Огляд реґіональної преси

Випуск 1, 30 грудня 2006 р. -  5 січня 2007 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Правденко В.  Нардепівський "лівак": Із записок депутатського помічника // За вільну Україну. - 2006. - № 21. - 28 груд. - С. 4. - Львівська обл.
Цитата: "Основна робота більшості народних обранців, як це не прикро усвідомлювати, - цинічне заробляння грошей. "Стартових" можливостей для цього більш ніж достатньо - і в депутатів, які приходять до парламенту, аби примножити свій капітал, і в тих, хто цей капітал починає з нуля. …Дрібні заробітки - "видача" посвідчень депутатських помічників-консультантів. …Солідний "лівак" можна заробити лобіюючи ті чи інші законопроекти. …Найпростіший спосіб лобіювання - скерувати в органи влади "потрібного" депутатського запиту. …Ще один спосіб непогано заробити - потрапити в тимчасову слідчу парламентську комісію, що розслідує гучні економічні афери. …За кулуарними чутками, суми, які пропонують нардепам за голосування разом з антикризовою коаліцією, становлять від 5 до 10 мільйонів".

Радковский О.  Депутатские будни - ни минуты покоя // Вечерняя Одесса. - 2006. - № 193-194. - 23 дек. - С. 2. - Одеська обл.
На открытии супермаркета "Наталка" в Одессе присутствовал почетный президент холдинга "Берег-Групп", народный депутат Украины Олег РАДКОВСКИЙ. Отвечая на вопросы корреспондента, нардеп рассказал, что посетил одесскую школу № 75 для детей с ограниченными умственными способностями, и от имени благотворительного фонда "Родной берег" подарил детям игрушки, сладости, канцелярские принадлежности. Говоря о планах на будущее, О.РАДКОВСКИЙ подчеркнул: "Я, как народный депутат, намерен активно отстаивать программу обеспечения жильем военнослужащих не только в практическом, но и в законодательном плане".

Чорновіл Т.  Не сотвори собі… Медведчука: Стаття народного депутата України // Житомирщина. - 2006. - № 144. - 23 груд. - С. 3. - Житомирська обл.
Тарас ЧОРНОВІЛ в статті проводить паралель між політичними діями голови Секретаріату Президента України (В.Ющенка) В.Балоги та голови Адміністрації Президента України (Л.Кучми) В.Медведчука. Автор стверджує: "Як би хто не ставився до політичної реформи, але за нинішніх умов її наслідки є чи не єдиним стримуючим чинником, що запобігає відродженню кучмізму-медведчукізму (а також марксизму-ленінізму) в українському суспільному розвитку. Одній особі чи "групі товаришів" уже не до снаги вершити все у цій країні. А отже, попри всі кричущі аналогії - не стати В.Балозі В.Медведчуком. І не тому, що "обличчям не вийшов", а тому, що часи змінились на краще, принаймні у політичному контексті".

Ахметов Р.  "Многие дети мечтают, чтобы к ним приехал Игорь Крутой": Интервью/ Р.Ахметов, И.Крутой; Информ. ред. газеты // Жизнь. - 2006. - № 187. - 21 дек. - С. 4. - Донецька обл.
Шестой год кряду президент ФК "Шахтер", народный депутат Украины Ринат АХМЕТОВ и российский композитор Игорь Крутой в День Святого Николая в Донецкой области провели благотворительную акцию "Шахтер" - детям". Отвечая на вопросы журналистов, Р.АХМЕТОВ подчеркнул: "Мы с Игорем на социальную программу выделяем миллион долларов. Но так же у нас есть благотворительный фонд "Развитие Украины", где мы точно так же уделяем внимание здравоохранению, культуре, образованию. Там у нас ежегодный бюджет составляет 10 миллионов долларов. Точно так же у нас идут огромные инвестиции в развитие детско-юношеского футбола. На это уже в следующем году планируется выделить 25 миллионов долларов".

Дяків Т.  Третій термін для Карпачової // Львівська газета. - Л., 2006. - № 61 (61).- 18 груд. -
С. 5. - Львівська обл.
Голова Верховної Ради Олександр МОРОЗ пропонує парламенту призначити народного депутата Ніну КАРПАЧОВУ на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, інформує автор статті. Журналіст підкреслив, що фракція СПУ не розглядала висування кандидатури на посаду омбудсмена. Проте, БЮТ та "Наша Україна" висунули на посаду омбудсмена кандидатуру співголови Харківської правозахисної групи Є.Захарова.

ОБГОВОРЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТІВ В РЕҐІОНАЛЬНІЙ ПРЕСІ

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Тимошенко Ю.  "Революції на замовлення не роблять": Інтерв'ю народного депутата України / Бесіду вів О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 152 - 28 груд. - 4 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Відповідаючи на запитання кореспондента, лідер БЮТ, народний депутат України Юлія ТИМОШЕНКО підбила підсумки минулого року, поділилась планами на найближчий період. За її словами, 2006 рік "видався дуже важким" і було бажання "полишити велику політику". Розмірковуючи над можливістю весняного "Маршу свободи", запланованого Юрієм Луценко, ТИМОШЕНКО сказала: "Нову революцію вже не вдасться провести, бо люди дуже розчаровані діями політиків". Стосовно можливості дострокових виборів парламенту, лідер БЮТ вважає "більш перспективним правове усунення Партії регіонів від влади".

Дмитрук О.  Краще менше та краще... // Вінницька газета. - 2006. - № 156. - 28 груд. - С. 3. - Вінницька обл.
Напередодні Нового року найчисельніша у Вінницькій міській раді фракція Блоку Юлії Тимошенко переформатувалась. Про це повідомляє кореспондент, висвітлюючи прес-конференцію, проведену з цього приводу головою міської організації "ВО "Батьківщина", депутатом міської ради Геннадієм Ткачуком. На зустрічі з представниками ЗМІ взяли участь депутати, котрі вирішили створити нову фракцію та голова обласної організації Олександр Денисюк. За його словами, "центральний орган партії "Батьківщина" виключив зі своїх лав керівника фракції Віктора Кривицького за дискредитацію БЮТ у Вінниці".

Михайло Мельничук - перший секретар Політради Соцпартії України / Інформ. ред. газети // Буковинське віче. - 2006. - № 100. – 27 груд. - С. 2. - Чернівецька обл.
Народний депутат України Михайло МЕЛЬНИЧУК обраний першим секретарем Політради Соціалістичної партії України, інформує кореспондент. Таке рішення було одноголосно ухвалено на засіданні Політради СПУ, яке пройшло у Києві 22 грудня 2006 року. До останнього часу, зазначає журналіст, М.МЕЛЬНИЧУК обіймав посаду секретаря Політради СПУ з організаційно-партійної та кадрової роботи. Тривалий час він очолював Чернівецький обком СПУ, який на шпальтах газети вітає МЕЛЬНИЧУКА М.В. з обранням його Першим секретарем Політради СПУ.

Пастух Т.  УНП та НРУ об'єдналися: Інтерв'ю/ Бесіду вів Т.Василів // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 103. - 27 груд. - С. 3. – Тернопільська обл.
Декларацію про відновлення організаційної єдності Української народної партії та Народного руху України 20 грудня 2006 року підписали лідери УНП та НРУ Юрій Костенко та Борис Тарасюк, повідомляє кореспондент. Цей документ, на думку підписантів, став першим етапом на шляху до об'єднання національно-демократичних сил України. "Разом ми повинні запропонувати українському суспільству праву альтернативу", - зазначив лідер УНП. Керівник НРУ відзначив прагнення до об'єднання партійців на місцях.

Стецишин О.  На забаві у Юлі // Експрес. - Л., 2006. - № 151. - 26-27 груд. - С. 1, 10. – Львівська обл.
Автор статі висвітлює зустріч лідера парламентської опозиції Юлії ТИМОШЕНКО з журналістами на корпоративній передноворічній вечірці, влаштованій нею у мистецькій галереї "Лавра". За словами кореспондента "Експресу", журналісти побачили "зовсім іншу Юлю ТИМОШЕНКО" - веселу, комунікабельну, жіночну - і могли спілкуватися з лідером БЮТ не лише про політику, а й про життя, сім'ю, плани на 2007 рік. Спонсором вечірки став нардеп-бютівець Олександр АБДУЛЛІН, зазначив автор статті.

Дворніченко Ю.  Народна партія - за компроміс із всіма політичними силами // Запорізька правда. - 2006. - № 191. - 19 груд. - С. 2. - Запорізька обл.
П'ятого грудня 2006 року у Києві відбувся перший етап 9-го з'їзду Народної Партії України. З цього приводу керівники Запорізької регіональної організації партії провели прес-конференцію для регіональних ЗМІ. Головні принципи партійної роботи окреслив голова партії В.Литвин: "Не мовчати, не відсиджуватися, не прислуговувати, а бути завжди з народом". В основі проекту нової редакції Програми партії - вирішення проблеми бідності, наголошує кореспондент. В опозицію партія йти не збирається, бо має свою, народну позицію, заявили делегати з'їзду, відповідаючи на запитання журналісті.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Попович М.  Засідання розпочали щедруванням…: Із сесійної зали/ М.Попович, Н.Тегза // Новини Закарпаття. - 2006. - № 159-160. – 30 груд. - С. 5. - Закарпатська обл.
Замість звичного звернення головуючого до депутатів залом облради лунали звуки трембіти - учасники самодіяльного фольклорного театру обдаровували присутніх щедрівками, інформує журналіст. На мажорній ноті депутати заслухали кошторис життєдіяльності Закарпаття на новий рік. Бюджет області на 2007 рік затвердили. Ним встановлено загальний обсяг доходів у сумі 877 947, 3 тис. грн. У таких же обсягах затверджено і видатки. Кошти розподілено по основних їх розподільниках. Депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку області на 2007 рік і Регіональну стратегію розвитку Закарпатської області до 2015 року.

Манина Е.  Крыму добавят больше, чем Донецку: Крымский парламент принял бюджет АРК на 2007 год // Крымская правда. - Сімф., 2006. - № 239. - 29 дек. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Всего за 20 минут, информирует журналист, на заседании Верховного Совета Крыма был принят бюджет автономии на 2007 год. В дебаты обсуждение не вылилось - парламентарии документ не критиковали, а скорее уточняли, внесены ли их поправки в проект. "Объем бюджета увеличен на 420 миллионов, денег хватит всем. Поэтому дружно проголосовали и разошлись", - уточняет автор статьи.

Павлов А.  О проблемах и перспективах // Луганская правда. - 2006. - № 145. - 28 дек. - С. 1. - Луганська обл.
В повестку дня седьмой сессии Луганского облсовета пятого созыва главными были вопросы: утверждение Программы экономического и социального развития региона в следующем году и принятие областного бюджета-2007. На заседании присутствовал народный депутат Украины Александр ЕФРЕМОВ, который поднял вопрос о водной системе гидрологического узла в области. Было решено информацию по данному вопросу донести напрямую премьер-министру. Проект областного бюджета на 2007 год был принят в целом без замечаний и дополнений, информирует журналист.

Стойко І.  "Виробничі клопоти намагаюся залишати за порогом свого помешкання": Інтерв'ю/ Бесіду вів Т.Василів // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 103. - 27 груд. - С. 2. - Тернопільська обл.
Головною темою інтерв'ю з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Іваном Стойком стало підведення підсумків роботи за минулий рік, складання планів на рік наступний. Оцінюючи пройдений відрізок шляху, голова ОДА серед позитивних справ відзначив закладення капсули у фундамент відбудови Підгаєцької гімназії, інвестиційний форум у Тернополі, забезпечення житлом легендарної зв'язкової УПА Ольги Горошко тощо. Загалом, роботу ОДА І.Стойко оцінив на "тверду четвірку", зазначає кореспондент.

Інтригу вносять депутатські фракції / Інформ. ред. газети // Черкаський край. - 2006. - № 97. - 27 груд. - С. 4. - Черкаська обл.
Власний кореспондент газети інформує про роботу сесії обласної ради , що відбулась 22 грудня 2006 року в Черкасах. Згідно з порядком денним, була затверджена програма економічного та соціального розвитку області на 2007 рік, прийняті дві довгострокові програми - з розвитку фізкультури і спорту в області на 2007-2011 роки та з забезпечення умов утримання і відбування покарання для засуджених на 2006-20010 роки. Також депутати були поінформовані про виконання основних показників соціально-економічного розвитку області в 2006 році.

Аносов І.  Обласний бюджет - 2007 засвідчує: депутати піклуються про людей: Інтерв'ю/ Бесіду вів В. Куковинець // Запорізька правда. - 2006. - № 195. - 26 груд. - С. 2. - Запорізька обл.
Голова постійної комісії з питань соціальної політики та праці, ректор Мелітопольського педагогічного університету Іван Аносов відповів на запитання кореспондента: яким буде обласний бюджет наступного року, чи будуть передбачені в ньому видатки на соціальні програми? За словами Івана Аносова, "бюджет буде соціально спрямованим", "в ньому будуть збережені головні виплати: на народження дитини, субсидії для малозабезпечених верств населення, на підвищення заробітної плати працівникам освіти та охорони здоров'я".

Романова Н.  Про бюджет, Раду регіонів та інше: Прес-конференція/ Записала К.Буй // Деснянська правда. - 2006. - № 151. - 26 груд. - С. 2. - Чернігівська обл.
Голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова стала учасником нарад, проведених в Києві 21 грудня 2006 року, на яких обговорювались питання Держбюджету, тарифів на житлово-комунальні послуги, урядові гарантії тощо і детально розповіла про це на прес-конференції. Говорячи про роботу Ради регіонів, Н.Романова зазначила, що Рада має хорошу перспективу. "Думаю, саме завдяки Раді регіонів ми зможемо "пробивати" бюджетні кошти для області", - зазначила вона. За її словами, "Рада буде ефективним важелем і для політики, яка сьогодні в переважній більшості формується в Києві".

Тубіна С.  Із політичним присмаком // Вісті Рівненщини. - 2006. - № 74. - 22 груд. - С. 3. - Рівненська обл.
Кореспондент газети висвітлює роботу другого пленарного засідання сьомої сесії Рівненської обласної ради, що відбулось 15 грудня 2006 року. За словами автора, на сесії затверджено порядок, згідно з яким здійснюватимуться видатки з обласної скарбниці до прийняття Держбюджету-2007, проаналізовано можливість перегляду тарифів на послуги теплопостачання. Окрім цього, зазначає кореспондент, у порядок денний було внесене питання про звернення до Комітету Верховної Ради України, який займається депутатською етикою, на тему некоректних висловлювань народного депутата з Партії Регіонів Павла СУЛКОВСЬКОГО стосовно Юлії ТИМОШЕНКО.

Звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2006 року / Інформ. ред. газети  // Вісті Рівненщини. - 2006. - № 74. - 22 груд. - С. 5. - Рівненська обл.
На шпальтах газети вміщено звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2006 року за матеріалами Рішення від 7 грудня 2006 року № 151 Рівненської обласної ради. Як зазначено у Рішенні, "виконання затвердженого на звітний період плану забезпечено на 105,1 відсотка". До загального фонду обласного бюджету надійшло на 35,3 відсотка гривень більше порівняно з відповідним періодом 2005 року. Проаналізовано надходження з Державного бюджету, а також видатки з загального фонду обласного бюджету.

Саса А.  Представницька і виконавча влада Київщини - за тісну співпрацю // Київська правда. - 2006. - № 141. - 21 груд. - С. 1. - Київська обл.
19 грудня відбулась спільна нарада керівництва Київської обласної державної адміністрації та обласної ради. На порядок денний було винесено питання, що стосувалися налагодження тісної співпраці представницької та виконавчої гілок влади в області з використання бюджетних коштів у 2006 році та врахування всіх зауважень і пропозицій під час затвердження обласного бюджету на наступний рік, повідомляє кореспондент. Учасники наради прийняли також рішення - на початку наступного року проаналізувати стан виконаної спільної Угоди про співпрацю між Київською обласною радою та обласною державною адміністрацією.

На контролі обласної ради/ Інформ .ред. газети // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 152. - 16 груд. -
С. 1. - Миколаївська обл.
Нещодавно головою обласної ради Т.Демченко було проведено День обласної ради у Кривоозерському районі, у ході якого було встановлено ряд упущень у роботі виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо утримання закладів освіти, культури, медицини тощо. З метою контролю за виконанням рекомендацій, наданих під час проведення Дня обласної ради, працівники повторно побували в районі. Як показало вивчення більшість рекомендацій було виконано.

Ващук І.  Чи справді в облраді відбувається "узурпація влади"? // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 100. - 16 груд. - С. 2. – Тернопільська обл.
На останній сесій Тернопільська обласної ради вирішувалося питання про долю цілісного майнового комплексу гусятинського комунального санаторію "Медобори". Даним об'єктом зацікавилось Міністерство фінансів. Обласною радою були поставлені при цьому певні умови, які заступник міністра прийняв, проте питання так вирішеним і не було. Також депутати обговорили питання про утворення тимчасової контрольної комісії обласної ради з вивчення діяльності комунальних об'єктів. Головним приводом для створення даної комісії нашоукраїнці вбачають у тому, що є питання "узурпації влади". З різкою критикою щодо дій виконавчою влади області виступив народний депутат України керівник обласної організації партії "Батьківщина" Василь ДЕРЕВЛЯНИЙ, інформує журналіст.

Конопельцев Г.  Бюджет буде соціально спрямованим // Слобідський край. - 2006. - № 147. - 28 груд. - С. 2. - Харківська обл.
Основним питанням порядку денного Х сесії облради було "Про обласний бюджет на 2007 рік". За визначенням автора статті у 2007 році видатки обласного бюджету мають більш соціально спрямований характер, оскільки понад 75 % його обсягу спрямовуються на фінансування соціальної, культурної сфер, трансферти платежів, на відшкодування наданих пільг; субсидій населенню. Голова Харківської облради В.Салигін, відповідаючи на запитання журналістів зазначив, що готуючи проект бюджету, керівництво області зустрічалося з народним депутатом Є.КУШНАРЬОВИМ. Нардеп підкресли, що в області така ситуація, за якої при щорічному прирості обсягів виробництва на рівні 10 % потрібно 10 років, аби повернутися до економічного рівня 1991 року. У бюджеті справді є слабкі місця, але треба зробити все, аби люди цього не відчули, сказав В.Салигін. Затверджуватись бюджет області буде наприкінці січня 2007 року.

СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

Яїцький А.  Акваторію захопити, флот розібрати? // Новий день. - 2006. - № 52. - 28 груд. - С. 5. - Херсонська обл.
Пікет херсонських портовиків біля Господарського суду області стривожив усе місто, інформує кореспондент. Профспілкова організація Херсонського морського торговельного порту подала до суду позовну заяву про визнання недійсним договору про спільну діяльність між портом, приватним підприємством "Стивідорна компанія "Херсонський морський термінал" та австрійською компанією "АВН". У пікеті портовики стояли під прапорами різних політичних сил - Партії регіонів, "Нашої України", БЮТ, комуністів, соціалістів. Профспілковий лідер В.Тернавський оголосив: "Якщо суд прийме рішення, які суперечать інтересам колективу, ми залишаємо за собою право проводити акції протесту і на площі Свободи в Херсоні, і на Майдані Незалежності в Києві".

Білецький Ф.  Повернення В'ячеслава Чорновола // Черкаський край. - 2006. - № 97. - 27 груд. - С. 1. - Черкаська обл.
Автор статті висвітлює урочистості з нагоди відкриття музею-садиби українського політичного і державного діяча, голови народного Руху України В'ячеслава Чорновола у селі Вільховець на Черкащині. Кореспондент підкреслює, що це стало можливим завдяки об'єднаним зусиллям районної влади, облдержадміністрації, благословення Президента України, в ході реалізації державної програми "Золота підкова Черкащини", напередодні 69-ї річниці з дня народження В.Чорновола. На відкритті музею-садиби виступили керівник служби Секретаріату Президента України з питань національно-культурного надбання Ігор Ліховий, сестра Валентина та син Тарас ЧОРНОВІЛ, народний депутат України, інші поважні особи.

Вихопень Н.  Крим проголосував проти НАТО // Львівська газета. - Л., 2006. - № 61 (61). - 18 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Крим не хоче бачити Україну в НАТО, зауважує автор статті. Про таку позицію мешканців Кримського півострову свідчать результати "Всеукраїнського референдуму", який організували місцеві комуністи. За словами кореспондента, крім морального задоволення, такий референдум більше нічого не приніс його організаторам та учасникам. На думку директора політико-економічних прогарам Центру І.Розумкова Юрія Якименка: "Жодних юридичних наслідків таке волевиявлення не може мати. Питання зовнішньої політики, власне державної, визначають лише закони України". Олександр Черненко, речник Комітету виборців України для газети дав оцінку даному референдуму: "Це була звичайна політична акція, яка не матиме жодних політичних наслідків".


 Огляд регіональної преси. - Вип. № 1 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 30 грудня 2006 року по 5 січня 2007 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення