Огляд реґіональної преси

Випуск 4, 17 - 19 січня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Шеляженко Ю.  "Кинуть" чи не "кинуть"? // Свобода. - Тернопіль, 2007. - № 1. - 16-22 січн. - С. 1. - Тернопільська обл.
Журналіст розмірковує, щодо подій, які відбулися у парламенті підчас голосування за подолання вето Президента на Закон про Кабінет Міністрів. Цитата: "Одним махом меча БЮТ розрубав гордіїв вузол псевдо-політичних торгів Президента та антикризової коаліції. Поки що опозиція отримала серйозні важелі впливу на реальну владу, яку зараз представляють саме "біло-сині". За поданням БЮТ були прийняті у першому читанні два важливі закони. Автор статті підкреслює: "Закон про опозицію - …це доступ до внутрішньоурядового документообороту, можливість аналізувати політику уряду та контролювати, на кого він працює: на себе чи на Україну. …Закон про імперативний мандат - закликати до порядку продажних депутатів міських рад".

БЮТ добився значної перемоги у Верховній Раді України: До підсумків роботи другої сесії ВР України 5-го скликання/ Прес-служба Київської обласної партійної організації "ВО "Батьківщина" // Київська правда. - 2007. - № 4. - 16 січ. - С. 2. - Київська обл.
Щодо голосування за подолання вето Президента на Закон про Кабінет Міністрів Блок Юлії Тимошенко оприлюднив Заяву. Цитата: "Розуміючи, що протистояння Секретаріату Президента і уряду може тривати до наступного прильоту до орбіти Землі комети Галлея, опозиція була просто зобов'язана взяти на себе відповідальність за вирішення глибокої кризи у системі влади". БЮТ наголосив також, що не співпрацюватиме з коаліцією Януковича-Мороза. Блок незмінно залишається на позиції необхідності проведення дострокових виборів до Верховної Ради: "Ми виступаємо за те, щоб так звана антикризова коаліція пішла від влади, а політична реформа, яка породила хаос у владі, була скасована".

Ляшко О.  Опозиція допомогла коаліції захопити державні банки: Стаття народного депутата України // Свобода. - Тернопіль, 2007. - № 1. - 16-22 січн. - С. 1. - Тернопільська обл.
Подолання депутатами вето Президента на Закон України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про банки і банківську діяльність" - тема викладу. Автор статті Олег ЛЯШКО підкреслю, що він та ще п'ятеро його колег по парламентській фракції БЮТ не дотрималися фракційної дисципліни під час голосування і були проти подолання вето. Народний депутат ретельно аргументує свою позицію по кожному пункту закону, він зазначив: "Припускаю, що після оприлюднення цього матеріалу мене можуть виключити з фракції. Однак доля заощаджень мільйонів українських громадян для мене важливіша, ніж власна політична".

Кучму прослушивать было можно, Мороза - не моги?/ Информ. ред. газеты // Луганская правда. - 2007. - № 4. - 13 янв. - С. 1. – Луганська обл.
Парламентская фракция соцпартии требует от руководства правоохранительных органов и спецслужб провести служебное расследование по поводу незаконного прослушивания телефонных разговоров высоких должностных лиц, информирует журналист. Лидер фракции СПУ Иван БОКИЙ, во время выступления в Верховной Раде сообщил: "…ранее в некоторых интернет-СМИ была обнародована распечатка телефонного разговора спикера Александра МОРОЗА с одним из британских дипломатов. В упомянутых материалах сообщается, что эти телефонные разговоры записаны в результате операции украинских спецслужб и в основном Службы безопасности Украины". "Скандал с незаконным прослушиванием должен стать предметом отчета руководителей силовых структур и Генпрокуратуры", - заявил БОКИЙ. Спикер Александр МОРОЗ подтвердил точность распечатки телефонного разговора между ним и одним из британских послов, сообщает редакция газеты. "Я не стыжусь того, что говорил. Меня возмущает то, что таким образом можно следить. Я буду поддерживать позицию фракции, чтобы СБУ и МВД навели порядок", - заявил глава парламента.

Костнер К.  Тили-тили -ТЕСТо… на гарантию брачных уз: Теперь вот узаконило наше государство // Слава Севастополя. - 2007. - № 6. – 13 янв. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Журналист анализирует положительные и отрицательные моменты принятого Верховной Радой Закона "О внесении изменений в Семейный и Гражданский кодексы Украины", согласно которому, жених и невеста должны проходить обязательное медицинское обследование перед браком. Автор статьи иронизирует: "В фашистской Германии молодожены обязаны были пройти медицинский осмотр у врача санитарной службы СС и предоставить документы, удостоверяющие их "расовую чистоту".

Кордоба О.  Чому розплетена коса?: Юлія Тимошенко відмовилась від образу "залізної леді" // Експрес. - Л., 2007. - № 4. - 13-14 січ. - С. 2. - Львівська обл.
Справжній фурор справила поява на парламентському засіданні лідера БЮТ Юлій ТИМОШЕНКО у незвичному для неї образі, на її голові зникла коса, яка вже стала національним символом, повідомляє кореспондент. У секретаріаті Юлії Володимирівни стверджують, що це пов'язано зі зміною її настрою, і від традиційного образу вона не відмовилась, але буде відступати поступово від нього. З проханням прокоментувати зміну образу відомого політика журналістка газети звернувся до Павла Фролова, кандидата психологічних наук, завідувача лабораторії психології політичного іміджмейкінгу, пропаганди і реклами Інституту соціальної і політичної психології Академії педагогічних наук України. На питання журналіста щодо мети зміни образу, П.Фролов відповів, що це, можливо, продумана невеличка піар-кампанія. "Певною мірою це виправданий крок, оскільки останнім часом в її іміджі почали закріплюватись риси досить жорстокої, залізної леді. Візуальна зміна іміджу, тобто розпущене волосся, робить її образ м'якшим, привабливішим, ласкавішим", - вважає досвідчений психолог.

Договор дороже…: В ходе трехсторонних консультаций Президент Украины В.Ющенко, премьер-министр В.Янукович и Председатель парламента А.Мороз достигли ряда договоренностей/ Инфор. ред. газеты // Слава Севастополя. - 2007. - № 5. - 12 янв. - С. 1. - Автономна Республіка Крим
На одном из последних заседаний Верховной Рады Украины депутаты преодолели президентское вето на продление до 2008 года моратория на продажу земли сельскохозяйственного назначения. Вскоре после этого депутаты от КПУ выступили с призывом к своим коллегам объявить Виктору Ющенко импичмент, так как, по словам депутата от фракции КПУ Валентина МАТВЕЕВА, "оранжевая" команда главы государства все чаще демонстрирует намеренье сводить к нулю результаты работы парламента, в том числе и антикризисной коалиции, информирует редакция газеты. В ответ на это, Президент встретился с премьер-министром Виктором Януковичем и председателем Верховной Рады Александром МОРОЗОМ. Итогом встречи стало достижение ряда договоренностей. Принятый недавно Верховной Радой Закон "О Кабинете Министров Украины" Президент, по его заявлению, не подпишет, так как он не соответствует духу и букве Универсала национального единства.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Дмитрук О.  Плітки і порядність - несумісні поняття: Прес-конференція // Вінницька газета. - 2007. - № 8. - 16 січн. - С. 2. - Вінницька обл.
З представниками регіональних ЗМІ зустрілись голова обласної організації "ВО "Батьківщина" О.Денесюк та голова міського партійного осередку у Вінниці Г.Ткачук. Обговорювали питання щодо звинувачення БЮТівців у "зраді національним інтересам та залаштункові домовленості" підчас голосування у парламенті за подолання вето Президента на Закон про Кабінет Міністрів. О.Денесюк зазначив: "БЮТ не зраджував нікого, а використав своє законне право на ухвалення законів, про які наша політична сила говорила не один рік. Настав час покінчити безвладдям у країні. …нині в державі вперше настав баланс влади, коли кожен знає, за що відповідає. Наша фракція категорично відкидає безпідставні звинувачення у зраді тому, що ми були послідовними противниками політичної реформи і такими залишаємося, ми не вели ніяких переговорів з антикризовиками і рішуче відмежуємося від будь-яких домовленостей з Партією регіонів".

Матвієнко А.  "Самим лише криками про "поганих москалів" націоналіст не приносить користі народу": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв А.Ганус // Експрес. - Л., 2007. - № 4. - 13-14 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Під час бесіди з головою націонал-демократичної Української республіканської партії "Собор" Анатолієм МАТВІЄНКОМ журналіста цікавили конкретно дві теми - як із комсомольського лідера стати націоналістом та куди ж поділося легендарне "золото партії". "Комсомол тут в Україні не мав потужних ресурсів - так, приміщення деякі, бази відпочинку. Але це не ті суми, про які ви говорите, не "золото партії", - підкреслив народний депутат. Він висвітлює схеми перекачування грошей партії в потрібних "компартійній еліті" напрямках. Цей проект відбувався за участю КДБ. Про своє політичне спрямування МАТВІЄНКО сказав: "Я націоналіст. Але націоналізм буває різним. Нині час крику минув. Криками про "поганих москалів" націоналіст не приносить користі народу. Нині час творення. Головне не шукати ворогів-чужинців посеред себе, а виховувати українство в самих українцях".

Логинов А.  О работе за год и проблемах селян // Днепровская правда. - 2007. - № 1. - 12 янв. - С. 6. - Дніпропетровска обл.
В Днепропетровске состоялась пресс-конференция, которую провели председатель Днепропетровской областной организации партии ВО "Батькивщина" Антонина Ульяхина, эксперт-консультант депутатских фракций Блока Юлии Тимошенко Николай Бесараб и Орловский сельский голова Валерий Берюшов. А.Ульяхина информировала, что Днепропетровская область поделена между прошедшими в облсовет представителями БЮТ на 10 округов, в которых ежемесячно депутаты встречаются со своими избирателями. Она подчеркнула: "По мнению экономистов, в 2007 году нас ожидают очень тяжелые бюджеты, как на уровне всей Украины, так и на областном и городских уровнях". Необоснованным считает руководитель днепропетровской "Батькивщини" увеличение коммунальных платежей, отмечает корреспондент газеты. Уляхина выделила следующие проблемы в области - постоянные попытки "вымывания" законно избранных председателей сельских и районных советов, а также присвоение земельных паев селян, информирует автор статьи.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Вікула Ю.  Про затвердження обласного бюджету на 2007 рік // Зоря. - 2007. - № 3. - 13 січ. - С. 3-4. - Дніпропетровська обл.
На шпальтах газети подано рішення облради №103-6/V від 28.12.2006 р. "Про затвердження обласного бюджету на 2007 рік". Стаття містить також таблицю "Надходження до загального фонду місцевих бюджетів Дніпропетровської області за 2006 рік".

Романова Н.  Рішення Чернігівської обласної ради від 28 грудня 2006 року // Деснянська правда. - 2007. - № 3. - 13 січ. - С. 3-4. – Чернігівська обл.
Рішення обласної ради стосується різноманітних аспектів життя і розвитку області, зокрема, Програми економічного і соціального розвитку області на 2007 рік, обласного бюджету на 2007 рік, розвитку малого підприємництва, роботи обласної ради та багатьох інших питань. Крім того, на шпальтах газети містяться різноманітні звернення голови обласної ради Н.Романової до Президента України та Кабінету Міністрів України з питаннями, які повинні розглядатися не лише на обласному рівні. Як додаток до одного з рішень обласної ради, подана таблиця "Перелік об'єктів, характеристика та умови надання земельних ділянок в оренду".

Иванченко И.  Бюджетная арифметика для профессора // Крымская правда. - Сімф., 2007. - № 4. - 12 янв. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Депутаты Верховного Совета Крыма приняли республиканский бюджет 2007 года, что вызвало неоднозначные отзывы, сообщает корреспондент. Ситуацию прокомментировал председатель Верховного Совета автономии Анатолий Гриценко: "Деструктивные силы продолжают нагнетать обстановку… В их стане оказался и Владимир Казарин, доктор филологических наук, депутат нашего парламента". Так же А.Гриценко отмечает: "Доморощенная оппозиция в стремлении огульно критиковать власть даже за позитивные шаги не останавливается ни перед подтасовкой фактов, ни перед абсурдными обвинениями с намерением ввести крымчан в заблуждение. Хочу сказать, что принятый бюджет специалисты называют одним из лучших. Нет оснований не доверять таким оценкам".

Стрелецкий М.  Деньги государства нужно просить так, чтобы оно не могло отказать // Жизнь. - 2007. - № 4. - 12 янв. - С. 2. - Донецька обл.
В Донецке состоялось обсуждение проекта договора между Донецкой областью и государством на 2007 год, информирует корреспондент. Председатель Донецкого облсовета Анатолий Близнюк отметил, что большинство предложений со стороны области находятся на концептуальном уровне, так как отсутствуют конкретные проекты с четким экономическим обоснованием эффективности их реализации, как для области, так и для государственного бюджету. Проект договора между областью и правительством состоит из нескольких разделов. Одним из наиболее проблемных является блок вопросов по жилищно-коммунальному хозяйству, а также решение экологических проблем региона. Присутствующий на заседании первый заместитель министра экономики Сергей Романюк в целом поддержал озвученные проекты, но отметил, что для того, чтобы государство вкладывало в них деньги, оно должно четко видеть экономический эффект своих вложений.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 4 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 17 по 19 січня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення