатської фракції БЮТ в обласній і міській радах", - зауважив народний депутат. В результаті було виключено з партії дев'ять депутатів обласної ради за дії, за словами ВІНСЬКОГО, "не сумісні зі Статутом". Розмова стосувалася і більш глобальних питань.

Герман Г.  Про що домовилися коаліція і БЮТ?: Інтерв'ю народних депутатів України/ Г.Герман, В.Таран-Терен; Записав А. Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 9. - 23 - 24 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Останні синхронні дії антикризової коаліції і Блоку Юлії ТИМОШЕНКО, які шокували Секретаріат Президента і майже позбавили влади самого главу держави, наштовхують на питання яким чином представники обох сил домовилися про спільні дії. Кореспондент запросила прокоментувати цю проблему членів парламентських фракцій Партії регіонів Ганну ГЕРМАН та БЮТ Віктора ТАРАН-ТЕРЕНА. Депутати заперечують наявність якоїсь чіткої домовленості в даній ситуації. Відносно закону про Кабмін, на думку народних обранців, він мав бути ухвалений аби уникнути політичного хаосу в країні. "Йдеться не про домовленості. Це переконання БЮТ: державі потрібен закон про Кабмін так само, як потрібен закон про опозицію і закон про Президента", - зазначила Ганна ГЕРМАН. Народні обранці прокоментували також позицію відносно законів про опозицію та імперативний мандат. "У нас на засіданні фракції йшлося про очікувану підтримку коаліціянтами закону про опозицію у першому читанні, - зауважує В.ТАРАН-ТЕРЕН. - На мою особисту думку, далі коаліція не голосуватиме за цей документ взагалі". Ганна ГЕРМАН: "Загалом, ми вважаємо, що закон про опозицію в країні потрібен. Щодо закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад, то у нашій фракції є різні погляди на нього".

Кириленко В.  Мирімося!: Інтерв'ю народного депутата/ Записала Т. Паркасевич // Експрес. - Л., 2007. - № 9. - 23 - 24 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Фракція блоку „Наша Україна" заявляє, що „пробачила" БЮТ і пропонує співпрацю, інформує кореспондент, який взяв з цього приводу інтерв'ю у лідера фракції "НУ" В'ячеслава КИРИЛЕНКА. Він зазначив, що основним завданням демократичних сил парламенту має бути недопущення реваншу опонентів. "Для того, щоб виконати це завдання, фракція блоку „Наша Україна" постарається запропонувати блокові ТИМОШЕНКО прийнятні сценарії взаємодії", - наголосив пан КИРИЛЕНКО. "Я не думаю, що узурпація влади урядом Януковича є тією ціною, яку можна заплатити за ухвалення закону про опозицію чи закону про імперативний мандат депутатів місцевих рад, - вважає депутат. - Ми сумуємо через те, що БЮТ підтримав парламентську коаліцію... Але ми не переконані, що це не повинно стати системою".

Пакулько Н.  Три кринички Василя Демчишина, або як розпочав свою діяльність народний депутат // Подільські вісті. - 2007. - № 9. - 23 січ. - С. 1. - Хмельницька обл.
Кореспондент розповідає про діяльність народного депутата України, члена фракції Партії регіонів Василя ДЕМЧИШИНА. Він займається транспортними питаннями Хмельницької області, вирішує питання надання коштів на різноманітні потреби населення, не забуває також і своє село. Як говорить сам депутат, для нього мешканці села - близька рідня. ДЕМЧИШИН опікується інвалідами та іншими мешканцями будинку-пансіонату для престарілих, вирішує житлово-комунальні питання і мріє відновити чоловічий монастир, який раніше функціонував у селищі. Останнє досягнення депутата - подарунок школярам сучасного комп'ютерного класу.

Чорновіл Т.  Вето-2: Коментар народних депутатів України/ Т.Чорновіл, І.Бокий, Б.Беспалий; Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 9. - 23 - 24 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Нещодавно Президент вдруге наклав вето на закон про Кабінет Міністрів, пославшись на те, що надісланий йому на підпис документ відрізняється від того, за який голосували депутати, зауважує автор.  Він надає коментарі щодо цього питання українських політологів, а також народних депутатів. Тарас ЧОРНОВІЛ, народний депутат (фракція партії „Регіони України"), вважає: "… найімовірніше, що буде пошук компромісів з ТИМОШЕНКО, аби вето було подолано". Іван БОКИЙ, народний депутат, голова фракції СПУ: "Ми проти того, щоб вдруге знову долати вето Президента, бо це буде приниженням для Верховної Ради". Він додав, що Олександр МОРОЗ знову звернеться до Президента і, якщо домовленості не буде досягнуто, згідно з Конституцією, голова Верховної Ради через десять днів після подолання вето може підписати цей закон сам. Борис БЕСПАЛИЙ, народний депутат (фракція „Наша Україна"): "Голова Верховної Ради України не наділений Конституцією України правом підпису законів, які повернуті Президентом для повторного розгляду Верховною Радою".

Катеринчук М.  "Команді Ющенка я б поставив велику двійку": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 8. - 20 - 21 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК в інтерв'ю з кореспондентом газети оцінив сьогодення в політичному блоці НСНУ та державі загалом. Він був одним із лідерів „Нашої України", але нещодавно вийшов з лав пропрезидентської партії. "Сьогодні ми стаємо свідками становлення олігархічної республіки з усіма ознаками тоталітарного режиму", - говорить КАТЕРИНЧУК. Він також вважає, що президентська команда ганебно програла юридичну війну за повноваження, яскравим прикладом чого є закон про Кабінет Міністрів, який „фактично обрізав крила Президентові...". Зупинившись на своїх планах, Микола КАТЕРИНЧУК підкреслив:  "У мене є свої принципи, і я переконаний, що мої виборці добре пам'ятають те, що їм обіцяли. Тому я обстоюватиму інтереси виборців, а не бізнесу, чи якогось політичного клану".

Бурченя В.  Заміна // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 3. - 19 січ. - С. 1. - Рівненська обл.
Присягу народного депутата України склав перший заступник обласного відділення Партії регіонів, донедавна депутат Рівненської облради, Юрій КІЧАТИЙ, повідомляє кореспондент. Нині, фактично у Верховній Раді працює 3 депутати від Рівненщини: Павло СУЛКОВСЬКИЙ, Василь БЕРТАШ та Юрій КІЧАТИЙ, зазначив автор статті.  "Звичайно, це приємна подія у моєму житті, дуже приємна, - говорить Юрій КІЧАТИЙ. - Батьки розчулені, батько наголосив: "Не забувай, що мова твоя українська, і в першу чергу думай про людей".

Вінський В.  Вінський не задоволений нашими БЮТівцями: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записала Г. Чорна // Вінниччина. - 2007. - № 6. - 19 січ. - С. 2. - Вінницька обл.
Народний депутат Йосип ВІНСЬКИЙ після виходу з Соціалістичної партії України вступив у партію Всеукраїнське об'єднання „Батьківщина", що входить до Блоку Юлії ТИМОШЕНКО. Депутат відвідав Вінницю, де на прес-конференції повідомив, що не задоволений діяльністю депутатів обласної та міської рад від фракції БЮТ. "Наша позиція така: пройшов за списками БЮТ - працюй на людей. Хочеш працювати на себе - будеш за межами партії", - зазначив ВІНСЬКИЙ. Він повідомив, що депутати, які цілеспрямовано порушували статут партії, будуть виключені з неї, в тому числі і у Вінницькій області. Також Йосип  ВІНСЬКИЙ ще раз підкреслив опозиційність БЮТ щодо парламентської коаліції, і визнав намір співпрацювати з Президентом.

Сазонов К.  Винский мигровал в "Батьківщину" // Донбасс. - 2007. - № 12. - 19 янв. - С. 6. - Донецька обл.
Депутат Верховной Рады Иосиф ВИНСКИЙ, покинувший ряды Соцпартии после присоединения последней к антикризисной коалиции, определился с местом своей дальнейшей политической карьеры. Он вступил в партию Всеукраинское объединение "Батьківщина", входящую в состав Блока Юлии ТИМОШЕНКО. По словам самого ВИНСКОГО, решением руководства партии он введен в состав политсовета "Батьківщини" и назначен на пост главы партии.

Сазонов К.  Кто-то останется в одиночестве… // Донбасс. - 2007. - № 11. - 18 янв. - С. 6. - Донецька обл.
Автор акцентирует внимание на последних событиях в Верховном Совете Украины. Приняв, рука об руку со вчерашними оппонентами ряд законов, изменивших политический расклад в Украине, Юлия ТИМОШЕНКО отбыла в Израиль, информирует корреспондент. Журналист считает, что этим поступком она сильно напомнила Виктора Ющенко. ТИМОШЕНКО твердо уверена, что сможет провести в жизнь закон об оппозиции. Анатолий КИНАХ выразил позицию своей партии относительно сотрудничества с БЮТ: "Я очень негативно оцениваю позицию БЮТ в ходе голосования за закон о Кабинете Министров". Однако он не скрывает возможности координации действий двух политических сил.

Лапін Є.  Коаліція з БЮТ не співпрацює: [Прес-конференція народного депутата]/ Записала Т.Бабинець // Сумщина. - 2007. - № 5. - 17 січ. - С. 1. - Сумська обл.
Роком активної роботи назвав минулий 2006-ий рік народний депутат України Євген ЛАПІН на зустрічі з журналістами в області. Голосування по закону про Кабінет Міністрів він вважає найсвіжішим прикладом конструктивізму. "При всій багатовекторності і розбіжності оцінок, вектор здорового глузду в парламенті все ж домінує", - підкреслив Є.ЛАПІН. Проте факт прийняття згаданого закону депутат не вважає початком співпраці двох антагоністичних політичних сил, просто "їм (БЮТу) вигідно - вони й проголосували". Важливим завданням на 2007 рік депутат визначив вибудування стосунків з Російською Федерацією. "Як би нам не хотілося в Європу, але ми повинні розуміти реальність цього руху", - зазначив ЛАПІН, а тому "співпраця з Росією справа першочергової ваги". Визначився народний депутат і стосовно кадрових призначень в області.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Велікан В.  Імперативним мандатом - по зрадникам // Черкаський край. - 2007. - № 6. - 24 січ. - С. 4. - Черкаська обл.
Не вгасають суперечки у зв'язку з прийняттям Верховною Радою закону про імперативний мандат, констатує журналіст. Прокоментував ситуацію, яка склалася в регіоні народний депутат України, голова черкаського обласного осередку БЮТ Ігор ЄРЕСЬКО. За його словами, ініційований БЮТ законопроект мав на меті передусім підвищити відповідальність депутатів перед виборцями. "Замість того, щоб вирішувати життєво важливі проблеми людей, вчорашні соратники почали опікуватися реалізацією власних планів, пов'язаних з отриманням "хлібних" посад, приватизацією земельних ділянок тощо. Для нас це є неприпустимо...", - наголосив І.ЄРЕСЬКО.

Васильев А.  Регулирование рынка приобретений в группах: законом должны руководствоваться все // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 8-9. - 20 янв. - С. 2. – Одеська обл.
В Комитете Верховной Рады по вопросам финансов и банковской деятельности находятся три проекта, призванные решить судьбу компаний-администраторов, работающих на рынке администрирования приобретений товаров в группах. Редакция газеты разместила основные положения этих законодательных актов. Приобретение товаров в группах стремительно набирает популярности среди украинских граждан. Купленный таким способом товар обходится потребителю на 10-15% дешевле, нежели в кредит.

Карпук В.  Чому ж "Наша Україна" блокувала трибуну?: [Прес-конференція народного депутата]/ Записав В.Лис // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 6. - 20 січ. - С. 3. - Волинська обл.
Свою точку зору на події, які в останній день роботи Верховної Ради, зокрема, щодо подолання вето Президента на Закон про Кабінет Міністрів, прийняття законів про опозицію, імперативний мандат депутатів місцевих рад, про банки і банківську діяльність, мораторій на продаж землі, виклав на прес-конференції народний депутат України, голова обласної організації політичної партії "Народний союз Наша Україна" Володимир КАРПУК. "На сьогодні це справді є зрада інтересів тих людей, які відстоювали свої позиції на Майдані й після нього, як би це не намагалися назвати", - зауважив КАРПУК. Депутат пояснив ситуацію з блокуванням трибун наступним чином: "Іншої тактики ми обрати не могли, - сказав він. - Коли зрозуміли, що все відбувається не за законом, а за попередньою домовленістю, відмовились брати участь у цьому спектаклі". Він вважає, що співпраця з БЮТ можлива, але побоюється, що коли бютівці раз подолали моральний бар'єр, то можуть зробити це знову.

Шлемко Д.  БЮТ і надалі залишається радикальною опозицією: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записав Р. Гладиш // Галичина. - 2007. - № 6-7. - 18- 24 січ. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківську відбулась зустріч народного депутата України, лідера обласної організації БЮТ Дмитра ШЛЕМКА з журналістами. Приводом до цієї зустрічі стала політична комбінація - спільне подолання бютівцями та антикризовою коаліцією вето Президента на закон про Кабінет Міністрів в обмін на голосування закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад та перше читання закону про опозицію. Наслідком такого "політичного бартеру" стало зведення функцій глави держави, акцентує увагу автор статті. "Бютівцям набридло постійно ковтати "пілюлі дружніх зрад" з боку гаранту Конституції та його оточення", - переконаний ШЛЕМКО. Народний депутат також наголосив, що БЮТ не змінює своїх позицій і "в жодному разі не співпрацюватиме з командою Януковича - МОРОЗА - СИМОНЕНКА…".

Стрелецкий М.  Земля пойдет с молотка, но не вся и не сейчас // Жизнь. - 2007. - № 6. - 17 янв. - С. 1, 3. - Донецька обл.
Верховная Рада приняла важный экономический закон, который должен навести порядок на рынке земли, акцентирует внимание автор статьи. Впредь все участки будут продаваться или предаваться в аренду только через открытые биржевые аукционы. Законопроект "О внесении изменений в Земельный кодекс (относительно внедрения прозрачных механизмов продажи и аренды земли и предотвращения коррупции)" парламент принял конституционным большинством. Согласно Земельному кодексу, аукционы должны проводится в порядке, установленном законом. Из-за отсутствия такого закона местные власти проводили аукционы редко, предпочитая продажу участков прямыми решениями сессии местного совета - часто по цене ниже рыночной, подчеркнул автор.

Колесниченко В.  Закон - не дышло: [Пресс-конференция народного депутата Украины]/ Записала Т. Ярошевская // Слава Севастополя. - 2007. - № 7. - 16 янв. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Выступая на пресс-конференции для представителей региональных  СМИ, народный депутат Вадим КОЛЕСНИЧЕНКО подвел итоги 2006 года и поведал о своих планах на год текущий. Будучи избранным в Верховную Раду Украины по спискам Партии регионов, Вадим Васильевич в собственной законотворческой деятельности делает упор на реализацию своих предвыборных обещаний. Одним из наиболее сложных является реализация задач, касающихся статуса русского языка, информирует корреспондент. КОЛИСНИЧЕНКО подчеркнул: "В нашей стране использование государственного украинского языка регулирует порядка шести десятков законодательных актов. О русском языке этого, к сожалению, сказать нельзя". Он уверен, что для решения этого вопроса необходим комплекс законодательных предложений. В статье изложены проекты законов, зарегистрированных депутатом в Верховной Раде.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Сазонов К.  Партийный покер // Донбасс. - 2007. - № 13. - 20 янв. - С. 6. - Донецька обл.
Корреспондент рассматривает украинскую политику как игру, где блеф и обман не менее важны, чем сильная позиция. Проводя аналогию с шахматами, сравнивает автор статьи, ТИМОШЕНКО жертвует парламентским влиянием ради победы. Партия регионов стала делать себе репутацию, подчеркивает журналист. Другая сторона медали - Социалистическая партия во главе МОРОЗОМ, который, комментируя окончательное принятие закона об оппозиции, заявляет, что коалиция не имеет никаких обязательств перед фракцией  БЮТ.
 
Заява Народної Партії/ Інф. ред. газети // Вісті Рівненщини. - 2007. - № 3. - 19 січ. - С. 3. - Рівненська обл.
Народна Партія послідовно обстоює позиції, що сільськогосподарські угіддя нашої держави не повинні бути предметом незаконної купівлі-продажу. А подолання президентського вето на продовження до 2008 року на продаж земель сільськогосподарського призначення і прийняття Верховною Радою Закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України про заборону продажу земель сільськогосподарського призначення до ухвалення відповідних законодавчих актів" створило сприятливі умови для незаконного привласнення українських земель. Редакція газети розмістила заяву народної Партії, яка вимагає від Верховної Ради України прийняти пакет законів, які б забезпечили цивілізоване врегулювання земельних відносин і остаточно заборонити використання шахрайських схем на ринку землі.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Вілкул Ю.  "Я вдячний всім, хто самовіддано працював над бюджетом області на 2007 рік": Інтерв'ю голови Дніпропетровської облради/ Інтерв'ю провів Семенко В. // Зоря. - 2007. - № 5. - 18 січ. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Голова обласної ради Дніпропетровська Юрій Вілкул оцінює затверджений бюджет області на 2007 рік та пояснює основні його положення. "Бюджет нинішнього року, навіть порівняно з минулорічним, ще більше акцентований на підтримку соціально не захищених верств населення", - підкреслив Вілкул. "На мою думку, успішним і цивілізованим можна вважати те суспільство, в якому щасливі й здорові діти і люди похилого віку", - додав він. Журналіста цікавило як буде фінансуватися культура, завершення будівництва об'єктів, що мають 80-90% стадію готовності, а також ті статті, які не стосуються соціального спрямування. Депутат облради надав вичерпні відповіді на питання, а також висловив велику вдячність „народним депутатам України, котрі продуктивно працювали з Бюджетним комітетом Верховної ради України, захищаючи інтереси нашого регіону".

СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

Логанов Є.  Чужих дітей не буває // Запорізька правда. - 2007. - № 10. - 23 січ. - С. 2. - Запорізька обл.
Ключі від новенького автомобіля “Ланос" вручив на різдвяні свята притулку для неповнолітніх “Світанок" у Пологах Запорізької області народний депутат України Олександр ПЕКЛУШЕНКО, інформує автор статті. “Нехай цей автомобіль допоможе оперативно вирішувати всі ваші невідкладні справи, але нехай він ніколи не знадобиться як “швидка допомога", - сказав він і щиро побажав, щоб у цьому авто їздили здорові усміхнені діти. Окрім автомобіля народний депутат привіз дітям різні іграшки, солодощі.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 7 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 27 по 30 січня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення