Огляд реґіональної преси

Випуск 52, 8 - 11 липня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Подоляк А.  Одна коаліція на папері, друга в умі, третя - ввижається // Київська правда. - 2006. - № 73. - 11 лип. - С. 1. - Київська обл.
Повідомлення про обрання лідера СПУ Олександра МОРОЗА Головою Верховної Ради України стало несподіванкою для всього українського народу, зауважує автор. Поспіхом, проголосивши створення нової парламентської "антикризової" коаліції, регіонали заявили, що і надалі залишаються прихильниками створення широкої коаліції. Юлія ТИМОШЕНКО, в свою чергу, вважає передчасно говорити по нову коаліцію, про будь-які нові дії, поки Президент не визначиться, чи буде він застосовувати конституційне право на розпуск парламенту, чи прийме якесь інше рішення. Автор знайомить читачів і з позицією Президента України стосовно останніх подій в парламенті країни.

Бабинець Т.  Парламентський "бодібілдинг" // Сумщина. - 2006. - № 78. - 5 лип. - С. 1. - Сумська обл.
Автор повідомляє про події останнього часу, що мають місце в законодавчому органі України. В першу чергу це - блокування Партією регіонів роботи парламенту. Він повідомляє про наміри регіоналів, які збираються місяць блокувати роботу Верховної Ради для того, щоб Президент - відповідно до закону - розпустив її з тієї причини, що вона місяць не працювала. В свою чергу Глава держави ще раз закликав політичні сили сісти за "круглий стіл", бо відповідальність в першу чергу лежить на всіх політичних силах, які пройшли до Верховної Ради. Автор аналізуючи останні парламентські колізії, підкреслює: Партія регіонів, "яка до останнього моменту сподівалася, що увійде в коридори влади, нині намагається розколоти помаранчеву коаліцію і розпочати наново перемовини про більшість у парламенті".

Беспалий Б.  Парламент став заручником примхливих і слабких: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Н.Понуркевич // Львівська газета. - Л., 2006. - № 118. - 5 лип. - С. 1. - Львівська обл.
В інтерв'ю з кореспондентом газети народний депутат України, член фракції "Наша Україна" Борис БЕСПАЛИЙ докладно зупинився на останніх політичних подіях в Україні. Коментуючи дії членів Партії регіонів, народний депутат відзначив: "Вони побачили, що коаліцію створено навіть раніше за межовий термін, який передбачено в Конституції, а також зрозуміли, що парламент може бути цілком дієздатним. От і вирішили вдатися до ультиматумів, і немов терористи, взяли Верховну Раду в заручники". Щодо подальших дій в парламенті, Борис БЕСПАЛИЙ підкреслив про необхідність визначення кількісного складу, назв та функцій комітетів, а вже потім приступити до обрання Голови Верховної Ради України. Підводячи підсумок, Борис БЕСПАЛИЙ підкреслив: "- Ми підписали коаліційну угоду та виконуватимемо її, поважаючи рішення щодо кандидатур інших сторін коаліції. "Наша Україна" сподівається, що відповідальність за долю держави візьме верх над примхливістю деяких партійців".

Корец Я.  Сага об ощущениях // Жизнь. - 2006. - № 95. - 5 июля. - С. 2. - Донецька обл.
Автор посвящает статью одной из наболевших тем - конфликту между созданной парламентской коалицией и депутатами от Партии регионов. Член политсовета Партии регионов Раиса БОГАТЫРЕВА заявила о том, что оппозиция пока не находит согласия с демократической коалицией. "Мы за то, чтобы решить в комплексе все вопросы, но речи о том, чтобы предложить обществу в одной пробирке чудо и правду, быть не может", - заметила Раиса БОГАТЫРЕВА. А вот и.о. премьер-министра и народный депутат Украины Юрий ЭХАНУРОВ высказался за создание коалиции с Партией регионов, заявив, что пока в парламенте не будет создана широкая коалиция, конфликт не будет исчерпан, сообщает автор статьи. Что касается членов БЮТ, один из ее лидеров Александр ТУРЧИНОВ заявил, что демократическая коалиция готова "действовать адекватно в ответ на действия оппозиции".

Кузяк Н.  Коаліція сформувала раду // Львівська газета. - Л., 2006. - № 118. - 5 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Як повідомила авторка, парламентська коаліція демократичних сил, яку створили "Наша Україна", БЮТ і СПУ вже завершила своє формування. Політики поставили крапку після засідання фракцій, що входять до парламентської більшості. Автор повідомляє про створення складу ради коаліції.

Понуркевич Н.  Виховна година // Львівська газета. - Л., 2006. - № 118. - 5 лип. - С.1, 5. - Львівська обл.
Як зауважує автор статті, глава держави В.Ющенко закликав парламентські сили провести конструктивний діалог, аби розблокувати роботу парламенту та дати змогу коаліції сформувати уряд, а законотворцям обрати спікера. Якщо ж чергова спроба знайти спільний знаменник завершиться крахом, коаліція за себе не відповідає. Таким був лейтмотив заяв лідерів парламентської більшості. Так один із лідерів БЮТ Олександр ТУРЧИНОВ, заявив: коаліція готова діяти всупереч блокуванню парламенту. "У нас терпець є, але він не безмежний. І ми не будемо чекати, поки в Україні настане безладдя", - зізнався бютівець. Тим часом соціалісти готові дати "Регіоналам" час на розблокування. У розмові з кореспондентом газети, народний депутат України Ігор ШКІРЯ заявив: примирення можливе, однак лише за умови діяльності коаліції в межах Конституції та реґламенту Верховної Ради. За його словами нині тривають консультації між опозицією та більшістю, проте офіційних перемовин про примирення не відбувається.

Порошенко П.  Ера недовіри ?: Інтерв'ю народних депутатів/ П.Порошенко, Т.Чорновіл; Записав О.Базак // Одеські вісті. - 2006. - № 118. - 5 лип. - С. 2. - Одеська обл.
Український парламент як і раніше не працює. Переговори про його розблокування тривають цілодобово. Депутати найчисельнішої фракції "Регіони України" ні на мить не залишають сесійної зали, побоюючись, що опоненти з "демократичної коаліції" вмить скористаються "втратою пильності" і відкриють-таки чергове засідання. Кореспондент газети попросив прокоментувати те, що відбувається, одного з головних фігурантів нинішньої кризи - депутата від Партії регіонів Тараса ЧОРНОВОЛА, депутата від "Нашої України" - Петра ПОРОШЕНКА та політичного експерта Є.Петренка. Петро ПОРОШЕНКО: "…"Наша Україна" менше за інших зацікавлена йти на порушення Реґламенту Верховної Ради України та інших законодавчих актів!". Коментуючи можливий вплив Росії на перебіг подій, народний депутат України Тарас ЧОРНОВІЛ зауважив: "Насправді Москва вже давно махнула рукою на наявні в неї напрацювання щодо дестабілізації життя в Україні "ззовні". У Кремля є набагато ефективніший важіль впливу: постачання російських енергоносіїв, без яких наша економіка довго не протягне". В свою чергу політичний експерт Є.Петренко, коментуючи ситуацію в парламенті підкреслив: " - Причина у тому, що вони (партії, які входять до коаліції ) банально один одному не довіряють!".

Чорна О.  Коаліція - опозиція: який рахунок? // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 54. - 5 лип.
- С. 1. - Тернопільська обл.
Вже протягом тижня депутати фракції Партії регіонів блокують роботу Верховної Ради України, акцентує увагу авторка. У результаті новообраний парламент не може розпочати повноцінну роботу, обрати спікера, призначити новий уряд. А тим часом коаліція демократичних сил засуджує безвідповідальні дії Партії регіонів. Про це йдеться в заяві коаліції за підписами лідерів фракцій "НУ", БЮТ та СПУ. Учасники коаліції переконані, що тільки налагодивши діалог, можна "розв'язати нагальні проблеми і працювати на Україну, незалежно від того, хто перебуває при владі, а хто в опозиції". "У пріоритеті народних обранців - розподіл посад у парламенті, в уряді, лобіювання власних бізнес-інтересів та чимало інших, не менш важливих клопотів. А маленькому українцеві, щоб про нього згадали, потрібно вистояти у черзі п'ять років. До наступних виборів..." - сумно підсумовує авторка статті.

Шахнюк О.  Отчего парламент Украины заклинило? // Крымская правда. - 2006. - № 119. - 5 июля. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Автор акцентирует внимание на последних событиях в парламенте Украины. Вначале не могли создать парламентское большинство, а когда властная коалиция родилась на свет, сессионный зал заблокировала самая крупная фракция - Партия регионов. Демарш Партии регионов обусловлен, явным нежеланием довольствоваться крохами от властного пирога, которые предложила ей коалиция, считает автор статьи.  "Мы не мешали и не собираемся мешать власти эффективно работать. Но мы никогда не позволим, чтобы 50% населения Украины были исключены из жизни", - заявил лидер Партии регионов Виктор ЯНУКОВИЧ. В руководстве Партии регионов поговаривают о более решительных мерах, нежели осада парламентского зала.

Грач Л.  ПРУ и БЮТ всех превзойдут? // Крымская правда. - 2006. - № 118. - 4 июля. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
Автор статьи, народный депутат Украины, первый секретарь крымского рескома КПУ Леонид ГРАЧ акцентирует внимание на возможном развитии ситуации на Украине. "Представляется, - подчеркивает автор, - что сложившаяся на сегодняшний день конфигурация политической ситуации  ("оранжевая" коалиция) не отражает подлинных долгосрочных интересов прошедших в парламент политических сил. Она отражает лишь внешние действующие факторы и ситуативные краткосрочные интересы сторон, участвующих в коалиции, о чем убедительно свидетельствует политический прогноз, изложенный в меморандуме "Борьба кланов или конфликт стратегий". Подводя итог, Леонид ГРАЧ отметил, что Партия регионов будет "либо инициировать коалицию в новом составе, либо вообще подведет ситуацию к досрочным парламентским выборам".

Дячик Г.  Порошенко розбрату // Львівська газета. - Л., 2006. - № 117. - 4 лип. - С. 1, 5. - Львівська обл.
В статті мова йде про останні події в Верховній Раді України. Рано чи пізно депутатам таки доведеться обирати Голову Верховної Ради. Не секрет, що нашоукраїнці пропонують на посаду спікера Петра ПОРОШЕНКА. Це визвало чимало бурхливих дискусій серед соціалістів, які за повідомленням автора, заявили: Петро ПОРОШЕНКО не найкраща кандидатура на посаду спікера. Тим часом із табору "Нашої України" лунають заяви, котрі дають змогу назвати непохитним рішення блоку щодо Петра ПОРОШЕНКА. Автор наводить думки з цього приводу відомих українських політичних експертів, а саме В.Ковтуна та К.Бондаренка.

Кендзьор Я.  "Мені набридли школярські помилки, які щодня робить "Наша Україна": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 78. - 4 - 5 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Рухівець Ярослав КЕНДЗЬОР називає себе єдиним дисидентом у середовищі блоку "Наша Україна". Про своє бачення того, що відбувається нині у "Нашій Україні, та у коаліції загалом, Ярослав КЕНДЗЬОР розповів кореспонденту газети. Перш за все, Ярослав КЕНДЗЬОР зупинився на питанні щодо дострокових виборів до парламенту і підкреслив: " - Президент не хоче розпуску парламенту тому, що чітко розуміє: у разі дострокових виборів "Наша Україна" - політична сила, до якої він ще й досі чомусь прив'язаний як почесний голова НСНУ, матиме ще гірші результати, ніж здобула кілька місяців тому. І це головна причина. Мене дивує, що нині Віктор Андрійович сам не наважується розірвати контакти з партією, яка через свою політичну неспроможність тягне за собою на дно і Президента". Аналізуючи помилки блоку Ярослав КЕНДЗЬОР підкреслив: "Там забагато людей, психологічно й ідеологічно несумісних. І з такого матеріалу доводиться ліпити докупи "Нашу Україну”. А додайте сюди ще БЮТ та СПУ, де також є аналогічні проблеми, от і виходить "каша", складники якої, коли їх змішати, можуть спричинити вибух".

Князь О.  Ноу-хау від Білозір // Львівська газета. - Л., 2006. - № 117. - 4 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат України Оксана БІЛОЗІР запропонувала спрощену процедуру складання присяги суддями Конституційного Суду, повідомляє журналіст. Це має відбуватися в такий спосіб, який унеможливлював би політичний чи інший вплив і на КСУ загалом, і на окремих його суддів.

Стецишин О.  А Янукович не прийшов // Експрес. - Л., 2006. - № 78. - 4 - 5 лип. - С. 4. - Львівська обл.
Як повідомив автор, запланований "круглий стіл" між владою і опозицією не відбувся - лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ його бойкотував. Як пояснили у блоці "Наша Україна", помаранчеві сили і регіонали вже навіть узгодили текст спільної декларації намірів, однак в останній момент лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ не прийшов.

Яворівський В.  Коаліційні "дисиденти": Інтерв'ю народних депутатів України/ В.Яворівський, В.Шибко, С.Аржевітін; Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 78. - 4 - 5 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Народні депутати України Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ (БЮТ), Віталій ШИБКО (СПУ), Станіслав АРЖЕВІТІН ("Наша Україна") прокоментували події щодо обрання Голови Верховної Ради та прем'єр-міністра України. Не секрет, що в кожного із претендентів - Юлії ТИМОШЕНКО і Петра ПОРОШЕНКА - у середовищі "помаранчевих" є чимало непримиренних опонентів. Станіслав АРЖЕВІТІН, коментуючи це питання зауважив: Так, є люди в усіх фракціях, яким, образно кажучи, не подобаються ТИМОШЕНКО і ПОРОШЕНКО. …події останніх днів дають мені впевненість у тому, що, як мінімум, 226 народних депутатів полюблять і Юлію ТИМОШЕНКО, і Петра ПОРОШЕНКА". На думку Володимира ЯВОРІВСЬКОГО, "все, звичайно, покаже голосування, але вже тепер, за моїми оцінками, серед соціалістів є 7-8 чоловік, які можуть не проголосувати так, як треба".

Понуркевич Н.  Спроба примирення // Львівська газета. - Л., 2006. - № 116. - 3 лип. - С. 5. - Львівська обл.
За повідомленням автора, більшість та опозиція законодавчого органу намагатимуться домовитись стосовно подальших дій в парламенті. За словами лідера фракції "Наша Україна" Романа БЕЗСМЕРТНОГО, на зустрічі намагатимуться обговорити питання "співіснування" більшості й опозиції і в стінах парламенту, і в органах місцевого самоврядування. Натомість Юлія ТИМОШЕНКО прогнозує, що робота нинішнього "круглого столу" складатиметься з двох частин. У першій - Партія регіонів має публічно пояснити свій вчинок - блокування роботи парламенту. В другій - потрібно обговорити механізм створення належних умов для роботи опозиції. Готовність узяти участь у перемовинах висловили також соціалісти та регіонали. Проте останні висувають умову: на зустрічі Партії регіонів її опоненти мають запропонувати ефективний вихід зі становища.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Князь О.  Урятувати рядового Олійника // Львівська газета. - Л., 2006. - № 118. - 5 лип. - С. 5. - Львівська обл.
Конференція Львівської обласної організації НСНУ ухвалила заяву про "Рішучу протидію всім тим деструктивним силам, котрі намагаються дискредитувати президентську гілку влади, в тому числі й голову Львівської обласної державної адміністрації Петра Олійника". А тим часом звільнений голова Яворівської РДА Р.Новоженець оголосив про створення громадського організаційного комітету з відставки Петра Олійника з посади голови ОДА. Стосовно партійної посади, то на ній панові Олійнику, працювати буде легше. Під час конференції, його заступником обрали народного депутата України Володимира В'язівського, який опікуватиметься питаннями співпраці з районами та містами обласного підпорядкування.

Пристай О.  "Соціалісти за посадами не гоняються": [Коментар першого секретаря обкому СПУ]/ Інф. ред. газети // Новини Закарпаття. - 2006. - № 83. - 4 лип. - С. 5. - Закарпатська обл.
Створення парламентської коаліції - основна політична подія в нашому суспільстві. Редакція газети поцікавилась як її оцінюють лідери обласного рівня тих політичних сил, які увійшли до парламенту. Своїм баченням поділився перший секретар обкому СПУ Олексій Пристай. На його думку, "всі маємо працювати над вирішенням проблем свого народу, який нас обрав".

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Кобець О.  ...і десант регіоналів на підтримку // Народне слово. - 2006. - № 71. - 6 лип. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Автор акцентує увагу на ситуації, що склалася в Кіровоградській міській раді. Біля її будинку розташували пікети представники громадськості, які несуть варту вже не перший день з вимогою поновлення на посаді секретаря М.Цуканова. З іншого боку представники відразу кількох політичних сил  - Партії регіонів, "Союзу", Української Християнсько-демократичної партії та Молодіжного союзу регіонів України. На самому засіданні міської ради слово взяв народний депутат Володимир ЗУБАНОВ. Він зазначив, що його колеги переконані: в Кіровограді порушується закон.

Вертіль О.  У розкладі літа - жнива // Сумщина. - 2006. - № 78. - 5 лип. - С. 1. - Сумська обл.
Як повідомив автор статті, під головуванням губернатора Н.Гаркавої відбулося засідання колегії облдержадміністрації. Першим на порядку денному стояло питання "Про стан підготовки сільгосппідприємств області до збирання зернових культур врожаю 2006 року та готовності хлібоприймальних підприємств до приймання зерна". Учасники колегії заслухали начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації М.Кузьміна стосовно сьогоднішньої переджнивної ситуації.

Зеленюк І.  Чи є камінь спотикання? // Галичина. - 2006. - № 98. - 4 лип. - С. 3. - Івано-Франківська обл.
Третя сесія Івано - Франківської обласної ради п'ятого демократичного скликання, пройшла спокійно, без спалахів емоцій депутатів, зауважує журналіст. Можна стверджувати про діловитість, оперативність депутатів, які прийняли та обговорили 19 питань порядку денного. Депутати заклали фундамент під майбутню діяльність новообраного органу представницької влади - прийняли реґламент Івано - Франківської обласної ради, затвердили положення про її профільні постійні комісії, план роботи на 2006 рік, а також структуру та чисельність виконавчого апарату.

Паливода Г.  Кожна дитина - дорога // Житомирщина. - 2006. - № 71. - 4 лип. - С. 1-2. - Житомирська обл.
30 червня в Житомирі відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації, на якому розглянуто питання "Про роботу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області щодо реалізації положень Указу Президента України від 11.07.05 "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей". Вів засідання голова облдержадміністрації Ю.А.Андрійчук. Таке представницьке зібрання, вважає автор статті, цілком логічна річ, оскільки, як свідчить статистика, дітей, котрі потребують суспільної опіки більшає. Того ж дня в облдержадміністрації відбулася нарада активу області, на якій було розглянуто основні проблеми соціально-економічного життя Житомирщини.

Платонова Л.  Від декларацій - до діла // Запорізька правда. - 2006. - № 96. - 4 лип. - С. 2. - Запорізька обл.
Відбулося перше засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та природокористування, повідомив автор. Депутати присвятили своє переш зібрання обговоренню організаційних питань.

Проніна Г.  Нормальна життєдіяльність територій залежить від зусиль місцевих рад // Житомирщина. - 2006. - № 68. - 24 черв. - С. 2. - Житомирська обл.
За повідомленням автора статті, 20 червня відбувся форум місцевих рад різних рівнів області на тему "Місцеве самоврядування і невідкладні виклики", який вела голова обласної ради І.М.Синявська. Виступивши з доповіддю голова облради окреслила мету зібрання: обговорити життєво важливі питання діяльності місцевих рад, визначити основні завдання, які стоять перед сільськими, селищними, міськими головами щодо підвищення ролі громад у вирішення проблем соціально-економічного розвитку своїх територій.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 52 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 8 по 11 липня 2006 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення