Огляд реґіональної преси

Випуск 68, 6 - 8 вересня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Коваль В.  Я знаю, місто буде! Депутатське!: Інтерв'ю народного депутата України/ Взяв інтерв'ю А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 103. - 5-6 верес. - С. 5. - Львівська обл.
Як інформує кореспондент газети, Голова Верховної Ради України Олександр МОРОЗ вирішив збудувати для народних обранців елітне містечко під Києвом. Кореспондент підкреслює, що за словами спікера, цей проект обійдеться державі у 250-300 мільйонів гривень. Що думають про проект політики, він запитав голову підкомітету парламентського комітету з питань реґламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України, члена фракції В'ячеслава КОВАЛЯ. "Ми ще не заслуховували на засіданні комітету проект МОРОЗА, але, гадаю, голові Верховної Ради доведеться шукати дуже серйозні аргументи, щоб обґрунтувати доцільність таких витрат" - підкреслив народний депутат. "…не думаю, що є сенс геть відгороджувати депутатів від народу, ми ж усе-таки "народні депутати" і повинні жити не у якихось спецрезерваціях, а у звичайному місті, на звичайних вулицях і стикатися зі звичайними людьми" - висловив свою точку зору В'ячеслав КОВАЛЬ.

Лукашук О.  Час усе розставить на свої місця: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв В.Золотарьов // Подільські вісті. - 2006. - № 123.- 5 верес. - С. 1. - Хмельницька обл.
Верховна Рада України розпочала свою роботу, зауважує автор статті. Її початок буде дуже непростим - протистояння політичних сил може набрати ще більшої сили. Про ситуацію, що склалася на політичній арені України, кореспондент розпитав народного депутата України, члена фракції БЮТ Олега ЛУКАШУКА. "Справді, сталося так, що наш блок змушений займати рішуче опозиційну позицію" - підкреслює народний обранець. Олег ЛУКАШУК особисто підтримує і позицію, і думки Йосипа ВІНСЬКОГО, зокрема він зауважує: "Один із лідерів Соцпартії не пішов, якщо так можна висловитися, сумнівним шляхом, а зайняв принципову позицію. І, впевнений, що він у міжфракційній команді відіграватиме важливу роль". Зупинившись на планах майбутньої роботи, народний обранець додав: " … не треба піддаватися впливу тих, хто волає, що в країні сталася трагедія. Ні не сталася. Але нам, опозиції, треба розправити плечі, зробити серйозні висновки з усього, що відбулося, виробити конкретну програму дій. І діяти!"

Попович І.  Як далеко вони від народу! // Експрес. - Л., 2006. - № 103. - 5-6 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Як стверджують лідери Комітету виборців України, народні обранці не бажають працювати зі своїми виборцями. Ця тема стала головною в інтерв'ю з головою Комітету виборців України І.Поповим. "Жодна партія нині не дбає про постійний зворотний зв'язок із виборцем, - підкреслює Попов. Він додав: "… нині партії здебільшого є олігархічно-технологічними проектами, засновники яких вважають, краще кілька років успішно займатися у парламенті своїми справами, а потім за півроку до виборів зібрати кошти і провести за них ефективну виборчу кампанію. Жодна партія нині не дбає про постійний зворотний зв'язок із виборцем. Масовий виборець також не має змоги оцінити якості роботи окремих депутатів - які законопроекти вони підготували, за що голосували". 19 червня 2006 року Комітет вже звертався до голів та уповноважених осіб фракцій у Верховній Раді України і закликав народних депутатів налагодити постійний взаємозв'язок з виборцям та навіть запропонував методи такої взаємодії.

Беспалий Б.  "Коаліційні" страждання: Інтерв'ю народного депутата України/ Інф. ред. газети // Експрес. - Л., 2006. - № 103. - 5-6 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України   Борис БЕСПАЛИЙ коментує можливість вступу "Нашої України" до коаліції: "Усе покажуть наступні три місяці роботи Верховної Ради та уряду. Може статися, що нинішня антикризова коаліція з огляду на присутність у ній комуністів не виконає свою місію. І тоді треба буде говорити про новий коаліційний формат". Народний обранець зупинився також на партійних планах "НСНУ". "Вже цього місяця ми проведемо засідання Ради партії, на якому ймовірно, буде прийняте рішення про скликання позачергового засідання з'їзду" - повідомив автор статті.

Кендзьор Я.  Підтримати Президента й не входити до коаліції: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла О.Форостина // Львівська газета. - Л., 2006. - № 159. - 4 верес. - С. 5. - Львівська обл.
Народний Рух підтримає вступ "Нашої України" до широкої коаліції за участі комуністів, соціалістів і Партії регіонів. Заява зроблена головою Народного Руху Борисом ТАРАСЮКОМ 1 вересня, стала однією з головних в інтерв'ю з народним депутатом України Ярославом КЕНДЗЬОРОМ. Прогнозуючи можливе рішення партійців, голова Львівської крайової організації Народного Руху, член депутатської групи Народного Руху у Верховній Раді Я.КЕНДЗЬОР підкреслив: "… знаючи настрої своїх колег, багатьох керівників крайових організацій і багатьох членів Центрального проводу, що найімовірніше, вирішать не входити до коаліції Партії регіонів, соціалістів і комуністів. Наразі не хочу називати аргументів - їх більше ніж достатньо. Й основний аргумент, який висувають прихильники входження до нової коаліції проти наших обґрунтувань - мовляв, ми, рухівці, не можемо залишити Президента держави сам на сам із фракцією "Регіонів" .

Смірнов С.  Друга атака // Львівська газета. - Л., 2006. - № 159. - 4 верес. - С. 1, 5. - Львівська обл.
Автор аналізує ситуацію, що склалася в політичному середовищі країни. В першу чергу це стосується планів "Нашої України", яка на думку автора, переймається тим, щоб знайти собі гідне місце в парламентській коаліції. Вимоги "Нашої України" звелися до простого - змусити Партію регіонів "кинути" своїх нинішніх союзників комуністів. Стосовно Партії регіонів,  то її партійці обрали своєю ціллю - Президента України, а саме прагнуть обмежити його права. Юлія ТИМОШЕНКО, яка зайняла місце  парламентської опозиції, ніяким чином не демонструє того, яку саме стратегію обере в Новій Верховній Раді, зауважує автор. Стосовно ж її публічної активності, то однозначним її гаслом будуть майбутні президентські вибори.

Беспалий Б.  Наступ на Президента: Інтерв'ю народного депутата України/ Б.Беспалий, К.Бондаренко, М.Басараб; Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 102. - 1-3 верес. - С. 1, 4. - Львівська обл.
В інтерв'ю кореспондента газети з народним депутатом України Борисом БЕСПАЛИМ та відомими українськими експертами головною темою стало питання співвідношень між Кабінетом Міністрів та Президентом України. Мова йде про нещодавні заяви уряду стосовно повноважень Президента. Народний депутат України Борис БЕСПАЛИЙ підкреслює: "Адже Кабмін є органом виконавчої влади, і він взагалі не може піднімати питання про обмеження чи розширення повноважень Президента. Як на мене, головна причина цієї історії полягає в іншому. Янукович хоче публічно всім показати, що Кабінет Міністрів не має наміру рахуватися з Президентом, що уряд є вищим за главу держави".

Вінський Й.  Соціалістів "морозить": Інтерв'ю народних депутатів/ Й.Вінський, І.Бокий; Записала Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2006. - № 102. - 1-3 верес. - С. 4. - Львівська обл.
Народний депутат України, соціаліст Йосип ВІНСЬКИЙ має намір усунути Олександра МОРОЗА з посади голови СПУ на партійному з'їзді у вересні цього року, зауважує кореспондент газети. Що саме відбувається в лавах Соціалістичної партії України журналіст з'ясував у автора цієї заяви Йосипа ВІНСЬКОГО та його однопартійця Івана БОКИЯ. Саме Іван БОКИЙ зауважив: "Таке враження, що він добивається того, щоб його виключили з партії, але ми партія демократична, тому спокійно сприймаємо різноманіття поглядів. Думаю тепер, його поведінка зумовлена тим, що він не дістав посади першого віце-прем'єра, на яку претендував". Що стосується суперечок в партії Іван БОКИЙ запевняє: "Головний аргумент Йосипа ВІНСЬКОГО  - це звинувачення  у зраді. …Ми змушені були піти на співпрацю з цими силами, щоб не допустити необмеженого панування ліберальної ідеї в економіці. Тому всі балачки ВІНСЬКОГО про зраду ідеалам - це тільки балачки". На думку Йосипа ВІНСЬКОГО: "Сьогодні СПУ перетворилася на партію, для якої влада є головним знаряддям, незважаючи на те, що в цій владі робиться. …настав час поставити питання: чи залишається Соцпартія тим, ким вона була стільки років у нинішній коаліції, чи перетворюється на "шістку", яка обслуговує "донецьких". Найбільша відповідальність за це лежить на голові партії - Олександрові МОРОЗУ".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Ружицький А.  Партія "очищення": Інтерв'ю народного депутата України/ Інф. ред. газети // Експрес. - Л., 2006. - № 103. - 5-6 верес. - С. 5. - Львівська обл.
В інтерв'ю з народним депутатом України Антоном РУЖИЦЬКИМ, членом партії, яку очолює Володимир СТРЕТОВИЧ розмова йшла про створення нових політичних проектів. Зокрема - про ініціативу народного депутата Миколи КАТЕРИНЧУКА створити "нову партію з чіткою ідеологією". Як стверджує А.РУЖИЦЬКИЙ: " …у новий політичний проект увійдуть члени партій та депутати, які не хочуть об'єднуватися в коаліцію з регіоналами та комуністами, тобто ті, яким забороняють це зробити ідеологічні міркування. Тобто виникла ситуація, коли створений блок "Наша Україна", який мав би усіх об'єднати, не відповідає інтересам політичних сил, які до нього входять. Тому виникла ідея в нових політичних обставинах створити нову політичну структуру". Антон РУЖИЦЬКИЙ підкреслив: "Створення нового політичного проекту буде частковим очищенням партії Президента".

Депутати від Партії регіонів створюють постійно діючий штаб у Новобогданівці // Запорізька правда. - 2006. - № 131. - 5 верес. - С. 1. - Запорізька обл.
За повідомленням автора, 1 вересня перший заступник голови обласної ради О.Клепаков разом з групою депутатів облради від Партії регіонів побував в с. Новобогданівка. Депутати зустрілися з мешканцями регіону, де О.Клепаков зауважив: "З метою оперативного розв'язання всіх проблем потерпілих у сільській раді буде створено постійно діючий штаб з числа депутатів Верховної, обласної та районної рад від Партії регіонів". Також щотижня особистий прийом громадян планують проводити керівники облради, голови постійних комісій облради та депутати Верховної ради

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Васевич А.  А зима спитає... // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 141. - 5 верес. - С. 1. - Полтавська обл.
За повідомленням автора статті, на Полтавщині відбулося розширене засідання колегії обласної державної адміністрації. Вів його голова облдержадміністрації В.Асадчев. Серед проблем, що потребують якнайшвидшого розв'язання, у першу чергу були питання стосовно житлово-комунального господарства, формування бюджету області на 2007 рік. Із обговорюваних питань на колегії прийнято відповідні рішення.

Дудка І.  Бюджет - 2007: один пишемо, два рахуємо в думці... // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 141. - 5 верес. - С. 2. - Полтавська обл.
На Полтавщині відбулося два засідання робочої групи, створеної за розпорядженням голови обласної ради для опрацювання питань проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" у частині відносин між державним та місцевими бюджетами. У роботі засідання взяв участь голова облради В.Марченко. Головною метою роботи групи є підготовка до захисту інтересів області у профільному комітеті Верховної Ради України при формуванні бюджетних показників на 2007 рік.

Бондарчук Н.  Сходи гарного засіву // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 106. - 2 верес. - С. 2. - Миколаївська обл.
За повідомленням автора статті, на Березнегуватщині пройшов День обласної ради, присутніми на якому були голова обласної ради Т.Демченко зі своїми заступниками. В цей день, який був особливим і за змістом, і за формою, голова облради провела прийом мешканців району. Як підкреслює автор, День обласної ради на Березнегуватщині безперечно набуде визнання - насамперед своєю практичною доцільністю і прагненням навчити молодших колег якості самоврядного управління.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 68 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 6 по 8 вересня 2006 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення