|
Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонахТоменко М. "Нас об'єднують справжні цінності": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла О.Віценя // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 190. - 5 груд. - С. 2. - Полтавська обл.
Перебуваючи у Полтаві голова парламентського Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму дав інтерв'ю журналісту газети. Микола ТОМЕНКО зазначив: "Сьогодні, гадаю, ключова проблема для парламенту полягає в тому, що він склався як парламент більшості, а не як власне парламент. Тобто абсолютна більшість принципових рішень приймається коаліцією. Це небезпечно, бо означає, що опозиція не має можливості формувати рішення, вона лише висловлює свою точку зору з приводу різних питань. Я хотів би, щоб парламент приймав рішення не як парламент більшості, а як парламент консенсусу. Я працюю з колегами над законом про опозицію, повинен сказати, що поки антикризова коаліція не вважає її серйозною силою, вона хоче прийняти закон про опозицію - це правда, але закон позбавлений механізмів нашого впливу. Ми прагнемо бути професійною європейською опозицією". Народний депутат розповів про досить активну співпрацю БЮТ з партією "Наша Україна" та про підтримку Президента у питаннях бюджету та Конституційної реформи.Лукашук О. Нікому не вдасться перемогти Майдан: Прес-конференція народного депутата України/ Записав В.Золотарьов // Подільські вісті. - 2006. - № 169. - 5 груд. - С. 2. - Хмельницька обл.
Спілкуючись з представниками центральних та регіональних ЗМІ член парламентської фракції БЮТ Олег ЛУКАШУК говорив про другу річницю Помаранчевої революції, горезвісні тарифи на комунальні послуги, справи у київській та хмельницьких меріях тощо. Народний депутат закликав: "Я глибоко переконаний, що не потрібно опускати руки. Історія дала нам шанс, ми ще не втратили його остаточно. Ми все подолаємо. У нас все вийде. І як нетривале непорозуміння ми будемо згадувати нинішню ситуацію в державі. Декому можна робити різні речі, але нікому, нічим вже не знищити дух Майдану!" На думку О.ЛУКАШУКА, необхідно зменшити амбіції кожному політику, народному депутату, держпосадовцю і братися усім разом до конструктивної роботи. За визначенням нардепа - сьогодні важливо консолідувати демократичні сили в питанні відміни окремих положень конституційної реформи, яка на тверде переконання бютівців, виявилась не на часі.Базак О. Антикризова: перша тріщина: У вівторок Верховна Рада визнала голодомор геноцидом // Одеські вісті. - 2006. - № 222-223. – 2 груд. - С. 6. - Одеська обл.
Законопроект Президента "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", якому пророкували неминучу осічку при голосуванні, набрав 233 депутатських голоси (фракції "Наша Україна", Блок Юлії Тимошенко, Соціалістична партія, 4 позафракційних і 2 "регіональних" депутати). Подана інформація, що парламент зобов'язав уряд визначити статус і функції Інституту національної пам'яті як спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з проблем Голодомору. Політолог Олег Оленюк коментує цю ситуацію: "Комуністи і деякі регіонали стверджують, ніби прийнятий закон спрямований проти Росії. Насправді жодної антиросійської спрямованості в ньому немає. Поки що ухвалений Верховною Ради закон є певною "протиотрутою" від тих політичних сил, що намагаються спекулювати на антиукраїнській тематиці".Шлемко Д. Немає терміну давності: Стаття народного депутата України // Галичина. - 2006. - № 185. - 2 груд. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
Голова обласної організації партії "ВО "Батьківщина" Дмитро ШЛЕМКО вважає, що прийняття парламентом історичного Закону "Про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні" відбулось тільки завдяки голосуванню фракцій БЮТ та "Нашої України". Нардеп стверджує: "Голодомор - це була цілеспрямована акція знищення населення, геноцид українського народу, що підпадає під означення геноциду, який дала Конвенція ООН від 9 грудня 1948 р. Ми всі маємо усвідомити моральний обов'язок перед минулим та наступним поколінням українців, відновити історичну справедливість, утвердити в нашому суспільстві нетерпимість до будь-яких проявів насильства, ще раз підтвердити, що злочини проти власного народу не мають терміну давності."Турчинов О. "Необхідність розпуску парламенту зрозумів уже й Президент": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 141. - 1-2 груд. - С. 4. – Львівська обл.
Заступник голови БЮТ Олександр ТУРЧИНОВ розповів про стадії "спеціального плану", виконання котрого приведе знову помаранчевих до влади: "Ви знаєте, щоденна робота парламенту демонструє, що антикризова коаліція може бути зруйнованою навіть без реалізації нами свого секретного плану. А саме: кожне голосування в них демонструє розкол". Єдиний вихід, який бачить народний депутат - розпуск парламенту. "Вдруге соціалісти і комуністи, які за гроші можуть продати своїх виборців, до парламенту не потраплять, а тому шансу вдруге створити більшість у "Регіонів" не буде. Тому, міркую, необхідність розпуску парламенту зрозумів уже й Президент України", - зауважив О.ТУРЧИНОВ.Зря гарант потратил время… // Днепровская правда. - 2006. - № 47. – 1 дек. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Во время встречи с днепропетровскими журналистами народный депутат Украины Евгения ШАГО заявил, что партия "Батькивщина" начала серьезную подготовку к президентским выборам "то ли 2009, то ли 2010 года". В роли кандидата на должность главы державы однопартийцы видят исключительно Юлию ТИМОШЕНКО. О серьёзности намерений лидера БЮТ говорит и тот факт, что курировать кампанию на Днепропетровщине, по-видимому, будет лично Евгений ШАГО, считает корреспондент. Говоря о работе фракции БЮТ в Верховной Раде, Е.ШАГО рассказал о "трудных" переговорах с "Нашей Украиной" по созданию "теневого правительства", о "пробивании" Закона об оппозиции и о возможной отмене политической реформы. Нардеп отметил, что БЮТ по-прежнему будет поддерживать Виктора Ющенка, однако не отказывается от президентских амбиций своего лидера.Компартійний бунт на коаліційному кораблі: Комуністи образились на соціалістів і погрожують вийти із парламентської більшості/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 141. - 1-2 груд. - С. 4. - Львівська обл.
Про те, чи може позиція комуністів вплинути на формат коаліції журналіст дізнавався у представників кількох парламентських фракцій. На думку комуніста Олександра ГОЛУБА законопроект про Голодомор, який подав президент, був політичною провокацією, спрямованою проти Російської Федерації на противагу започаткування процесу налагодження дружніх відносних з Росією та вирішення енергетичних питань. Він зауважив: "Тому на найближчому партійному пленумі, що відбудеться 9 грудня, ми розглянемо цю ситуацію і, цілком імовірно, обговоримо інший формат коаліції". Соціаліст Іван БОКИЙ зазначив: "Комуністи, як завжди, займаються демагогією. Нікуди вони з коаліції не підуть і нічого не ініціюватимуть. У них у фракції - 21 депутат, а парламентських комітетів аж три! Доведеться ці комітети віддавати". Нашоукраїнець Борис БЕСПАЛИЙ підкреслив: "Своєю позицією під час голосування комуністи солідаризувалися зі злочинним сталінським режимом, фактично визнавши себе моральними спадкоємцями організаторів Голодомору. Але я не думаю, що це якось вплине на формат коаліції".Чорновол Т. Поправка "геноцид против украинского народа", за которую мы проголосовали, была абсолютно корректной: Интервью народного депутата Украины/ Информ. ред. газеты // Жизнь. - 2006. - № 175. - 30 нояб. - С. 2. - Донецька обл.
В ходе рассмотрения и дебатов по законопроекту "О голодоморе 1932-1933 годов в Украине", внесенному президентом и группой депутатов от Партии регионов, Тарас ЧОРНОВОЛ забрал свою карточку для голосования и покинул зал ВР, информирует журналист. Народный депутат Украины объяснил корреспонденту свои действия: "Я считаю, что мы должны были голосовать этот закон, потому что сложилась нехорошая ситуация с тем, что этот вопрос был переведен в политику, он стал слишком политизированным. Когда была сделана поправка и формулировка звучала как "геноцид против украинского народа", за что мы и проголосовали, то это как по мне, было абсолютно корректно в отличие оттого, что предлагал президент. Я свою волю выполнил, и никаких претензий ко мне у Партии регионов нет, потому, что свою позицию я высказал намного раньше. Моя позиция известна: в 99,99 пунктах поддерживаю позицию партии и отстаиваю ее, а буквально по отдельным пунктам у меня была своя позиция, которую я декларировал и раньше".Віценя О. НРУ: кроки до об'єднання // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 190. - 5 груд. - С. 2. - Полтавська обл.
Голова Народного Руху України Борис Тарасюк у Полтаві прийняв участь у міжобласних зборах депутатів всіх рівнів - членів та активу НРУ з Полтавської, Черкаської, Чернігівської та Сумської областей, інформує журналіст. Тарасюк наголосив на необхідності об'єднання всіх патріотичних рухів, а також створення єдиної парламентської опозиції. У виступі лідер партії зазначив, що Рух проводить консультації з БЮТ щодо координації дій у Верховній Раді, йдеться також про підписання декларації про створення конфедерації НРУ - УНП. Вона повинна стати першим кроком до об'єднання політичних сил в одну партію. Делегати ухвалили заяву міжобласних зборів, у якій йдеться про захист загальнонаціональних інтересів, у складній політичній ситуації, яку нині переживає наша держава.Катеринчук М. "Сьогодні Україна гостро потребує нової, насправді демократичної партії…": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв А.Прокопчук // Поступ. - 2006. - № 2 .- 1-8 груд. - С. 10. - Львівська обл.
"Я не є членом "Нашої України" Свій вибір зробив і тепер не коментуватиму процеси партії, членом якої не є", - з цієї заяви розпочав бесіду з журналістом Микола КАТЕРИНЧУК. Народний депутат розповів про створення проекту нового політичного об'єднання з робочою назвою - Громадський рух "Демократична платформа для України". М.КАТЕРИНЧУК зазначив: "Ведемо перемовини з широким колом політиків і політичних структур, які зацікавлені в об'єднанні. Його структура буде вибудовуватися знизу, а не згори, і це об'єднання не буде створене під вибори чи під лідера. У перспективі воно може оформитися в партію європейського типу, якої так бракує Україні сьогодні. Головний акцент буде зроблено на європейському векторі розвитку. Плануємо скликати установчий з'їзд громадського руху десь у середині грудня. До цього руху увійдуть демократичні сили, серед них і помаранчеві".Мироненко В. Істину народжували у суперечках // Сумщина. - 2006. - № 140. - 6 груд. - С. 1, 2. - Сумська обл.
В статті подана інформація про восьму сесію Сумської обласної ради, на якій депутати розглянули 27 питань, по кожному з яких прийнято відповідне рішення. Було розглянуто звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців, обговорено стан виконання рішення облради "Про регіональну програму з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг у сільській місцевості на 2003-2007 роки", сконцентровано увагу на використанні лісосировинних ресурсів та відновленні лісового фонду області. Депутати прийняли звернення обласної ради до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України про недоцільність передачі державним лісогосподарським підприємствам лісів, які знаходяться у постійному користуванні комунальних агролісогосподарських підприємств області.Заболотний Г. Самоврядування - основа нашого життя // Вінниччина. - 2006. - № 206. - 5 груд. - С. 1. - Вінницька обл.
Голова Вінницької обласної ради Григорій Заболотний в статті розкриває історичні та сучасні паростки українського самоврядування. Він вважає, що як інститут публічної влади місцеве самоврядування - це продукт тривалого розвитку людської цивілізації, витоки якого сягають ще в епоху родоплемінного врядування. Г.Заболотний зауважує: "Особисто я прихильник тієї системи влади, яка передбачає широке залучення до розв'язання соціально-економічних проблем енергії та ініціативи людей. З цієї точки зору, найголовніше для влади усіх рівнів - вміти розбудити цю енергію, об'єднати її, спрямувати у потрібному суспільному руслі". Голова облради наголосив, що працівники місцевого самоврядування завжди повинні пам'ятати, що у своїх діях вони ставити наперед інтереси людини, її добробуту, її впевненість у майбутньому, забезпечення соціальної справедливості та громадської злагоди.Кічковський М. "Я проти того, аби гнати полем політреформи на змиленому коні пристрастей та емоцій…": Інтерв'ю/ Інтерв'ю вела Н.Тегза // Новини Закарпаття. - 2006. - № 147-148. - 2 груд. - С. 4. - Закарпатська обл.
Голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський розповів журналісту про те, як складається співпраця між органами самоврядування, виконавчою владою та політичними силами, які представляє депутатський корпус, і на що співпраця спрямовується. М.Кічковський висловив своє ставлення до політреформи, децентралізації влади, реформування місцевого самоврядування. Він зазначив: "Питання назрілі, актуальні. Поспіхом вони не вирішуються. Тут повинен спрацювати сім раз відміряй, а один раз відріж. І я не можу погодитися з тими, хто наполягає, щоб враз усе перевернути і скористатися шансом у якихось своїх інтересах. Тобто я проти того, аби гнати полем політреформи на змиленому коні пристрастей та емоцій".Сайковський О. Соціальне спрямування програм: З сесії обласної ради // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 145. - 2 груд. - С. 1, 2. - Миколаївська обл.
30 листопада у сесійній залі обласної ради розпочала роботу шоста сесія Миколаївської облради V скликання. На сесії було розглянуто низку соціальних питань, пов'язаних між собою питань, зокрема: "Про затвердження обласної Програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки", про внесення змін до Комплексної програми "Здоров'я нації" на 2002-2011 роки, про обласну Програму "Вчитель", про програму відпочинку та оздоровлення дітей області на період 2008 року.Терещенко О. У "полоні" 36 питань: Із сесії обласної ради/ О.Терещенко, С.Клопот // Деснянська правда. - 2006. - № 141. - 2 груд. - С. 1, 2. - Чернігівська обл.
До порядку денного шостої сесії Чернігівської облради було внесено 36 питань, які вимагали розгляду конкретних і ділових рішень. Депутати заслухали звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців цього року, ознайомились з Програмою енергозбереження, мета якої передбачає формування сприятливого економічного середовища, створення цілісної та ефективної системи державного управління енергозбереження в області. Бурхливу реакцію в залі викликало погодження надання в оренду, в постійне користування та продаж земельних ділянок на конкурентних засадах, інформує кореспондент. Звернення представників фракції БЮТ і Ічнянської районної ради до колег в обласний раді стосувалося збереження непридатного для використання пороху на території військової частини, яка потенційно є небезпечною у зв'язку з близькістю складу та Ічнянського заводу молока і спиртового заводу. Запропоновано прийняти відповідне рішення стосовно мінімізації загроз для населення.Левицька Л. Хто завтра стане за верстат?: Нотатки сесії обласної ради // Вільне життя. - 2006. - № 95-96. - 2 груд. - С. 1. – Тернопільська обл.
Третя сесія обласної ради п'ятого скликання була по-справжньому діловою, інформує автор статті. Депутати обговорили питання "Про стан охорони материнства та дитинства в області", про стан і перспективи підготовки робітничих кадрів професійними навчальними закладами області, прийняли регіональну програму "Охорона здоров'я матерів та дітей Тернопілля на 2007-2011 роки". Сесія ініціювала перед Верховною Радою необхідність першочергово розглянути законопроект про залучення роботодавців до підготовки та перепідготовки кадрів, освітніх та наукових процесів.Самойлова Л. Стратегія обласної ради - розвиток регіону/ Л.Самойлова, Г.Яловегіна // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 188-189. – 1 груд. - С. 2. - Полтавська обл.
Досить динамічно пройшло пленарне засідання 5-ї сесії Полтавської обласної ради п'ятого скликання, головними підсумками якої стали прийняття Стратегії розвитку області на період до 2015 року та закріплення депутатів за містами й районами регіону. До порядку денного було внесено 40 питань. Депутати заслухали звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців. З ініціативи депутатів-аграріїв прийняте звернення до Верховної Ради та Кабміну України стосовно врахування інтересів аграрного сектора при формуванні Держбюджету на 2007 рік, а саме - надати сільськогосподарській галузі спеціальний статус, забезпечити пріоритетне фінансування та виважену податкову і тарифну політику, пільгове та довгострокове кредитування сільгоспвиробництва тощо.Конопельцев Г. За дотримання принципів справедливості // Слобідський край. - 2006. - № 136. - 2 груд. - С. 2. - Харківська обл.
На порядку денному 7 сесії обласної ради 5 скликання одним із головних питань було розподіл додаткових коштів, які були виділенні Харківській області. Облдержадміністрація разом із облрадою підійшли дуже ретельно до цього питання. Розуміючи, що виділених із Держбюджету коштів може не вистачити, органам місцевого самоврядування та райдержадміністраціям треба переглянути свої бюджети, залучити усі наявні резерви. Кожен із виступаючих наголошував на необхідності дотримання принципів справедливості при розподілі коштів, але водночас вважав, що вони мають стосуватися, в першу чергу, того регіону, інтереси якого він представляє. Автор статті зауважує, що всі шість міст обласного значення повинні бути в одному ряді. Підходи до розподілу коштів мають бути справедливими і прозорими.Вічар Б. І поклялися молоді… // Галичина. - 2006. - № 169. - 4 лист. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
В статті подана інформація про відзначенні Дня державності на західноукраїнських землях - 88-ї річниці створення ЗУНР. В Івано-Франківську відбувся смолоскипний похід молоді, який зініціював Конгрес українських націоналістів. У надвечір'я на Вічевому майдані відбувся мітинг. Про боротьбу наших попередників за утвердження самостійної Української держави і спадкоємність цієї боротьби говорили лідер КУН народний депутат України Є.ГІРНИК, голова Всеукраїнського молодіжного КУН В.Попович, лідер націоналістів з Чернівців В.Лютик. Учасники акції із запаленими смолоскипами пройшли вулицями міста, поклали вінки до пам'ятника творцям ЗУНР та до могил Січових стрільців. На цьому святому місці ректор Івано-Франківської духовної семінарії доктор теології о. Олег освятив прапори КУН і вручив їх лідерам молодих націоналістів, які поклялися продовжувати святу справу утвердження Української держави.
Огляд регіональної преси. - Вип. 94 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 6 по 8 грудня 2006 року.
Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.