|
Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонахГлузь С. "У Верховній Раді відстоюватиму селянські проблеми": Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла Г.Чорна // Вінниччина. - 2006. - № 119. - 14 лип. - С. 2. - Вінницька обл.
Відомий на Вінниччині господарник, директор державного спиртового заводу Степан ГЛУЗЬ обраний депутатом Верховної Ради від Блоку Юлії Тимошенко. Він розповідає про свої перші враження від роботи парламенту, як створювалась коаліція. Нардеп наголосив: "Бачу себе тільки в аграрному комітеті. Тобто хочу робити те, що знаю досконально не ззовні, а з середини. Лобіюватиму програму "Еталон". С.ГЛУЗЬ зупинився на проблемах спиртової галузі України.Понуркевич Н. "Паралізована більшість" // Львівська газета. - Л., 2006. - № 125. - 14-16 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Розповідь про роботу парламенту. Авторка зазначає, що хоч і працювали нардепи з нової коаліції в бойовому режимі: під звуки сирен та гучномовців, але їм так і не вдалося здійснити заплановане - поставити крапку в питанні про парламентські комітети. На заваді стали НУ та БЮТ.Кузенко В. Война во время мира // Верже. - 2006. - № 28. - 13 июля. - С. 2. - Запорізька обл.
Автор статьи считает, что украинские национал-демократы готовы на все, чтобы свободы заканчивались там, где начинаются права тех, кто голосовал не за "Нашу Украину" и БЮТ, а за Партию регионов и коммунистов. Двойные стандарты в толковании законов стали нормой жизни Президента В.Ющенка и его окружения. Особенно это четко и больших количествах проявилось после создания антикризисной коалиции. По мнению корреспондент, Президент должен перестать делить политические партии в Верховной Раде на демократические и антидемократические. Цитата: "Необходимо добиться превалирования здравого смысла над партийными и фракционными догмами, как это сделали лидеры антикризисной коалиции".Куманський Б. "Локшина" від нардепа // Народне слово. - 2006. - № 74. - 13 лип. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Стаття присвячена прес-конференції народного депутата України, першого секретаря Кіровоградського обкому Соціалістичної партії України Миколи САДОВОГО. Головною темою прес-конференції було обрання О.МОРОЗА Головою Верховної Ради України. Народний депутат пояснював журналістам, чому СПУ вийшла з демократичної коаліції і ввійшла до нової більшості з регіонами та комуністами. Але автор вважає, що нардеп нагодував журналістів "локшиною" і подав образ "свого партійного та фракційного лідера як білого і пухнастого".Куманський Б. Поцілунок Леді Ю, або Хроніка пікуючого парламенту // Народне слово. - 2006. - № 74. - 13 лип. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Автор розповідає про роботу Верховної Ради України, яка проходила під завивання сирен і гучномовців. Він вважає, що О.МОРОЗ "зрадив "помаранчеву" коаліцію, перебіг на іншій бік, порушивши домовленість" заради спікерського крісла.Назарчук В. Антикризова чи антиукраїнська // Галичина. - 2006. - № 103-106. - 13-19 лип. -
С. 1-2. - Івано-Франківська обл.
Головний редактор газети аналізує політичну ситуацію в парламенті у зв'язку зі створенням нової коаліції. На його думку, не може бути єдності між великим кримінальним капіталом і комуністами із соціалістами, які були ворогами чи антиподами капіталістів. Автор вважає, що платформа на якій сходяться всі три коаліціянти - синдром антиукраїнства. Цитата: "Не секрет, що всі троє активно співпрацюють з провідними політичними силами Росії, які всіляко підтримують їх на виборах". Журналіст стверджує, що обрання О.МОРОЗА спікером парламенту можна кваліфікувати як державний переворот, адже програми коаліціянтів різко розходяться з програмою Президента, з курсом на євроінтеграцію, з утвердженням національних цінностей. Стабілізувати політичну ситуацію може тільки Президент, вважає автор.Сачук С. Політика без правил і моралі // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 78. - 13 лип. - С. 2. – (Цей висновок напрошується, коли дивишся на те, що твориться на нашому владному олімпі). - Волинська обл.
Заслужений журналіст України аналізує процедур створення антикризової коаліції у Верховній Раді: "На наших очах владу в країні від помаранчевої коаліції шулерськими, нахрапистими методами забрали донецькі біло-голубі". Автор вважає, що парламентська веремія дорого обходиться народу, завдає сильного удару по авторитету нашої влади. В очах світової громадськості ми знов постаємо як суспільство, яке не може навести лад, визначитись із пріоритетами розвитку.Доній О. Мороз пішов туди, де йому запропонували бажану посаду: Інтерв'ю/ Розмовляла Г.Дячик // Львівська газета. - Л., 2006. - № 123. - 12 лип. - С. 1, 5. - Львівська обл.
Символ студентської революції на граніті (голова Центру досліджень політичних цінностей) Олесь Доній мав шанс стати символом оновленої Соціалістичної партії. Не став. Хоча свого часу як консультант чимало доклався до передвиборних діянь соціалістів. Він аналізує кроки своїх нещодавніх політичних партнерів у парламенті: "Думаю, що вступ у нову коаліцію був виключно ситуативним. Мороз пішов туди, де йому запропонували бажану посаду. Якби така пропозиція надійшла від "помаранчевої" коаліції, то він залишився б там. Важливу роль у коаліційних процесах відіграв і Кремль. Підштовхнувши комуністів до такої угоди, Кремль одержав зручне для себе формування, оскільки досі відчував себе в програші".Перевибори. Бути чи не бути./ Записала Г.Дячик // Львівська газета. - Л., 2006. - № 123. - 12 лип. - С. 5. - Львівська обл.
У новому ракурсі постало питання розпуску Верховної Ради та проведення дострокових виборів. Своїми думками із цього приводу з кореспондентом "Газети" поділились народні депутати та політолог. Нардеп Борис БЕЗПАЛИЙ ставиться до розпуску негативно і вважає, що він малоймовірний. Політолог Кость Бондаренко вважає, що є можливість розпуску парламенту та не бачить доцільності. Він запевняє: "Нічим не можна виправдати відверту, цинічну зраду Мороза. Чим би він себе не виправдовував, зрада є зрадою". Народний депутат Степан КУРПІЛЬ впевнений, що розпуску парламенту неминучий За його словами "Потрібно зробити так, щоб не змінювався той курс, який узяла Україна після помаранчевої революції. Для того потрібно йти на перевибори".Бурченя В. Володимир Литвин: " Маємо видиме благополуччя" // Вісті Рівненщини. - 2006. - № 51. - 14 лип. - С. 2. - Рівненська обл.
У статті мова йде про візит на Рівненщину екс-голови Верховної Ради України, лідера Народної Партії В.Литвина, який зустрівся з активістами Народної Партії і відверто розповів про процеси, що відбуваються в державі.Проценко О. Лед тронулся! // Вечерняя Одесса. - 2006. - № 101. - 13 июл. - С. 2. - Одеська обл.
Статья посвящена Всеукраинскому собранию депутатов всех уровней и общественности, которое было проведено по инициативе партии регионов 8 июля в г. Киеве. Создание антикризисной коалиции в парламенте с участием Партии регионов, СПУ и КПУ, по мнению автора, вселяет надежду на объединение украинского общества, преодоление гражданского раскола и преодоление правительственно-парламентского кризиса. Трезво оценивая действительность, новообразовавшееся большинство понимает, что проблем в государстве хватает, и они достаточно серьезны, но считают, что сложенные действия и компромиссные решения станут залогом успеха. Лидер партии регионов В.ЯНУКОВИЧ, на прошедшем Всеукраинском собрании подчеркнул: "Мы выполним это задание, эту великую совместную цель, даже тогда, когда у народа Украины, казалось бы, надолго выбили из-под ног фундамент взаимопонимания и единения". На Всеукраинском собрании выступил, и новоизбранный Председатель Верховного Совета Украины А.МОРОЗ и подчеркнул, что уже очерченные антикризисной коалицией первоочередные задачи для выведения страны из кризиса.Беркут І. Зрада // Час. - 2006. - № 28. - 13 лип. - С. 3. - Чернівецька обл.
Політолог, кандидат історичних наук стверджує: "Владу не дають, владу беруть". Цю істину підтвердили недавні події в українському парламенті. Доки помаранчеві завзято ділили портфелі й абсолютно відірвалися від реального життя, Партія регіон послідовно займалася ділом, вона добре підготувалася до того, щоб взяти владу. Номенклатура має величезний досвід стосовно того, як владу брати і утримувати її в своїх руках. Після Помаранчевої революції вона мала вдосталь часу, щоб проаналізувати свої колишні помилки та розробити дієвий план реваншу, стверджує автор статті.Литвин В. Откровенный разговор // Южная правда. - 2006. - № 77. - 13 июля. - С.1-2. – (Владимир Литвин о партии и уроках выборов). - Миколаївська обл.
Лидер Народной партии, обращаясь к однопартийцам, соратникам и единомышленникам, рассказывает об уроках выборов-2006 г., о настоящем и будущем партии. Экс-спикер украинского парламента утверждает: "Наша системная и целенаправленная работа должна мощно поддержать послевыборное прозрение людей, переоценку ценностей и пересмотр ориентиров - все то, что во все более широких масштабах охватывает украинское общество".Лис В. За який порядок ратують промисловці і підприємці? // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 78. - 13 лип. - С. 2. - Волинська обл.
В статті подано огляд ХІ позачергового з'їзду Українського союзу промисловців і підприємців. Перед зібранням виступили О.МОРОЗ, А.КІНАХ, Ю.ЄХАНУРОВ, О.Рибачук тощо. Лідери українського бізнесу запропонували стратегію "українського прориву", в якій пропонується і підвищення конкурентноздатності реального сектора економіки та зниження його енергоємності, формування стабільних "правил гри" на економічному полі та посилення захисту внутрішнього ринку. На прес-конференції після з'їзду Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій КІНАХ зазначив: "Наші дії будуть спиратись на наші принципи. А наші принципи - це стратегічні інтереси держави. У нас є стратегічні питання, якими ми не поступимось. Це сучасний європейський напрямок розвитку України".Овсієнко В. "Порошенко, Безсмертний, Зварич мають зійти з політичної арени…" // Час. - 2006. - № 28. - 13 лип. - С. 2-3. - Чернівецька обл.
На думку автора статті, після затвердження проросійського уряду В.ЯНУКОВИЧА негайно почне здійснюватися передача української економіки російським кампаніям, буде переорієнтація України на Москву, федералізація, витіснення української культури на задвірки. Вина усьому - катастрофічний розкол "помаранчевих" сил. Журналіст стверджує: "Після виборів Президента, його друзі П.ПОРОШЕНКО, Р.БЕЗСМЕРТНИЙ, Р.ЗВАРИЧ, замість згуртування в єдину команду всіх прихильників української незалежності - партнерів БЮТ і СПУ - вдались до інтриг, підсиджування один одного, сіяли недовіру, підозру, а пожили взаємну ненависть". Автор вважає, що Україні потрібні нові, молоді і відважні лідери.Об'єднаймо Україну заради її процвітання!/ Підготував А Ніколаєв // Новий день. - 2006. - № 28. - 13 лип. - С. 5. – (У Києві відбулися Всеукраїнські збори депутатів усіх рівнів і представників громадськості). - Херсонська обл.
В статті подана докладна інформація про зібрання, яке відбулось у Києві в Національному палаці "Україна". Учасники заходу обговорювали ситуацію в країні, шляхи виходу з політичної та економічної кризи, створення ефективної системи народовладдя в Україні. Перед делегатами виступили: Голова ВР України О.МОРОЗ, народні депутати В.ЯНУКОВИЧ, П.СИМОНЕНКО, Є.КУШНАРЬОВ, екс-президент України Л.Кравчук тощо. Учасники зборів затвердили резолюцію, в якій вимагають від Президента України негайно внести кандидатуру Віктора ЯНУКОВИЧА на посаду прем'єр міністра. Прийнято також звернення до народу, декларацію єднання, запропоновано створити Конгрес регіонального і місцевого самоврядування з наданням йому консультативно-дорадчих функцій.Бурченя В. Віктора Матчука переміни не турбують // Вісті Рівненщини. - 2006. - № 51. - 14 лип. - С. 1. - Рівненська обл.
Стаття присвячена прес-конференції голови Рівненської облдержадміністрації В.Матчука, який разом з своїм заступником Ю.Благодиром та в.о. заступника В.Новаком вперше зустрівся з журналістами. Прес-конференція була присвячена результатам виконання бюджету області за перше півріччя 2006 року.Дончик Т. Олександр Домбровський: "Якщо знову постане вибір: крісло чи довіра людей, я виберу довіру людей", - запевнив голова облдержадміністрації, звітуючи на сесії обласної ради // Вінниччина. - 2006. - № 119. - 14 лип. - С. 1, 2. - Вінницька обл.
За визначення журналіста, це перший масштабний звіт нової виконавчої влади за півтора року роботи. Нова команда взяла за кредо, що формула економіки - бюджет - соціальна сфера - є запорукою добробуту кожного окремого вінничанина. Сьогодні область по багатьом показникам стоїть на перших місцях в Україні. Сесія затвердила обласну програму подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, внесла зміни до заходів регіональної програми розвитку регіональної програми розвитку малого бізнесу.Богун Л. Василій Салигін: "Допомагати людям - найвище покликання для мене" // Слобідський край. - 2006. - № 76. - 13 лип. - С. 3. - Харківська обл.
Авторка розповідає про те, як проходить прийом громадян головою Харківської обласної ради В.Салигіна. Люди йдуть до голови з різними проблемами - це і прохання сприяння в пошуках роботи, і допомоги на лікування. Чимало мешканців області просять допомоги в газифікації сіл і вирішенні земельних питань.Іваночко Я. "П'ємонт" сказав своє слово // Львівська газета. - Л., 2006. - № 123. - 12 лип. - С. 1, 2. – (Львівська обласна рада першою у державі відреагувала на політичні події у Києві). - Львівська обл.
Депутати Львівської облради на п'ятій позачерговій сесії розглянули та проаналізували політичні події, що відбуваються у парламенті зі створення коаліції. Після напруженої дискусії депутати "народили" спільне звернення сесії ЛОР, адресоване до українського народу, Президента та лідерів національно-демократичних сил. Партія регіонів до складу до цих сил не входить, уточнює автор статті. Депутати вимагають від гаранта Конституції припинення повноважень ВРУ, запровадити пряме президентське правління, оголосити перевибори. Перед тим Верховної Ради, на думку львівських обранців, має привести до присяги суддів Конституційного Суду та скасувати однойменну реформу, інформує журналіст.Маринцев С. Депутаты отвергли требования пикетчиков // Донбасс. - 2006. - № 129. - 13 июля. - С. 3. - Донецька обл.
Перед зданием горсовета Краматорска, где проходила очередная сессия, выстроился внушительный пикет представителей общественных и политических организаций города. Собравшиеся протестовали против стартовавшего в Краматорске скачка тарифов на пассажирские перевозки в городском автотранспорте. Группа депутатов горсовета поддержали пикетчиков и потребовали отменить решение исполкома по тарифам и расторгнуть договора с нерадивыми перевозчиками, но зал их не поддержал, Неудовлетворенные депутаты намерены оспаривать решение исполкома в судебном порядке, информирует корреспондент.Сергеева В. Партия Зеленых Украины: "Экономически выгодно то, что экологически чисто!" // Южная правда. - 2006. - № 77. - 13 июля. - С. 2. - Миколаївська обл.
В Николаеве состоялась областная конференция Партии Зеленых Украины. Однопартийцы приняли решение поручить депутатам Николаевского облсовета (членам партии) выступить на сессии против затопления земель регионально-ландшафтного парка "Гранитно-степное Побужье". Корреспондент информирует, что в день работы сессии к зданию облгосадминистрации пришли члены Партии Зеленых Украины, активисты общественных, экологических организаций. Собравшиеся проведя акцию протеста с тем, чтобы вновь привлечь внимание общественности к реальной угрозе уничтожения регионального ландшафтного парка с введением в эксплуатацию Ташлыкской гидроаккумулирующей электростанции (ТГАЭС).
Огляд регіональної преси. - Вип. 54 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 15 по 18 липня 2006 року.
Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.