Огляд реґіональної преси

Випуск 6, 24 - 26 січня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Турчинов О.  "Ми зупинили сповзання України до хаосу і диктатури": Інтерв'ю народного депутата/ Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 10. – 25 січ. – 1 лют. - С. 6. - Львівська обл.
Народний депутат України О.ТУРЧИНОВ прокоментував голосування БЮТ за кілька законів: про парламентську опозицію, про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, які зрадили своїх виборців та про запровадження жорстких прозорих процедур щодо недопущення корупційних схем розподілу землі. "Після цього голосування на законодавчому рівні визначено сферу функцій і завдань виконавчої влади", - підкреслює народний депутат.  На його думку, БЮТ спробував зупинити між Президентом і прем'єром політичні сварки, що лише ганьбили державу на міжнародному рівні. "Розуміючи, що протистояння між Президентом та уряду може тривати до наступного прильоту комети Галлея, опозиція була зобов'язана взяти на себе відповідальність за вирішення глибокої кризи", - підкреслив О.ТУРЧИНОВ. - Ми і далі вважаємо за необхідне провести  дострокові вибори до Верховної Ради. Вважаємо, так звана антикризова коаліція повинна піти від влади, а політична реформа яка породила хаос у владі, має бути скасована".

Кинах А.  "Мое плечо всегда рядом, когда идет речь о Николаевщине": Интервью народного депутата Украины/ Записав Раскопов В. // Южная правда. - 2007. - № 7. - 20 янв. - С. 2. - Миколаївська обл.
Разговор журналиста с народным депутатом Анатолием КИНАХОМ касался проблем и перспектив Николаевской области. Корреспондента интересовал вопрос судостроительной области. "Положение украинского судостроения остается очень сложным, - говорит депутат. - Я убежден, что судостроение должно стать стратегической отраслью". КИНАХ не теряет так же из поля зрения конкретные николаевские предприятия и всеми силами способствует их развитию. Разговор затронул вопрос конкурентоспособности Украины в мировом рейтинге. "Негативное влияние на рейтинг оказывает нестабильная политическая ситуация. Неконсолидированная власть не может гарантировать бизнесу высокий уровень безопасности", - выражает свое мнение КИНАХ. Народный депутат остановился на вопросе взаимоотношений власти и бизнеса. Он считает, что "власть, прежде чем  принимать те или иные решения по налогам, инновациям, предпринимательству, - должна обговорить их с теми, кто платит налоги, создает национальный продукт".

Кремінь Д.  "Могилянка", відлік вічності // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 8. - 20 січ. - С. 2. - Миколаївська обл.
Пройшли урочистості з нагоди 11-річчя заснування в Миколаєві університету європейського зразка - Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили. Вчена рада закладу прийняла рішення обрати своїм почесним професором одного з „батьків-засновників" - народного депутата України, Анатолія КІНАХА. Ректором університету була вручена йому професорська мантія та конфедератка з китицею. „Служу народу України...і гуманітарному університету", - сказав розчулений почесний професор. На річниці були присутні гості із столиці України та країн Європи.

Сивульський М.  "Бютівці тільки тоді проголосують за новий Закон про місцеве самоврядування, якщо передбачено одночасне проведення нових виборів до місцевих рад": [Прес-конференція народного депутата України]/ Записав М.Іващук // Свобода. - Тернопіль, 2007. - № 6. - 20 січ. - С. 2. - Тернопільська обл.
Відбулась зустріч в обласній раді Тернопільської області з народним депутатом, членом фракції БЮТ у Верховній Раді Миколою СИВУЛЬСЬКИМ, який має кураторство над Тернопільською областю і прибув з метою ознайомлення із станом справ, повідомляє журналіст. Депутат вважає, що закон про місцеве самоврядування, який розглядається останнім часом у Верховній Раді, повинен передбачати перевибори до місцевих органів влади. „Я не вважаю, що це дуже важливо для Тернопільщини, але для Києва - це питання номер один", - повідомив СИВУЛЬСЬКИЙ. Народний обранець висловив упевненість, що їхня політична сила на майбутніх місцевих виборах  отримає більшу підтримку, бо вона послідовна у здійсненні своїх намірів, а голосування з Партією регіонів - це не зрада, а політичний розрахунок. „Якщо вертикаль виконавчої влади - це Кабінет Міністрів, то Президент, який хоче її здійснювати, повинен очолити цей Кабінет, або відійти вбік", -  вважає представник БЮТу.

Логинов А.  Украине не привыкать/ А.Логинов, Т.Довженко // Днепровская правда. - 2007. - № 2. - 19 янв. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
В Днепропетровске состоялась встреча с местными СМИ Юрия ЕХАНУРОВА, который является в настоящее время народным депутатом Верховной Рады от партии "Народный союз" "Наша Украина". На встрече были подведены итоги 2006 года и сделан прогноз на текущий год. По мнению ЕХАНУРОВА, бюджет-2007 предусматривает новые правила игры, которые отразятся на малом и среднем бизнесе, кроме того, возможен возврат теневых схем. Что касается принятия законов о Кабмине, оппозиции, императивном мандате, то "действия тех эмиссаров, которые начали ездить по областям и рассказывают, что мы загоним всех обратно во фракции, думаю несколько преждевременны", - считает ЕХАНУРОВ. Во время встречи были рассмотрены так же вопросы, касающиеся темы рейдерства в области, вступления Украины в ВТО, проблем энергоносителей и результатов политреформы.
 
Пачесюк С.  "Конфліктувати можна поодинці, а працювати треба разом": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Пилипенко Ф. // Черкаський край. - 2007. - № 5. - 19 січ. - С. 4. - Черкаська обл.
Сергій ПАЧЕСЮК вперше обраний до Верховної Ради від Партії регіонів, інформує журналіст, його позиція в політиці наступна: „Політичні настрої або ідеї мають опиратися на результати в економіці. Тому у суспільстві швидко розвіявся помаранчевий туман та міф про швидке піднесення України". На питання кореспондента щодо прийнятого перед Новим роком Бюджету-2007 депутат відповідає наступним чином: “Я не стверджую, що цей бюджет повністю досконалий, але якщо його оцінити без амбіцій, він реальний, прогресивний, спрямований у майбутнє". Розмови опозиції про можливі нові парламентські вибори ПАЧЕСЮК вважає “коником”, яким вони хочуть в'їхати до наступного парламенту і посісти певні посадові крісла в уряді". Зайнявши місце у Верховній Раді, депутат не забув своїх обов'язків перед областю, він постійно займається благодійними акціями в різних районних дитсадках, лікарнях, школах та інших закладах.

Яновський О.  Драма на полюванні. Не за Чеховим // Гарт. - 2007. - № 3. - 19 січ. - С. 4. - Чернігівська обл.
На сьогодні існує безліч версій причин загибелі одного з лідерів Партії регіонів Євгена КУШНАРЬОВА, повідомляє редакція газети. Друг загиблого "регіонала", депутат Дмитро ШЕНЦЕВ, запевняє, що КУШНАРЬОВ був поранений не одним, а кількома пострілами. Депутат від фракції Партії регіонів в українському парламенті Ганна ГЕРМАН заявила, що він був поранений вже після полювання: група поверталась з полювання і "хтось вистрілив". Не дивлячись на різноманітні гіпотези, подія залишається фактом, і вихід КУШНАРЬОВА з політичної гри, за словами редакції газети, може зірвати фінальний наступ "регіоналів".

Яновський О.  Земля не продається // Гарт. - 2007. - № 3. - 19 січ. - С. 1. - Чернігівська обл.
Автор інформує про подолання народними депутатами вето Президента України на Закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України про заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення до прийняття відповідних законодавчих актів". Як пояснюють свої кроки народні обранці антикризової коаліції та члени фракції БЮТ, спочатку необхідно прийняти відповідні закони для забезпечення функціонування ринку землі, зауважує автор статті.

Кирильчук Є.  "Коаліція" БЮТУ і Партії регіонів - тимчасово чи надовго?: Коментар народних депутатів/ Є.Кирильчук, А.Горбатюк; Записав В.Лис // Волинь. - 2007. - № 5. - 18 січ. - С. 2. - Волинська обл.
Народні депутати України Є.КИРИЛЬЧУК та А.ГОРБАТЮК надали свої коментарі стосовно подолання вето на Закон про Кабмін та прийняття законів щодо статусу місцевих рад і парламентську опозицію. Так, Євген КИРИЛЬЧУК, народний депутат від БЮТ, переконаний, що в другому читанні закон про опозицію буде прийнятим, так як він стосується і Партії регіонів. Щодо закону про Кабінет Міністрів депутат вважає: "Разом з повнотою влади до уряду переходить і повнота відповідальності. Ось за цю відповідальність  ми і питатимемо з регіоналів". Він також заперечує будь-яку співпрацю з коаліцією та можливість двопартійної системи - БЮТ і Партії регіонів. КИРИЛЬЧУК погоджується з ТИМОШЕНКО, яка назвала підписання Універсалу національної єдності - народженням мертвої дитини. Анатолій ГОРБАТЮК, як депутат від Партії регіонів не проти подальшої співпраці з БЮТ у вирішенні деяких питань. "БЮТ голосувала, виходячи із своєї вигоди, що з прийняттям закону про опозицію вони отримують першість в опозиції, а не "Наша Україна", а Юлія ТИМОШЕНКО отримує переваги як лідер опозиції", - таку оцінку дає депутат ситуації, яка склалася в останній день роботи Верховної Ради.

Петрович В.  Вольовий крок блоку // Подільські вісті. - 2007. - № 7. - 18 січ. - С. 1. - Хмельницька обл.
Кореспондент повідомляє про прес-конференцію для представників регіональних ЗМІ, яку провів народний депутат України, член парламентської фракції БЮТ О.БУДЖЕРАК. Він прокоментував останні події у парламенті та зазначив, що сьогодні БЮТ добився суттєвого, змусивши владну більшість проголосувати за закон про парламентську опозицію, позбавлення "перебіжчиків" депутатських мандатів та запровадження жорстких процедур щодо недопущення корупційних схем розподілу землі. "Відсутність консолідованої і збалансованої  систем управління стало одним з ключових факторів негативних економічних  процесів в Україні", - вважає депутат. БУДЖЕРАК підкреслив, що опозиція взяла на себе відповідальність за розв'язання глибокої кризи  у системі влади, що вона успішно й зробила.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Кендзьор Я.  Тишком - нишком - і в дамки!: [Коментар народних депутатів]/ Я.Кендзьор, Л.Лук'яненко; Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 10. - 25січ. – 1 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент газети зосереджує увагу на деяких подробицях, що мали місце при спільному голосуванні за закон про Кабмін антикризової коаліції та опозиції. З цього приводу він наводить коментар народних депутатів України. Так, Левко ЛУК'ЯНЕНКО зауважує: "Юлія Володимирівна, як лідер нашої політичної сили, дуже часто буває і в Президента, і в уряді. При виникненні важливих питань такі консультації є досить активними". Член фракції "Наша Україна", рухівець Я.КЕНДЗЬОР вважає: "Такі контакти між БЮТ і Партією регіонів були від моменту закінчення парламентських виборів. Фактично, попри всі публічні сварки БЮТ та коаліції, ці контакти ніколи й не переривалися".

Турчинов О.  "Ми зупинили сповзання України до хаосу і диктатури": Інтерв'ю народного депутата/ Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2007. - № 10. – 25 січ. – 1 лют. - С. 6. - Львівська обл.
Народний депутат України О.ТУРЧИНОВ прокоментував голосування БЮТ за кілька законів: про парламентську опозицію, про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, які зрадили своїх виборців та про запровадження жорстких прозорих процедур щодо недопущення корупційних схем розподілу землі. "Після цього голосування на законодавчому рівні визначено сферу функцій і завдань виконавчої влади", - підкреслює народний депутат.  На його думку, БЮТ спробував зупинити між Президентом і прем'єром політичні сварки, що лише ганьбили державу на міжнародному рівні. "Розуміючи, що протистояння між Президентом та уряду може тривати до наступного прильоту комети Галлея, опозиція була зобов'язана взяти на себе відповідальність за вирішення глибокої кризи", - підкреслив О.ТУРЧИНОВ. - Ми і далі вважаємо за необхідне провести  дострокові вибори до Верховної Ради. Вважаємо, так звана антикризова коаліція повинна піти від влади, а політична реформа яка породила хаос у владі, має бути скасована".

Бабинець Т.  Імперативний мандат як засіб виховання депутатів // Сумщина. - 2007. - № 7. - 20 січ. - С. 2. - Сумська обл.
Кореспондент повідомляє про прес-конференцію, яка була проведена народним депутатом України, головою обласного осередку ВО "Батьківщина" Іваном СІДЕЛЬНИКОМ. Головною темою її було роз'яснення позиції Блоку Ю.Тимошенко стосовно голосування за Закон "Про Кабінет Міністрів" та продовження мораторію на заборону продажу землі. На думку народного депутата, закон про Кабмін ухвалювався не під якусь людину, а під майбутнє України, для її руху вперед. Суттєвою перемогою, І.СІДЕЛЬНИК вважає перемогу БЮТ в голосуванні за закон про опозицію,  хоча тільки в першому читанні. Актуальним в обговоренні було питання прийняття в майбутньому законодавчої норми про імперативний мандат.

Кальченко В.  БЮТ з антикризовою коаліцією співпрацювати не збирається: [Прес-конференція народного депутата]/ Записала О.Кобець // Народне слово. - 2007. - № 6. - 20 січ. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Про те, якими мотивами керувалися члени блоку під час голосування і чи дійсно БЮТ змінив свою позицію стосовно співпраці з ПР-СПУ-КПУ, йшлося на прес-конференції, під час якої з журналістами спілкувався народний депутат України, голова обласної організації ВО „Батьківщина" Валерій КАЛЬЧЕНКО. "Ні закон про Кабмін, ні закон про опозицію не писали під когось конкретно, - зазначив депутат. - Тим більше. Що ситуація в країні будь-якої хвилини може змінитися. І те, що БЮТ голосував за вказані закони разом з коаліцією, - це лише тактичне рішення, яке дозволило нам значно зміцнити свої позиції". Свою неактивну участь у виборах міського голови КАЛЬЧЕНКО пояснив так: "Наше головне завдання - не перемога на виборах міського голови, а збереження міцних позицій фракції у міській раді", - підкреслив народний депутат.

Логинов А.  Перебежчикам поставлен заслон? // Днепровская правда. - 2007. - № 2. - 19 янв. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
В Днепропетровске состоялась пресс-конференция руководителя Днепропетровской областной организации "Батькивщины" А.Ульяхиной, которую она провела с народными депутатами Украины от БЮТ Є.П.ШАГО и И.Г.ЖИДЕНКО, сообщает автор статьи. Основной темой разговора стало прояснение позиции БЮТ относительно голосования фракции блока по законам Украины про Кабмин, оппозицию, относительно моратория на продажу сельскохозяйственных угодий и вступления в силу императивного депутатского мандата. Членами партии было подчеркнуто, что говорить о каком-то долгосрочном сотрудничестве между антикризисной коалицией и БЮТ не приходится, поскольку эти политические силы представляют разные взгляды на развитие Украины.

Грошин С.  Юрій Одарченко: "Нові закони - шлях до розвитку України" // Новий день. - 2007. - № 3. - 18 січ. - С. 4. - Херсонська обл.
У Херсоні відбулась прес-конференція народного депутата України, голови херсонської обласної організації ВО „Батьківщина", голови підкомітету комітету Верховної Ради України з питань будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства Юрія ОДАРЧЕНКА та голови фракції БЮТ в Херсонській обласній раді Сергія Рибалка. На думку народного депутата, отримана сьогодні перемога дала перспективу для створення цивілізованої конкуренції між владою і опозицією після прийняття відповідного закону. Було обговорено питання законодавчої норми про імперативний мандат. При ухваленні його законодавчої норми на практиці реалізується принцип „Справедливість є, і за неї варто боротися", вважає Ю.ОДАРЧЕНКО. С. Рибалко  роз'яснив позицію БЮТ щодо земельного питання: „Якщо зараз дозволити продаж землі, то більшість селен продадуть її за копійки, так як ціна на ринку ще не встановилась". Він наголосив, що „БЮТ в цьому аспекті завжди невідступно стоятиме на стороні селян".

Кирильчук Є.  "Коаліція" БЮТУ і Партії регіонів - тимчасово чи надовго?: Коментар народних депутатів/ Є.Кирильчук, А.Горбатюк; Записав В.Лис // Волинь. - 2007. - № 5. - 18 січ. - С. 2. - Волинська обл.
Народні депутати України Є.КИРИЛЬЧУК та А.ГОРБАТЮК надали свої коментарі стосовно подолання вето на Закон про Кабмін та прийняття законів щодо статусу місцевих рад і парламентську опозицію. Так, Євген КИРИЛЬЧУК, народний депутат від БЮТ, переконаний, що в другому читанні закон про опозицію буде прийнятим, так як він стосується і Партії регіонів. Щодо закону про Кабінет Міністрів депутат вважає: "Разом з повнотою влади до уряду переходить і повнота відповідальності. Ось за цю відповідальність  ми і питатимемо з регіоналів". Він також заперечує будь-яку співпрацю з коаліцією та можливість двопартійної системи - БЮТ і Партії регіонів. КИРИЛЬЧУК погоджується з ТИМОШЕНКО, яка назвала підписання Універсалу національної єдності - народженням мертвої дитини. Анатолій ГОРБАТЮК, як депутат від Партії регіонів не проти подальшої співпраці з БЮТ у вирішенні деяких питань. "БЮТ голосувала, виходячи із своєї вигоди, що з прийняттям закону про опозицію вони отримують першість в опозиції, а не "Наша Україна", а Юлія ТИМОШЕНКО отримує переваги як лідер опозиції", - таку оцінку дає депутат ситуації, яка склалася в останній день роботи Верховної Ради.

Петрович В.  Вольовий крок блоку // Подільські вісті. - 2007. - № 7. - 18 січ. - С. 1. - Хмельницька обл.
Кореспондент повідомляє про прес-конференцію для представників регіональних ЗМІ, яку провів народний депутат України, член парламентської фракції БЮТ О.БУДЖЕРАК. Він прокоментував останні події у парламенті та зазначив, що сьогодні БЮТ добився суттєвого, змусивши владну більшість проголосувати за закон про парламентську опозицію, позбавлення "перебіжчиків" депутатських мандатів та запровадження жорстких процедур щодо недопущення корупційних схем розподілу землі. "Відсутність консолідованої і збалансованої  систем управління стало одним з ключових факторів негативних економічних  процесів в Україні", - вважає депутат. БУДЖЕРАК підкреслив, що опозиція взяла на себе відповідальність за розв'язання глибокої кризи  у системі влади, що вона успішно й зробила.

Грушковик О.  У політиків все як у людей. Тільки дорожче // Свобода. - 2007. - № 5. - 17 січ. - С. 1. - Тернопільська обл.
Електронні засоби масової інформації чітко вказують на „замовний" характер одностайності коаліції та опозиції, які вже двічі подолали вето Президента на значимі для України законопроекти, коментує автор статті. Парламентські перегони-2006 були ще одним чутливим індикатором настроїв у суспільстві. Зневіра людей у бездіяльність помаранчевої влади оберталася зростанням довіри до тих, хто у 2004-му програв цю владу, і до тих, кого у вересні 2005-го від неї усунули свої ж  „побратими", вважає кореспондент.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Єрмолаєв А.  У партії Януковича - проблеми: Інтерв'ю українських політологів/ А.Єрмолаєв, В.Небоженко; Записала А.Гринишина // Експрес. - Л., 2007. - № 10. – 25 січ. – 1 лют. - С. 4. - Львівська обл.
Українські політологи, зауважує кореспондент газети, вважають, що головна провладна сила країни переживає на сьогодні яскравий період "застою". Про ситуацію, що склалася в Партії регіонів він розпитував українських політологів А.Єрмолаєва та В.Небоженка. "Головний їх капітал - це певна напрацьована економічна модель і своєрідне бачення економіки, - вважає директор центру соціальних досліджень А.Єрмолаєв. - Проблема в іншому: у Партії регіонів немає яскравих речників, котрі могли б представити цю модель, як економічну ідеологію партії". В свою чергу, керівник соціологічної служби Віктор Небоженко вважає, що в лавах партії існує "цілковита незрозумілість щодо політичного та економічного майбутнього України".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Про обласний бюджет на 2007 рік/ Інф. ред. газети // Наддніпрянська правда. - 2007. - № 4. - 17 січ. - С. 1-2. - Херсонська обл.
На ХІІ сесії Херсонської обласної ради п'ятого скликання було прийнято обласний бюджет на 2007 рік. Відповідно до бюджетного кодексу України, керуючись статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування" обласна рада прийняла ряд рішень, які розміщенні на шпальтах газети. Контроль за виконанням цих рішень покладено на постійну комісію з питань бюджету та фінансів.

СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

Толбатов В.М.  Політична заява/ В.М.Толбатов, І.М.Ребенко, П.Т.Федірко // Сумщина. - 2007. - № 7. - 20 січ. - С. 1. - Сумська обл.
Трудовий колектив газети „Сумщина" звернувся до фракцій Партії регіонів, Комуністичної партії, Соціалістичної партії в обласній раді з проханням дати політичну оцінку діям начальника одного з відділів виконавчого комітету обласної ради. Були перераховані вчинки, в яких вбачається бажання перетворити громадсько-політичну газету в ідеологічний рупор політичного Блоку Юлії ТИМОШЕНКО. Враховуючи вищевикладене, фракцій Партії регіонів, Комуністичної партії, Соціалістичної партії в обласній раді вважають таке становище ганебним явищем у демократичному суспільстві і звертаються до органів обласної та державної влади захистити права журналістів на свободу слова.

Пікети біля податкової/ Прес-служба народного депутата України // Свобода. - Тернопіль, 2007. - № 6. - 20 січ. - С. 2. - Тернопільська обл.
Мешканці Тернопільської області, представники усіх районів вийшли під прапорами Партії регіонів до стан місцевої ДПА з вимогою: „Зупинимо злочинний синдикат податківців". Біля цієї ж установи напередодні Тернопільське обласне відділення партії встановило наметове містечко для збору підписів за звільнення голови ДПА області М.Свистуна та заступника голови І.Шиманського. Дії пікетуючих координував народний депутат України Орест МУЦ. „Ситуацію, яка склалася потрібно вирішувати згідно з чинним законодавством, а не пікетуванням і мітингами", - зазначив голова облдержадміністрації Іван Стойко.

Гідно відзначимо 75-річчя області/ Інф. ред. газети // Вінниччина. - 2007. - № 5. - 19 січ. - С. 1. - Вінницька обл.
На шпальтах газети повідомляється про підготовку обласною державною адміністрацією плану заходів, які проводитимуться в області з нагоди 75-річчя утворення Вінницької області, на чому наголосив голова обласної державної адміністрації Олександр Домбровський. Крім того, у рамках святкування відбудуться урочистості з нагоди 75-річчя об'єднання профспілок Вінниччини, проінформував голова Федерації профспілок області Володимир Паращук.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 6 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 24 по 26 січня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення