Огляд реґіональної преси

Випуск 5, 20 - 23 січня 2007 р.

 

Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Лукашук О.  Закон посилить відповідальність: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записав В. Золотарьов // Подільські вісті. - 2007. - № 8. - 19 січ. - С. 1. - Хмельницька обл.
Народний депутат України О.ЛУКАШУК на прес-конференції прокоментував прийнятий закон України про Кабмін. Відповідаючи на гострі запитання журналістів, член парламентської фракції БЮТ Олег ЛУКАШУК зазначив: "Після голосування на законодавчому рівні визначено сферу функцій і  завдань виконавчої влади". Він заперечує, що закон про Кабінет Міністрів ухвалювався під Януковича". Блок Юлії ТИМОШЕНКО відкидає будь-які претензії з боку "Нашої України", яка намагається звинуватити бютівців у зраді. "БЮТ абсолютно задоволений тим, що отримана на сьогодні перемога дала перспективу для цивілізованої конкуренції між владою і опозицією після прийняття закону про опозицію. Вони також переконані, що із ухваленням законодавчої норми про імперативний мандат, депутати будуть захищати виборців, а не свої приватні інтереси", - вважає ЛУКАШУК. Також він наголошує на тому, що БЮТ в жодному разі не співпрацюватиме з коаліцією Януковича - Мороза - Симоненка.

Добкин М.М.  Харьков скорбит о трагической гибели Евгения КУШНАРЕВА/ М.М.Добкин, Г.А.Кернес, А.С.Кривцов // Слобідський край. - 2007. - № 6. - 18 січ. - С. 2. – Харківська обл.
Свои соболезнования в связи с трагической смертью народного депутата Украины, члена Политсовета Партии регионов в Верховной Раде, почетного гражданина г. Харькова Евгения Петровича КУШНАРЕВА выражают руководитель Харьковского горсовета М.Добкин, депутаты городского совета, члены исполнительного комитета городского совета, председатель Харьковского областного отделения Партии регионов В.Салыгин. К соболезнованиям присоединяется Исполком Харьковской областной организации Народной партии.

Ключковський Ю.  Бути чи не бути?: Інтерв'ю народного депутата України та міністра юстиції/ Підготував Ю. Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 6. – 18 - 25січ. - С. 4. - Львівська обл.
Нещодавно народні депутати з фракції Партії регіонів подали до Верховної Ради законопроект, згідно з яким пропонується скасувати посаду секретаря РНБО. Народний депутат України із фракції "Наша Україна" Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ та міністр юстиції О.Лавринович прокоментували ситуацію що склалася навколо силового відомства. На думку міністра юстиції, "у жодній країні світу, де є парламентська форма правління, такої структури нема. … Там, де є леґітимний коаліційний уряд (а це необхідна умова будь-якої парламентської республіки) ці функції здійснюють певні міністерства". Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ: "Єдиний орган, який в таких умовах здатний щось контролювати, - це РНБО. Якщо ця інституція зникне, то уряд дістане монополію на владу". Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ прокоментував і можливість скасування сьогодні РНБОУ: "Усе залежить від того, скільки влади сьогодні готова віддати Януковичу так звана радикальна опозиція. Якщо "головна опозиціонерка" долучиться до коаліції у цьому питанні, то остання дістане конституційну більшість. І тоді шляхом внесення змін до Конституції РНБОУ може бути ліквідована. І це буде повним тріумфом Януковича".

Ковтуненко О.  БЮТ погрожує Ющенку: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 6. – 18 - 25січ. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України, член фракції БЮТ Олександр КОВТУНЕНКО стверджує, що новою стратегією БЮТ може стати оголошення імпічменту Президентові. Однопартійці Юлії Володимирівни все частіше стверджують, що погіршення політичних стосунків між Президентом та лідером БЮТ пов'язано в першу чергу з наступними президентськими виборами. Своїми думками на цю тему з кореспондентом поділився Олександр КОВТУНЕНКО.  Він підкреслив: "Нині народ побачив хто є хто. Якщо далі ця людина буде руйнувати нашу державу і демократію, то ми знайдемо засоби, як його зупинити, і на політичній карті України політиків антиукраїнського спрямування стане на одного менше".

Ляшко О.  "Долучившись до подолання президентського вето, БЮТ зробив дуже ризиковий крок": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 6. – 18 - 25січ. - С. 5. - Львівська обл.
Нещодавно народні обранці намагалися подолати вето Президента на закон про внесення змін в закон про банки та банківську діяльність. Для подолання вето не вистачило голосів, однак спромоглася додати їх опозиція. Єдиними бютівцями, котрі не проголосували були О.ЛЯШКО, Л.ЛУК'ЯНЕНКО, М.ТОМЕНКО, А.ШЕВЧЕНКО, С.БУРЯК та С.ТЕРЬОХІН. Чи не утворилася в опозиції ще одна опозиція, кореспондент розпитав народного депутата України Олега ЛЯШКА. "Я виступав категорично проти того, щоб долати вето Президента. Оскільки нова редакція статті сьомої закону "Про банківську діяльність" кардинально змінює порядок призначення державою своїх представників до наглядових рад двох державних банків - Ощадного і Укрексімбанку. Крім того, дає можливість урядово-парламентській коаліції повністю взяти під себе ці банки", - зазначив народний обранець. На його думку, "прийнятий завдяки сприянню БЮТ закон на практиці може привести до ухвалення рішень за відсутності і без урахування позиції членів наглядової ради, призначених за квотою Президента".

Маньковський Г.  Коли перемагає здоровий глузд // Деснянська правда. - 2007. - № 5. - 18 січ. - С. 2. - Чернігівська обл.
Прийняття законів про Кабмін, про опозицію (в першому читанні) про імперативний мандат та продаж землі сьогодні у центрі уваги. Своїми думками з цього приводу поділився народний депутат України Г.МАНЬКОВСЬКИЙ. На думку народного обранця, прийнятий документ дозволяє "чітко визначити повноваження Кабміну, нормально функціонувати не тільки центральній виконавчій владі, а й місцевій". Підсумовуючи, Г.МАНЬКОВСЬКИЙ підкреслив: "Таким чином, бачимо, яких чудових результатів у своїй роботі може досягти Верховна Рада, коли в своїх рішеннях керується не вузько партійними інтересами, а працює на благо України і її народу".

Романів Є.  Чи любить Юля Тимошенко читати? // Експрес. - Л., 2007. - № 6. – 18 - 25січ. - С. 14. - Львівська обл.
Ображений відмовою у сприянні свого бізнесу, народний депутат України від фракції БЮТ С. ПОЛІЩУК прагне закрити майже всі кіоски найбільшого продавця газет в Україні - мережі ВАТ "Агентство "Союздрук". Як зауважує авторка статті, "як "добросовісний партнер" він постійно чинить тиск, демонструючи свої владні повноваження. У зв'язку з цим, союздруковці вирішили 7 лютого пікетувати Верховну Раду, про що вже сповістили народних обранців, та особливо Юлію Володимирівну, "у боротьбі якої за справедливість союздруковцям і досі хочеться вірити", акцентує увагу авторка.

Глава Крымского парламента в составе украинской правительственной делегации отбыл в Турцию/ Инф. ред. газеты // Крымские известия. - 2007. - № 8. - 18 янв. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Украинская делегация во главе с Премьер-министром Украины Виктором Януковичем прибывала с двухдневным визитом в Турцию. В состав делегации входили и народные депутаты Украины Василий КИСЕЛЕВ, Рефат ЧУБАРОВ, Мустафа ДЖЕМИЛЕВ. В связи со смертью соратника Е.КУШНАРЕВА, Янукович был вынужден прервать официальный визит в Турцию, однако народные депутаты вместе с остальными  участниками делегации продолжали программу официального визита.

Ткаченко В.  БЮТ набридли політичні скандали: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записала Л.Пархоменко // Деснянська правда. - 2007. - № 5. - 18 січ. - С. 2. - Чернігівська обл.
За словами кореспондента, члени фракції БЮТ проголосували за закон про Кабінет Міністрів, аби припинити політичні скандали. Крім того, Блок Юлії Тимошенко досяг суттєвих перемог, примусивши владну більшість проголосувати за закон про парламентську опозицію, а також - про позбавлення зрадників депутатських мандатів. Про це говорив на прес-конференції у "Чернігівському моніторі" народний депутат України, голова Чернігівського обласного осередку партії "Батьківщина" Володимир ТКАЧЕНКО. "БЮТ відкидає будь-які претензії з боку "Нашої України", яка намагається звинуватити блок у зраді", - говорить депутат. Також він наголошує, що: "БЮТ виступають за те, що так звана антикризова коаліція повинна піти від влади, а політреформа має бути скасованою". Народний обранець коментує питання земельних відносин: "Щодо продажу землі, то це стане можливим лише тоді, коли ми матимемо цивілізований ринок".

Беспалий Б.  А хто в опозиції?: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 5. – 16 - 17січ. - С. 4. - Львівська обл.
Подолання Верховною Радою президентських вето на закони про мораторій на продаж землі, про Кабмін, про банки і банківську діяльність поставило питання, чи насправді в опозиції до уряду перебуває БЮТ? Свою думку щодо цього питання висловлює для газети народний депутат, член президії партії Народний союз "Наша Україна" Борис БЕСПАЛИЙ. На сьогодні БЕСПАЛИЙ не вважає БЮТ колегами по опозиції: "На жаль, нині у Верховній Раді залишилась тільки одна опозиційна фракція - "Наша Україна", БЮТ слідом за соціалістами став частиною так званої антикризовою коаліції". Він вважає, що ТИМОШЕНКО не послідовна в своїх діях: "Коли йдеться про непринципові питання БЮТ виступає на стороні опозиції, але як тільки питання стосуються протиріч між владою і опозицією, то значить вона вже є тілом більшості".

Білорус О.  "Наступний Універсал - це ніщо інше, як політична анестезія": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 5. – 16 - 17січ. - С. 4. - Львівська обл.
Опозиція скептично ставиться до підписання універсалів. Яка доля чекає на другий універсал, якщо такий узагалі можливий, і навіщо країні потрібні так звані універсали, кореспондентка "Експресу" запитувала заступника голови парламентської фракції "Блок Юлії ТИМОШЕНКО" Олега БІЛОРУСА. "Якщо підписувати багато універсалів, то кожен із них знеціниться, - пояснює позицію своєї фракції депутат. - Думаю, що після ухвалення закону про Кабінет Міністрів України ситуація аж так змінилася, що підписання нового універсалу - нереальна річ. Нема з ким підписувати, нема кому підписувати, нема для чого підписувати". БІЛОРУС вважає, що ситуацію, яка нині склалася, треба вирішувати через Конституційний Суд, і нещодавній "круглий стіл" Президента, прем'єра і спікера лише це підтвердив. "Опозиція в особі Юлії Володимирівни ані не гадає сидіти в пасиві чи в маргіналі. Лаштується діяти, бо лише дії дають результат і політичну силу, особливо тепер, коли антикризова коаліція реваншує", - такий напрям дій, обрала фракція БЮТ, за словами Олега БІЛОРУСА, у випадку дострокових виборів, ймовірність яких, на його думку, дуже велика.

Кордоба О.  Тимошенко спокутує гріхи: Лідер БЮТ після відвідання у Єрусалимі храму Гробу Господнього порадила українським політикам день і ніч молитися у церкві // Експрес. - Л., 2007. - № 5. – 16 - 17січ. - С. 1-2. - Львівська обл.
Юлія ТИМОШЕНКО відвідала Святу Землю, пройшла шлях, яким Ісус ішов до Голгофи, побувала у храмі Гробу Господнього, повідомляє кореспондент. До Єрусалима лідер БЮТ поїхала, аби "отримати благословення Патріарха, аби зміцнити свою віру в ту пору, коли віра у багатьох людей в Україні слабне". На запитання, чи варто політикам приїздити в такі святі місця, щоб очиститись, ТИМОШЕНКО відповіла: "З тією ступінню бруду, що є в українській політиці, нашим політикам не те що їздити до святих місць, а жити в церквах треба". Про подробиці подорожі леді Ю до Святої землі газеті розповів заступник лідера БЮТ - Олександр ТУРЧИНОВ. Він пояснив мету поїздки ТИМОШЕНКО і, яку віру вона прагне відродити: "Сталася руйнація віри у помаранчеві ідеали, але її треба відродити. ТИМОШЕНКО пішла на прощу, щоб не дозволити різним політичним чинникам зруйнувати себе зсередини".

Забзалюк Р.  Так что же произошло в Верховной Раде? // Южная правда. - 2007. - № 5. - 16 янв. - С. 2. - Миколаївська обл.
В парламенте был принят ряд важнейших законодательных актов: Закон о Кабинете Министров, оппозиции и императивный мандат депутатов местных советов. При этом оппозиция поддержала коалицию.  Своими взглядами поделился Роман ЗАБЗАЛЮК: "В данной ситуации Блок Юлии ТИМОШЕНКО получил убедительную победу". "Закон о Кабинете устраняет все возможные манипуляции со стороны Президента и Премьера, перекладывать друг на друга ответственность за провалы". Не менее важными являются поправки в Закон о депутатах местных советов, акцентирует внимание Р.ЗАБЗАЛЮК. Введение императивного мандата поднимает ответственность за порученный участок работы и качественно улучшает деятельность депутатов местных советов. Кроме того, по мнению ЗАБЗАЛЮКА, "каждому понятна необходимость Закона об оппозиции, которая, по мнению большинства, является механизмом воздействия на действующую власть". Принятие выше указанных законодательных актов вызвало неадекватную реакцию со стороны блока "Наша Украина", что "не вызывает особого удивления" со стороны депутата. "Неопределенность и нерешительность этой политической силы под стать действиям их лидера",  выражает свое мнение ЗАБЗАЛЮК. Так же он отмечает, что все выше сказанное не означает изменения политической линии БЮТ.

Лис В.  Чому бютівці об'єдналися з регіоналами? // Волинь. - Луцьк, 2007. - № 4. - 16 січн. - С. 2. - Волинська обл.
Прийняття законів про парламентську опозицію, про Кабінет Міністрів, про внесення змін до деяких законів України прокоментували на прес-конференції народний депутат України Євген КИРИЛЬЧУК і голова обласної організації ВО "Батьківщина" Віктор Олійник, повідомляє кореспондент. Є.КИРИЛЬЧУК охарактеризував ситуацію в парламенті, яка склалася останнім часом, як боротьба за крісла, за владу, яка "була на першому плані, а життя держави і людей були придатком до всіх цих скандалів". За його словами, позиція фракції БЮТ визначилася під час самого засідання, а причиною непідтримки пропозицій Президента стало блокування трибуни нашоукраїнцями, і їх відмова від голосування. Прийняття Закону про Кабмін і подолання на нього президентського вето, за яке голосувала фракція БЮТ, Євген КИРИЛЬЧУК прокоментував словами: "…краще поганий закон про Кабінет Міністрів, ніж ніякий". Журналісти на прес-конференції отримали відповіді на запитання щодо подальших дій бютівців та можливого розвитку ситуації в парламенті та країні в цілому.

Парипа П.  Політичний бартер // Галичина. - 2007. - № 5. - 16 січн. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Спільне подолання блоком Юлії Тимошенко та "антикризовою" коаліцією вето Президента на Закон про Кабінет Міністрів в обмін на голосування закону про імперативний мандат для депутатів та перше читання закону про опозицію, автор статті вважає взаємовигідною бартерною операцією. Закон про Кабімін відкриває перед коаліцією надзвичайну повноту повноважень, навіть те, що відтепер прем'єр має писати в біографії лише найсуттєвіші факти. "Це є, мабуть, персональний подарунок Януковичу, який дві свої судимості не вважає суттєвими фактами свого життя…", - іронізує кореспондент. Лідер БЮТ також отримала свої переваги, проте чи вдасться їй закріпити свої позиції ще не відомо. Поряд з позитивним голосуванням за закон про Кабмін, фракція БЮТ внесла до Конституційного Суду подання щодо конституційності...політичної реформи, якою прикривається той же закон про Кабмін, щоб "вигнати" з влади…"антикризову" коаліцію, припускає журналіст. "Не має співпраці з "регіонами". Просто політика - цинічна справа, в якій кожен хоче використати когось", - переконував один із "голосів" БЮТ у Верховній Раді О.ЛЯШКО.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

Володимиров З.  Порушено принцип стримування і противаг // Подільські вісті. - 2007. - № 8. - 19 січ. - С. 1. - Хмельницька обл.
На прес-конференції з приводу останніх голосувань у парламенті голова ради обласної організації партії НСНУ Ростислав Ярема повідомив інформацію про те, що в надрах "нашоукраїнців" розробляються ходи, спрямовані на виправлення становища. Щодо закону про Кабмін, то Ярема наголосив: "Він нівелює принцип стримування і противаг". "Цей закон відкриє перед коаліцією таку широту повноважень, - наголосив голова ради, - якої не передбачала навіть змінена Конституція". Ростислав Ярема переконаний, що "з прийняттям закону про Кабінет Міністрів України лідер БЮТ отримала "спецпайок" у форматі 12 постійних комітетів Верховної Ради, а також заступників усіх інших комітетів". Проте, так як закон про опозицію прийнятий лише в першому читанні, Ярема наступним чином виражається про можливу долю БЮТ: "Вони самі опиняться в ямі, які власноруч викопали, - Кабмін з необмеженою владою і опозиція з бутафорними правами".

Обушний О.  Посилюється узурпація влади... // Деснянська правда. - 2007. - № 5. - 18 січ. - С. 2. - Чернігівська обл.
Заступник голови обласної ради, голова обласної організації партії "Наша Україна" О.Обушний коментує прийняття Закону України "Про Кабінет Міністрів". На його думку, "цей Закон посилює узурпацію влади Урядом і обмежує конституційні права Президента України та демократичні основи держави". Проаналізувавши кілька найсуперечливіших статей цього Закону, О.Обушний зробив висновок, що "цей Закон не відповідає державним інтересам і є результатом політичної домовленості між антикризовою коаліцією та БЮТ".

Яценюк А.  "Політреформу треба скасувати неодмінно": Інтерв'ю заступника голови Секретаріту Президента/ Записала А.Гринишин // Експрес. - Л., 2007. - № 6. - 18-25січ. - С. 5. - Львівська обл.
Перший заступник голови Секретаріату Президента А.Яценюк надав інтерв'ю кореспонденту газети, причиною якого стало подолання Верховною Радою вета Президента стосовно закону про Кабмін. В свою чергу, А.Яценюк вважає це підставою для скасування політреформи. Анатолій Яценюк: "Подивіться, що нині відбувається: Верховна Рада подолала вето глави держави на Закон "Про Кабінет Міністрів України" і не підтримала жодної із 42-х поправок і пропозицій Віктора Ющенка. Це ж дестабілізація державного устрою, адже даний закон порушує одинадцять конституційних норм, які мають пряму дію в українському законодавстві. Фактично, принцип розподілу влади в Україні сьогодні порушено". Яценюк наголосив, що Президент має намір звернутися до Конституційного Суду вже цього тижня щодо конституційності Закону "Про Кабінет Міністрів України" та Закону "Про банки та банківську діяльність".

"Введение императивного мандата не приведет к серьезным изменениям политструктуры облсовета"/ Инф. ред. газеты // Вечерняя Одесса. - 2007. - № 7. - 18 янв. - С. 1. - Одеська обл.
Комментируя принятый Верховной Радой законопроект "О внесении изменений в некоторые законы Украины о статусе народных депутатов Верховного Совета АРК и местных советов", председатель Одесского областного совета Николай Скорик считает, что введение императивного мандата не приведет к серьезным изменениям политической структуры областного совета, сообщает корреспондент. "Естественно, я положительно отношусь  к принятию этого закона. Последние выборы в Украине проходили по партийным спискам, что уже свидетельствует о зависимости депутатов от партийных программ и необходимости их реализации", - отметил Н.Скорик. Однако, он считает, что "депутат имеет в лице фракции достаточно хорошую защиту своей независимости принятия решений", в отличие от депутатов-мажоритарщиков.

Сазонов К.  Парламент отменил …Президента // Донбасс. - 2007. - № 9. - 16 янв. - С. 6. - Донецька обл.
Импичмент президенту уже не имеет смысла, так как после того как депутаты преодолели вето президента на Закон о Кабинете Министров, должность президента в Украине стала почти формальностью. При этом позиции антикризисной коалиции и оппозиции совпали, и каждая сторона получила свои выгоды, подчеркивает журналист. Теперь все текущие решения самостоятельно принимает правительство. БЮТ стала лидером оппозиции, получила руководство в 12 парламентских комитетах, в остальных - должности заместителей. Свои комментарии сложившейся ситуации редакции газеты дали украинские политологи: Доний О., Копатько Е., Карасев В.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Ганус А.  "Захистимо Україну!": Інтерв'ю голови Української всесвітньої координаційної ради/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 7. – 19 – 20 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Про нову організацію - союз правих сил "Захистимо Україну!" розповідає кореспонденту газети один з її лідерів - голова Української всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко. У склад організації входять як політичні партії, так і громадські організації національного спрямування. Політичні партії - це Українська народна партія, Українська республіканська партія "Собор", Конґрес українських націоналістів, Всеукраїнське об'єднання "Свобода", серед громадських організацій - передусім всеукраїнське об'єднання "Просвіта". "Внутрішньополітичне життя України впродовж всіх 15 років незалежності відбувалося за активної участі російської влади і російських спецслужб", вважає Дмитро Павличко. Також він повідомив, що у майбутньому організація "Захистимо Україну!" як політичний блок планує прийняти участь у наступних чергових чи дострокових парламентських виборах, інформує журналіст.

Фесенко В.  Хто замінить Кушнарьова?: Інтерв'ю українських політологів/ В.Фесенко, О.Литвиненко; Записала Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2007. - № 7. - 19-20січ. - С. 4. - Львівська обл.
Свою думку щодо впливу смерті Євгена Кушнарьова на подальшу діяльність партії Реґіонів висловлюють голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко та експерт українського Центру економічних і політичних досліджень імені О.Розумкова Олександр Литвиненко. Їх погляди відносно ролі смерті Кушнарьова в подальшій діяльності партії значно різняться. Так, Фесенко вважає: "Якщо казати про вплив його смерті на діяльність партії, то передусім хотів би зазначити, що це позначиться на рівні й ефективності пропагандистської публічної активності". Литвиненко ж говорить протилежне: "Думаю, що це не позначиться ні на становищі Партії регіонів, ні на її місці в українській політиці". В такому ж напрямі Фесенко та Литвиненко відповідають на питаннях відносно того, чи був Кушнарьов ідеологом партії та можливого претендента на зайняття його ніші в партії, інформує кореспондент.

Костенко Ю.  УНП і НРУ об`єднались у Правицю: [Прес-конференція голови УНП]/ Записав С.Клопіт // Деснянська правда. - 2007. - № 5. - 18 січ. - С. 2. - Чернігівська обл.
Напередодні 69-ї річниці з дня народження одного з фундаторів Народного Руху України В'ячеслава Чорновола лідери НРУ та УНП підписали декларацію про відновлення організаційної єдності двох партій. Про об'єднання Руху розповів журналістам голова УНП Юрій Костенко. "Називайте нас просто Правицею", - закликав він представників ЗМІ. За словами Костенка, чинна влада намагається згорнути всі національні завоювання. Протидіяти такій політиці й має завдання нова сила, сформована з членів правих партій - УНП і НРУ, переконаний лідер першої, повідомляє кореспондент. Крім того Ю.Костенко піддав гострій критиці Держбюджет-2007. "Я там не бачу великого прогресу, - сказав він. - І цей, і наступний бюджети будуть задовольняти не суспільні потреби, а потреби тих, хто у Верховній Раді та Уряді".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Розподіл субвенцій - за принципом справедливості/ Прес-служба облради // Зоря Полтавщини. - 2007. - № 8 - 9. - 19 січ. - С. 1. - Полтавська обл.
На Полтавщині відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, підприємництва та управління майном.  Депутати висловили за необхідність пріоритетного фінансування за рахунок субвенцій тих об'єктів, які належать до спільної власності територіальних громад області, повідомляє редакція газети. Ефективне освоєння виділених на субвенції коштів залежить від оперативності органів місцевої влади. Тому, вважають депутати, доцільно розглянути можливість часткового фінансування розглянутих заходів за рахунок місцевих бюджетів. Голова області підкреслив необхідність доопрацювання питання про розподіл субвенцій, виділених області з державного бюджету, з врахуванням зауважень та пропозицій депутатів.

Кобець О.  З'ясує генеральна прокуратура // Народне слово. - 2007. - № 5. - 18 січн. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Слідча комісія з питань вивчення ситуації, що склалася у зв'язку з визначенням позачергових виборів кіровоградського міського голови не дійсними, дійшла висновку, що посадові особи Кіровоградської міської територіальної виборчої комісії грубо порушили норми виборчого законодавства, повідомляє кореспондент. Усупереч вимогам законодавства однією постановою територіальна виборча комісія винесла попередження кандидату та ухвалила рішення про скасування його реєстрації, крім того мали місце ряд інших порушень. Депутати Верховної ради, заслухавши звіт комісії, доручили Генеральній прокуратурі взяти хід розслідування вищезгаданої кримінальної справи під свій контроль.

Цеков С.  Подписан Закон о статусе депутата автономии: Комментарии депутатов Верховной Рады АРК/ С. Цеков, С. Велижанский, Г. Иоффе; Подготовила Гусакова Е. // Крымские известия. - 2007. - № 6. - 16 янв. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Подписанный Президентом Украины Закон "О статусе депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым" вызвал неоднозначную реакцию со стороны крымских депутатов. Сергей Цеков, первый заместитель Председателя Верховной Рады АРК (Блок "За Януковича") оценивает факт принятия данного Закона позитивно. "Нет ничего предосудительного в том, что документ был принят с президентскими поправками", - считает Цеков. Свое мнение относительно Закона высказал Сергей Велижанский, депутат Верховной Рады АРК, руководитель фракции "Процветание в единстве" (БЮТ): "Крым в очередной раз демонстративно обобрали, сведя до минимума полномочия крымских парламентариев". "Впервые в украинском праве идет речь о том, что депутат Верховной Рады АРК является "представителем интересов населения автономии", считает Григорий Иоффе, председатель постоянной комиссии Верховной Рады АРК по депутатской этике, организации работы Верховной Рады и СМИ (Блок "За Януковича"). Так же свое мнение по поводу принятия Закона высказали: В.Захаров, председатель Постоянной комиссии ВР АРК по рекреационному, санаторно-курортному комплексам и туризму (КПУ), В.Клычников, председатель Постоянной комиссии ВР АРК по местному самоуправлению и административно-территориальным вопросам (фракция "Союз"), заместитель начальника юридического управления Секретариата Верховной Рады АРК В.Шевель.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 5 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 20 по 23 січня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення