|
Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядуванняБеспалов Б. А наш закон кращий!: Коментарі народного депутата України та українського політолога/ Б.Беспалов, В.Маленкович; Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 123. – 20 - 22 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
Експерти прогнозують нове протистояння між Президентом та прем'єром, зауважує журналіст. Цього разу приводом став законопроект про Кабмін. Прокоментувати події навколо цього питання він запропонував народному депутату України Б.БЕСПАЛОМУ (Наша Україна) та політологу В.Маленковичу. Борис БЕСПАЛИЙ: "Насправді ж пункт щодо запровадження посади держсекретарів Кабміну - це повернення до класичних норм, які зараз є в усіх розвинених демократіях. Тобто відбувається фактичне відокремлення політичного складу Кабміну (прем'єра, міністрів) від чиновників навіть найвищого ґатунку, з яких складається бюрократичний апарат". Відомий політолог В.Маленкович вважає, що "введення посади держсекретарів - нормальне явище, бо в уряді повинна бути людина, яка представляє держслужбовців, а не лише політиків".Вернидубов Є. Вони пішли: Коментар народного депутата України/ Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 123. – 20 - 22 жовт. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Кореспондент газети повідомляє про офіційне подання у відставку міністрів від "Нашої України". На думку лідерів пропрезидентської партії "Наша Україна" після відходу в опозицію залишати своїх представників у владі було б неправильно. Нині все залежить від того, яке рішення займе Партія регіонів. Прокоментував дії партії народний депутат України Іван ВЕРНИДУБОВ: "Віктор Янукович завжди активно виступає за тісну співпрацю з главою нашої держави. Тому не виключено, що ми підемо на те, аби узгоджувати чи обговорювати з Віктором Андрійовичем деякі кандидатури на поки що не вакантні місця міністрів. Кажу "поки що", бо лише заяв замало, за відставку повинен ще проголосувати парламент".Лук'яненко Л. Геть Леніна! Давай Грушевського!: Коментар народного депутата України/ Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 123. – 20 - 22 жовт. - С. 1. - Львівська обл.
За повідомленням журналіста, до Верховної Ради внесено проект постанови з пропозицією за три місяці цілковито ліквідувати в Україні символи і назви колишнього СРСР. З цією ініціативою виступив народний депутат України Левко ЛУК'ЯНЕНКО. На його думку, проблема очищення України від прізвищ тих, хто нищив українську самостійність, цікавить Українську республіканську партію вже понад п'ятнадцять років. Левко ЛУК'ЯНЕНКО: "Взагалі це неприпустимо для цивілізованої європейської нації - увіковічувати на своїй землі діячів окупаційної адміністрації, які нищили цей народ. Тому це насмішка над нами, що наші вулиці і установи мають імена цих катів".Шибко В. Стратегами хочуть бути всі: Коментарі народного депутата України та директора Інституту євро-атлантичного співробітництва/ В.Шибко, С.Євтушенко; Записала О.Кордоба // Експрес. - Л., 2006. - № 123. – 20 - 22 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
Три фракції від антикризової коаліції пропонують зміни до Закону України "Про основи зовнішньої та внутрішньої політики України". Наскільки широким може бути діапазон змін кореспондент газети запитав у народного депутата України, голови парламентського комітету в закордонних справах Віталія ШИБКА (СПУ) та директора Інституту євро-атлантичного співробітництва С.Євтушенка. В.ШИБКО: "Законопроект не пропонує суттєвих змін векторів зовнішньополітичного курсу України. Він залишатиметься недоторканим та, як і раніше, спрямованим на євроінтеграцію. Адже законопроект змін включає основні принципи та й пріоритети Універсалу національної єдності". С.Євтушенко вважає: "…це передусім довгострокова політична гра, яка лише де-факто спрямована на перехоплення стратегічної ініціативи у визначенні зовнішньої політики держави. Відповідні політичні сили хочуть показати зовнішнім спостерігачам, що зовнішньо-політичний курс України визначають усе ж прем'єр-міністр і парламент, а не Президент та міністр закордонних справ, як про це сказано в Конституції".
Голуб О. УПА в законі: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2006. - № 121. – 17 - 18 жовт. - С. 2. - Львівська обл.
Президент спонукає своїм указом уряд і парламент визнати статус вояків ОУН-УПА, інформує журналіст. Своїми думками про це поділились народний депутат України, член КПУ О.ГОЛУБ та голова виконкому УНА-УНСО Р.Зайченко. Олександр ГОЛУБ підкреслив: "Щодо позиції комуністів, то надавати такий статус тим людям, які воювали на боці гітлерівської Німеччини, - це знущання з пам'яті про мільйони жертв. Позиція нашої партії буде досить рішуча, ми внесемо законопроект про визнання ОУН-УПА воюючою стороною на боці гітлерівської Німеччини й домагатимемося, щоб його прийняли". На думку Р.Зайченка, указ Президента покаже, "хто з депутатів справжній українець".Лановий В. "Сотівська" фата-моргана: Інтерв'ю народного депутата України та голови виконкому УНА-УНСО/ Записала О.Кордоба // Експрес. - Л., 2006. - № 121. – 17 - 18 жовт. - С. 1, 4. - Львівська обл.
Голова підкомітету з питань співробітництва з СОТ комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Володимир ЛАНОВИЙ в інтерв'ю з кореспондентом газети зупинився на питаннях, які стосуються прийняття законопроектів відносно вступу України в СОТ. На думку Володимира ЛАНОВОГО, "результат одинадцятьох засідань стосовно СОТ є чудовою можливістю показати, які дії уряду правдиві, а які залишаються лише на рівні декларацій і заяв". Акцентуючи увагу на умовах, за яких Україну можуть не прийняти, В.ЛАНОВИЙ підкреслив: "Стає очевидно, що вітчизняні господарства не підготовлені до конкурентних відносин, оскільки залишаються нереформованими".Стоян О. Профспілковий "бартер": Інтерв'ю народних депутатів/ О.Стоян, М.Волинець; Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 121. – 17 - 18 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
В інтерв'ю з народними депутатами, членом фракції Партії регіонів Олександром СТОЯНОМ та членом фракції БЮТ Михайлом ВОЛИНЦЕМ розмова йшла про захист інтересів трудящих Федерацією профспілок України. Головною темою розмови стала відмова профспілкових організацій проводити акції з приводу підвищення тарифів на комунальні послуги й енергоносії. Олександр СТОЯН: "Нині Федерація профспілок відмовилася від захисту інтересів трудящих. Це своєрідний бартер: ви не чіпайте нашого майна, а ми будемо вас підтримувати й казати, що все в нашій державі добре". Що стосується майна профспілок, цю тему затронув Михайло ВОЛИНЕЦЬ: "Так, ФПУ незаконно успадкувала майна на 3,8 мільярда гривень, якщо уважно пригледітися, то цю суму можна подвоїти".Чорновіл Т. Нема пальця - нема закону: Коментар народних депутатів/ Т.Чорновіл, К.В; Записав А.Дубецький // Експрес. - Л., 2006. - № 121. - 17- 18 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає голосування депутатів за відбитками пальців. Автор цього законопроекту - народний депутат від "Нашої України" Микола КАТЕРИНЧУК. Він вважає, що нововведення забезпечить реалізацію конституційної вимоги особистої участі депутатів у голосуванні. Своїми думками поділилися народні депутати Т.ЧОРНОВІЛ (Партія регіонів) та В. КОВАЛЬ (НСНУ). На думку В.КОВАЛЯ, "це не зовсім добрий метод". Тарас ЧОРНОВІЛ: "Єдиним, як на мене, ефективним способом побороти цю недугу є публікація у ЗМІ списків депутатів, які проголосували. І виборці самі винесуть вирок таким депутатам та партіям".Золотарьов В. Соціалістичній Партії - 15! // Подільські вісті. - 2006. - № 149. - 26 жовт. - С. 2. - Хмельницька обл.
Автор зосереджує увагу на зборах міської та обласної організації СПУ, які відбулися з приводу ювілейної дати створення Соціалістичної Партії України, а саме 15-ої річниці. Доповідь з приводу ювілею зробив перший секретар обкому СПУ В.Співачук, проаналізував діяльність СПУ загалом і обласної організації зокрема.Дмитрук М. Соціалістичні партії України - 15 // Наддніпрянська правда. - 2006. - № 80. - 25 жовт. - С. 4. - Херсонська обл.
Перший секретар Херсонського обкому СПУ, Микола Дмитрук привітав із 15-ою річницею СПУ. Він зосередив увагу на створенні партійної організації саме в Херсонській області, при цьому підкресливши всю значимість її для херсонського народу.Василевський М. Настанови Президента, або три тижні для роздумів // Подільські вісті. - 2006. - № 148. - 24 жовт. - С. 1. - Хмельницька обл.
Автор повідомляє про пройдений нещодавно ІІІ з'їзд політичної партії "НСНУ", який відбувся у Києві 21 жовтня. Про актуальні завдання партії наголосив її почесний голова Президент України В.А.Ющенко. Коментуючи результати поїздки, голова обласної парторганізації Р.Ярема зазначив: "Найголовніше, що ми, нарешті, з'ясували таке: "Віктор Ющенко іде у політичне майбутнє саме з партією "НСНУ".Костів Л. Пинзеник знову стане міністром фінансів // Львівська газета. - Л., 2006. - № 21(21). - 23 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
За повідомленням автора статті, партія "Реформи і Порядок" підписала угоду про спільну роботу в опозиції в рамках розширеного політичного Блоку Юлії Тимошенко. Ця робота має базуватися на формуванні тіньового уряду, який пообіцяла сформувати Ю.ТИМОШЕНКО на противагу уряду Януковича. Автор намагається з'ясувати, що саме примусило політичну силу ПРП підписати угоду з БЮТ. Він надає коментар з цього приводу голови партії В.Пинзеника.Мандюк О. Львівська делегація скандувала: "Катеринчук!": Інтерв'ю з головою ЛМО партії "НСНУ/ Розмовляла Н.Вихопень // Львівська газета. - Л., 2006. - № 21(21). - 23 жовт. - С. 1, 5. - Львівська обл.
З'їзд "Нашої України" залишив неоднозначні враження учасників, зауважує кореспондент. Ця тема стала приводом для розмови з головою міської організації НСНУ О.Мандюком. Керівник міського осередку партії зосередив увагу на внутрішньопартійних проблемах і висловив своє бачення найближчого майбутнього партії.Смірнов С. Почесна партія Президента // Львівська газета. - Л., 2006. - № 21(21). - 23 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
З'їзд пропрезидентської партії НСНУ, не встигнув розпочатися, закінчився, акцентує увагу автор, але дав відповідь на одне запитання - Президент Ющенко
залишається в партії. Автор надає свій коментар щодо виступу В.Ющенка, а також коментарі народних депутатів: М.КАТЕРИНЧУКА, П.ПОРОШЕНКА, Р.БЕЗСМЕРТНОГО. Микола КАТЕРИНЧУК: "Перерва потрібна для того, щоб з'ясувати всі позиції, розгладити конфлікти, які існують, і вийти на розуміння того, що суспільству дуже потрібна правоцентристська, сильна партія". Петро ПОРОШЕНКО: "З одного боку, партія потребує єдності та монолітності, з іншого - очевидно, що мають бути поставлені організаційні й ідеологічні завдання, партія повинна почати працювати". Роман Безсмертний: "Потрібно сформувати новий оргкомітет, який відпрацює ідеологію, програму, план діяльності".Катеринчук М. О! Позиція: Виступ народного депутата України на партійній конференції/ Інф. ред. газети // Час. - 2006. - № 42. - 19 жовт. - С. 4. - Чернівецька обл.
14 жовтня відбувся другий етап обласної партійної конференції "Нашої України". За декілька місяців в державі все змінилося - нема демократичної коаліції, помаранчевого уряду, зауважує автор. Прояснити ситуацію було надано слово народному депутату України партійному опозиціонеру до теперішнього партійного керівництва Миколі КАТЕРИНЧУКУ. Він відверто розповів мешканцям регіону про ті процеси, які відбуваються у партії, про причини втрати довіри до керівництва "Нашої України". "Великої шкоди партії завдали закулісні переговори з Партією регіонів окремих наших керівників одразу після виборів. Це був початок розколу", - сказав КАТЕРИНЧУК. Також пан КАТЕРИНЧУК висловив сподівання, що Президент Віктор Ющенко нарешті де-факто і де-юре очолить партію "Наша Україна". На думку КАТЕРИНЧУКА, він мусить мати політичну опору, а партія лідера.Костенко Ю. Опозиція в тумані/ Ю.Костенко, С.Соболєв // Експрес. - Л., 2006. - № 121. – 17 - 18 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
З ініціативи лідера "Нашої України" Романа БЕЗСМЕРТНОГО відбулася перша зустріч представників різних політичних сил щодо ідеї створення конфедерації "Європейська Україна". Але ця ініціатива, вважають лідери багатьох партій є безперспективною. Це питання кореспондент газети поставив голові УНП Юрію Костенку та заступнику голови ПРП С.Соболєву. "Коли Безсмертний заявляє про формування "Європейської України", - вважає Юрій Костенко, - і при цьому не представляє концепції, то це безперспективно". На думку С.Соболєва доцільність створення такого об'єднання не підлягає сумніву, але тільки з ініціативи БЮТ.Маланчук І. "Наша Україна" збанкрутувала? // Експрес. - Л., 2006. - № 121. – 17 - 18 жовт. -
С. 4. - Львівська обл.
Кореспондент газети повідомляє про фінансові проблеми, що мають місце в політичному блоку НСНУ. Ця тема викликала серйозний резонанс усередині партії і розізлила її лідерів. В першу чергу це стосується і народного депутат Миколи КАТЕРИНЧУКА, який надає коментар з цього приводу. На його думку, інформаційна кампанія проти нього ведеться давно.Ломонос Н. Про ліміти на газ та ситуацію у Новобогданівці // Запорізька правда. - 2006. - № 160 - 161. - 26 жовт. - С. 2. - Запорізька обл.
Відкриваючи прес-конференцію для представників ЗМІ, голова облдержадміністрації Є.Червоненко окреслив її теми: політична ситуація в країні, області та Запоріжжі, підготовка до опалювального сезону, становище у Новобогданівці та інші.Об'єднати зусилля депутатів усіх рівнів/ Інф. ред. газети // Зоря. - 2006. - № 118. - 26 жовт. -
С. 2. - Дніпропетровська обл.
23 жовтня голова Дніпропетровської обласної ради Ю.Вілкул зустрівся з народними депутатами України - представниками Дніпропетровщини. Голова облради звернувся до народних обранців з проханням на державному рівні вирішити фінансові питання.Ненцінський А. Вага депутатського слова... і голосу // Подільські вісті. - 2006. - № 148. - 24 жовт. - С. 1-2. - Хмельницька обл.
На Хмельниччині 18 жовтня пройшла четверта сесія обласної ради. Головним питанням став розгляд депутатських запитів, які на даному етапі є дійовими інструментами впливу на ту чи іншу ситуацію, а й часто стають ключем до розв'язання серйозних проблем життєдіяльності області, зауважує автор статті.Заболотний Г. Вінниця стане столицею: Нарада керівників органів місцевого самоврядування Вінницької області)/ Г.Заболотний, О.Домбровський, В.Гройсман; Записала І.Медведєва // Вінниччина. - 2006. - № 178. - 20 жовт. - С. 2. - Вінницька обл.
Голова Вінницької облради Г.Заболотний, Вінницької облдержадміністрації О.Домбровський та міський голова В.Гройсман провели зустріч-нараду з журналістами. "Ми добре розуміємо, зауважив голова облради В.Заболотний, - що … місто Вінницю, на яку чекає серйозна конкурентна боротьба в майбутньому, після проведення територіально-адміністративної реформи. У місті взято стрімкі темпи щодо розв'язання соціально-економічних проблем". На думку О.Домбровського, необхідно створити концепт, який після узгодження, обговорення та внесення коректив, ляже в основу спільного документу - "чіткого регіонального закону". На думку О.Домбровського, такі наради стануть прикладом скоординованих дій та системного підходу місцевої і обласної влади до конкретних проблем конкретних територій.Мисник Е. Живем в 260 раз хуже, чем в Швейцарии // Наше місто. - 2006. - № 149. - 20 жовт. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
18 октября прошла первая пресс-конференция председателя областного совета Ю.Вилкула за время его пребывания в должности председателя. Он пообещал представителям СМИ, что у новой областной власти не будет закрытых тем, решений и имен. Юрий Вилкул остановился на развитии социальной сферы, а также отметил, что руководители всех восьми сформированных в облсовете фракций настроены на конструктивную работу, а потому ни жесткой, ни мягкой оппозиции в областной власти нет.Посилити соціальний захист населення, потерпілого від Чорнобильської катастрофи/ Інф. ред. газети // Житомирщина. - 2006. - № 115. - 17 жовт. - С. 1-4. - Житомирська обл.
За повідомленням автора статті, 12 жовтня відбулася четверта позачергова сесія обласної ради п'ятого скликання, яку відкрила й вела голова облради І.М.Синявська. У роботі сесії взяли участь народні депутати України - члени Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а саме В.М.ПРИСЯЖНЮК, О.О.КРАВЦОВ, О.П.ДАРДА. На розгляд сесії було внесено одне питання: "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".Голованова І. Народні депутати налаштовані на співпрацю // Житомирщина. - 2006. - № 109. - 3 жовт. - С. 1 - 2. - Житомирська обл.
Група народних депутатів України, вихідців з Житомирщини на запрошення облдержадміністрації та облради зібрались у Житомирі. Мета зустрічі визначити шляхи співпраці із органами влади в області з метою сприяння соціально-економічного розвитку Житомирщини, вирішення її найболючіших проблем, акцентує увагу автор статті. Народні депутати дуже уважно поставились до справи при обговоренні зауважень. Так, Ю.ЄХАНУРОВ запропонував усім разом, не залежно від своїх політичних поглядів, виходячи із основних проблем регіону, підготувати звернення до Бюджетного комітету Верховної ради України. Було запропоновано подальший розвиток співпраці органів місцевого самоврядування з парламентом. Для цього, зазначив Микола ПРИСЯЖНЮК необхідно формувати програму соціально-економічного розвитку області, визначивши його пріоритети.
Огляд регіональної преси. - Вип. 83 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 28 по 31 жовтня 2006 року.
Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.