Огляд реґіональної преси

Випуск 62, 12 - 15 серпня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Мелешко К.  Как попасть на экскурсию в Верховную Раду // Южная правда. - 2006. - № 90. - 11 авг. - С. 2. - Миколаївська обл.
Журналистка детально рассказывает читателям газеты о том, что она увидела во время экскурсии по сессионному зданию парламента Украины. В маршрут экскурсии  входит посещение конференц-зала, балкона зала пленарных заседаний Верховной Рады, кулуаров трёх этажей. Автор уточняет: "Конечно, увидеть пробегающего мимо известного депутата - удача. Но можно не напрягаться и просто изучить депутатские лица на знаменитом полотне художника А.Кулакова "Державотворення", на фоне которого телевизионщики постоянно записывают интервью депутатов".

Смірнов С.  Політики відпочивають // Львівська газета. - Л., 2006. - № 145. - 11-13 серп. - С. 5. - Львівська обл.
Після формування нового уряду український парламент пішов на канікули до 5 вересня. І оскільки дні, що передували політичним вакаціям, були напруженими, то кожен по-різному намагається надолужити згаяне. За інформацією кореспондента, спікер О.МОРОЗ вирушив у Крим, лідер комуністів П.СИМОНЕНКО вирішив набратися життєвих сил у Карпатах, соціаліст О.БАРАНІВСЬКИЙ відпочиватиме в Одесі. Про плани Юлії ТИМОШЕНКО журналіст зазначив: "Активно обговорювали її начебто то візит до Москви на зустріч із Путіним, то в Лондон до Б.Бєрєзовського. Проте, як виявилося вона після всіх перепитій поїхала відпочивати до сім'ї в рідний Дніпропетровськ".

Ханін С.  Нардепи говорили про політику // Сумщина. - 2006. - № 93. - 11 серп. - С. 1. - Сумська обл.
Журналіст інформує, що протягом одного дня два народних депутати України провели в Сумах прес-конференції, в ході яких розповіли про своє бачення нинішньої політичної ситуації в державі. Незважаючи на членство в різних партіях, обидва вони зараз перебувають в одному коаліційному таборі, їхні оцінки останніх парламентських подій були схожими. Перший секретар обкому Соціалістичної партії України, нардеп Леонід МОРДОВЕЦЬ підкреслив: "Українське суспільство стало на шлях компромісу". Відповідаючи на запитання, які цінності об'єднують соціалістів і з регіоналами він назвав: політреформу, створення парламентської республіки, спільне бачення виходу з паливно-енергетичної кризи. Під час бесіди з представниками ЗМІ член парламентської фракції Партія Регіони України Євген ЛАПІН зазначив, що в новопризначеному уряді необхідно організувати командну роботу. Потрібна програма діяльності Кабміну, у першу чергу по забезпеченню країни енергоносіями. Україні, наголошував нардеп, треба відродити зв'язки з Росією, повернутися до газового консорціуму.

Нечипоренко О.  Зрада принципів заради портфелів? // Новий день. - 2006. - № 32. - 10 серп. - С. 2. - Херсонська обл.
Позицію однопартійців щодо підписання Універсалу національної єдності озвучив у прес-клубі газети член парламентської фракції БЮТ Юрій ОДАРЧЕНКО. Він зазначив: "Відбувається не тільки зрада головних принципів, котрі звучали на революційному майдані. Вражає інше - Партія регіонів заради отримання посад в уряді привселюдно зрікається з того, що шляхом багатолюдних акцій та мітингів проголошувала в кожному регіоні". Нардеп підкресли, що БЮТ переходить до опозиції, при чому ймовірно не лише парламентської, а й по відношенню до Президента України. Бютівці вважають, що пильнувати треба не лише зовнішню безпеку національних інтересів України, а й внутрішню.

Болдырев Ю.  За вредность работы рядом с "оранжевыми" надо выдавать молоко: Интервью народного депутата Украины/ Информ. ред. газеты // Крымская правда. - 2006. -
№ 143. - 9 авг. - С. 1, 2. - Автономна Республіка Крим.
Во время беседы член парламентской фракции Партия регионы Украины Юрий БОЛДЫРЕВ раскрыл множество тем: о не вмешательстве государства и политиков в процесс единения православия, о захвате "киевским патриархатом" храма в Тернопольской области, о распределении "портфелей" в правительстве Януковича, об акции протеста против учений НАТО в Феодосии. Нардеп рассказал, какая будет позиция регионалов при голосовании по законопроекту по вопросу реабилитации ОУН-УПА в парламенте, остановился на вопросе двуязычия в стране. БОЛДЫРЕВ Ю. рассказал о сложной обстановке в парламентском Комитете по вопросу культуры и духовности.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Олійник С.  Чи потрібно боятися "української контрреволюції"?: Стаття народного депутата України // Наше місто. - 2006. - № 115. - 12 лип. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Член парламентської фракції Блоку Юлії Тимошенко Сергій ОЛІЙНИК пояснює читачам газети: "Прихильники "помаранчевої революції" не повинні впадати у апатію і зневіру відносно її демократичних здобутків. Необхідно раз і назавжди з'ясувати, що "помаранчева революція" - це не прихід до влади Ющенка і його "любих друзів", а злам десятирічних стереотипів та забобонів у головах наших громадян і ці зміни, насправді є незворотними, і ніяка "контрреволюція" не в змозі з цим щось зробити".

Раскопов В.  БЮТ против: В партиях и движениях // Южная правда. - 2006. - № 90. - 11 авг. - С. 2. - Миколаївська обл.
Народный депутат Украины, руководитель Николаевской областной организации БЮТ Роман ЗАБЗАЛЮК провел пресс-конференцию для журналистов региона. Политик дал свою оценку событиям вокруг формирования правительства, подробно рассказал о причинах, заставивших руководство Блока Юлии Тимошенко заявить о своем уходе в оппозицию к действующей власти. По прогнозам нардепа, вскоре мы станем свидетелями ослабления президентской власти и возрождения "кучмовского режима в наиболее уродливой форме". ЗАБЗАЛЮК не исключает, что некоторые из участников нынешней коалиции могут стать инициаторами импичмента главе государства. Политик заверил присутствующих, что участники Блока Юлии Тимошенко "не станут играть роль простых статистов". Народный депутат подчеркнул: "Мы будем в первых рядах защитников свободы и демократии".

Сіренко Н.  Шлях до об'єднання починається зі спільної праці: Інтерв'ю/ Розмовляла Н.Віргуш // Черкаський край. - 2006. - № 59. - 11 серп. - С. 4. - Черкаська обл.
Голова Придніпровської районної партійної організації Партії регіонів у м. Черкаси, директор ТОВ "Вайсе-Стил", заслужений працівник промисловості Наталія Сіренко висловлює свої думки, щодо ново призначеного Кабінету Міністрів, розповідає про підприємство, яке очолює. Центральна тема - партійний осередок ПР у м. Черкаси. Сіренко зазначила: "Для багатьох людей наша партія стала більш зрозумілою І повага до неї особливо у світлі останніх виборів і політичних криз, яку створила саме "помаранчева" команда, постійно зростає. За неповний рік наша районна партійна організація зросла до тисячі осіб. Це керівники підприємств, фахівці, які працюють в різних сферах економіки, жінки, молодь. До речі, останньої - 30 відсотків. А взагалі обласна молодіжна організація Партії регіонів нараховує близько 6 тисяч членів ПР, і вже це говорить, наскільки програмні позиції Партії регіонів, її дії - конструктивні, високопрофесійні, спрямовані на інтереси країни - приваблюють молодь".

Буркут І.  Догралися // Час. - 2006. - № 32. - 10 серп. - С. 3. - Чернівецька обл.
Автор статті політолог аналізує ситуацію в країні після "розв'язання" політичної кризи. На його думку, "Наша Україна" знайшла собі нових партнерів по "широкій коаліції" - регіоналів та комуністів, а народну підтримку втратила безповоротно. Він вважає: "Наша Україна" безславно сходить з політичної арени, під свист вчорашніх противників і прокльони вчорашніх симпатиків. В Україні ще не сформована нова політична еліта. При владі були однакові за своїм рівнем люди, тільки окремі з них вміли краще і красивіше говорити. А коли справа дійшла до поділу портфелів, вони миттєво забули всі красиві фрази й включилися у жорстокі ігри. …програла Україна. У значної частини народу остаточно зникла віра в політичні сили та їхніх лідерів. Надія ледь жевріє, і то лише на появу нового покоління політиків, яке врахує помилки своїх попередників і не доведе до того, до чого догралися нині "нашоукраїнці".

Костенко Ю.  Кланова більшість: Інтерв'ю/ Розмовляла О.Форостина // Львівська газета. - Л., 2006. - № 144. - 10 серп. - С. 1, 3. - Львівська обл.
Українська народна партія після затвердження прем'єром В.Януковича та формування широкого коаліційного уряду заявила про свою готовність боротьби та пообіцяла сотні майданів у всій Україні. Голова УНП Юрій Костенко під час бесіди з журналісткою зазначив: "Ми працюватимемо з усіма політичними силами патріотичного напрямку, правими, правоцентристськими партіями. Українська народна партія є правою опозицією, на основі якої й можна в майбутньому сформувати єдину правоцентристську партію. Найближчі до нас, принаймні на вуличних акціях, є "ПОРА". Опоненти - практично вся Верховна Рада, яка складається з кланів. А щодо активності Юлії ТИМОШЕНКО, яка намагається сформувати опозицію, - ми підтримуватимемо її. Але це буде ліва опозиція, тому, що "Батьківщина" - це лівоцентристська партія".

Москаленко А.  "Создание сильной оппозиции - серьезный шаг на пути к демократии": Пресс-конференция // Слава Севастополя. - 2006. - № 145. - 10 авг. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
С целью осветить последние события в парламенте народные депутаты Украины Юрий ТРИНДЮК и Дмитрий ВЫДРИН собрали пресс-конференцию, информирует журналистка . Главная тема обсуждения - не состоявшиеся перевыборы в парламент и создание БЮТ демократической оппозиции в парламенте. ВЫДРИН подчеркнул: "Я гарантирую, что сильная оппозиция у нас будет не только на государственном, но и на городском уровне. А создание сильной оппозиции - существенный шаг к демократии". ТРИНДЮК добавил: "Демократическая оппозиция исключает саботаж. Если в действиях власти мы увидим положительные моменты, мы будем всячески их поддерживать. Но и в случаи негатива молчать не будем. Наша основная задача - контроль. И на местном уровне мы будем стараться помогать конкретным людям".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Романова Н.  "УСПІШНІСТЬ - це уміння досягти максимуму мети при мінімальних втратах": Інтерв'ю/ Розмовляла В.Газука // Гарт. - 2006. - № 32 – 11 серп. - С. 6. - Чернігівська обл.
На сьогодні в Україні в трьох обласних радах - Житомирщині, Миколаївщині та Чернігівщина - жінки очолили депутатський корпус. Журналістка веде бесіду з головою облради Чернігівської області Наталею Романовою. Наталя Андріївна розповіла про те, як прийшла у політику, набувала партійного досвіду, як працювала у виборчому штабі БЮТ, про спілкування з Юлією ТИМОШЕНКО. В роботі облради для Н.Романової сьогодні головне: "Зараз стоїть питання про те, як ефективно організувати управління комунальною власністю і поповнити бюджет області, а це, в свою чергу, той фінансовий потік, який забезпечує потреби культури, освіти, медицини тощо. Слід усунути все, що заважає ефективній роботі".

Добрий старт спонукає до подальшої плідної роботи: Із сесії обласної ради/ Інформ. ред. газети // Житомирщина. - 2006. - № 85. - 5 серп. - С. 3-4. - Житомирська обл.
На шпальтах газети подані матеріали пленарного засідання третьої сесії Житомирської обласної ради п'ятого скликання. Основною темою обговорення був звіт головного фінансового управління облдержадміністрації про виконання бюджету за перше півріччя 2006 року. До загального фонду бюджету області за звітний період надійшло 248, 6 млн. грн., тобто план виконано на 108 %. Депутати затвердили розпорядження "Про внесення змін до обласного бюджету на 2006 рік" та розглянули всі питання порядку денного.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 62 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 12 по 15 серпня 2006 року.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення