Огляд реґіональної преси

Випуск 63, 16 - 18 серпня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Катеринчук М.  Діяльність парламенту: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала О.Форостина // Львівська газета. - Л., 2006. - № 147. - 15 серп. - С. 1, 3. - Львівська обл.
Депутати фракції "Наша Україна", які не поставили своїх підписів під коаліційною угодою, готові до створення міжфракційного об'єднання у Верховній Раді. Одним із перших цю ідею озвучив народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК, голова виконкому НСНУ. Щодо народних обранців від НСНУ, які голосували за прем'єра Януковича, та тих членів партії, які підписали угоду про коаліцію з Партією регіонів, то пан КАТЕРИНЧУК закликає їх вийти з лав партії. Кореспондент газети спілкувався з народним депутатом по телефону. Під час бесіди, Микола КАТЕРИНЧУК зосередив увагу на створенні міжфракційного об'єднання, в яке можуть увійти депутати, "… які не погоджуються  із входженням до коаліції з Партією регіонів, соціалістами та комуністами". Микола КАТЕРИНЧУК підкреслив: "- Воно працюватиме за принципами парламентської опозиції". Що стосується ідеології майбутнього об'єднання, народний обранець зауважив: "- Я особисто пропонуватиму праволіберальний  напрям, тобто якомога ширші права для середнього та малого бізнесу, лібералізацію української економіки, конкурентоспроможність її на ринках Європи".

Костів Л.  Урядові пристрасті // Львівська газета. - Л., 2006. - № 147. - 15 серп. - С. 3. - Львівська обл.
Народний депутат України від Партії регіонів Борис КОЛЕСНІКОВ заявляє про намір позиватися до міністра МВС Ю.Луценка, повідомляє автор. "Ми підготували всі позиви. Не за горами той час, коли суди розглянуть їх", - зосередив увагу народний обранець.

Танюк Л.  Танюк пише мемуари // Експрес. - Л., 2006. - № 96. – 15 – 16 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Поки новообрані депутати нинішнього парламенту відпочивають, народний депутат Верховної Ради чотирьох скликань Лесь ТАНЮК почав писати щоденники, в яких фіксує парламентські будні. За попередніми розрахунками автора, на упорядження йому знадобиться щонайменше півмісяця. Кореспондент розпитала більш детальніше народного обранця на чому саме він акцентує увагу в своїх мемуарах. "Мова йде не лише про парламентські щоденники, але й про хронологію перед здобуттям незалежності. … У парламентські щоденники ввійшло все те, що не потрапило в пресу. Я описав усе те, що бачив, про що чув" - підкреслив Лесь ТАНЮК.

Смірнов С.  Без другої державної // Львівська газета. - Л., 2006. - № 146. - 14 серп. - С. 1-5. - Львівська обл.
Народний депутат України від БЮТ Сергій ТЕРЬОХІН своїм законопроектом пропонує зобов'язати депутатів виступати в Раді тільки державною мовою, зауважує журналіст. Відповідно до проекту, службова особа апарату Верховної Ради зобов'язана ідентифікувати мову виступу депутата протягом 30 секунд із початку виступу, і в разі використання недержавної мови або змішування літературної української з іншими мовами відімкнути мікрофон такого народного обранця.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Бондаренко К.  Ахметов втрачає вплив у Партії регіонів?: Інтерв'ю українського політолога/ Записав В.Лис // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 92. - 15 серп. - С. 1-2. - Волинська обл.
Український політолог Кость Бондаренко, відомий як вдумливий, розважливий політолог, який вміє і аналізувати, і прогнозувати, перебуваючи в Луцьку, зупинився на політичній ситуації, що склалася в Україні. Він поділився своїми міркуваннями стосовно утворення коаліції, намірів політичних партій, політичних ризиків, що можливо виникнуть  на Україні найближчим часом. Повідомив гість і про плани  уряду поступово перетворити Україну на "великий євроазійський технопарк", куди залучатимуться кошти й випробуватимуться нові технології. Дуже цікавими були твердження Бондаренка про утворення нових політичних проектів в політичному середовищі України. На думку українського політолога, Україна взагалі повертається до кучмізму - "політично стабільного режиму з елементами авторитаризму".

Іваночко Я.  Партія без Домашовця // Львівська газета. - Л., 2006. - № 147. - 15 серп. - С. 2. - Львівська обл.
Міський голова Яворова В.Домашовець зібрався вийти з лав партії "НСНУ". Причина демаршу відомого у Львові правозахисника полягає в його незадоволенні кадровою політикою партії, в якій він досі перебуває. "Я не коментуватиму того, що робиться в НСНУ на загальнонаціональному рівні. Досі думав, що хоча б на Західній Україні, в Яворівському районі люди думають про кадрову політику", - підкреслює Домашовець. Він також заявив, що намагався скликати президію НСНУ в районі, щоб з'ясувати, що ж відбувається в партії на рівні району, але цього не вдалося зробити.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Васевич А.  Депутати за те, аби бути не лише з бюджетом, а й із водою та теплом/ А.Васевич, Т.Дейнека, Л.Самойлова // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 128 - 129. – 15 серп. - С. 1. - Полтавська обл.
На Полтавщині відбулося чергове засідання третьої сесії обласної ради п'ятого скликання, зауважує автор. На ньому було розглянуто близько сорока питань: прийнятий за основу порядок денний було доповнено низкою депутатських звернень, питаннями у царинах бюджетній, сільського господарства і продовольства, в деяких було змінено формулювання. Вів засідання голова обласної ради Володимир Марченко.

Дейнеко О.  Рік села - не на рік. Назавжди // Київська правда. - 2006. - № 88. - 15 серп. - С. 1. - Київська обл.
Одним з важливих питань сучасного села є медицина, яка великою мірою забезпечує здоров'я, тривалість життя, сприяє збільшенню народжуваності дітей. Ось чому, зауважує автор статті, губернатор Київської області, голова облдержадміністрації Віра Ульянченко, її заступник з гуманітарних питань Валерій Кондрук та інші вирішили здійснити спільну робочу поїздку, подивитись на сільську медицину та зустрітися з мешканцями регіону.

Коваленко О.  Грошей забагато не буває // Вінницька газета. - 2006. - № 97. - 15 серп. - С. 1. - Вінницька обл.
За повідомленням автора статті, 11 серпня 2006 року відбулася 3-я позачергова сесія обласної ради під головуванням заступника голови облради В.Вікалюка. Скликана вона була з ініціативи голови обласної державної адміністрації О.Домбровського задля того, щоб депутати заслухали звіт про виконання обласного бюджету за перше півріччя поточного року та внесли до нього необхідні зміни і доповнення. У роботі сесії взяли участь народні депутати України Григорій КАЛЕТНІК та Іван БОНДАРЧУК.

М'якшиков М.  На прийом до губернатора прийшли шукати правди // Зоря. - 2006. - № 88. - 15 серп. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
Одним з пріоритетних напрямків роботи Дніпропетровської облдержадміністрації є робота зі зверненнями громадян, інформує автор. В першому півріччі 2006 року було вжито ряд заходів з удосконалення роботи із зверненнями громадян, підвищення відповідальності та ефективності роботи керівників органів місцевої виконавчої влади. Уже вдруге з початку цього місяця голова обласної держадміністрації Н.Дєєва приймала громадян, яких турбували питання виконання судових рішень, протизаконні дії керівників підприємств, а також соціальні проблеми.

Компетентність, управлінський досвід плюс молодість - фактори надії та довір'я/ Інф. ред. газети // Подільські вісті. - 2006. - № 114. - 15 серп. - С. 1. - Хмельницька обл.
За повідомленням автора статті, 10 серпня у Хмельницькому відбулося офіційне представлення новопризначеного голови обласної державної адміністрації Олександра Миколайовича Буханевича. На брифінгу для журналістів центральних і регіональних ЗМІ новопризначений голова облдержадміністрації коротко окреслив напрямки роботи в найближчій перспективі. У свою чергу голова обласної ради Іван Гладуняк, виступаючи з напутнім словом, висловив переконання, що обидва органи влади - облдержадміністрація і обласна рада, будуть однією монолітною командою.

Горин М.  На Львівщині наразі не бачу ознак розколу політичних сил: Інтерв'ю заступника голови облради/ Записав Я.Іваночко // Львівська газета. - Л., 2006. - № 146. - 14 серп. - С. 1, 5. - Львівська обл.
Політична активність депутатів Львівської обласної ради, які висловили власну думку щодо входження партії "Наша Україна" до широкої коаліції з Партією регіонів, КПУ та СПУ, вже спричинила негативну реакцію колег із Верховної Ради України. Така позиція обранців львівської облради відобразилася у зверненні до Президента, Верховної Ради та політичних сил і громадськості України. В свою чергу, народний депутат України Ю.КЛЮЧКОВСЬКИЙ коментуючи це питання, зауважив: "Якщо Львів претендує на звання культурної столиці України, то мав би дотримуватися загальнонаціональної точки зору, а не виходити зі свого вузького галицького бачення". Ця тема стала головною в інтерв'ю кореспондента з першим заступником голови львівської обласної ради Миколою Горинем.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Зубарук О.  Гулянка Ахметова // Експрес. - Л., 2006. - № 96. - 15-16 серп. - С. 2. - Львівська обл.
Найбагатша людина України, народний депутат України Рінат АХМЕТОВ влаштував небувале дійство в рідному Донецьку, повідомляє журналіст. Він помпезно відзначив 70-річчя футбольного клубу "Шахтар". Цю подію вже встигли назвати неофіційною інавґурацією прем'єр-міністра України Віктора Януковича. На полі донецького стадіону можна було побачити увесь політичний бомонд України.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 63 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 16 по 18 серпня 2006 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення