|
Верховна Рада України
Обговорення законопроектів в реґіональній пресі
Політичні партії
Місцеве самоврядуванняІващук М. Микола Томенко: "В українців постійно виходить щось добре вже тоді, коли вони програють" // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 82. - 14 жовт. - С. 2. - Тернопільська обл.
В приміщенні Тернопільської облради відбулася прес-конференція Миколи ТОМЕНКА - голови Комітету з питань молоді і спорту Верховної Ради України, заступника лідера бютівської опозиції в парламенті. На зустріч з журналістами він приїхав разом з народним депутатом України Василем ДЕРЕВЛЯНИМ. Спектр розмови на зустрічі був широкий, зауважує автор. Гості акцентували увагу на бюджетних питаннях, зосередились на питаннях спортивної та культурної роботи. М.ТОМЕНКО повідомив про те, що схвалено законопроект про фінансову допомогу випускникам шкіл-інтернатів, які не зможуть одразу працевлаштуватися. Він поділився своїми думками і щодо майбутнього роздержавлення ЗМІ. У цілому М.ТОМЕНКО внутрішньо оптимістично налаштований на подальший розвиток суспільних подій, акцентує увагу автор.Сушинський Б. Велика політика малих міст // Одеські вісті. - 2006. - № 187-188. - 14жовт. - С. 3. - Одеська обл.
11 жовтня в м. Котовську відбулася всеукраїнська нарада з питань реформування житлово-комунального господарства (ЖКГ), в якій взяли участь Голова Верховної Ради України О.МОРОЗ, голова комітету Верховної Ради України з питань будівництва, та ЖКГ Ю.СЕРБІН, народний депутат України В.ЦУШКО, голова облради М.Скорик інші депутати різних рівнів, керівники органів місцевого самоврядування. Делегація відвідала ряд підприємств житлово-комунального господарства, ознайомилася з досвідом роботи міської ради Котовська. Крім того, відбулася прес-конференція, під час якої Голова Верховної Ради Олександр МОРОЗ та міністр будівництва, архітектури та ЖКГ В.Рибак відповідали на запитання журналістів. Виступаючи з вітальним словом, спікер парламенту одразу ж пояснив, що вибір місця проведення цієї дуже важливої наради, був невипадковим, що Котовськ, його міськрада зуміли перетворити власне місто якщо не на ідеальне, то принаймні на показове, на таке, в якому є в кого і є чому повчитися.Чорновіл Т. Портфелі на стіл!: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 118. – 10 - 11 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Про плани коаліції щодо помаранчевих міністрів кореспондент газети розмовляє з членом фракції Партії регіонів Тарасом ЧОРНОВОЛОМ. "У принципі, опозиція повинна контролювати владу, розробляти альтернативні проекти задля різного вибору, а не керувати країною, - зауважує народний обранець.Шкіль Ю. Помаранчеві сваритимуться і в опозиції?: Інтерв'ю народних депутатів України/ Ю.Шкіль, Ю.Оробець; Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 118. - 10 - 11 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
Після заяви "Нашої України" про відмову від подальшого ведення переговорів із антикризовою коаліцією чимало депутатів та експертів почали говорити про новий формат парламентської опозиції. Ця тема стала приводом для розмови з народними депутатами України Ю.ОРОБЦЕМ (НСНУ) та А.ШКІЛЕМ (БЮТ). Юрій ОРОБЕЦЬ: "…статус опозиціонерів не зобов'язуватиме нас голосувати саме так, як того хоче БЮТ. Ми діятимемо як цілком самодостатня парламентська сила". На думку А.ШКІЛЯ, "опозиція або буде єдина, або її очікуватимуть дуже нелегкі часи".Дяків Т. Широка зустріч // Львівська газета. - Л., 2006. - № 11(11). - 9 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Кореспондент газети інформує про ставлення Голови Верховної Ради України Олександра МОРОЗА до питання формування широкої коаліції. Спікер парламенту вважає, що не потрібно спиратися лише на висловлювання лідерів "Нашої України", бо неформальним лідером цієї політичної сили таки є Віктор Ющенко. Олександр МОРОЗ зазначив, що ставлення Президента України до створення широкої коаліції "повністю збігається з його баченням і з баченням прем'єр-міністра України".Костів Л. Тимошенко не хоче слів // Львівська газета. - Л., 2006. - № 11(11). - 9 жовт. - С. 5. - Львівська обл.
Лідер парламентської опозиції Юлія ТИМОШЕНКО розкритикувала ідею створення конфедерації опозиції "Європейська Україна", інформує авторка. Юлія ТИМОШЕНКО вважає, опозиції не потрібно ніяких гучних слів, меморандумів, універсалів і конфедерацій. "В опозиції потрібно приходити і просто працювати, а не шукати там якісь гучні назви та спеціальні форми", - підкреслила народний депутат.Західняк П. Чи мости спалені? // Галичина. - 2006. - № 153. - 7 жовт. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Переговори щодо створення широкої коаліції тривали майже два місяці, з того часу Президент і лідери політичних сил підписали Універсал національної єдності. Автор намагається прослідкувати причини ускладнення політичних переговорів між блоками та партіями.Беспалий Б. Підмога для Юлі: Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 117. - 6 - 8 жовт. - С. 4. - Львівська обл.
"Наша Україна" оголосила про перехід в опозицію до антикризової більшості та уряду Януковича. Те, про що стільки говорили Микола КАТЕРИНЧУК та депутати-рухівці таки здійснилося. Про майбутні політичні плани блоку НСНУ розповів народний депутат - нашоукраїнець Борис БЕСПАЛИЙ. Він підкреслив: "Наразі ми перебуваємо в опозиції як самодостатня сила. Але я не відкидаю того, що ми вестимемо згодом переговори із БЮТ, якщо звідти надійдуть якісь пропозиції".Пеклушенко О. Велика квартира? Плати за газ більше!: [Коментар народного депутата]/ Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2006. - № 117. - 6 - 8 жовт. - С. 1-2. - Львівська обл.
Народний депутат України, голова підкомітету місцевих бюджетів парламентського комітету з питань бюджету О.ПЕКЛУШЕНКО роз'яснив ситуацію стосовно підвищення тарифів на газ. "Необхідно заспокоїтись, не підміняти економічні поняття політичним піаром і через прозорість механізмів знайти оптимальний вихід, що дозволить нормально працювати житлово-комунальним господарствам, а людям платити за об'єктивними тарифами", - зауважив народний депутат.Пеклушенко О. Наш газ крадуть!: Інтерв'ю народного депутата/ Записала О.Кордоба // Експрес. - Л., 2006. - № 117. - 6 - 8 жовт. - С. 2. - Львівська обл.
Парламентська слідча комісія оприлюднила сенсаційні результати перевірки паливно-енергетичного комплексу, інформує журналіст. Про нюанси цієї роботи розповів один з представників слідчої комісії Микола СИВУЛЬСЬКИЙ. "Зусиллями слідчої комісії доведено, що видобуток вітчизняного газу повністю забезпечує потреби населення та бюджетної сфери. … "Накрутки" на собівартості свідчать про те що, окремі люди створюють власний "тіньовий" бізнес у цій сфері", - акцентує увагу народний депутат України.Голод В. На пульсі життя електорату // Запорізька правда. - 2006. - № 148 - 149.- 5 жовт. - С. 2. - Запорізька обл.
Парламентські вибори за партійними списками позбавили виборців можливості мати "свого" депутата у виборчому окрузі. У цій ситуації зв'язок з виборцями залежить від самих партій. Так, інформує автор, Партія регіонів має достатнє представництво у Верховній Раді, щоб тримати руку на пульсі життя у районах. У Чернігівцях Запорізької області побували народні депутати від Партії Регіонів Борис ПЕТРОВ та Віталій ЗАБЛОЦЬКИЙ. Вони провели прийом виборців, на якому вирішували найгостріші питання регіону.Куманський Б. Наші проблеми заганяють у тупик // Народне слово. - 2006. - № 111. - 14 жовт. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Народний депутат України Валерій КАЛЬЧЕНКО провів у Кіровограді прес-конференцію для місцевих журналістів. Головне питання, яке він виніс на обговорення - це програма соціально-економічного розвитку України і Кіровоградської області у розрізі Державного бюджету на 2007 рік. Обговорюючи цю тему і торкаючись саме Кіровоградщини, народний обранець підкреслив, що уряд Януковича заганяє проблеми Кіровоградщини в тупик. Кіровоградська область наступного року має перерахувати з власного бюджету певну суму … у Донецьк, зауважує КАЛЬЧЕНКО. Тому позиція БЮТ у цьому питанні полягає в тому, що необхідно створити потужну, кваліфіковану кіровоградську команду, яка б за допомогою народних депутатів-земляків постійно лобіювала інтереси області в Києві.Матчук В. Із бюджетом спектакль, а з дорогами усе наладиться // Вісті Рівненщини. - 2006. - № 63. - 6 жовт. - С. 2. - Рівненська обл.
Голова Рівненської облдержадміністрації В.Матчук провів прес-конференцію. Він зупинився на негативних проблемах регіону, а також присвятив частину прес-конференції питанню формування бюджету 2007 року. За словами голови Рівненської облдержадміністрації, бюджетний процес - це суцільний спектакль.Обушний О. Чернігів: "Наша Україна" проти зовнішніх позик // Гарт. - 2006. - № 40. - 6 жовт. - С. 5. - Чернігівська обл.
Лідер обласної організації політичної партії "НСНУ" О.Обушний заявив про категоричну незгоду, щоб дефіцит бюджету перекривався за рахунок зовнішніх позик. Адже це призведе до того, що борговий тягар перекладається на майбутні покоління. Олег Обушний висловив свої міркування з цього приводу. "Проект державного бюджету України на 2007 рік, запропонований Кабінетом Міністрів, має низку непродуманих пропозицій і абсолютно не відповідає реаліям нашої держави із майже 47-мільйонним населенням", - висловив свою точку зору О.Обушний.Пирожик О. Яким буде бюджет - 2007? // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 113. - 5 жовт. - С. 2. - Волинська обл.
Голова Волинської облдержадміністрації В.Бондар та його заступник В.Гром скликали прес-конференцію, на якій поділилися враженнями від поїздки до кабінету Міністрів. До розмови долучився і народний депутат України Анатолій ГОРБАТЮК, якому було доручено очолити парламентський комітет з питань формування бюджетів місцевого самоврядування. Він висловив своє бачення бюджетного процесу, який був провалений ще 1 червня цього року, коли прем'єр-міністр і міністр фінансів мали б оголосити парламентські слухання з основних показників бюджетної політики на 2007 рік. Пан ГОРБАТЮК піддав критиці і народних обранців з БЮТ. З його слів, вони їздять по регіонах, проводять прес-конференції і розказують, який той бюджет паршивий". "Загалом бюджет 2007 року буде дуже напруженим, - вважає пан ГОРБАТЮК. - Але це буде бюджет правди. Ми повинні зрозуміти, що численні пільги, які на сьогодні є в Українській державі, уже не покриваються трьома бюджетами. Спершу треба витягнути економіку з тієї кризи, в якій вона перебуває".Кравчук Б. Конфедерати // Час. - 2006. - № 41. - 12 жовт. - С. 2. - Чернівецька обл.
В Чернівцях 6 жовтня відбулася прес-конференція члена виконкому крайової партійної організації НСНУ Ю.Івашин. Він зазначив, що "післяуніверсальний" період - це час порушень всіх домовленостей партіями, що утворили парламентську коаліцію, та урядом Віктора Януковича. На його думку, регіонали, комуністи та соціалісти роблять все, щоб не виконувати положень Універсалу. На місцевому рівні представники демократичних сил вибори виграли, тому здавати свої позиції не збираються. "Ми пішли у парламентську опозицію, а не в опозицію до державної влади взагалі. Адже ми були, є і будемо партією президента, сказав на звершення Ю.Івашин.Співачук В.Л. Заради стабільності у державі соціалісти увійшли до антикризової коаліції: Інтерв'ю першого секретаря Хмельницького обкому СПУ/ Записав В.Золотарьов // Подільські вісті. - 2006. - №142. - 12 жовт. - С. 2. - Хмельницька обл.
Про наболіле для українства в цілому і соціалістів зокрема, про з'їзд Соціалістичної партії України, про бюджет на 2007 рік - в інтерв'ю з першим секретарем Хмельницького обкому СПУ В.Л.Співачуком. "Пленум обласного комітету партії одностайно підтримав позицію Політради СПУ і особисто МОРОЗА, - підкреслив В.Л.Співачук, - … МОРОЗ, наша партія, соціалістична фракція зроблять усе, щоб добитися стабільності, найперше, у Верховній Раді, а найголовніше, - у суспільстві".Кучурян В.Д. Соціалісти провели з'їзд і розбір польотів: Інтерв'ю першого секретаря Чернівецького обкому СПУ/ Записала Н.Фищук // Буковинське віче. - 2006. - № 77. - 6 жовт. - С. 1. - Чернівецька обл.
30 вересня 2006 року відбувся другий етап XII з'їзду СПУ, рішення якого носять не стільки внутрішньопартійний характер, як мають загальносуспільне значення. Кореспондент взяв інтерв'ю у першого секретаря Чернівецького обкому СПУ, делегата з'їзду В.Д.Кучуряна з проханням відповісти на запитання стосовно проведеного зібрання. В.Кучурян зупинився також на перспективах партії, зауваживши: "Боротьба за розвиток економіки, створення робочих місць стає не лише соціальним завданням, а й політичною метою, умовою стабільності суспільства, перспективою партії. …Ми ретельно проаналізували свої власні помилки і прорахунки з тим, щоб їх врахувати і більш переконливо прийти до влади, яка для СПУ не самоціль, а спосіб зміни життя суспільства на краще".Шандебура С. Після обговорення - конкретні доручення/ С.Шандебура, Н.Коберник // Подільські вісті. - 2006. - №144. - 17 жовт. - С. 1-2. - Хмельницька обл.
На Хмельниччині 11 жовтня відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації, у якому взяв участь народний депутат України О.БУДЖЕРАК. На порядок денний були винесені питання про підсумки соціально-економічного розвитку області за 2006 рік, питання готовності ЖКГ до опалювального сезону, стан та перспективи розвитку реалізації в області державної політики у сфері фізичної культури і спорту та інші.Полянський І. Не обійти депутатською увагою // Подільські вісті. - 2006. - №143. - 13 жовт. - С. 1. - Хмельницька обл.
Як повідомляє автор, щонайменше 25 питань планується розглянути на черговій сесії обласної ради. Увагу обранців привернули усі сфери життєдіяльності - від економіки, охорони здоров'я до розв'язання проблем духовних. Зокрема, аналізувався хід виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області у першому півріччі цього року. Було підкреслено, що показовим є саме те, що обласна рада не стоїть осторонь позитивних економічних процесів.Садиков О. Повернути надію на краще життя: [Прес-конференція голови Миколаївської облдержадміністрації]/ Записав А.Тюрін // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 123. - 12 жовт. - С. 1. - Миколаївська обл.
10 жовтня відбулася чергова прес-конференція за участю голови облдержадміністрації О.Садикова. Зважаючи на нещодавній візит до Миколаївщини Прем'єр-міністра України В.Януковича і членів Кабміну чимало запитань журналістів тією чи іншою мірою торкалися теми взаємодії обласної виконавчої влади і уряду. "Як голова облдержадміністрації я буду виконувати всі завдання, що їх поставив переді мною Президент, - зауважив Олександр Садиков, - Але, щоб досягти результату, я готовий плідно співпрацювати з будь-яким урядом, незалежно від його політичної орієнтації".Лаврик М. "Люди, які прагнуть сісти в моє крісло, мають намір повернути ті порядки, які довели область до злиднів": Інтерв'ю голови ОДА/ Розмову вела В.Євтушенко // Гарт. - 2006. - № 40. - 6 жовт. - С. 5. - Чернігівська обл.
Головною темою інтерв'ю кореспондента газети з головою Чернігівської облдержадміністрації стало проведення чергового засідання Кабміну з приводу доцільності перебування на посадах губернаторів окремих регіонів, серед яких був і голова Чернігівської облдержадміністрації Микола Лаврик. "На мою думку, урядом просто переслідується одна мета - послабити вплив Президента на свою гілку управління. Але я переконаний, що люди, які прагнуть заполучити крісло губернаторів, мають намір повернути ті порядки, які довели область до злиднів".А.Аваков: "Критика нами повинна сприйматися нормально й бути керівництвом до дій"/ Інф. ред. газети // Слобідський край. - 2006. - № 114. - 12 жовт. - С. 2. - Харківська обл.
На Харківщині відбулася колегія облдержадміністрації, учасники якої підбили підсумки соціально-економічного розвитку Харківщини за вісім місяців 2006 року, а також з'ясовували готовність області до зими, інформує автор.
Огляд регіональної преси. - Вип. 80 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 18 по 20 жовтня 2006 року.
Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.