|
Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядуванняГрицик Ю. І це - бюджет?!: Опозиція вважає запропонований урядом бюджет антисоціальним і авантюрним // Експрес. - Л., 2006. - № 111. - 22-24 вер. - С. 1, 2. - Львівська обл.
Враженнями від ознайомлення з проектом бюджету країни на 2007 рік поділився з журналістом народний депутат від БЮТ Сергій ТЕРЬОХІН. Він зазначив: "Для мене незрозумілою є сама економічна ідеологія цього уряду. Оскільки бюджет - продукт урядової філософії, то цей документ, виникає враження, написано невідомо ким. З одного боку він передбачає суттєве обмеження соціальних виплат, з іншого - нам говорять про те, що майже 23 мільярди гривень підуть не на поліпшення якості життя людей, а на якісь авантюрні малозрозумілі бізнесові програми. …Одне слово, це - не бюджет, а гидота якась".Романов Є. На народ - начхати: Проект бюджету-2007 експерти вже назвали бюджетом не з людським обличчям, а з дулею у державній кишені // Експрес. - Л., 2006. - № 111. - 22-24 вер. - С. 10. - Львівська обл.
Автор статті стверджує, що жоден державний бюджет так не жахав своїм антисоціальним спрямуванням, як проект бюджету-2007. Верховна Рада ще не приступила до його обговорення, а державу вже охопила паніка: що ж то буде далі. Коментує казуси майбутньої бюджетної політики народний депутат України Борис БЕЗПАЛИЙ. Його думка про Кабмін: "Це - уряд великого бізнесу, де йому пам'ятати про якісь крихти для бідних? Його особисто це не болить, не пече. Думаю, ми це в Раді виправимо".Стешин О. Ця політреформа вже дістала!: "Нашоукраїнці" та бютівці вимагають зняти мораторій на ревізію політреформи // Експрес. - Л., 2006. - № 111. - 22-24 вер. - С. 4. - Львівська обл.
Група народних депутатів від фракцій блоку "Наша Україна" і Блоку Юлії Тимошенко звернулися до Конституційного Суду України з вимогою визнати недійсним рішення Верховної Ради, яким вона забороняє Конституційному Судові здійснювати ревізію політичної реформи 2004 року. Нардеп Михайло ПОЖИВАНОВ з цього приводу зазначив: "Ми хочемо, щоб законодавча гілка влади не втручалася в роботу судової гілки влади. Їх повноваження розведено Конституцією і ігнорувати ці конституційні норми - неприпустимо. Бо якщо так й далі піде, то будь-якій політичній силі варто буде мати 226 мандатів, щоб давати вказівки Конституційному Судові, як йому чинити".Депутатские кушания/ Информ. ред. газеты // Жизнь. - 2006. - № 139. - 22 сент. - С. 3. - Донецька обл.
Журналист проводит параллель между меню и ценами на блюда в буфетах Верховной Рады Украины и других парламентах: Госдуме России, немецком Бундестаге, израильском Кнессете.Симоненко П. Кабинет Министров нельзя растаскивать по партийным офисам: Интервью народного депутата Украины/ Беседовала К.Чацкая // Жизнь. - 2006. - № 137. - 20 сент. - с. 1, 2. - Донецька обл.
Лидер Коммунистической партии Украины рассказал журналистке о современной деятельности коммунистов в Верховной Раде и о комфортной работе в меньшинстве, о своих взглядах на будущее Украины и парламента, о надеждах, связанных с возможным переформатированием коалиции и доверии к партнерам по коалиции. Народный депутат Украины Петр СИМОНЕНКО подчеркнул: "Мы сформировали профессиональный Кабинет министров, сформировали единую команду, и не допустим растаскивания властных портфелей по партийным офисам".Сосновський А. Вірити не в "доброго царя", а у власні сили // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 107. - 21 вер. - С. 2. - Волинська обл.
Голова політради обласної організації громадської партії "Пора" в статті аналізує участь партії у політичних баталіях в Україні за останні два роки. Автор стверджує: "У лавах "Пори" немає олігархів, проте багато представників малого і середнього бізнесу, "базарного пролетаріату", який не чекаючи подачок від держави, навчився сам заробляти на себе й створив робочі місця для тисяч українців. Членами "Пори" є молоді люди, які за віком не пам'ятають тоталітарного режиму, але вже бачили як живуть люди в цивілізованих країнах Європи і світу. "Пора" має такий кадровий потенціал, якому могла б позаздрити будь-яка політична сила".Дукова Д. Имущественный вопрос. Снова не без трений // Вечерняя Одесса. - 2006. - № 143. - 26 сент. - С. 1. - Одеська обл.
На рассмотрение четвертой сессии Одесского областного совета было вынесено 36 вопросов. Депутаты заслушали и приняли отчет о выполнении областного бюджета за первое полугодие 2006 г. Прения были по вопросу "Об имуществе совместной собственности территориальных громад сел, поселков, городов области, управление которых осуществляет областной совет".Трошкова А. Про раків, що "ворушаться", проблеми сучасного села і підготовку до зими йшла мова на четвертій сесії обласної ради // Вінниччина. - 2006. - № 161. - 22 вер. - С. 1-2. - Вінницька обл.
На черговій сесії Вінницької облради було розглянуто більше сорока питань. Найголовніші - співпраця органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у вирішенні проблем села, розвитку особистих селянських господарств, реформування житлово-комунальної галузі та підготовки до зими, а також реалізація у сфері технічної політики щодо енергозбереження й раціонального використання енергоресурсів. На прохання журналістів по закінченні сесії голова облради Григорій Заболотний підсумував обговорені питання. Щодо бюджету на наступний рік, Заболотний упевнений, що він не буде меншим, ніж нині, однак частину пільг можуть скасувати, тому в терміновому порядку доведеться вишукувати додаткові кошти.
Огляд регіональної преси. - Вип. 75 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 30 вересня по 3 жовтня 2006 року.
Відповідальна за випуск: Демченко О. А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.