|
Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядуванняГолуб О. Існування коаліції опиняється під питанням: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла Л.Ремажевська // Львівська газета. - Л., 2006. - № 50 (50). - 1 груд. - С. 5. - Львівська обл.
Журналіст вважає, що через вистражданий закон про Голодомор може захитатись коаліція. Після того, як Верховна Рада ухвалила цей закон, фракція Компартії заявила про можливий вихід із коаліції й ініціювання усунення з посади спікера парламенту Олександра МОРОЗА. На прохання кореспондента коментує цю ситуацію народний депутат комуніст Олександр ГОЛУБ. Нардеп підкреслив: "Існування коаліції, що не працює над утіленням тих обіцянок, які давала своїм виборцям, опиняється під питанням. І якщо хтось із коаліції не дотримується цього тоді існування її як такої ставимо під сумнів, а також стає недоцільною участь у ній Комуністичної партії. Це питання є доволі серйозним, адже ухвалення рішення сфальсифікували, оскільки порушено процедуру ухвалення рішення та регламенту Верховної Ради. Сфальсифіковано навіть саме голосування, позаяк "голосували" картки тих людей, яких не було ні в залі ВР, ні в Україні".Матюха Валерія: "Держава зробить усе для гідної та своєчасної оплати праці кожного українця"/ Інформ. ред. газети // Київська правда. - 2006. - № 133. - 1 груд. - С. 2. - Київська обл.
Кореспондент газети розповідає про те як на прийом до народного депутата України Валерії МАТЮХИ завітали депутати Поліського району Київщини. Проблема - невиплата заробітної плати працівникам соціальної сфери. На думку автора статті: "Якби не ініціатива представників антикризової коаліції - і завтра невиплата заробітних плат тисячам керівників сільських рад, районних рад паралізувала б всю систему рад в Україні. Народні депутати, члени фракції Партії регіонів, СПУ та КПУ, взяли активну участь у попередженні масштабної управлінської кризи на місцях. Були ініційовані зміни до бюджету 2006 року, якими вирішувалось питання виплат заробітних плат". Журналіст стверджує, що народні обранці, незалежно від того, які політичні сили вони представляють, зможуть впевнено заявити: держава зробить усе для гідної та своєчасної оплати кожного українця.Ивко Т. Кальцев С.:"Больше всего претензий по работе ЖКХ" // Верже. - 2006. - № 48. - 30 нояб. - С. 3. - Запорізька обл.
25-26 ноября народный депутат Украины Сергей КАЛЬЦЕВ провел личный прием граждан в Запорожье. Как рассказал нардеп, до 70% обращений горожан - это жалобы на работу ЖКХ города. Решение большей части этих вопросов было найдено. Относительно второй группы проблем, касающихся начисления пенсий, было принято решение подготовить проект о внесении изменений в закон о пенсионном обеспечении. Также, по инициативе Сергея КАЛЬЦЕВА создана рабочая группа по подготовке десятилетней программы строительства новых домов и отселения людей. По спорному вопросу застройки парка Поколений нардеп направил свои обращения в соответствующие органы. "Я не могу оставить без внимания эту ситуацию. Сегодня не только нарушается право граждан на отдых, но идет еще и неприкрытое разбазаривание земли", - сказал Сергей КАЛЬЦЕВ.Яковина М. Ті щасливі миті поступу до волі: Інтерв'ю народного депутату України/ Підготував Б.Вівчар // Галичина. - 2006. - № 183-184. – 30 лис. – 6 груд. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Народний депутат України, заступник голови Української республіканської партії "Собор", один із засновників Народного руху України Микола ЯКОВИНА під час бесіди з журналістом розповів про свої спогади з нагоди 15-річчя Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року. Нардеп підкреслив "Ми зробили це! Я осягнув масштаб ідеї про затвердження Акта проголошення незалежності України на Всенародному референдумі. Галичина створила прецедент, віддавши 93% голосів за незалежність, і, як показали пізніші події того року, це стало взірцем для всього народу". М.ЯКОВИНА вважає, що основною помилкою того часу було не розпущення Верховної Ради першого скликання та не проведення нових виборів до парламенту. На його думку "нова політична реальність вимагала інституціалізації нової влади".Ожиївська Ю. Шлях до НАТО: хто кого дурить? // Львівська газета. - Л., 2006. - № 48 (48). – 29 лист. - С. 3. - Львівська обл.
Спекуляції довкола питання інтеграції нашої держави до НАТО стали темою обговорення міжнародних і вітчизняних експертів, котрі зібралися 27 листопада в Києві за "круглим столом" під назвою "Відносини України з євроатлантичними інституціями: інформаційні стратегії". Члени зустрічі дійшли висновку про однобічне висвітлення даної проблеми. Крім експертів, з конструктивними пропозиціями виступив член комітету ВРУ з питань закордонних справ, народний депутат України Тарас ЧОРНОВІЛ. За його словами, сама кампанія "просвітництва" має бути спрямована на тих громадян, які є противниками вступу до НАТО. "Не можна не враховувати, що в нашому суспільстві є чимало таких людей, які відчувають свою спорідненість з Росією", - сказав нардеп. Щоб подолати упередженість українського народу, він запропонував подавати інформацію про Альянс не з уст політиків, а з уст експертів.Литвин В. "Ми партія активної позиції": Прес-конференція/ Записала Т.Дончик // Вінниччина. - 2006. - № 204. - 1 груд. - С. 2. – Вінницька обл.
Після проведення обласної партконференції екс-голова Верховної Ради Володимир Литвин відповів на запитання журналістів. Були висвітленні питання щодо ймовірності дострокових парламентських виборів, про нову програму Народної партії, про бюджет країни на 2007 рік, про вступ до СОТ, про долю політреформи. Одна з головних тем дискусії - про "народників" в опозиції. В.Литвин зазначив: "Опозиція нашої партії полягає в тому, що ми з усіх питань суспільного, економічного, гуманітарного розвитку будемо говорити про свою позицію, оцінку явищ і подій. Та головне зараз для партії - не зациклюватись на помилках. Я проти того, щоб задкувати до перемоги - тільки рухатися вперед!"Золоторьов В. Щоб стати справді народною? // Подільські вісті. - 2006. - № 168. - 1 груд. - С. 2. - Хмельницька обл.
У Хмельницьку відбулась конференція обласної організації Народної партії. Головним було питання: чому Народна партія програла вибори до Верховної Ради України, інформує журналіст. Аналізуючи виступи учасників, автор статті стверджує: "Найбільший вплив на вкрай незадовільний результат на виборах спричинили стратегічні помилки - невдалий вибір союзників, невиразність агітаційних матеріалів, самоусунення окремих лідерів блоку від участі у перегонах". Делегати вносили пропозицію повернути у назву партії важливе для села слово "аграрна".Раскопов В. Что сделано, что будет сделано: Пресс-конференция народного депутата Украины // Южная правда. - 2006. - № 136. – 30 нояб. - С. 2. - Николаевская обл.
Статья посвящена пресс-конференции с народным депутатом Украины, лидером областной организации Партии регионов Николаем КРУГЛОВЫМ. Парламентарий рассказал журналистам о своей работе в законодательной сфере в качестве автора законопроекта о портах, а также о своих депутатских инициативах в судостроительной и других сферах экономики. Нардеп разъяснил позицию фракции Партии регионов по ряду ключевых вопросов. В частности, по законопроектам, касающимся вступления Украины в ВТО. По словам Николая КРУГЛОВА, в парламентских стенах он лоббирует и конкретные интересы региона. "В строчках госбюджета получило развитие все, что просили облгосадминистрация и облсовет", - подчеркнул он.Вівчар Б. Євген Гірник: Пора сідати за круглий стіл: Прес-конференція народного депутата України // Галичина. - 2006. - № 182.- 28 лист. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
Член бюджетного комітету Верховної Ради, лідер обласної організації КУН Євген ГІРНИК на зустрічі із представниками регіональних ЗМІ зазначив про рішучу готовність опозиційних фракцій у парламенті, у разі неприйняття ним закону про визнання Голодомору геноцидом українського народу, звернутись до Президента з рекомендацією про проведення всеукраїнського плебісциту з цього питання. Нардеп підтримав ідею проголошення 2007-го - роком Романа Шухевича, а 2009-го - роком Степана Бандери з нагоди 100-літніх ювілеїв цих діячів українського національного руху. Головним завдання національно-демократичних сил, на думку Є.ГІРНИКА, є "опір повзучій кучмістській контрреволюції, об'єднання їх в єдиний блок.Вівчар Б. Рух прагне бути самодостатнім // Галичина. - 2006. - № 182.- 28 лист. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
В Івано-Франківську відбулись міжобласні збори депутатів усіх рівнів від НРУ та активістів Руху від Чернівецької та Івано-Франківської областей. Учасники зборів говорили про проблеми партії й суспільства, зійшлися на думці про необхідність для Руху знову стати самостійною партією, вийти з тіні "Нашої України". Народний депутат України Василь КУЙБІДА висловив думку про те, що Рух має стати боєздатною політичною силою, яка самостійно може йти на вибори. Заступник голови НРУ нардеп Вячеслав КОВАЛЬ наголосив на відповідальність перед народом і неможливість мовчати про помилки, а також про готовність до консолідації з людьми дії, а не з демагогами.Кордоба О. "Нашоукраїнський демарш" // Експрес. - Л., 2006. - № 140. - 20 лист. – 7 груд. - С. 4. - Житомирська обл.
Що стало причиною прийняття рішення про розпуск Житомирського осередку НСНУ і як це може позначитися на партії загалом? На це запитання кореспондента дає відповідь голова Житомирського районного осередку, голова Житомирської районної ради Сергій Крутій. За його словами, про вихід з партії "НСНУ" написали заяви більше як 300 членів. Мотивацією таких дій, на думку С.Крутія, є розчарування у "помаранчевих" ідеалах, а також "відсутність нових облич серед представників "Нашої України". На базі кістяка районного осередку НСНУ планується створити нову громадську організацію правової орієнтації, що відстоюватиме національну ідею під назвою "Демократична платформа для України", відзначив районний керманич НСНУ.Литвин В. "Україна може скотитися до диктатури": Інтерв'ю/ Бесіду вела Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2006. - № 140. - 20 лист. – 7 груд. - С. 4. – Львівська обл.
Головною темою інтерв'ю з екс-головою Верховної Ради України, керівником Народної партії Володимиром Литвином стало становище України як держави напередодні важливої дати: 15-ї річниці Всеукраїнського референдуму. На думку відомого політика, "Україна збулася як держава інституційно". "Тепер нам належить збудувати економічно міцну та динамічно соціальну політику", - зазначив В.Литвин. Він наголосив на проблемі українських політиків, яка полягає в тому, що "вони знають, як будувати державу за радянськими зразками. Але вони не бачать, якою має бути Україна в ХХІ столітті". Також В.Литвин висловив свої думки щодо нещодавніх парламентських виборів, щодо загроз, які стоять перед Україною, а також дав свою оцінку Універсалу національної єдності.Гресь В. Збереженню культурної спадщини - особливе піклування: Інтерв'ю/ Інформація редакції // Черкаський край. - 2006. - № 90. – 1 груд. - С. 4. - Черкаська обл.
Голова Черкаської обласної ради Володимир Гресь в інтерв'ю газеті детально розповів про засідання Консультативно-дорадчої ради, яке відбулося у Львові 21 листопада 2006 року і провів його Голова ВРУ Олександр МОРОЗ. На засіданні розглядались питання законодавства, забезпечення місцевого самоврядування та регіонального розвитку. В.Гресь як член згаданої ради, виступив співдоповідачем з питання про охорону та збереження об'єктів культурної спадщини. Він розповів про те, як охороняються та відроджуються об'єкти культурної спадщини на Черкащині, особливу увагу приділив аналізу виконання державної програми "Золота підкова Черкащини".Чайка Л. "Отправная точка в формировании украинской нации" // Луганская правда. - 2006. - № 133. - 30 нояб. - С. 1, 2. - Луганська обл.
В Луганске состоялось заседание "круглого стола", посвященное роли Всеукраинского Северодонецкого съезда депутатов всех уровней в процессе реализации политической реформы, развития местного и регионального самоуправления в Украине, организованное по инициативе Луганского облсовета. По мнению участников "круглого стола", съезд четко определил стремление большей части украинского общества к европейским нормам развития. У регионов должны быть права, которые соответствуют общеевропейским меркам. В стране не должно быть чрезмерной централизации власти в столице при полном отсутствии полномочий на местах, считая федерализм одним из возможных путей децентрализации власти и предпосылкой для успешного развития регионов. В завершении заседания было принято заявление о роли Всеукраинского съезда депутатов всех уровней, принятое почти единогласно.Романова Н. "Чиновники мають перейти від романтики до практики": Інтерв'ю/ Записала С.Коваленко // Деснянська правда. - 2006. - № 140. - 30 лист. - С. - 2. - Чернігівська обл.
Наталія Романова, голова Чернігівської облради під час бесіди розповіла про участь у Конгресі місцевих та регіональних влад, що відбувся в Москві. Засідання було присвячене питанням розвитку місцевого самоврядування. Вона інформувала про участь у засідання консультативно-дорадчої ради при Голові Верховної Ради у Львові, що було присвячене питанням збереження історико-культурної спадщини та формування Державного бюджету України на 2007 рік. В своєму виступі перед зібранням Н.Романова наголосила, що для проведення реставраційно-ремонтних робіт 13 видатних історико-культурних пам'яток національного значення, які розташовані на Чернігівщині потрібно приблизно 23 мільйони гривень.Миколенко М. "Чи логічно за кожною гривнею їхати до столиці?": Інтерв'ю/ Розмовляв Б.Новосядлий // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 95. - 29 лист. - С. 2. - Тернопільська обл.
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Миколенко під час бесіди з журналістом розповів про участь у львівському засіданні консультативно-дорадчої ради з питань законодавчого забезпечення місцевого самоврядування та регіонального розвитку при Голові Верховної Ради України. На зустрічі було підняте питання про створення Державного реєстру національного культурного надбання, необхідність формування проекту бюджету на 2007-й та наступні роки, де передбачити кошти на виконання заходів з охорони та збереження культурної спадщини, запровадження практики громадських слухань законопроектів на місцях. М.Миколенко підкреслив: "Ми хочемо виробити якомога самостійнішу бюджетну політику для досягнення чіткої і конкретної мети, оскільки надалі бюджет не може прийматися тільки за матрицею, майже бездоганно виробленою ще у 2002 році. Сьогодні бюджет - це науково обґрунтована творчість, і ми повинні максимально використати усі його можливості на благо Тернопілля".
Огляд регіональної преси. - Вип. 93 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 2 по 5 грудня 2006 року.
Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.