Огляд реґіональної преси

Випуск 73, 23 - 26 вересня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Вінський Й.  "Керівники Соцпартії - не лише зрадники, а й боягузи": Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 110. – 21 - 28 верес. - С. 1-2. - Львівська обл.
Кілька днів тому народного депутата України Йосипа ВІНСЬКОГО виключили з членів Соціалістичної Партії "за дії, несумісні зі статутом СПУ". Таке рішення було прийнято на засіданні Політради СПУ у Вінниці. Прокоментувати це рішення кореспондент газети попросив самого Йосипа ВІНСЬКОГО: "… я не шкодую за тим, що сталося, бо, оскільки СПУ стала на шлях зради, вона перестала бути моєю партією". Коментуючи причини звільнення, народний обранець зауважив: "Проти мене було вчинено суто політичну акцію. …Олександр МОРОЗ та його оточення панічно боялися, аби я не виступив під час партійного форуму і не назвав речі своїми іменами. А розповісти я міг багато про що". Що стосується політичного майбутнього: "Наразі я визначаюсь. Але одне можу сказати точно: я буду в опозиції до цієї коаліції".

Катеринчук М.  І хочеться, і колеться: Інтерв'ю народних депутатів/ М.Катеринчук, С.Терьохін; Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 110. – 21 - 28 верес. - С. 2. - Львівська обл.
Так само, як два місяці тому, "нашоукраїнці" затягували час для укладення союзу з БЮТ, так само вони вагаються зараз, коли треба визначитися у складі широкої коаліції, акцентує увагу кореспондент. Загалом у багатьох виникло таке враження, що "Наша Україна" чогось знову вичікує: або ж капітуляції Партії регіонів і прийняття нею усіх кадрових вимог "НУ", або ж переходу блоку та фракції в опозицію - під крило Ю.ТИМОШЕНКО. Позицію блоку "Наша Україна" коментує народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК: "Ми ж хотіли зробити все, щоб разом із нами у парламентську опозицію перейшли й наші партнери по блокові. Ми хотіли бути послідовними. Тому особисто я підтримував продовження наших переговорів із БЮТ, бо поспішати нам нікуди, натомість треба все детально обговорити, аби надалі не виникало ніяких проблем. Тоді й буде відомо, у якому форматі із ким надалі діятимемо". Один з чільників БЮТ Сергій ТЕРЬОХІН підкреслює: "Усе залежало від того, скільки ще грамів совісті залишилося у членів фракції "Наша Україна". Мені хотілося вірити, що політики, які стояли біля витоків української державності і які стільки років боролися проти комуністів та бандитів, не погодяться на союз із Компартією і "Регіонами".

Коваль В.  Ціна нардепа: Інтерв'ю народного депутата/ Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2006. - № 110. -21-28 верес. - С. 1-2. - Львівська обл.
Верховна Рада затвердила "Кошторис видатків на здійснення повноважень парламенту". Прокоментував цей кошторис голова підкомітету з питань реґламенту Верховної Ради В.КОВАЛЬ. "Якщо ми хочемо мати Україну як державу, щоб у громадян було чітке правове поле, то все слід якось організовувати, а для цього потрібні кошти". Коментуючи виплати щодо соціального забезпечення населення, народний обранець зауважив: "Однак можна напевно сказати, що наша фракція і НРУ ніколи не підтримують зменшення соціальних виплат, спираючись як на етичні міркування, так і на те, що це втручання у програму Віктора Ющенка".

Мороз О.  "... З відповідальністю перед виборцями": [Прес-конференція Голови Верховної Ради України]/ Записала Т.Дончик // Вінниччина. - 2006. - № 159. - 19 верес. - С. 1-2. - Вінницька обл.
Голова Верховної Ради О.МОРОЗ свою робочу поїздку на Вінниччину поєднав із приємною подією для вінничан - святкуванням Дня міста. Вітаючи вінничан, спікер українського парламенту під час зустрічей із жителями області відзначав, що йому по-особливому приємно перебувати  у ці дні в області й тому, що в регіоні скрізь помітні позитивні зрушення. На прес-конференції для місцевих та столичних представників ЗМІ він акцентував увагу на тому, що всіх позитивних результатів досягнуто завдяки продуктивній взаємодії між різними гілками влади. О.МОРОЗ наголосив: "Керівники області та міста працюють злагоджено, синхронно, незважаючи на те, що представляють різні політичні сили. Вони на практиці доводять, що коли люди займаються конкретними справами, то немає причин для розбіжностей, з'ясування стосунків та суперечок, бо всім роботи вистачає".

Кріль І.  "У кожного Майдану була своя правда...": Інтерв'ю народного депутата України/ Записали Л.Подоляк, В.Ящищак // Новини Закарпаття. - 2006. - № 114 - 115. - 16верес. - С. 4. - Закарпатська обл.
Новий політсезон обіцяє бути для народних обранців гарячим, бо закінчення попереднього залишило після себе забагато питань. Розібратися в нинішній політичній ситуації кореспондент газети попросив народного депутата України, нашоукраїнця Ігоря КРИЛЯ. "… "Наша Україна" як політична сила, яка підчас виборів постійно заявляла, що послідовно підтримує Віктора Ющенка, попри все зобов'язана була одноголосно підтримати такий крок глави держави", - прокоментував позицію партії І.КРИЛЬ. Також він додав: "…справедливим є те, що сьогодні у владі немає ні ТИМОШЕНКО, ні ПОРОШЕНКА. За розкол Майдану вони мають понести політичну відповідальність". Зупиняючись на співпраці Президента та прем'єр-міністра України, Ігор КРИЛЬ підкреслив: "Так, повноваження прем'єр-міністра сьогодні розширено, а Президента - звужено. Але це обумовлено змінами до Конституції України, які були прийняті Верховною Радою під час Майдану…".

Білорус О.  "Не чіпайте нас, а то гірше буде!": Інтерв'ю народного депутата/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 108. – 15 - 17 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Доки "Наша Україна" визначається зі своєю політичною позицією, Блок Юлії ТИМОШЕНКО зі статусом опозиції вже зжився. Про деталі опозиційної боротьби команди ТИМОШЕНКО кореспонденту газети розповів заступник голови парламентської фракції БЮТ Олег БІЛОРУС. Зокрема він зауважив: "Головними в опозиційній боротьбі Блоку Юлії ТИМОШЕНКО у найближчі дні будуть соціальні проблеми - тарифи на житлово-комунальні послуги, газ, пальне. Інший напрям боротьби - економічна стратегія. Насамперед це стосується розробки бюджету 2007 року… І третя тема - зовнішньополітична. Інтеграція в Європу, вступ до Світової організації торгівлі, Північноатлантичного альянсу і Європейського Союзу".

Оробець Ю.  Депутат - це увесь електорат: Інтерв'ю народних депутатів/ Ю.Оробець, В.Зубанов, Є.Філіндаш; Записала І.Маланчук // Експрес. - Л., 2006. - № 108. -15-17 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Один з головних регіоналів Євген КУШНАРЬОВ ініціює внесення змін до Конституції України, аби Президента України обирав парламент, а не народ. Він вважає, що обрання Президента парламентом "закономірне з огляду на повноцінну парламентсько-президентську республіку". Ініціативу КУШНАРЬОВА, акцентує увагу кореспондент, активно підтримали депутати з його фракції. Свій коментар на цю тему надали представники інших фракції. Юрій ОРОБЕЦЬ ("Наша Україна"): "Я думаю, що таким чином створюється прецедент, коли вся влада буде в одних руках. Це намагання завоювати абсолютну владу. Зрештою, відомо, що КУШНАРЬОВ є представником клану яструбів серед "Регіонів"". В.ЗУБАНОВ ("Наша Україна"): "Якщо подивитися на європейську практику, то ми побачимо, що у більшості європейських країн, Президента обирає парламент. ...Якщо народ обирає Президента прямим голосуванням, то це ще не означає, що він обирає нормальну працездатну людину, яка принесе багато користі країні". Є.ФІЛІНДАШ (СПУ): "Ми будемо відстоювати позицію чинної норми Конституції. Ми вважаємо, що Президента має обирати народ".

Назарчук В.  І хочеться і колеться // Галичина. - 2006. - №139 - 140. – 14 - 20 верес. - С. 1-2. - Івано-Франківська обл.
Прогнози про те, що 11 вересня буде створена так звана широка коаліція за участю Партії регіонів, СПУ, КПУ і "Нашої України" не справдилися, зауважує автор статті. Між коаліціянтами існують глибокі програмні розбіжності. Це, зокрема, підтвердив один із чільників Партії регіонів Є.КУШНАРЬОВ, який, зокрема зазначив, що в коаліційній угоді, над якою нині працюють, є дуже багато суперечностей. "Вони принципові, - заявив "регіонал". - Це питання і мови, і НАТО, й ЄС, і ЄЕП, і ряд питань, що стосуються соціальної та економічної сфери". Незважаючи ні на що, "НУ" продовжує переговори як з "регіоналами", так і з комуністами та соціалістами і навіть робить вигляд, що все буде як "треба". Один із чильників КПУ Адам МАРТИНЮК вважає: " "Наша Україна" поводиться так, наче вона виграла вибори і може диктувати свої умови". Яку ціну готові заплатити нашоукраїнці за підписання коаліції, поки ще не відомо. Але відомо, що нинішні коаліціянти вже ініціювали включення до порядку денного нинішньої сесії Верховної Ради питання "Про офіційний статус російської мови", підкреслює автор.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Небоженко В.  "Нашу Україну" та Партію регіонів очікує крах": Інтерв'ю українського політолога/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 108. – 15 - 17 верес. - С. 4. - Львівська обл.
На думку українського політолога В.Небоженка дві партії, які нині прийнято вважати провладними  - "Наша Україна" та Партія регіонів - невдовзі можуть зникнути з політичної мапи України. На його думку, ці політичні сили вже вичерпали свій електоральний ресурс. Детальніше про це український політолог розповів в інтерв'ю кореспонденту газети. "На базі цих партій невдовзі будуть створені нові політичні проекти. І справжні господарі "Нашої України" та Партії регіонів м'яко перейдуть у нові політичні структури", - висловив своє припущення В.Небоженко.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Мазур М.  Знову про ліки для "чорнобильців" // Київська правда. - 2006. - № 104. - 26 верес. - С. 1. - Київська обл.
Свою роботу розпочала п'ята сесія Київської обласної ради. Її голова В.Майбоженко оголосив про створення в складі облради фракції Народної партії України, були розглянуті організаційні, кадрові питання. В засіданні брав участь народний депутат України С.Г.ОСИКА.

Васевич А.  В облраді новий голова - регіонал Олександр Удовіченко/ А.Васевич, Г.Яловегіна // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 148. - 19 верес. - С. 1-2. - Полтавська обл.
На пленарному засіданні 4-ої позачергової сесії обласної ради п'ятого скликання депутати обрали новим головою облради керівника фракції Партії регіонів в облраді, колишнього голову облдержадміністрації О.Удовиченка, інформує автор статті. Цьому передувала заява О.Марченка про складення ним повноважень голови облради. Певною мірою, підкреслюється в статті, зміна керівництва стала і політичним компромісом заради об'єднання депутатів. На засіданні був присутній народний депутат України, голова обласної організації Партії регіонів Олексій ЛЕЛЮК, який прокоментував події в облраді: "Я впевнений, що за прикладом тієї більшості, що склалася у Верховній Раді, така ж більшість буде створена не тільки в обласній раді, а й на міському та районному рівнях. У будь-якому разі ми до цього прагнемо й будемо цього домагатися".

Вихопень Н.  Судний день Олійника/ Н.Вихопень, С.Смірнов // Львівська газета. - Л., 2006. - № 170. - 19 верес. - С. 1 - 2. - Львівська обл.
На Львівщині в облраді депутати заслухали звіт керівника Львівської облдержадміністрації Петра Олійника. Першим, хто заявив про негативну оцінку діяльності губернатора області став лідер ВО "Свобода" О.Тягнибок. До нього долучилися депутати БЮТ, які зауважили, що "проаналізувати роботу Петра Олійника необхідно "не лише в аспекті соціально-економічного розвитку області, а й кадрову політику, вміння створити атмосферу злагоди та порозуміння серед політичних партій, моральні проблеми тощо", - повідомив кореспонденту газети лідер фракції БЮТ І.Держко. Іншої думки дотримуються члени обласного осередку блоку "Наша Україна". Їх підтримує і голова облради, нашоукраїнець М.Сеник. Водночас, прихильники партійних лідерів уже почали висловлювати свою позицію наметами, розбитими біля обласної ради.

100 дней работы = Итоги деятельности за июнь - сентябрь 2006 года/ Инф. ред. газеты // Крымская газета. - 2006. - № 174. - 19 сент. - С. 2. - Продолжение. Начало в Крымской газете. - 2006. - № 172. - 15 сент.- С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Редакция газеты продолжает печатать итоги деятельности Крымского правительства за первые 100 дней работы.

Бондар Я.  "Нам треба вчитися вести справи по-європейському // Народне слово. - 2006. - № 100. - 16 верес. - С. 1-2. - Кіровоградська обл.
Заступник голови облдержадміністрації Я.Бондар надав інтерв'ю, в якому головними темами стали робота над проектами місцевих бюджетів на 2007 рік, якісна підготовка до зими. Я.Бондар зупинився на політичній ситуації в органах місцевого самоврядування, висловив свою думку стосовно змін до Конституції України в органах місцевої влади. Підсумовуючи, він акцентував увагу на тому, що "на сьогоднішній день область виглядає непогано на загальному тлі України".

Колядинська Т.  Надія на надію // Наше місто. - 2006. - № 132. - 16 верес. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Голова облдержадміністрації Н.Дєєва провела прес-конференцію, де прокоментувала економічні показники за вісім місяців і стан розрахунків за енергоносії, торкнулася питань соціального захисту населення, зокрема багатодітних сімей і формування бюджету - 2007 року. За її словами, зауважив автор, економіка області розвивається стабільно, забезпечується зростання промислового виробництва. Щодо бюджету, обласна адміністрація наполягає на збільшенні фінансування для місцевих бюджетів області. Відповідаючи на запитання журналістів, Н.Дєєва зауважила, що з обласною радою складаються професійні відносини. Свою позафракційність, голова Дніпропетровської ОДА пояснила тим, що вона є посадовою особою і має забезпечувати безумовне виконання законодавчих актів, а "не коливатися в залежності від акцентів чи програм партії".

Попович М.  Нудьгувати не довелося... // Новини Закарпаття. - 2006. - № 114-115. – 16 верес. - С. 3, 13. - Закарпатська обл.
У вересні, інформує автор, депутати обласної ради вже встигли активно попрацювати в комісіях, попередньо розглянувши півсотні питань, що виносилися на сесію. Головував на пленарному засіданні голова обласної ради М.Кічковський, який на початку виступив перед депутатами. Він дав оцінку нинішньому соціально-економічному стану, зупинився на проблемах над реалізацією яких працює виконавча гілка влади. "Якщо ми хочемо досягти кращих результатів, ніж тепер маємо, слід спільно напрацьовувати дійову програму соціально-економічного розвитку краю на 2007 рік", - підкреслив голова облради.

Стойко І.  Стабільність в області є, і я хочу її зберегти": Коментар голови ОДА/ Записав Я.Пархомчук // Свобода. - 2006. - № 74. - 16 верес. - С. 2. - Тернопільська обл.
Голова Тернопільської ОДА І.Стойко на брифінгу для журналістів визначив показники соціально-економічної сфери, які на його думку мають позитивні динамічні процеси. Коментуючи інформацію про призначення першого віце-прем'єр-міністра Миколи Азарова відповідальним за взаємодію Кабінету Міністрів України з місцевими органами самоврядування Тернопільської області, Іван Стойко позитивно оцінив таке рішення уряду і заявив, що область очікує на конструктивну співпрацю задля вирішення низки існуючих проблем.

Заболотний Г.  "У центрі уваги влади буде людина, а не цифри" // Вінниччина. - 2006. - № 157. - 15 верес. - С. 1. - Вінницька обл.
Голова Вінницької обласної ради Г.Заболотний надав практично  свою першу прес-конференцію інформує автор. Він зібрав журналістів аби б поділитися перспективними планами розвитку Вінницького регіону, новими підходами у плануванні соціально-економічного поступу, а також повідомив про перспективи переоснащення базових галузей подільського краю.

Ненцінський А.  Плюс три нові програми: Із третьої сесії обласної ради // Подільські вісті. - 2006. - № 129. - 15 верес. - С. 1. - Хмельницька обл.
13 вересня відбулася чергова сесія обласної ради, інформує автор статті. Вів її голова облради І.Гладуняк. Оскільки це була перша робоча сесія, депутати розглянули 30 питань, перш за все це звіти облдержадміністрації про виконання Програм соціально-економічного та культурного розвитку області. Затверджено три нові програми. Внесено зміни до обласного бюджету на 2006 рік. На завершення сесії депутати заслухали інформацію заступника голови облдержадміністрації В.Кирилюка про стан справ у сільському господарстві регіону.

Дністров А.  Інвестиції - тема архіважливого значення // Одеські вісті. - 2006. - № 166. - 14 верес. - С. 1. - Одеська обл.
В Одеській області відбулося постійної комісії обласної ради з питань економіки, промислової політики, інвестицій, розвитку малого і середнього бізнесу, яку очолює депутат Б.Шурін. Депутати, зауважує автор, розглянули питання про стан інвестиційної діяльності на території Одеської області. Говорилося також про недостатнє інвестування аграрного сектора економіки.

Піддубняк В.  Всі погляди - до Києва // Новий день. - 2006. - № 3. - 14 верес. - С. 3. - Херсонська обл.
В Херсонській області відбулася позачергова 5-а сесія обласної ради, депутати якої намагалися якомога швидше вирішити чергові проблеми регіону, акцентує увагу автор статті. На сесії виступив губернатор області Б.Сіленков. Він поінформував про непрості бюджетні погодження бюджетної політики на 2007 рік.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Юрочко Б.  Із Криму на Яворівщину // Львівська газета. - Л., 2006. - № 170. - 19 верес. - С. 2. - Львівська обл.
Активісти ПСПУ пікетують Яворівський полігон, інформує автор. Однопартійці Н.Вітренко приїхали на Львівщину, щоб перешкодити україно-словацьким військовим навчанням, які розпочалися 18-го та триватимуть 22 вересня. Навчання спрямовані на відпрацювання спільних дій у критичних ситуаціях, ініціатором яких була Верховна Рада та Міністерство оборони. На думку вітренківців, словацькі війська становлять небезпеку для майбутнього України, адже близько двох років перебувають у складі Північноатлантичного альянсу.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 73 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 23 по 26 вересня 2006 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення