Огляд реґіональної преси

Випуск 84, 1 - 3 листопада 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Кучеренко О.  Житло можна приватизувати ще два роки: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав П.Зубенко // Київська правда. - 2006. - № 120. - 2 листоп. - С. 1. - Київська обл.
Кореспондент газети звернувся до народного депутата України, голови підкомітету з житлово-комунального господарства Олексія КУЧЕРЕНКА за роз'ясненням з питань приватизації житла. "Хочу повідомити, що нині група народних депутатів працює над законопроектом про основні засади національної житлової політики. Без цього не будуть працювати всі інші закони у цій галузі, адже вони не підкріплені реальним фінансуванням", - зауважив народний депутат.

Буджерак О.О.  Поки що робота у парламенті мені не подобається: [Прес-конференція народного депутата]/ Записав В.Золотарьов // Подільські вісті. - 2006. - № 151. - 31 жовт. - С. 2. - Хмельницька обл.
Народний депутат України Олександр БУДЖЕРАК чітко дотримується даної обіцянки щодо систематичного проведення прес-конференцій з регіональними журналістами. Більше того на останній зустрічі було повідомлено, що відтепер щотижня журналістам буде надаватися ще й прес-реліз по діяльність народних обранців від БЮТу. Темою гострої розмови Олександра БУДЖЕРАК став стан економіки в Україні, позиція БЮТ щодо дій уряду та керівництва Верховної Ради. "Допоки робота у парламенті мені не подобається. Але я особисто живу надією, що з часом політичні пристрасті вщухнуть, і народні обранці займуться тим, для чого їх обрали українці: творення законів, потрібних державі, кожному з нас", - підсумовує О.БУДЖЕРАК.

Довгий С.  Депутати - футуристи: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 127. - 31 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Верховна Рада відновить діяльність депутатської комісії з питань майбутнього. Її ініціатором виступає депутат - "нашоукраїнець" Станіслав ДОВГИЙ. Народний обранець визначив необхідність такої комісії, яка на його думку, повинна займатися питаннями більш віддаленої перспективи, тобто розглядати стратегічні плани держави на 10-20 років. "Слід системно переглянути всі чинні державні програми різних рівнів та перегрупувати їх, виключивши незначні, дрібні та малоефективні з метою активної концентрації матеріальних та фінансових ресурсів на основних пріоритетних напрямках держави. Ми маємо визначити ті галузі, розвиток яких у найближчі роки стане для держави визначальним", - зазначив С.ДОВГИЙ.

Катеринчук М.  "Наша Україна" стане безголовою?: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 127. - 31 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Дізнатися з перших уст про зміст дебатів, які вирують сьогодні в партії Наша Україна", кореспондент газети вирішив у народного депутата України Миколи КАТЕРИНЧУКА. "Я скажу про свою позицію з цього приводу, - зауважує народний обранець. - На з'їзді партія має ухвалити рішення про свою опозиційність. Вона повинна змінити все керівництво, в якому не повинно залишитися жодної особи з тих, хто довів організацію до нинішнього стану. І третє - партія має визначитися з відносинами з Президентом". Підсумовуючи роботу з'їзду, Микола КАТЕРИНЧУК зазначив: "Має бути так, як вирішать делегати з'їзду".

Козаченко О.  А СОТ і далі там: Інтерв'ю народного депутата/ Записала Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2006. - № 127. - 31 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
На додачу до 15 "сотівських" законопроектів, які вніс на розгляд парламенту Віктор Ющенко, у стінах Верховної Ради і далі виявляють альтернативну законодавчу ініціативу щодо вступу України в СОТ.  Серед таких документів є законопроект, внесений членом фракції "Партія регіонів" М.КРУГЛОВИМ та членом фракції "Наша Україна" О.КОЗАЧЕНКО. Ця тема стала приводом для інтерв'ю  з народним депутатом України Олексієм КОЗАЧЕНКО, який підкреслив: "Сьогодні нам важливо врешті вирішити ті нагальні проблеми, які стоять перед Україною. Нам справді треба виконувати вимоги СОТ і залагодити досить небезпечне загострення, яке через певні політичні сили, виникло в цьому питанні".

Костів Л.  "Наша Україна" готується до змін // Львівська газета. - Л., 2006. - № 26(26). - 30 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Бютівець Микола ТОМЕНКО прогнозує появу нової пропрезидентської партії. Коментуючи  події, пов'язані з НСНУ, під час своєї прес-конференції в Чернівцях, народний депутат дуже скептично поставився до  того, що пропрезидентська партія й далі прагне використовувати адміністративний ресурс у вигляді секретаріату глави держави. До проблемних речей у НСНУ він зарахував і ймовірне обрання головою партії А.Яценюка.

Смірнов С.  Реформа виборця // Львівська газета. - Л., 2006. - № 26(26). - 30 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Автор розглядає одне з найскладніших питань для України - питання політичної реформи. Поки Олександр МОРОЗ агітує продовжити конституційну реформу, Юлія Тимошенко виступає за скасування тієї, яку вже провели, а Роман БЕЗСМЕРТНИЙ підтримує ЦВК у бажанні розвести вибори в часі, констатує журналіст.

Білорус О.  Опозиція проти... опозиції: Інтерв'ю народних депутатів України/ О.Білорус, В.Полохало; Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2006. - № 125. - 26 жовт. – 2 лист. - С. 4. - Львівська обл.
Про склад опозиційних сил в парламенті і за його межами, про вплив опозиції на політичні процеси в країні в інтерв'ю з кореспондентом газети поділилися народні депутати від опозиційної політичної сили БЮТ Олег БІЛОРУС та Володимир ПОЛОХАЛО. "Нині у складі коаліції демократичної опозиції є партія "Батьківщина", Українська соціал-демократична партія і тепер приєдналася партія Реформи і Порядок. Процес формування об'єднаної демократичної опозиції триває, - зауважує Олег БІЛОРУС. - Сьогодні в Україні склалася парадоксальна ситуація, коли фактично є дві опозиції - опозиція демократичних сил, яку очолює Ю.ТИМОШЕНКО, й опозиція "Нашої України". Таке становище не є нормальним. Або буде об'єднана опозиція, або йдеться про те, щоб створити опозицію проти опозиції". Свою думку висловив і Володимир ПОЛОХАЛО: "Блок Юлії ТИМОШЕНКО - це єдина парламентська опозиція антикризовій коаліції та урядові. … Частина "нашоукраїнців" готова приєднатися до БЮТ, однак торгування інтересами, яке зараз панує між ними і регіоналами, не дає їм можливості визначитися остаточно".

Видрін Д.  А якщо "донецькі" домовляться?: Інтерв'ю народного депутата України та лідера УНП/ Д.Видрін, Ю.Костенко; Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 125. – 26 жовт. – 2 лист. - С. 4. - Львівська обл.
І президентська, і урядова гілка влади значною мірою опинилися під контролем двох донецьких кланів, що нині конкурують, а саме групи Ахметова - Колесникова та Рибака - Звягільського - Ландика. Яку роль відіграють ці клани в політичному середовищі та чим це може загрожувати країні, кореспондент газети розпитав представників двох найбільш опозиційних політичних сил - народного депутата України від БЮТ Дмитра ВИДРІНА та голову УНП Ю.Костенка. "Гадаю, для Президента представники "Індустріального союзу Донбасу" - це "помаранчеві донецькі". Віктор Ющенко намагається створити такого мутанта, який поєднував би в собі донецький прагматизм і помаранчеві цінності", - підкреслив Дмитро ВИДРІН. Щодо Юрія Костенка, лідер УНП вважає, що В.Ющенко спирається тільки на "Нашу Україну" та БЮТ, які є насамперед противагою Партії регіонів.

Омельченко Г.  Російських хамовитих політиків давно слід було виганяти: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 125.-26жовт-2лист. -
С. 5. - Львівська обл.
Темою інтерв'ю кореспондента з народним депутатом України Г.ОМЕЛЬЧЕНКОМ стала доцільність заборони на перебування в Україні відомих російських політиків. "Проблема не в критиці України іноземцями (навіть жорсткій!), проблема в тому, як ці люди цілеспрямовано ображають українців. Технічно намагаються нас роз'єднувати", - вважає Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО.

Чернышева Н.  Руслана призналась в страшном грехе // Донбасс. - 2006. - № 196. - 25 окт. - С. 3. - Донецька обл.
Как сообщает автор, в Донецком национальном университете прошла Осенняя академия "НАТО, Європа и проблемы региональной безопасности в глобальном мире". Среди участников в роли председателя подкомитета по вопросам информационного обеспечения европейской и евроатлантической интеграции присутствовала, народный депутат Украины, популярная певица Руслана ЛЫЖИЧКО. "Очень хочется, чтобы вопросы религии, языка, а также тема вступления в НАТО не вызывали в Украине агрессивного настроя и конфликтов, - акцентировала внимание Руслана ЛЫЖИЧКО.

Ярошевская Т.  Вадим Колесниченко: "Круглосуточное вещание на украинском языке в Севастополе - кричащее нарушение прав человека в вопросах языка" // Слава Севастополя. - 2006. - № 197. - 25 окт. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Народный депутат Украины Вадим Васильевич КОЛЕСНИЧЕНКО провел в Киеве пресс-конференцию для столичных и региональных СМИ. Поводом для публичного выступления стал вопрос получения лицензии Национального совета Украины по вопросам телевидения и радиовещания Севастопольской региональной государственной телерадиокомпанией на право радиовещания. Что больше всего волнует народного депутата в этом вопросе, так это то, что в скором времени возможен эфир радиопередач для жителей автономии на украинском (государственном) языке. Этот вопрос он рассматривал и с трибуны Верховной Рады 20 октября. Он заявил, что такая ситуация будет продолжаться до принятия законодательных актов Украины в отношении статуса русского языка и урегулирования на законодательном уровне возможности его свободного использования. Редакция газеты обещает в полной мере информировать читателей о деятельности В.КОЛЕСНИЧЕНКО, направленной на реализацию предвыборных обещаний, данных им как членом Партии регионов.

Гей В.  За національну та людську гідність українця // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 121. - 24 жовт. - С. 2. - Волинська обл.
В Києві пройшов черговий V з'їзд Національної Спілки письменників України, повідомив автор. Його делегати переважною більшістю голосів знову обрали головою НСПУ народного депутата України Володимира ЯВОРІВСЬКОГО. У своїй звітній доповіді народний обранець з притаманною йому гостротою наголосив на тому, що повноцінний письменницький з'їзд проводиться для того, аби "знову означити наше (мається на увазі письменницьке) місце в українському суспільстві, нашу громадянську роль і позицію в збереженні всіх базових цінностей української нації".

Коваль В.  Апетит приходить під час їди: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А.Ганус. // Експрес. - Л., 2006. - № 124. – 24 – 25 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Після тривалих розглядів парламент таки затвердив кошторис видатків на здійснення своїх повноважень  у 2007 році. Наступного року парламент коштуватиме українцям 800 мільйонів гривень. Про особливості витрачання парламентських коштів, кореспондент розпитав народного депутата України, голову підкомітету комітету Верховної Ради з питань реґламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради В'ячеслава КОВАЛЯ.

Удовенко Г.  Про Україну всі забули?: Інтерв'ю народного депутата України та заступника голови "Українського форуму"/ Г.Удовенко, А.Зленко; Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 124. – 24 – 25 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Як стверджують фахівці зовнішньої політики, європейські лідери не їдуть в Україну через наше небажання сваритися з Росією та нашу непередбачуваність, зауважує кореспондент. Тема зовнішньої політики стала головною в інтерв'ю з народним депутатом України Геннадієм УДОВЕНКО та заступником голови "Українського форуму" А.Злєнко. Як підкреслив Г.УДОВЕНКО: "Ніхто не хоче через Україну сваритися з Росією: ні Англія, на Німеччина, ні навіть США, Адже в Росії - енергоносії! Тому ми у великій мірі жертва цих відносин". На думку А.Злєнка, "візитну" хвилю значно збили останні президентські та парламентські вибори в Україні". "Змінювалася влада, відбувалися нові кадрові призначення, і в ті часи питання про зовнішньополітичну діяльність України відійшло на задній план", - підкреслив Злєнко.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Буркут І.  Іржа // Час. - 2006. - № 43. - 26 жовт. - С. 3. - Чернівецька обл.
Криза партії - таку оцінку ситуації в НСНУ дав Президент, виступаючи на рекордно короткому з'їзді "Нашої України", зауважує відомий український політолог. Останнього часу  в політичних силах України, вважає автор, спостерігається тривожна тенденція. Взявши владу в руки, партія швидко втрачає народну довіру і підтримку. Автор розмірковує, що ж саме заважає цій нещодавно потужній політичній силі залишитися на відповідному рівні.

В'язівський В.  Експеримент над "Нашою Україною": Інтерв'ю народного депутата України, голови Запорізької ОДА, голови Харківської обласної організації НСНУ/ В.В'язівський, Я.Ющенко, Є.Червоненко; Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 125. – 26 жовт. – 2 лист. - С. 6. - Львівська обл.
На думку відомих діячів пропрезидентської партії, НСНУ стоїть перед вибором: або кардинальні реформи, або застій. Прокоментували цю ситуацію народний депутат України "нашоукраїнець" Володимир В'ЯЗІВСЬКИЙ, голова Харківської обласної організації НСНУ Ярослав Ющенко та голова Запорізької ОДА, член ради НСНУ Є.Червоненко. Володимир В'ЯЗІВСЬКИЙ: "Віктор Ющенко поставив перед нами певні завдання, своєрідну планку. І тепер усе залежить від нас самих. Або піднімемо цей тягар, або він нас придушить". На думку Євгена Червоненка, "тепер у кожній обласній організації розпочнеться процес оздоровлення партії знизу". Голова Харківської обласної організації НСНУ Ярослав Ющенко: "Через три тижні ми зможемо зробити все в руслі побажань почесного голови нашої партії".

Кобевко П.  "Наша Україна" між націоналізмом і лібералізмом // Час. - 2006. - № 43. - 26 жовт. - С. 3. - Чернівецька обл.
Журналіст зосереджує увагу на ситуації, що склалася в лавах політичного блоку НСНУ. На його думку, з трьох факторів, для повного і чіткого функціонування, а саме керівництва, фінансового стану та ідеології, залишився тільки один - фінанси. Але навіть після минулого партійного з'їзду і ця складова може зникнути. Якщо через три тижні не буде наведено порядок, то "Нашу Україну" очікують дуже складні умови. З цього приводу, у Чернівцях на зібранні членів обласної організації НСНУ вирішили послати до Києва групу партійців, для відстоювання інтересів рядових членів "Нашої України", пропагування прийнятого звернення Чернівецької облорганізації до Президента, аби Віктор ЮЩЕКО очолив партію.

Стецьків Т.  "Входження ПРП у БЮТ - акт політичного самогубства": Інтерв'ю одного з лідерів ПРП/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 125.-26жовт-2лист. - С. 5. - Львівська обл.
Один з лідерів ПРП Тарас Стецьків в інтерв'ю висловив своє бачення щодо входження ПРП до опозиції. “Якщо таке рішення підтримають делегати з'їзду, це означатиме, що ПРП, як партія, зникне з політичної мапи. Адже свого часу ПРП була задумана як національно-ліберальний проект", - вважає Тарас Стецьків.  На його думку, "сьогодні створюються умови для виникнення якісно нової політичної сили". "І я переконаний, - підкреслює Тарас Стецьків, - що ПРП могла б узяти участь у створенні такої сили разом з іншими партіями та відомими політиками".

Піхут А.В.  "Вінський тримався на посаді завдяки Морозові": Інтерв'ю першого секретаря Кельменецького райкому СПУ/ Розмову вів В.Твердохліб // Буковинське віче. - 2006. - № 82. - 25 жовт. - С.. 1. - Чернігівська обл.
Створення антикризової коаліції і вирішальна участь у цьому на сьогодні Голови Верховної Ради Олександра МОРОЗА породила зливу реакцій та оцінок у суспільстві. Навіть серед соціалістів немає однозначної оцінки дій голови СПУ. Перший секретар Кельменецького райкому СПУ, а також і делегат недавнього з'їзду соціалістів Андрій Васильович Піхут вважає, що у їхнього лідера набагато більше симпатиків і прихильників, аніж недоброзичливців.

Пинзеник В.  "Ми йдемо в БЮТ, бо більше немає до кого": Інтерв'ю голови партії "Реформи і Порядок"/ Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2006. - № 124. – 24 – 25 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
Лідерка БЮТ Ю.ТИМОШЕНКО та голова партії Реформи і порядок" В.Пинзеник підписали угоду про спільну роботу в опозиції у рамках розширеного політичного Блоку Юлії Тимошенко. Як заявляють лідери об'єднаних демократичних сил, вони свій вибір зробили і будуть працювати в опозиції до нинішнього уряду та антикризової опозиції. Прокоментував позицію партії, її голова В.Пинзеник. "Наше єднання базується на принципах патріотизму, бажанні продовження демократичних перетворень, побудови громадянського суспільства, захисту суверенітету України", - підкреслив В.Пинзеник.

Сазонов К.  Перерыв перед "зачисткой" // Донбасс. - 2006. - № 195. - 24 окт. - С. 2. - Донецька обл.
В Киеве прошел третий отчетно-выборный съезд партии "НСНУ", от которого ждали очень многого, подчеркивает автор статьи. В работе съезда объявили перерыв на три недели. Автор знакомит читателей со своими предварительными результатами и серьезными планами относительно кадровых вопросов внутри партии.

Стецишин О.  "Наша Україна": скандал // Експрес. - Л., 2006. - № 124. – 24 – 25 жовт. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Третій з'їзд пропрезидентської партії, що відбувся у вихідні, тривав лише півгодини, зауважує автор. Журналіст проаналізував хід зібрання та виступ почесного голови В.Ющенка. Під час виступу Президент зосередив увагу на тому, що партія опинилася в глибокій кризі та розгубила свій авторитет. Свої коментарі надали народний депутат України В.СТРЕТОВИЧ, голова Запорізької ОДА Є.Червоненко та заступник голови Секретаріату Президента В.Бондар.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Стойко І.  "Усе, що можна зробити в області, ми робимо": Інтерв'ю з головою Тернопільської ОДА/ Записала Г.Садовська // Вільне життя. - 2006. - № 84. - 25 жовт. - С. 3. - Тернопільська обл.
Нещодавно Кабмін висловився за звільнення п'ятоьх губернаторів, серед яких і голова Тернопільської ОДА І.Стойко. Це стало приводом для розмови кореспондента газети з головою Тернопільської ОДА Іваном Стойко, який прояснив ситуацію.  "Нині, на жаль, почалося протистояння між тими силами, які очолили Кабінет Міністрів, і Президентом України. Серед іншого, Кабмін хотів би перебрати на себе і повноваження призначати і звільняти голів облдержадміністрацій", вважає І.Стойко. Голова облдержадміністрації зупинився на сучасних проблемах регіону.

Романова Н.  Чернігівщина має більші туристичні можливості, ніж Страсбург: Інтерв'ю голови Чернігівської ОДА/ Інф. ред. газети // Деснянська правда. - 2006. - № 124. - 24 жовт. -
С. 2. - Чернігівська обл.
Голова Чернігівської ОДА побувала у Страсбурзі, де 16 жовтня цього року проходило чергове засідання інституціонального комітету Конґресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Про підсумки його роботи Наталія Андріївна розповіла під час зустрічі із журналістами регіональних ЗМІ.

Чернова Г.  З мегафоном та колотнечею. Але результативно // Слобідський край. - 2006. - № 121. - 28 жовт. - С. 2. - Харківська обл.
За повідомленням автора статті, в Харкові 26 жовтня розпочалася чергова сесія облради. У роботі сесії взяли участь народні депутати від Харківщини В.КАМЧАТНИЙ, С.ГАСУРОВ, Ю.КОВАЛЬОВА, В.ПОТАПОВ, В.ПЕТРОСОВ. Народний депутат Ю.КОВАЛЬОВА попросила слова аби привернути увагу сесійної зали й керівників області до беззаконня, яке існує в регіоні, до корупційних дій районної влади. На сесії приділялась увага питанням з наповнення бюджету, було ухвалено чимало рішень стосовно життєдіяльності й розвитку регіону.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Шматок Л.  Разом ми можемо більше // Деснянська правда. - 2006. - № 127. - 31 жовт. - С. 2. - Чернігівська обл.
Представники Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000", головою наглядовою ради якого є дружина Президента К.Ющенко, у Чернігівській обласній дитячій лікарні представили проект створення та будівництва "Дитячої лікарні майбутнього в Києві", повідомив автор. Присутня на цьому зібранні народний депутат України Л.ГРИГОРОВИЧ підкреслила важливість цього проекту і зазначила, що, незважаючи на те, що охорона материнства та дитинства є державним пріоритетом, держава потребує допомоги благодійників та усієї громади заради успішного вирішення проблем сфери охорони здоров'я.

Народный депутат - городу/ Инф. ред. газеты // Слава Севастополя. - 2006. - № 198. - 26 окт. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Благодаря усилиям народного депутата Украины Вадима КОЛЕСНИЧЕНКО в ближайшее время два госпредприятия агропромышленного комплекса Севастопольской зоны вновь будут возвращены городу, информирует редакция газеты. Вадим Васильевич КОЛЕСНИЧЕНКО, выступив в Верховной Раде и обратившись соответственно в Минагропром, сдвинул дело с мертвой точки. В результате была создана комиссия, которая выезжала в Крым и ознакомилась с ситуацией непосредственно на месте.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 84 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 1 по 3 листопада 2006 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення