Огляд реґіональної преси

Випуск 2, 6 - 12 січня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Кириленко В.  "Нова революція буде!": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2007. - № 1. – 4 - 11 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Новий рік народний депутат України В.КИРИЛЕНКО зустрів як лідер фракції "Наша Україна". В інтерв'ю з кореспондентом газети новообраний голова зупинився на головних завданнях "Нашої України", на ключових позиціях нинішньої політичної ситуації. Відповідаючи на питання стосовно об'єднання опозиційних сил, В.КИРИЛЕНКО зауважив: "Обидві фракції є представниками демократичної опозиції, і ми просто зобов'язані погодити наші рішення у всіх ключових питаннях та діяти синхронно". Обговорюючи перші кроки на новій посаді, голова фракції зазначив: "Працюватиму над реалізацією програми блоку "Наша Україна". Є багато роботи в парламенті, окрім того, щоденна політична боротьба, яка диктує реваншистський настрій правлячої коаліції".

Лук'яненко Л.  "У зоні Різдво визначати було простіше, ніж на волі": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2007. - № 1. – 4 - 11 січ. - С. 7. - Львівська обл.
Левко ЛУК'ЯНЕНКО - народний депутат України достатньо знакова постать для сучасної України. Пройшовши важкий шлях свого легендарного життя, а саме відстоюючи політичні ідеали і принципи, він провів у камері 27 років. Левко ЛУК'ЯНЕНКО поділився з кореспондентом газети про деякі етапи цих років, розповів як саме він зі своїми побратимами святкував Різдво Христове. "Хотілося на волю, до рідних і близьких. І на свята це бажання ставало просто нестерпним. Але водночас у ці дні гартувалися наші серця і душі" - згадує народний депутат України.

Порошенко П.  "Жалісливими гаслами більше нікого не обдуриш": Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2007. - № 1. – 4 - 11 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат України Петро ПОРОШЕНКО в своєму інтерв'ю оцінює роботу уряду Януковича з точки зору виконання виконавчою владою Універсалу національної єдності. Він підкреслює: "Я вважаю, що найбільшою помилкою Януковича були не серйозні економічні прорахунки, не провал програми в культурній сфері, а остаточна втрата можливості об'єднати Україну!". Коментуючи опозиційність "Нашої України", Петро ПОРОШЕНКО впевнений: "Ми доволі ефективні в опозиції". Щодо скасування політреформи, він додав: "Я певен, що всі зміни належить здійснювати в рамках правового поля. Коли ми говоримо про скасування конституційної реформи, то мова йде лише про розгляд цього питання в Конституційному Суді".

Ружицький А.  Бій за "силовиків": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А.Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 1. – 4 - 11 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Кадрові зміни в складі силових структур досить тривають в Україні. Про природу боротьби за контроль головних політичних гравців, а саме між Президентом і членами коаліції з силовими відомствами, кореспондент газети розпитав голову підкомітету з питань контролю за реформуванням, кадровим та ресурсним забезпеченням органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Антона РУЖИЦЬКОГО. Він підкреслив: "Коаліція зміцнює свої позиції у силових структурах саме для відновлення використання їх у політичних атаках. Із боку Президента аналогічні дії є радше способом захисту від них".

Сайковський О.  Анатолій Кінах у Миколаєві // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 2 - 3. - 4 січ. - С. 3. - Миколаївська обл.
29 грудня 2006 року Миколаївську область відвідав народний депутат України, голова УСПП Анатолій КІНАХ, який очолює один з найсерйозніших парламентських комітетів - Комітет з питань національної безпеки та оборони. Анатолій КІНАХ виступаючи перед журналістами, зупинився на позитивних та негативних складових громадського і політичного життя країни. Головним позитивним зрушенням Анатолій Кирилович вважає зміну настроїв серед українців та ставлення їх до влади, прийняття Держбюджету та бюджету області. Стосовно негативних питань, голова УСПП не оминув увагою загострення стосунків між гілками влади.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Саса А.  Пріоритети визначено. Акцент - на соціальні питання // Київська правда. - 2006. -
№ 146. - 6 січ. - С. 1. - Київська обл.
28 грудня відбулася підсумкова спільна прес-конференція голови Київської обласної державної адміністрації В.Ульянченко та голови облради В.Майбоженка. Обидва чільники як представницької, так і виконавчої влади області висловили своє задоволення виконанням бюджету у 2006 році. Найголовнішим для влади завданням залишається покращення добробуту населення, поліпшення соціального захисту малозабезпечених та соціально-незахищених громадян.

Пшеничний Ю.  Прийнято бюджет розвитку // Зоря. - № 1. - 5 січ. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Напередодні нового року під головуванням Ю.Вілкула відбулося пленарне засідання шостої сесії Дніпропетровської обласної ради п'ятого скликання. В роботі сесії взяли участь голова обласної державної адміністрації Н.Дєєва. Депутати розглянули та прийняли два важливих для Дніпропетровщини питання: програму соціально-економічного розвитку області на 2007 рік та обласний бюджет - 2007. На думку автора, прийняття бюджету та програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2007 рік у конструктивному режимі свідчить про порозуміння між виконавчою і законодавчою гілками влади на Дніпропетровщині.

Еремина Е.  Принят бюджет области на 2007 год // Южная правда. - 2007. - № 2. - 4 янв. - С. 2. - Миколаївська обл.
Автор акцентирует внимание на основных вопросах, которые рассматривались на прошедшей 29 декабря сессии Николаевского областного совета. Депутаты обсудили ряд жизненно важных проблем. На заседании присутствовали народные депутаты Украины Н.П.КРУГЛОВ и А.К.КИНАХ. Выступая, они сосредоточили внимание на вопросах бюджета, подчеркнув при этом, что распределять средства следует с максимальной пользой для людей, проживающих как в городе, так и сельской местности.

Качур П.  "Мене, західняка, на Сумщині зустріли привітно": Інтерв'ю голови Сумської облдержадміністрації/ Записав А.Дубецький // Експрес. - Л., 2007. - № 1. – 4 - 11 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Нещодавно головою Сумської облдержадміністрації було назначено Павла Качура. Це призначення має стати зміцненням регіональної політики Президента. Про свої погляди на спосіб вирішити завдання, які поставив Президент, а також про своє призначення на пост губернатора, розповів сам Павло Качур кореспонденту газети.

Терещенко О.  На порозі нових завдань/ О.Терещенко, С.Клопот // Деснянська правда. - 2007. - № 1. - 5 січ. - С. 1, 3. - Чернігівська обл.
Автор зупиняється на головних питаннях, які розглядали депутати Чернігівської обласної ради п'ятого скликання. Відкрила і вела сесію голова облради Н.Романова. У роботі сесії взяв участь і виступив голова облдержадміністрації М.Лаврик. На засіданні було розглянуто економічний і соціальний розвиток області на 2007 рік, затверджено бюджет області на 2007 рік. Депутати проаналізували розвиток малого підприємництва, питання надання в оренду земельних ділянок.

Тюрін А.  Прийнято обласний бюджет - 2007 // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 1. - 1 січ. - С. 1. - Миколаївська обл.
29 грудня у Миколаєві відбулася VIII позачергова сесія обласної ради п'ятого скликання. Вела засідання голова облради Т.Демченко, а участь у роботі сесії взяли 82 обранці обласної громади, серед них - і голова облдержадміністрації депутат облради О.Садиков. В роботі сесії взяли участь народні депутати України - Микола КРУГЛОВ і Анатолій КІНАХ, котрі ознайомили присутніх із своїм баченням бюджетного процесу.

Грицюк А.  Волинські депутати відкривають Донбас: Інтерв'ю голови Волинської облради/ Записав О.Пирожик // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 148. - 26 груд. - С. 3. - Волинська обл.
Кореспондент газети з головою Волинської облради А.Грицюком спілкувався про поїздку керівництва регіону до своїх колег на Донбас. Метою цього візиту був не тільки обмін досвідом, а використання поїздки в інтересах соціально-економічного розвитку Волині. "Була і суто суб'єктивна мета поїздки, - підкреслює Близнюк - пізнавальна".  На думку голови облради, "бар'єри між сходом та західом створюються штучно".

СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

Сайковський О.  Великий корабель з ім'ям великої людини // Рідне Прибужжя. - 2007. - № 2 - 3. - 4 січ. - С. 1. - Миколаївська обл.
На замовлення української суднохідної кампанії "Укррічфлот" створено могутній сталевий суховантажник, зауважує автор статті. Це вже сьоме замовлення української кампанії. В урочистостях взяли участь народний депутат України Анатолій КІНАХ.

Чепурненко С.  Знаковый проект для всей Украины // Южная правда. - 2007. - № 1. - 1 янв. - С. 1. - Миколаївська обл.
27 декабря в конференц-зале ГП "Дельта - лоцман" состоялось отраслевое совещание с участием представителей Укрморпорта, а также народного депутата Украины Н.П.КРУГЛОВА. Темой совещания стали перспективы развития "Днепро-Бугского  транспортного узла". Народный депутат Украины А.П.КРУГЛОВ отметил, что нужна политическая воля и решение собственника в лице государства, сосредоточение позиции Минтранса на этом вопросе и объединение желаний и усилий со всех сторон. По мнению Николая Петровича, создать этот транспортный узел можно либо за счет кредитных ресурсов, либо за инвестиции грузовладельцев, крупных перевозчиков груза.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 90 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 6 по 12 січня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення