|
Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонахБуджерак О. "Проблеми можна здолати спільно": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Т.Миколенко // Подільські вісті. - 2006. - № 124 - 125. - 7 верес. - С. 1. - Хмельницька обл.
Голова Хмельницької обласної організації партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Олександр БУДЖЕРАК відомий як один із політичних лідерів Хмельниччини, як людина, котра завжди відверто висловлювала свою позицію. Віднедавна Олександр Олександрович став народним депутатом України, членом фракції БЮТ. Саме з цього розпочалася його розмова з кореспондентом газети. О. БУДЖЕРАК підкреслив: "В опозиції ми щодня працюватиме над тим, щоб влада стала чистішою, а фракція БЮТ у Верховній Раді України проводитиме закони, на які очікують люди". Прогнозуючи плани на майбутнє Олександр Олександрович зауважив: "… фракція БЮТ ініціює міжфракційне політичне об'єднання, яке згуртує депутатів, котрі залишилися вірними своїм принципам. Потрібно виходити і за межі парламенту, стати об'єднавчим стрижнем для всіх чесних людей, зокрема, у громадських організаціях та непарламентських партіях". Зупинився народний обранець і на роботі органів місцевого самоврядування: "…активно мають проявитися не лише обласна, але й районні, селищні, сільські та міські ради. І там, де їх очолюють справжні патріоти і фахівці, вже є позитивні зрушення".Омельченко Г. Політичні "глухарі": Інтерв'ю народних депутатів/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 104. - 7 - 14 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО зробив сенсаційну заяву щодо приховування інформації про обставини отруєння Президента України Віктора Ющенка. Розслідування нині зайшло у глухий кут. Подробицями на цю тему поділився сам Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО: "… це не справа громадянина Ющенка, а справа суспільства, тому злочин повинен бути розкритий. Мало того, якщо у країні досі не розкрито такого злочину, то виникають питання стосовно ефективності діяльності наших державних інститутів. Чи спроможні вони захистити главу держави, інших політичних лідерів?".Стретович В. "А давайте розпустимо "Нашу Україну"!": Інтерв'ю народного депутата/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 104. - 7 - 14 верес. - С. 4. - Львівська обл.
На сьогодні перед такою потужною політичною силою як "Наша Україна" стоїть багато питань, від котрих залежить майбутнє Верховної Ради, загалом України. Розпитати, що саме нині діється в лавах партії, кореспондент вирішив народного депутата України Володимира СТРЕТОВИЧА. "Я твердо переконаний у тому, що "Наша Україна" не повинна йти в коаліцію, оскільки вона апріорі створена для того, щоб займати опозиційну нішу" - твердо переконаний народний обранець - Я дуже не хотів би, щоб проект під назвою "Наша Україна" дійшов до ганебного фінішу, коли блок узявся б обслуговувати інтереси тих, хто нездужає на "портфельну" хворобу". Володимир СТРЕТОВИЧ додав: "…я як голова ХДС роблю заяву: якщо у цій коаліції будуть комуністи, то ми не братимемо участі у цьому ефемерному космополітичному об'єднанні".Таран-Терен В. Янукович - не прем'єр?: Інтерв'ю народних депутатів України/ В.Таран-Терен, Л.Кириченко; Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 104. - 7-14 верес. -
С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України, лідер єдиної на сьогодні опозиційної сили БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО розпочала свій політичний сезон з обвинувачення Януковича і уряду країни у зраді інтересів своїх виборців та нелегітимності уряду, зауважує журналіст. Про зміст цієї заяви журналіст спілкувався з народними депутатами від БЮТ та Партії регіонів, відповідно з Віктором ТАРАНОМ-ТЕРЕНОМ та Людмилою КИРИЧЕНКО. Віктор ТАРАН-ТЕРЕН розкрив три міфи, висловлені Юлією Володимирівною під час виступу: "…перший - … за урядування Януковича буде вирішено важкі соціальні питання, …другий, нібито клан Януковича цікавить статус мови, третій міф - клан Януковича буде боротися або проти НАТО, або за ЄЕП". Людмила КИРИЧЕНКО: "І Партія регіонів, і уряд виступають за конструктивну співпрацю з президентом України, і не треба нас навмисне сварити".Чацкая К. Зависимость и влияние // Жизнь. - 2006. - № 130. - 7 сент. - С. 2. - Донецька обл.
Недавним скандалом в политической среде, акцентирует внимание автор, стало решение Кабинета министров, который ограничил права Президента страны отменять акты правительства и давать ему поручения. Исходя, из этого, корреспондент газеты решила составить "расклад полномочий" всех властных кругов Украины с тем, чтобы определиться у кого из них отныне больше власти. Останавливаясь на полномочиях Верховного Совета, было акцентировано внимание на том, что очень многое в деятельности Президента и правительства зависит от одобрения или же неодобрения парламента, который постепенно приобретает ключевое значение в государстве.Вертіль О. "Ідучи в опозицію, ми налаштовані на конструктивну співпрацю в парламенті" // Сумщина. - 2006. - № 103. - 6 верес. - С. 1. - Сумська обл.
Депутат Верховної Ради, член БЮТ, голова комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму Микола ТОМЕНКО відвідав Суми, де провів прес-конференцію. Вона викликала активний інтерес серед журналістів. М.ТОМЕНКО хоч і мав напружений графік роботи, але знайшов час зустрітися з журналістами. Спілкування, зауважує автор, виявилося корисним: політик отримав зручну нагоду визначити всі больові точки реґіону, відповів на ряд важливих питань: робота в парламенті, як голови одного з комітетів, підвищення комунальних тарифів. Стосовно надання російській мові статусу другої державної, М.ТОМЕНКО підкреслив: "Не треба захищати те, що не потребує захисту". На його думку, сьогодні немає ані найменших підстав і можливостей, аби юридично узаконити другу мову. У зустрічі взяли участь народний депутат України І.СІДЕЛЬНИК та голова облради В.Шапошнік. На прохання журналістів І.СІДЕЛЬНИК висловив своє бачення, щодо ситуації в реґіоні на Сумському фарфоровому заводі: "Зараз іде боротьба за власність. Але при цьому потрібно дотримуватися законності". Іван Іванович СІДЕЛЬНИК поінформував, що надіслав запити до Генпрокуратури та МВС з проханням вникнути в ситуацію.Понуркевич Н. Тенета законів // Львівська газета. - Л., 2006. - № 161. - 6 верес. - С. 5. - Львівська обл.
Автор акцентує увагу на темі, котра набуло уваги після оприлюднення лідеркою БЮТ Ю.В.ТИМОШЕНКО заяви, щодо леґітимності Кабінету Міністрів. Прокоментувала це питання головний редактор інформаційно-аналітичного щоденника І.Погорєлова. На її думку, на даний час все залежить від парламенту, який повинен проголосувати за позбавлення повноважень народних обранців-членів Кабміну.Шахнюк О. На старте парламентской осени // Крымская правда. - 2006. - № 161. - 6 сент. -
С. 1. - Автономна Республіка Крим.
После непродолжительного летнего затишья парламент Украины возобновил роботу, акцентирует внимание автор. Начался он с обсуждения перспектив правящей коалиции, в которую входит Партия регионов, СПУ и КПУ, а также "Наша Украина", настаивающая на необходимости принятия нового коалиционного документа, причем на условиях, выдвинутых нашеукраинцами. Острым вопросом в парламенте остается рассмотрение конституционной реформы, которая, по словам спикера О.МОРОЗА должна коснуться судебной ветви власти.Зварич І. Які перспективи: Інтерв'ю народних депутатів/ І.Зварич, З.Шкутяк; Записав Б.Вівчар // Галичина. - 2006. - №134. - 5 верес. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
Питання формування нової широкої коаліції стало на сьогодні одним з головних. З цим запитанням кореспондент звернувся до народних депутатів Ігоря ЗВАРИЧА (фракція ПР) та Зіновія ШКУТЯКА (фракція НУ). Ігор ЗВАРИЧ: "Власне йдеться про об'єднання двох політичних сил, які де-факто вже співпрацюють в уряді, і в парламенті об'єднавчі процеси відбуватимуться …". Зіновій ШКУТЯК: "У нас відбулося засідання фракції, і було дано доручення керівництву вести переговори щодо створення широкої коаліції, але в новому форматі. За умови досягнення згоди - підписати відповідний документ".Костів Л. Україну очікує перебудова // Львівська газета. - Л., 2006. - № 157. - 30 серп. - С. 5. - Львівська обл.
Автор статті розповідає про конференцію керівників навчальних закладів Київської області за участю Голови Верховної Ради О.МОРОЗА. Як повідомив автор Голова українського парламенту пообіцяв українцям три з половиною роки політичного спокою. Цей час, на його думку, слід присвятити перебудові влади. Щодо сьогодення в парламенті, Олександр МОРОЗ зауважив за необхідне створити широку коаліцію. При цьому він зазначив, що спокійний, якщо цього не буде, оскільки є коаліція, уряд існує, а проект бюджету подадуть до 15 вересня.Понуркевич Н. Парламентська опозиція: [Коментар народних депутатів] // Львівська газета. - Л., 2006. - № 157. - 30 серп. - С. 5. - Львівська обл.
Як зауважує автор, Соціалістична партія України має намір у вересні цього року провести з'їзд, на якому визначатиметься з політичними соратниками й опонентами. Тим часом БЮТ готується до роботи в опозиції та запевняє - значна частина нашоукраїнців приєднається до них, серед яких буде і соціаліст, народний депутат України Йосип ВІНСЬКИЙ. Він висловив свою точку зору з цього приводу: "Оскільки Конституція не дає змоги вийти з фракції та переформувати чи створити нові, то ми, схоже, працюватиме таким чином: люди залишатимуться у своїх фракціях, проте одночасно перебуватимуть у міжфракційному об'єднанні, котре працюватиме як протиставлення більшості у Верховній Раді". Своїми думками з кореспондентом газети поділився народний депутат від "Нашої України" Б.БЕСПАЛИЙ. Він повідомив, що у вересні-жовтні 2006 року пройде з'їзд НСНУ на якому партійці визначаться зі своєю політичною позицією". Ситуацію, що склалася в середині Нашої України визначив політолог М.Погребинський: " … більш прийнятний проміжний варіант - "Наша Україна" формально залишається єдиною фракцією, але її члени отримують можливість вільного голосування щодо ключових питань. Тобто фактично одна фракція міститиме ще дві чи три. І кожна з них матиме свою систему стосунків…"Х конференція Черкаського регіонального відділення Партії регіонів/ Інф. ред. газети // Черкаський край. - 2006. - № 65. - 6 верес. - С. 3. - Черкаська обл.
За повідомленням автора статті, 2 вересня 2006 року в Черкасах відбулася Х конференція Черкаського реґіонального відділення Партії реґіонів. На ній було розглянуто питання "Про стан організаційно-партійної роботи в обласній партійній організації Партії реґіонів у післявиборний період". У роботі партійної конференції взяли участь народні депутати України С.Н.ПАЧЕСЮК і П.І.ЦЮРКО.О юбилейной конференции Запорожской городской организации Партии регионов/ Инф. ред. газеты // Верже. - 2006. - № 35. - 31 авг. - С. 3. - Запорізька обл.
Как сообщает автор статьи, 28 августа в Днепропетровске состоялась десятая конференция Запорожской городской организации Партии регионов. Основными вопросами повестки дня стали анализ послевыборной социально-экономической ситуации в городе и стратегия будущей работы парторганизации.Понуркевич Н. Парламентська опозиція: [Коментар народних депутатів] // Львівська газета. - Л., 2006. - № 157. - 30 серп. - С. 5. - Львівська обл.
Як зауважує автор, Соціалістична партія України має намір у вересні цього року провести з'їзд, на якому визначатиметься з політичними соратниками й опонентами. Тим часом БЮТ готується до роботи в опозиції та запевняє - значна частина нашоукраїнців приєднається до них, серед яких буде і соціаліст, народний депутат України Йосип ВІНСЬКИЙ. Він висловив свою точку зору з цього приводу: "Оскільки Конституція не дає змоги вийти з фракції та переформувати чи створити нові, то ми, схоже, працюватиме таким чином: люди залишатимуться у своїх фракціях, проте одночасно перебуватимуть у міжфракційному об'єднанні, котре працюватиме як протиставлення більшості у Верховній Раді". Своїми думками з кореспондентом газети поділився народний депутат від "Нашої України" Б.БЕСПАЛИЙ. Він повідомив, що у вересні-жовтні 2006 року пройде з'їзд НСНУ на якому партійці визначаться зі своєю політичною позицією". Ситуацію, що склалася в середині Нашої України визначив політолог М.Погребинський: " … більш прийнятний проміжний варіант - "Наша Україна" формально залишається єдиною фракцією, але її члени отримують можливість вільного голосування щодо ключових питань. Тобто фактично одна фракція міститиме ще дві чи три. І кожна з них матиме свою систему стосунків…"Чорний Ю. Що турбує ветеранів? // Вінниччина. - 2006. - № 152. - 8 верес. - С. 1. - Вінницька обл.
Днями на Вінниччині відбулося спільне засідання трьох постійних комісій обласної ради, головною темою якого стало звернення ветеранів Великої Вітчизняної війни по допомогу у вирішенні особистих соціальних проблем. Заслухавши інформацію профільних управлінь облдержадміністрації, депутати дійшли висновку, що поряд із значною проведеною роботою заходи щодо поліпшення соціального захисту ветеранів війни виконано не повною мірою. Підсумовуючи засідання, було запропоновано продовжити термін дії обласної програми соціального захисту ветеранів до кінця року.Близнюк А. Работать независимо от политического климата: Интервью председателя областного совета/ Записал Д.Шишкин // Жизнь. - 2006. - № 130. - 7 сент. - С. 1. - Донецька обл.
Недавно состоялась встреча спикера Верховной Рады Александра МОРОЗА с председателями областных советов. В связи с этим, корреспондент газеты взял интервью у председателя Донецкого областного совета Анатолия Близнюка. В частности, он остановился на причинах встречи: "Прежде всего, необходимостью реформирования политической системы власти в стране. Затем административно-территориальная реформа". На встрече обсуждались и вопросы политического характера, а именно - "взаимодействие антикризисной коалиции с "Нашей Украиной", оппозицией". Относительно вопроса о русском языке, А.Близнюк подчеркнул: "80% украинцев, проживающих в Донецкой области, считают русский своим родным языком. Это их право - выбирать на каком языке общаться, и пора прекратить разыгрывать эту политическую карту, а исходить исключительно с позиции простого человеческого права". Коснулся Анатолий Близнюк и проблем региона.Осенняя Г. ЖКХ - на рыночные отношения // Крымские известия. - 2006. - № 163. - 7 сент. - С. 2. - Автономна Республика Крим.
Под руководством председателя Постоянной комиссии Верховной Рады АРК по промышленности, строительству, транспорту, связи и топливно-энергетическому комплексу В.Агеева состоялось расширенное заседание комиссии, на которое были приглашены члены крымского правительства, руководители республиканских ведомств, ответственные работники органов местного самоуправления. Такое широкое представительство объяснялось важностью рассматриваемых вопросов: о региональной Программе реформирования ЖКХ и готовности объектов к работе в осенне-зимний период.Пшеничний Ю. Депутати взяли розгін // Зоря. - 2006. - № 97. - 7 верес. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
За повідомленням автора, під головуванням Ю.Вілкула на Дніпропетровщині пройшло засідання другої сесії обласної ради п'ятого скликання. В роботі сесії взяли участь народні депутати України, голова облдержадміністрації Н.Дєєва, яка поінформувала депутатів про роботу підрозділів виконавчої влади над бюджетом наступного року. За її словами враховані позиції депутатів місцевого самоврядування всіх рівнів. Коментуючи перебіг сесії, голова облради Ю.Вілкул сказав, що друга сесія облради показала згуртованість депутатів, всі питання ретельно підготовлені, депутати з ними ознайомлені, їхні пропозиції враховані, процес проходить прозоро і демократичним шляхом.Миколенко М. Головний чинник забезпечення життєдіяльності територій // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 70. - 2 верес. - С. 2. - Тернопільська обл.
Редакція газети друкує доповідь голови Тернопільської обласної ради М.Миколенка на нараді - семінарі в обласній раді. В статті знову піднімається одне з найсерйозніших питань, а саме розвиток місцевого самоврядування. "На жаль, ми сьогодні, - підкреслив голова облради - вкотре вимушені констатувати, що чинна в Україні система місцевого самоврядування і регіональна політика неефективні і не відповідають сучасним вимогам розвитку українського суспільства, його інтеграції у європейський та світовий простір". Автор пропонує у зверненні до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів висловити прохання щодо законодавчого врегулювання системи місцевого самоврядування та підвищення ефективності обласної політики в Україні.Пирожик О. Хто і за чию відставку збирає підписи? // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 99. - 2 верес. - С. 2. - Волинська обл.
Голова Волинської обласної ради Анатолій Грицюк скликав прес-конференцію, на якій спростував окремі міркування голови облдержадміністрації В.Бондара щодо взаємовідносин між обласними радою та державною адміністрацією. Водночас заступник голови облради Б.Загрева підтвердив, що деякі депутати дійсно збираються ініціювати питання про недовіру В.Бондару. І пояснив чому: "З боку представників державної адміністрації на депутатів чиниться політичний і адміністративний тиск". Наприкінці прес-конференції, А.Грицюк підкреслив: "Ми прийшли в облраду працювати щиро, без дерибану. І мій кабінет завжди відкритий для голови облдержадміністрації".Дукова Д. Коллегия облгосадминистрации. Послесловие губернатора // Вечерняя Одесса. - 2006. - № 128. - 31 авг. - С. 1. - Одеська обл.
В Одессе, сообщает автор статьи, состоялась коллегия облгосадминистрации, после которой губернатор Иван Плачков встретился с журналистами на пресс-конференции. Главными темами встречи были: социально-экономическое развитие области, планирование бюджета, подготовка к новому учебному году, энергообеспечение области.Сербінов С. Визначити алгоритми в будь-якій справі // Одеські вісті. - 2006. - № 156. - 31 серп. - С. 1-2. - Одеська обл.
Нещодавно в Одесі відбулося чергове засідання колегії облдержадміністрації, яке провів губернатор області В.І.Плачков. У його роботі взяли участь голова облради М.Л.Скорик, керівники управлінь і відділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Головними питаннями, що обговорювалися на засіданні були підсумки роботи народногосподарського комплексу області, фінансові проблеми, напрямки соціально-економічного розвитку області. Наприкінці засідання губернатор області В.І.Плачков надав прес-конференцію.Освітяни визначили пріоритети // Запорізька правда. - 2006. - № 128-129.- 31верес. - С. 4. - Запорізька обл.
За повідомленням автора, в Запорізькій облдержадміністрації відбулося розширене засідання підсумкової колегії управління освіти і науки, яка проаналізувала досягнення та проблеми галузі і визначила пріоритети на майбутнє.Шапшнік В. "Люди втомилися від потрясінь. Від влади чекають результатів". // Сумщина. - 2006. - № 104. - 8 верес. - С. 1. - Сумська обл.
Сумщина стала центром одразу двох вагомих міжнародних форумів: на теренах області зібралися підприємці-інвестори з кількох країн, зацікавлені у співпраці з нашим реґіоном, а також активісти молодіжних організацій, члени молодіжних парламентів з Росії та Білорусі. Обидва заходи проходять за підтримки перших осіб Сумської області. Це стало приводом для розмови кореспондента з головою обласної ради В.Шапошніковим.Базак О. Свіжий вітер з Прибужжя // Одеські вісті. - 2006. - № 159. - 5 верес. - С. 2. - Одеська обл.
Як зауважує автор статті, вже скоро Україна, цілком, ймовірно, матиме міцний "ідеологічний каркас" подальшої розбудови нашої незалежної держави. Задля цього у с. Коблево скликається 2-й Міжрегіональний молодіжний форум "Якою бути Україні". В його роботі візьмуть участь 25 глав державних адміністрацій. Ініціюється процес головою облдержадміністрації О.Садиковим. Головною темою форуму є розробка української національної ідеї в державотворенні.
Огляд регіональної преси. - Вип. 69 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 9 по 12 вересня 2006 року.
Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.