Огляд реґіональної преси

Випуск 53, 12 - 14 липня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Подоляк А.  Ваші очі, що навпроти, кажуть нам, що ви не проти, або Коаліційні "залицянки" і "сватання" на Печерських пагорбах тривають // Київська правда. - 2006. - № 74. - 13 лип. - С. 1. - Київська обл.
Автор повідомляє про подальше загострення політичних подій навколо законодавчого органу України. Підсумком подій стало запрошення до нового депутатського об'єднання всіх, кому не чужі їхні "широкі" ідеали. Голова Верховної Ради України Олександр МОРОЗ вважає, що приєднання "Нашої України" до "антикризової" коаліції у складі фракції Партії регіонів, СПУ та КПУ було б "логічним", "бажаним і очікуваним" і сприяло б об'єднанню країни. Про те, що "антикризова" коаліція є відкритою для інших парламентських фракцій і окремих депутатів, заявив і один з чільників фракції Партії регіонів М.АЗАРОВ, зазначивши, що вони, тобто "антикризовики", "не просять і не вмовляють до них приєднуватися, але готові розділити відповідальність і працювати". В свою чергу, БЮТівці та нашоукраїнці переконані, що у Президента є "всі підстави розпустити недієздатний парламент", зауважує журналіст. Між Президентом країни, лідерами усіх парламентських фракцій та Головою Верховної Ради О.МОРОЗОМ мали відбутися зустрічі, головною метою яких є спроба знайти спосіб вирішення кризової ситуації, яка склалася в українському парламенті.

Бойко В.  В Киеве - при власти, в Мариуполе - в оппозиции: [Пресс-конференция народного депутата Украины]/ Подготовил М.Стрелецкий // Жизнь. - 2006. - № 98. - 11 июля. - С. 1. - Донецька обл.
Автор сообщает о прошедшей недавно пресс-конференции народного депутата Украины, председателя правления одного из крупнейших отечественных меткомбинатов ОАО "ММК им. Ильича" Владимира БОЙКО. Предшествовали этому следующие события: значительная роль комбината в отечественной экономике, который отражает реальное положение дел в основной экспортно-ориентированной и бюджетообразующей отрасли, приближающийся День металлурга. И, наконец, кто как не Владимир БОЙКО - член фракции СПУ в Верховном Совете мог ответить на вопросы о последних событиях в парламенте. Переходя к политическому блоку вопросов, он, прежде всего, заявил, что действия лидера фракции Александра МОРОЗА направлены в первую очередь на благо государства. По мнению БОЙКА, если экономический блок вопросов будет вести человек, который в свое время уже возглавлял это направление - Николай АЗАРОВ, то можно гарантировать, что здесь
будут приниматься грамотные и профессиональные решения на благо украинского государства, а не отдельных групп. Одной из причин распада прежней коалиции, он назвал именно кадровые вопросы.

Дончик Т.  У політиків коротка пам'ять // Вінниччина. - 2006. - № 116. - 11 лип. - С. 2. - Вінницька обл.
За повідомленням автора статті, кожного першого понеділка місяця народний депутат України Іван БОНДАРЧУК проводить особистий прийом громадян у приміщенні облдержадміністрації. Він провів також прес-конференцію для журналістів, на якій зауважив, що перейшовши на роботу в парламент не хоче і не може втрачати зв'язок з виборцями області. Під час спілкування, І.БОНДАРЧУК приділив увагу організаційним питанням своєї депутатської діяльності та не стримався від оцінки політичної ситуації. Зокрема він зауважив: "…формальним приводом для блокування стало рішення коаліції обирати спікера і прем'єра "пакетним голосуванням". На запитання журналістів, чи не має він наміру відійти від керівництва обласною організацією соціалістів, Іван Миколайович відверто зізнався, що вже подав таку заяву.

Небоженко В.  Вони повертаються!: Інтерв'ю українських політологів/ В.Небоженко, А.Окара, О.Соскін; Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 81. - 11 - 12 лип. - С. 1, 2. - Львівська обл.
Головною темою інтерв'ю кореспондента з відомими українськими політологами: В.Небоженком, А.Окарою та О.Соскіним стало питання щодо можливості подання Президенту країни від імені нової, червоно-голубої коаліції кандидатури лідера Партії регіонів Віктора ЯНУКОВИЧА як претендента на посаду прем'єр-міністра України. Так Андрій Окара підкреслив, що не бачить можливого обрання Віктора ЯНУКОВИЧА прем'єр-міністром. На його думку, проблема "…в тому, що він (Ющенко) не звільнив і не нейтралізував у політичному смислі тих людей, які справді працювали на Кучму та Януковича й заважали розвитку держави. Як наслідок, кадрова політика була цілком ідіотична й стала однією з передумов нинішньої політичної кризи". В свою чергу О.Соскін застерігає від величезної загрози для України, "оскільки Партія регіонів та її лідер Віктор ЯНУКОВИЧ фактично виступають з реваншистської позиції - як економічної, так і геополітичної".

Понуркевич Н.  У свіжому форматі // Львівська газета. - Л., 2006. - № 122. - 11 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Як зауважує автор статті, Україна знайомиться із другим складом другої за останній місяць коаліції. Представив її Голова Верховної Ради України Олександр МОРОЗ, який досі сподівається залишитися для всіх незмінним другом і закликає нашоукраїнців вступити в нову більшість. Автор знайомить читачів  з позицією деяких  політичних лідерів після останніх подій. Прогнози народного депутата - регіонала Миколи АЗАРОВА: "Ми очікуємо, що Президент дуже оперативно відреагує на пропозицію щодо прем'єр-міністра, адже терміново потрібно сформувати новий уряд, а також вирішувати неузгодженості з парламентськими комітетами". Спікер парламенту Олександр МОРОЗ висловив думку про логічність процесу приєднання нашоукраїнців до коаліції в складі Партії регіонів, Соцпартії та Компартії. "Перспективи входження "Нашої України" до новоствореної коаліції бажані, очікувані, й це логічна відповідь на виклики, які виникли в суспільстві. Входження "Нашої України" в нашу коаліцію, безперечно гарантувало б злагоджену роботу інших гілок влади, зокрема, із Президентом Віктором Ющенком", - заявив спікер українського парламенту.

Поценко О.  Виктор Янукович: Время революций и митингов закончилось. Пришло время переходить к спокойным действиям // Наше місто. - 2006. - № 96. - 11 лип. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
По сообщению автора статьи, правительственно-парламентский кризис, в который, казалось, бесповоротно погрузилась Украина в результате коалиционных баталий, имеет все шансы успешно разрешиться. С созданием антикризисной коалиции, в состав которой вошли Партия регионов, СПУ и КПУ, акцентирует внимание автор статьи, "забрезжил свет в конце туннеля". Таким образом, у Украины появилась надежда  на благополучное решение возникших в последнее время проблем.

Шахнюк О.  От Тимошенко ушел, Порошенко обошел // Крымская правда. - 2006. - № 123. - 11 июля. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
"Оранжевая коалиция" в составе блока БЮТ, "Нашей Украины" и СПУ распалась, сообщает журналист. Произошло это 6 июля, когда большинство социалистов во главе с лидером О.МОРОЗОМ перешли к оппозиционерам. Таким образом, Партия регионов, коммунисты и социалисты обрели большинство в парламенте, измеряемое 238 голосами. Причем это большинство, подчеркивает автор статьи, имеет тенденцию к расширению. Автор анализирует создавшуюся ситуацию в парламенте, при этом учитывая роль Президента в этих событиях.

Бабинець Т.  "РозМОРОЗжений" парламент // Сумщина. - 2006. - № 80. - 8 лип. - С. 1. - Сумська обл.
Шокуючою новиною кінця нинішнього тижня стало, як не дивно, не раптове розблокування регіоналами роботи Верховної Ради і не швидке обрання спікера парламенту, підкреслює авторка статті, а те, що виявляється сепаратні перемовини з Партією регіонів вела не стільки "Наша Україна", а вірна союзниця БЮТівцев - Соцпартія, лідер якої Олександр МОРОЗ протягом трьох місяців формування демократичної коаліції не раз заявляв, що його політична сила ніколи не піде на співпрацю з регіоналами, бо "неможливо буде пояснити цей крок нашим виборцям".

Богатырев А.  Лукоморья больше нет… // Наше місто. - 2006. - № 95. - 8 лип. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Позавчера распался непрочный союз БЮТ-НСНУ-СПУ. Голосование по кандидатуре спикера определило новый формат коалиции: социалисты объединились с Партией регионов и КПУ. Народные депутаты от СПУ (С. ЧУКМАСОВ) и от Партии регионов (О.ЦАРЁВ) рассказали о ситуации и спрогнозировали ее развитие. Сергей ЧУКМАСОВ: " - Реально у участников процесса закончилось терпение, ведь существующая пока еще "старая" коалиция вовсю вела с Партией регионов сепаратные переговоры".

Дяченко В.  Антиоранжевый переворот накануне Ивана Купала // Луганская правда. - 2006. - № 72. - 8 июля. - С. 2. - Луганська обл.
Автор анализирует ситуацию, в которой оказался парламент после избрания Александра МОРОЗА спикером Верховной Рады Украины. Избрание А.МОРОЗА главой парламента нарушило предварительные договоренности трехсторонней "оранжевой коалиции", поэтому теперь, она, по сути, развалилась. В статье автор поднимает вопрос и относительно будущей должности премьер-министра, которая по всей вероятности перейдет к регионалам.

Захарченко О.  Виктор Янукович: "Мы - за то, чтобы навести в стране порядок" // Наше місто. - 2006. - № 95. - 8 лип. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
В Днепропетровске прошло всеукраинское собрание депутатов всех уровней от Партии регионов. Съехались 1200 регионалов из четырнадцати областей Украины. Выступая на собрании, лидер Партии Регионов В.ЯНУКОВИЧ обрисовал социально-экономическую и политическую ситуацию в Украине. После собрания на пресс-конференции он заявил: " Наши требования заключаются в соблюдении украинского законодательства, Конституции, законов Украины и регламента Верховной Рады. Мы не хотим, чтобы был избран не легитимный председатель Верховной Рады, президиум, премьер-министр."

Куманський Б.  Квітка папороті для Сан Санича // Народне слово. - 2006. - № 72. - 8 лип. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Раптом в українській політиці відбувся крутий переворот, зауважує автор. Лідер соціалістів О.МОРОЗ у змові з регіоналами фактично відкрив шлях до створення іншої "демократичної" коаліції - на базі фракції Партії регіонів. За словами народного депутата України Давида ЖВАНІЇ, "МОРОЗ поховав Соцпартію як таку, обмінявши це на три дні перебування в кріслі спікера". Ця подія сколихнула все українське суспільство, але разом з тим підтвердила деякі очевидні істини, на яких автор зосереджує увагу.

Назарчук В.  Оце так зМОРОЗили! // Галичина. - 2006. - № 101. - 8 лип. - С. 1-2. - Івано-Франківська обл.
Автор зосереджує увагу на тому, що події минулого тижня щодо обрання Голови Верховної Ради України не вкладаються ні в які рамки моралі. В статті зосереджується увага на тому як саме проходили події. Автор намагається знайти причину зради Олександра МОРОЗА, який здійснивши демарш, завдав помаранчевій коаліції смертельного удару. На його думку, наші українські лідери так і не зуміли переступити через давню хворобу - ставити власні інтереси вище державних.

Уліцький В.  Мороз - спікер, Янукович - прем'єр // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 76. - 8 лип. - С. 3. - Волинська обл.
Автор повідомляє про останні події, що відбулися в Верховній Раді України. А саме - обрання лідера соціалістів Олександра МОРОЗА Головою Верховної Ради України та можливість вдруге стати прем'єр-міністром у лідера регіоналів Віктора ЯНУКОВИЧА. Автор зосереджує увагу і на відношенні до цих подій Президента України Віктора Ющенка.

Алексєєв І.  Україна озброює світ/ І.Алексєєв, М.Самусь // Експрес. - Л., 2006. - № 80. - 7 - 9 лип. - С. 4. - Львівська обл.
За повідомленням автора статті, лідер комуністів Петро СИМОНЕНКО звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою порушити кримінальні справи за фактами незаконного надання українською владою військової допомоги іншим країнам, а саме обдарування від нас збройних сил Іраку і Грузії на десятки мільйонів доларів. Коментар на цю тему, кореспондент газети взяв у народного депутат України, члена парламентської фракції КПУ І.АЛЕКСЄЄВА та експерта Центру дослідження армії, конверсії та озброєння М.Самуса. На думку народного депутата, ці дії ніхто не виносив на розгляд Верховної Ради України, хоча "серед повноважень Верховної Ради чітко зазначено і питання щодо надання військової допомоги іншим державам".

Вінський Й.  "Мороз - зрадник! Я йому партію не віддам!": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 80. - 7 - 9 лип. - С. 3. - Львівська обл.
Скандал у парламенті, який можна порівняти на думку кореспондента газети із десятибальним землетрусом, вибухнув і в середовищі СПУ. Багаторічний соратник МОРОЗА, перший секретар політради СПУ Йосип ВІНСЬКИЙ написав заяву про відставку. А наостанок обізвав МОРОЗА "ублюдком". Кореспондентові газети народний депутат пояснив причини такого кроку. "…ця заява - крик душі і водночас акція протесту" - зауважив Йосип ВІНСЬКИЙ. Протест, підкреслює народний обранець, "проти намірів більшої частини нашої фракції розвалити помаранчеву коаліцію".

Ганус А.  Помаранчевий шок // Експрес. - Л., 2006. - № 80. - 7 - 9 лип. - С. 3. - Львівська обл.
Автор присвячує статтю - репортажу із драматичного парламентського засідання, що відбулося в Верховній Раді України, в день обрання Голови Верховної Ради.

Корец Я.  Лед тронулся // Жизнь. - 2006. - № 97. - 7 июля. - С. 2. - Донецька обл.
За сообщением журналиста, Партия регионов разблокировала работу Верховной Рады, освободив трибуну и президиум. На должность спикера планируется выдвинуть две кандидатуры - Петра ПОРОШЕНКО и Николая АЗАРОВА.

Онишкевич Р.  Ніж у спину коаліції // Львівська газета. - Л., 2006. - № 120. - 7-9 лип. - С. 1,5. - Львівська обл.
В день обрання у парламенті посади Голови Верховної Ради, народні обранці працювали до пізнього часу. Більшість голосів віддали члени Партії регіонів, СПУ та КПУ за кандидатуру Олександра МОРОЗА. Щодо самого факту висування лідера соціалістів, то він, на думку автора, поставив під великий сумнів існування народженої в муках так званої коаліції Майдану. Причиною нових катаклізмів в стінах Верховної Ради стала маленька, і як підкреслює журналіст, не зовсім горда та зовсім не монолітна СПУ. І автору прикро, що “Соцпартія стає тією цеглиною, без якої може завалитися доволі непевна споруда коаліційного дому".

Анисимов Ю.  Депутаты - за решительные шаги // Новий день. - 2006. - № 27. - 6 лип. - С. 5. - Херсонська обл.
1 июля в Днепропетровске состоялось Всеукраинское собрание депутатов всех уровней - членов Партии регионов. Полторы тысячи депутатов представляли юго-восточные регионы страны. На форуме обсуждалась политическая и социально-экономическая ситуация, сложившаяся в государстве. В докладе лидер Партии регионов Виктор ЯНУКОВИЧ отметил, что никогда еще противостояние сил, соизмеримых по уровню поддержки в обществе, не было столь жестким и масштабным. Виктор ЯНУКОВИЧ заявил, что в сложившейся ситуации предлагает немедленно начать переговоры и зафиксировать в соответствующих документах соответствующие позиции.

Буркут І.  Що далі? // Час. - 2006. - № 27. - 6 лип. - С. 3. - Чернівецька обл.
Автор статті аналізує події, що сталися  навколо політичної ситуації в Україні, через блокування роботи парламенту депутатами-регіоналами та конфліктів всередині "помаранчевої" більшості, приділяє увагу ставленню народу до подій, що відбуваються на політичній арені України.

Грабовський С.  Останній шанс несвятого Петра // Час. - 2006. - № 27. - 6 лип. - С. 2-3. - Чернівецька обл.
Роздуми автора про біографію та особливості характеру народного депутата України Петра ПОРОШЕНКА.

Корец Я.  Три условия или 20 исков // Жизнь. - 2006. - № 96. - 6 июля. - С. 2. - Донецька обл.
Состоялась пресс-конференция народного депутата Украины Б.КОЛЕСНИКОВА, на которой он заявил, что намерен подать 20 исков в суды и Генпрокуратуру к правоохранительным органам за незаконное возбуждение против него уголовного дела. КОЛЕСНИКОВ также сообщил, что в ближайшее время он намерен обратиться к депутатам-бизнесменам из БЮТ и НУ с призывом уничтожить прокурорскую мафию.

Корогодский Ю.  Почетный тормоз коалиции // Луганская правда. - 2006. - № 71. - 6 июля. - С. 2. - Луганська обл.
Социалисты заявили, что выступают против кандидатуры П.ПОРОШЕНКА на должность спикера парламента, и их устраивает любой другой представитель "НУ", сообщает журналист. Другие участники коалиции были удивлены таким заявлением социалистов. Автор посвящает статью развитию политической карьеры одного из видных политических деятелей, а именно Петру ПОРОШЕНКО.

Назарчук В.  Опозиція до України? // Галичина. - 2006. - № 99 - 100. – 6 – 12 лип. - С. 1. - Івано-Франківська обл.
Автор аналізує причини дій опозиції в Україні та блокування роботи парламенту депутатами від Партії регіонів. Хочеться сподіватися, підкреслює журналіст, що коаліція все-таки зможе порозумітися з опозицією без подальших надмірних дій.

Васюта Н.  На політичному олімпі зміна ролей // Слобідський край. - 2006. - № 75. - 11 лип. - С. 3. - Харківська обл.
За повідомленням автора статті, 6 липня Верховна Рада 238 голосами обрала головою парламенту лідера соціалістів Олександра МОРОЗА. Вже наступного дня політрада Партії регіонів прийняла рішення про створення коаліції в широкому форматі Партії регіонів, СПУ та КПУ й утвердила кандидатуру свого лідера Віктора ЯНУКОВИЧА на пост прем'єр-міністра. Завершальною частиною минулого політичного тижня стали Всеукраїнські збори депутатів усіх рівнів і представників громадськості, що відбулися в Національному палаці Україна. " - Результатом нашої спільної боротьби за майбутнє держави стала нова конфігурація сил у Верховній Раді, яка створює хороше підґрунтя для якнайшвидшого початку роботи вищого законодавчого органу держави та виконавчої влади", - зауважив Віктор ЯНУКОВИЧ.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Рибалка В.  "У даний момент я повністю підтримую позицію Вінського": Інтерв'ю секретаря Дніпропетровського обласного комітету СПУ/ Інтерв'ю записав Ю.Райхель // Зоря. - 2006. - № 72. - 8 лип. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Секретар Дніпропетровського обласного комітету СПУ Валентин Рибалко розповідає в інтерв'ю про формат коаліції, голосування за кандидатуру спікера і позицію народного депутата України Й.ВІНСЬКОГО.

Тегза Н.  В обласній "Батьківщині" знову нове керівництво // Новини Закарпаття. - 2006. - № 84 - 85. - 8 лип. - С. 2. - Закарпатська обл.
Відбулася обласна конференція ВО "Батьківщина". Обрано новий склад бюро в кількості 9 чоловік, голову - ним стала Нуцу Марина, депутат обласної ради. Зважаючи на те, що в облраді дві фракції БЮТ, це означає можливість розколу місцевого рівня.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Стрекаль В.  Спільні дії, спільна робота, спільна відповідальність // Київська правда. - 2006. - № 74. - 13 лип. - С. 1. - Київська обл.
Автор надає звіт про роботу другого пленарного засідання IV сесії Київської обласної ради. З задоволенням і сподіванням на плідну і спільну роботу говорили про угоду, яка є першою в Україні, голова облради В.Майбоженко і голова облдержадміністрації В.Ульянченко. Вони висловили сподівання що працюватимуть як єдина команда, об'єднана спільною метою - розв'язанням проблем соціально-економічного розвитку області, підвищенням рівня життя людей, уникненням соціальної напруги.

Бондарчук Н.  Третя сесія: ключ до розвитку регіону // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 84. - 11 лип. - С. 2. - Миколаївська обл.
6 липня відбулася чергова третя сесія обласної ради нового, 5-го скликання, інформує автор статті. Інтерес до цієї сесії був особливий. Першим питанням порядку денного був звіт голови облдержадміністрації О.Садикова про виконання програм соціально-економічного і культурного розвитку Миколаївщини, обласного бюджету і делегованих повноважень.

Кохан М.  ... І допомога народного депутата // Деснянська правда. - 2006. - № 80. - 11 лип. - С. 1. - Чернігівська обл.
Як зауважує автор статті, збори господарського активу Носівського району - це річний підсумок роботи нової влади. Про здобутки, проблеми і шляхи їх вирішення доповів голова райдержадміністрації М.П.Андрієнко. Багато проблем у своєму виступі порушив губернатор М.І.Лаврик. Як коментар голови облдержадміністрації: - від області у Верховній Раді України працює 16 народних депутатів, серед яких І.КУРОВСЬКИЙ - засновник агропромислового комплексу на Чернігівщині. І якби кожен, як І.І.КУРОВСЬКИЙ, надав допомогу районам, то скільки б було вирішено важливих проблем, підкреслив Микола Лаврик. Підсумовуючи нараду, яка висвітлила багато невирішених проблем, голова облдержадміністрації М.І.Лаврик наголосив: від того, як виконуватимуться завдання, передбачені програмою соціально-економічного розвитку, оцінюється робота керівника громади і району. А щоб вона була ефективною, необхідно забезпечити нормальне функціонування підприємств, приріст конкурентноспроможної продукції.

Шандебура С.  Рішуче виправляти ситуацію // Подільські вісті. - 2006. - № 96. - 11 лип. - С. 1. - Хмельницька обл.
Одні з найважливіших питань життєдіяльності області розглянуто на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації, яке вів її голова Іван Гладуняк. З урахуванням пропозицій доповнень було затверджено план роботи облдержадміністрації на III квартал поточного року, повідомляє авторка.

Зборівський В.  Хочемо вийти на максимум із продажу земель з аукціону… // Новини Закарпаття. - 2006. - № 84 - 85. - 8 лип. - С. 2. - Закарпатська обл.
Відбулася зустріч голови облдержадміністрації О.Гаваші з журналістами. Йшлося про трагедію на Львівщині, де загорівся автобус з закарпатцями, про економіку, ціни на енергоносії, ринок праці та продаж земель з аукціону.

Шевчук Н.  Консенсус - шлях до ефективних рішень // Одеські вісті. - 2006. - № 120 - 121. - 8 лип. - С. 3. - Одеська обл.
Авторка надає нотатки до другої сесії Одеської обласної ради. На ній насамперед йшлося про програму соціально-економічного розвитку Одеської області на  2006 рік і про внесення змін і доповнень до обласного бюджету 2006 року. Було зауважено, що основними завданнями на нинішній рік є: ефективне наповнення бюджетів усіх рівнів, створення сприятливих умов для залучення інвестицій, погашення заборгованості з заробітної плати й усіх видів соціальної допомоги тощо. На сесії також було ухвалено рішення про звернення до Верховної Ради України щодо вступу України до НАТО. У ньому депутати обласної ради закликають "утриматися від непродуманих форсованих кроків, будувати ділові контакти з цією організацією на взаємовигідній основі і з урахуванням національних інтересів".

Королюк В.  "Ми прийшли у владу не з мітингу": Інтерв'ю голови облради // Вісті Рівненщини. - 2006. - № 50. - 7 лип. - С. 2. - Рівненська обл.
Перший заступник голови Рівненської обласної ради розповів про проблеми місцевого самоврядування, роботу обласної ради нинішнього скликання. На думку В.Королюка, "для повноцінного розвитку тієї чи іншої громади треба надавати їй якнайбільше повноважень і розвивати місцеве самоврядування".

Піддубняк В.  Доленосні питання: статистика, мова, НАТО… // Наддніпрянська правда. - 2006. - № 51. - 7 лип. - С. 1. - Херсонська обл.
На Херсонщині відбулася третя сесія обласної ради п'ятого скликання. Центральним питанням на сесії було питання "Про делегування повноважень обласної ради обласній державній адміністрації" на виконання рішення сесії обласного парламенту 12 вересня 2002 року. Обласна рада прийняла рішення "включити представників постійних комісій обласної ради та керівників депутатських фракцій до складу колегій галузевих управлінь", вирішила звернутися до Верховної Ради України щодо прискорення прийняття Закону України "Про внесення змін до Конституції України" та проведення політичної реформи.

Гриценко А.  Горячий остров Крым: Интервью Председателя Верховного Совета Крыма/ Инф. газеты // Крымские известия. - 2006. - № 120. - 6 июля. - С. 2-3. - Автономна Репсубліка Крим
Председатель Верховного Совета Крыма Анатолий Гриценко в интервью  - о новом парламенте и правительстве Крыма, основных проблемах полуострова, референдуме о двуязычии, криминогенной обстановке в Крыму, земельных проблемах и курортном сезоне.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 53 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 12 по 14 липня 2006 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення