Огляд реґіональної преси

Випуск 51, 5 - 7 липня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Жук Ю.  Коли ж нарешті запрацює парламент? // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 73. - 1 лип. - С. 3. - Волинська обл.
Автор зосереджує увагу на складній ситуації, яка має місце в парламенті України через те, що Партія регіонів і надалі блокує парламентську трибуну. В свою чергу коаліція вичікує час. Коментуючи події в Верховній раді, народний депутат України, представник Партії регіонів Раїса БОГАТИРЬОВА підкреслила, що для обрання Петра ПОРОШЕНКА спікером не вистачає голосів. За її словами він може розраховувати лише на 218 голосів - не проголосує за нього частина депутатів від БЮТ та СПУ. Лідер соціалістів Олександр МОРОЗ на правах дорадчого голосу, запропонував відвисунення у спікери Петра ПОРОШЕНКА через те, що "у свідомості суспільства його кандидатура нерозривно пов'язана з крупним бізнесом". У свою чергу, підкреслює журналіст, Юлія ТИМОШЕНКО на запитання, чи можлива зміна кандидатури Голови Верховної Ради від "Нашої України", відповіла: "Це дуже бажано". Але наразі йти на якісь поступки Партії регіонів лідерка БЮТ не збирається. За її словами, "якщо Партія регіонів покаже хоч один проект постанови з такими позиціям, ми будемо дуже вдячні".

Бокий І.  Мороз комизиться: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 77. - 30черв.-2лип. - С. 1. - Львівська обл.
Кореспондент взяв інтерв'ю у народного депутата України, члена Соціалістичної партії Івана БОКИЯ, який ознайомив читачів з позицією соціалістів у Верховній Раді. "Що стосується пакетного голосування за прем'єра та спікера, то це непоєднувані процедури. Реґламент такі речі категорично забороняє, бо без обрання спікера не може бути подана кандидатура прем'єра”, - зауважив народний депутат.

Ключковський Ю.  "Нам оголосили ультиматум. Відповідь буде адекватною": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 77. - 30черв.-2лип. - С. 2. - Львівська обл.
Регіонали продовжують блокувати сесійну залу парламенту, зауважує кореспондент газети. Усі підступи до сесійної зали заблоковано, у кулуарах ведеться цілодобове чергування на випадок "штурму". Сподвижники ЯНУКОВИЧА впевнені: якщо їхні вимоги не будуть виконані, вони не здадуть своєї фортеці протягом найближчих 30 днів. Про те, який вихід із цієї ситуації вбачають "нашоукраїнці", кореспондент  розпитав у народного депутата України Юрія КЛЮЧКОВСЬКОГО. "Ми це кваліфікуємо однозначно - як спробу узурпувати владу однією політичною партією", - підкреслив народний обранець, - цілком можливо, що доведеться відмовитися від пакетного голосування. Це буде не поступка опозиції, а лише дотримання законодавчих норм".

Корец Я.  В Киеве +30, в парламенте еще жарче // Жизнь. - 2006. - № 93. - 30 июня. - С. 2. - Донецька обл.
Регионалы продолжают блокирование парламента, сообщает автор статьи. В частности, они настаивают на избрании главы Верховной Рады только в рамках регламента и Конституции, требуют внести предложения по кандидатуре премьер-министра и назначить его исключительно в соответствии с Конституцией. Кроме того, Партия регионов требует распределить парламентские комитеты с обязательным соблюдением принципа пропорциональности представительства всех депутатских фракций. При этом регионалы настаивают на непременном выполнении всех без исключения условий, иначе работа парламента разблокирована не будет.

Понуркевич Н.  Гуртом чи вроздріб? // Львівська газета. - Л., 2006. - № 115. - 30 черв. - С. 1. - Львівська обл.
Партія регіонів вже декілька днів поспіль блокує роботу обранців. Цього разу каменем спотикання поміж політиками стала посада спікера, інформує автор. Регіонали відмовляються голосувати за спікера парламенту пакетом. Їхню позицію підтримують і соціалісти. Тим часом, комуністи виступили за розпуск нинішнього парламенту. Про це заявив лідер КПУ Петро СИМОНЕНКО. За його словами на Верховну Раду лягає відповідальність за відсутність одностайності в "помаранчевій" коаліції.

Чорновіл Т.  Як ділити?: Інтерв'ю народного депутата України/ Т.Чорновіл, І.Осташ; Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 77. - 30черв.-2лип. - С. 4. - Львівська обл.
Однією з основних вимог Партії регіонів під час блокування роботи парламенту, акцентує увагу журналіст, є бажання "регіоналів" очолити пропорційну до представництва цієї партії у Верховній Раді, кількість парламентських комітетів. Про це йшла розмова кореспондента з народним депутатом України Тарасом ЧОРНОВОЛОМ та колишнім членом української делегації до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі Ігорем Осташем. Тарас ЧОРНОВІЛ коментуючи це питання, підкреслив: "Парламентська більшість мусить мати механізми здійснення влади, адже саме вона відповідальна перед народом за політику держави в цей період".

Шкіль А.  Тимошенко - Порошенко: і знову разом?/ А.Шкіль, В.Король // Експрес. - Л., 2006. - № 77. - 30черв.-2лип. - С. 3. - Львівська обл.
Незабаром будуть обрані Голова Верховної Ради України - Петро ПОРОШЕНКО від "Нашої України" та прем'єр-міністр від БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО. Прокоментувати питання щодо спроможності їхніх лідерів до конструктиву, кореспондент спробував у народних обранців відповідно до партій Віктора КОРОЛЯ та Андрія ШКІЛЯ. Віктор КОРОЛЬ підкреслив: "Вдовольнивши свої прагнення, ці політики стали заручниками одне одного. Бо в будь-якому іншому разі вони цього вже не матимуть". На думку Андрія ШКІЛЯ, "все буде добре". "Обставини у нас тепер такі, що в Україні є лише два шляхи - або вперед і вгору, або назад і вниз. Я вірю, що вперед угору ми будемо рухатися впевненіше, ніж у протилежному напрямку", - підкреслив народний обранець.

Басараб М.  Новий шлях Тимошенко // Експрес. - Л., 2006. - № 76. - 29черв. – 6 лип. - С. 2,3. - Львівська обл.
На думку експертів Юлія ТИМОШЕНКО готується до найважливіших подій у своєму житті. Позаду виснажливі коаліційні переговори. Чого можна очікувати після повернення до прем’єрського крісла від Юлії Володимирівни, та чи зможе вона стабілізувати ситуацію в країні розмірковують керівник соціологічної служби В.Небоженко та директор агентства стратегічних рішень М.Басараб, який зауважив: "Так, навряд чи ТИМОШЕНКО принесе стабільність. Адже вона не бюрократ, а публічний політик, і посаду прем'єра розглядає саме, як продовження своєї публічної діяльності, а не як кінцеву мету". Що стосується подальших дій Юлії Володимирівни на посаді прем'єр-міністра, В.Небоженко підкреслив: "Для ТИМОШЕНКО набагато важливішим буде досягти політичної взаємодії уряду і парламенту під час прийняття бюджету. Якщо країна дістане повноцінний, добре продуманий бюджет, то це й буде головною місією ТИМОШЕНКО. І їй усе пробачать".

Беспалий Б.  А райдержадміністрації - розпустити!: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2006. - № 76. -29черв.-6лип. - С. 4. - Львівська обл.
Представники коаліції заявляють про намір ліквідувати інститут районних намісників Президента, тобто ліквідувати райдержадміністрації. Таку доволі несподівану заяву зробив один із лідерів "Нашої України" Роман БЕЗСМЕРТНИЙ. В свою чергу прокоментувати це питання, кореспондент запросив народного депутата України від фракції "Наша Україна" Бориса БЕСПАЛОГО. Зокрема він наголосив: "Їхні питання будуть вирішувати виконкоми на місцях. Крім того, на мою думку, райдержадміністрації були створені через недовіру до людей. Тоді як виборці самі мають право обирати собі владу, а не миритися з тим, кого їм присилають з Києва".

Бондаренко К.  Дорговказ чи фата-моргана?: Інтерв'ю українських політологів/ К.Бондаренко, І.Когут, В.Черняк; Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 76. – 29 черв. – 6 лип. - С. 10. - Львівська обл.
Кореспондент газети розпитав у провідних українських політологів як вони оцінюють якість ідей і тез, закладених в коаліційній угоді. До "круглого столу" були запрошені: директор Київського інституту проблем управління Кость Бондаренко, голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут, професор економіки Володимир Черняк та директор Інституту трансформації суспільства О.Соскін. "Певний плюс - задекларовані наміри помаранчевої коаліції прийняти у парламенті довгоочікувані закони, які б визначали статус Президента України, Кабінету Міністрів, які б реґламентували умови проведення загальнодержавних і місцевих референдумів" - акцентує увагу Кость Бондаренко. "Можна говорити про цю угоду як про розумний компроміс між тими політичними силами, які її підписали. Це, власне кажучи спроба поєднати часом кардинально різні ідеологічні програмні засади в одному договорі", - вважає Ігор Когут. Що ж стосується економічної сфери, Володимир Черняк зауважив: "В економічному блоці майже немає цифр, конкретики. Самі лише обіцянки. Я думаю, що після того, як буде сформовано уряд, ніхто про цю угоду більше не згадуватиме".

Буркут І.  Коаліція і опозиція // Час. - 2006. - № 26. - 29 черв. - С. 3. - Чернівецька обл.
Коаліцію парламентської більшості нарешті вдалося створити, зауважує автор статті. Причому саме помаранчеву, як це вимагала громадська думка. Партія регіонів тепер остаточно опиняється в опозиції. Але потрапити туди вона аж ніяк не хотіла, намагаючись увійти в правлячу коаліцію навіть зі своїми ідейними опонентами. Такій поведінці є раціональне пояснення, вважає автор статті, політолог Ігор Буркут.

Видрін Д.  "Не можете без інтриг? Тоді інтригуйте колективно!: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 76. -29черв.-6лип. - С. 5. - Львівська обл.
Кореспондент розпитує народного депутата України, члена БЮТ Дмитра ВИДРІНА про внутрішні коаліційні суперечки, яку роль відіграє в усій цій ситуації Президент України. На його думку, "тривалість цієї коаліції залежить від того, чи головні її репрезенти будуть думати про своє політичне майбутнє, а чи про своє політичне минуле та нинішні незгоди". "Найбільша небезпека - егоїстичні амбіції лідерів. Той, хто намагатиметься виокремлювати себе на загальному коаліційному тлі, приречений на програш", - підкреслив народний обранець. А що стосується ролі Президента у цій справі, Дмитро ВИДРІН зауважив: "…чим менше ми ходитимемо до Президента на "консультації", тим краще почуватиметься коаліція".

Герман Г.  Янукович хоче війни: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2006. - № 76. -29черв.-6лип. - С. 4. –
Львівська обл. - Партія регіонів знову готується до радикальних змін, зауважує журналіст. Як зауважує кореспондент, регіонали заявили, що не погоджуються з розподілом коаліційною трійкою керівних посад у парламенті, а також із наміром своїх політичних опонентів ввести до порядку денного питання про обрання членів Конституційного Суду. Тому блокуватимуть парламент 30 днів, аж до його розпуску. Ця тема стала приводом для розмови кореспондента з народним депутатом України Ганною ГЕРМАН. Вона підкреслила: "- На наших очах відбувається узурпація влади помаранчевим табором, тому будемо діяти всіма методами, яких нас навчила нинішня влада, коли вона була в опозиції. Першим кроком Партії регіонів як парламентської опозиції буде наш ультиматум з вимогою чітко дотримувати Конституції України та реґламенту Верховної Ради під час обрання керівних органів парламенту та Кабінету Міністрів. Щодо розподілу парламентських комітетів має бути дотриманий принцип пропорційності представництва всіх депутатських фракцій". На її думку, "парламентські комітети - це єдина можливість для опозиції контролювати владу".

Дронь К.  Партія регіонів заблокувала все // Поступ. - 2006. - № 116. - 29черв.-5лип. - С. 2. - Львівська обл.
Як повідомляє авторка статті, Партія регіонів заблокувала у парламенті все що могла - сесійну залу, трибуну у ній, систему "Рада" та ложу преси. Однак це не зменшило рішучості демократичної коаліції провести свої збори. Опозиціонери заявили, що налаштовані рішуче - блокуватимуть роботу парламенту аж до розпуску. Своїми діями вони також хочуть домогтися таємного голосування за кандидатуру спікера й отримати посади голів кількох комітетів. Лідер Партії регіонів заявив, повідомив автор, що якщо сторонам вдасться домовитися  і "влада почне рахуватися з половиною населення України", то Партія регіонів не буде "загострювати ситуації".

Єрмолаєв А.  Коаліційний бізнес-план: [Коментар працівників соціальних досліджень]/ А.Єрмолаєв, А.Дубровський; Записав В.Концевич // Поступ. - 2006. - № 116. – 29 черв. – 5 лип. - С. 6. - Львівська обл.
Разом із коаліцією Україна отримала програму, метою якої мало би бути поліпшення нашого добробуту, зауважує автор статті. Автор приділяє увагу економічній частині  угоди, тобто намагається проаналізувати декілька основних її блоків, а саме: інвестиції та фондовий ринок, приватизацію, монетарну політику, зарплати та пенсії, енергозабезпечення. Автор наводить коментар директора Центру соціальних досліджень "Софія"  А.Єрмолаєва та старшого економіста Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна В.Дубровського. Так Андрій Єрмолаєв підкреслив: "Як платформа, це документ високого рівня". На думку Володимира Дубровського, "...якщо таку програму, боронь Боже, почнуть втілювати, то настане економічна криза, яку супроводжуватимуть численні корупційні скандали. Цей документ... мав би стати угодою між політичними партіями та урядом, мета якої - реалізація передвиборних обіцянок".

Кобевко П.  "Любі друзі" йдуть до влади. Не любі і не друзі їх не пускають // Час. - 2006. - № 26. - 29 черв. - С. 1-2. - Чернівецька обл.
Автор надає інформацію, щодо створення парламентської коаліції між БЮТ, "Нашою Україною" та СПУ. Політичні сили погодилися між собою в об'єднанні проти членів Партії регіонів та КПУ. Автор зосереджує увагу на діях, що мають місце в парламенті.

Литвиненко О.  Регіонали пішли в опозицію...: Інтерв'ю українських політологів/ О.Литвиненко, В.Фесенко; Записав В.Подолинний // Поступ. - 2006. - № 116. – 29 черв. – 5 лип. - С. 2. - Львівська обл.
Партія регіонів застосовуватиме методи і конструктивної, і непримиренної опозиції, але до розколу країни не дійде, вважає журналіст, який вирішив з'ясувати це питання у провідних українських політологів: експерта Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова О.Литвиненка та голови правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" В.Фесенка. "Проблема в тому, що у нас досі немає закону про опозицію, тобто не визначено її статусу. Гадаю, що Верховна Рада нового скликання має це вирішити. Тоді такі питання, як конструктивна чи непримиренна опозиція, будуть зняті", -  зауважує О.Литвиненко. Володимир Фесенко: "...можна спрогнозувати, що вже влітку і на початку осені ми станемо свідками жорстких дій опозиції. Серед іншого Партія регіонів використовуватиме потенціал місцевих рад, що перебувають під їхнім контролем".

Петров Б.  "Находясь в оппозиции, Партия регионов не допустит очередного єэксперимента над гражданами": Интервью народного депутата України/ Записала Е.Матвеева // Верже. - 2006. - № 26. - 29 июня. - С. 3. - Запорізька обл.
Народный депутат Украины от Партии регионов Борис ПЕТРОВ прокомментировал тему создания парламентской коалиции. "У нас есть все основания не верить в ее способность решать глобальные проблемы, которые сегодня существуют в стране, - акцентирует внимание народный депутат. Борис ПЕТРОВ считает, что "необходимо жестко контролировать действия власти с тем, чтобы не допустить тех последствий, которые будут иметь необратимый характер". Он также уделил внимание вопросу отношений между будущим новым правительством (в котором большинство должностей заберет БЮТ) и членов Партии регионов в местных органах власти Запорожской области. В частности он подчеркнул: "Предвыборной программе Партии регионов поверили наши избиратели и наша задача - эту программу выполнять. А на уровне Верховной Рады, работая в оппозиции к оранжевому большинству, фракция Партии регионов будет делать все, чтобы защитить интересы промышленных регионов, интересы рядовых тружеников".

Чорна О.  Тимошенко-Порошенко - "гірко" !? // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 52. - 28 черв. - С. 1. - Тернопільська обл.
Автор знайомить читачів з попередніми претендентами на парламентські та кабмінівські посади, після оголошення парламентської коаліції. Що стосується опозиції, їй пропонується діалог. Саме діалог, а не монолог - на такий формат співпраці з опозицією розраховує Віктор Ющенко, повідомив голова Секретаріату Президента Олег Рибачук. Він зазначив, що під час коаліційних консультацій між представниками Партії регіонів і "Нашої України" розбіжностей щодо найголовніших економічних і зовнішньополітичних питань не було. Регіонали однак обіцяють жорстко контролювати дії влади. Лідер комуністів Петро СИМОНЕНКО виступає у майбутньому за загальнонародні референдуми з приводу статусу російської мови в Україні та вступу до НАТО.

Ганус А.  Ура! Сталося! // Експрес. - Л., 2006. - № 74. - 23-25 черв. - С. 1,5. - Львівська обл.
Лідери Блоку Юлії Тимошенко, "Нашої України" та Соціалістичної партії України всупереч всім песимістичним прогнозам все-таки підписали коаліційну угоду. Та найголовніше - це шляхом взаємних уступок і компромісів "помаранчевим" силам таки вдалося розподілити посади. Як зауважує автор статті, політики та експерти прогнозують новий виток напруженості між двома відомими політиками, а саме протистояння між Юлією ТИМОШЕНКО та Петром ПОРОШЕНКОМ. Свій коментар на цю тему надали народні депутати України Юрій ОРОБЕЦЬ, Андрій ШКІЛЬ, Тарас ЧОРНОВІЛ, Віталій ШИБКО. На думку Ю.ОРОБЦЯ, "ПОРОШЕНКО і ТИМОШЕНКО люди надзвичайно амбітні. Але коли амбіції когось із них переходитимуть за певні межі, втручатиметься Президент і розставлятиме всі крапки". Віталій ШИБКО: "ПОРОШЕНКО і ТИМОШЕНКО це дивний неприродний симбіоз, антисоюз, антитандем. Найбільшою загрозою існування цієї коаліції є не ідеологічні розбіжності, а війна особистостей". Щодо Тараса ЧОРНОВІЛА, він вважає: "ТИМОШЕНКО обійнявши посаду, намагатиметься не віддати жодного грама своїх повноважень, а ПОРОШЕНКО - відібрати в неї геть усе".

Логинов А.  БЮТ о коалиции, законах и ситуации // Днепровская правда. - 2006. - № 24. - 23 июня. - С. 4. - Днепровская обл.
Днепропетровск недавно посетили народные депутаты Украины (фракция БЮТ) от Днепропетровской области, которые провели пресс-конференцию для журналистов местных  СМИ, сообщает автор статьи. В обсуждении политической ситуации приняли участие народный депутат Украины Иван КИРИЛЕНКО, депутаты областного и городского советов БЮТ, руководители областной и городской организации партии "Батькивщина". Отвечая на вопросы журналистов, Иван КИРИЛЕНКО отметил, что первоочередными законопроектами, которые уже подготовлены БЮТ, станут закон о снятии депутатской неприкосновенности с депутатов всех уровней, ряд законопроектов экономического характера, в том числе и изменений в бюджете и путей его дополнительного наполнения, не повышая налогов. Что касается создания парламентской коалиции, Иван КИРИЛЕНКО заверил, что переговоры с СПУ и "Нашей Украиной" будут вестись до последнего момента. В ответах на ряд вопросов относительно деятельности местных советов народный депутат подчеркнул, что БЮТовцы намерены поддерживать кандидатуру Н.Швеца на выборах председателя Днепропетровского облсовета.

Понуркевич Н.  Народжена в муках // Львівська газета. - Л., 2006. - № 111. - 23-25 черв. - С. 1,5. - Львівська обл.
Як зауважує авторка, попри всі саркастичні прогнози, перемовини між БЮТ, СПУ та "Нашою Україною" дійшли свого логічного завершення. Інше питання чи функціонуватиме вона, як єдине ціле. Журналістка розповідає як проходило засідання сесії та приділяє увагу головним принципам, що сповідують політичні сили після прийняття найважливішого для всіх українців рішення. Так, лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО сподівається, що вже незабаром Віктор Ющенко зробить подання про призначення її прем'єр - міністром. Лідер соціалістів Олександр МОРОЗ переконаний: попри те, що коаліцію вже створено, в ній і надалі точитимуться суперечки щодо подальшого шляху розвитку України. Він також наголосив, що вся Україна стала свідком "штучного затягування" формування коаліції та зазначив, що до вчора існувала загроза розпуску парламенту або діяльності Верховної Ради України в "дивних правових відносинах". Партія регіонів, яка вже вчора переконувала, що без її участі коаліцію не сформують, проставила під сумнів леґітимність певних підписів під угодою про формування парламентської більшості. Окрім підробки підписів, Партія регіонів звинувачує трійку в тому, що в них не вистачає підписів для оголошення коаліції. "Ми прийшли подивитися, як оформлюють збір підписів, і побачили, що навпроти двох прізвищ у них один підпис", - зазначив народний депутат України, член Партії регіонів С.КІВАЛОВ.

Стецишин О.  "Посадовий" пиріг // Експрес. - Л., 2006. - № 74. - 23-25 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Автор зосереджує увагу на темі розподілу владних портфелів, після підписання парламентарями коаліційної угоди. Блок Юлії Тимошенко дістав найголовніший трофей - посаду прем'єр-міністра України. Також в статті мова йде про головні принципи угоди між помаранчевими силами, про внутрішню і зовнішню політику, яку сповідують ці три політичні сили. Тож БЮТ, СПУ та "Наша Україна" взялися спільно: підвищувати роль української мови як державної; запровадити погодинну оплату праці; долати демографічну кризу; скасувати недоторканість народних депутатів України обмеженням їх імунітету до форм парламентської діяльності; скасувати всі пільги державним службовцям, суддям і депутатам усіх рівнів; провести адміністративно-територіальну реформу; ухвалити Податковий кодекс і провести податкову реформу та інше.
ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Герман Г.  Янукович хоче війни: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2006. - № 76. -29черв.-6лип. - С. 4. - Львівська обл.
Партія регіонів знову готується до радикальних змін, зауважує журналіст. Як зауважує кореспондент, регіонали заявили, що не погоджуються з розподілом коаліційною трійкою керівних посад у парламенті, а також із наміром своїх політичних опонентів ввести до порядку денного питання про обрання членів Конституційного Суду. Тому блокуватимуть парламент 30 днів, аж до його розпуску. Ця тема стала приводом для розмови кореспондента з народним депутатом України Ганною ГЕРМАН. Вона підкреслила: "- На наших очах відбувається узурпація влади помаранчевим табором, тому будемо діяти всіма методами, яких нас навчила нинішня влада, коли вона була в опозиції. Першим кроком Партії регіонів як парламентської опозиції буде наш ультиматум з вимогою чітко дотримувати Конституції України та реґламенту Верховної Ради під час обрання керівних органів парламенту та Кабінету Міністрів. Щодо розподілу парламентських комітетів має бути дотриманий принцип пропорційності представництва всіх депутатських фракцій". На її думку, "парламентські комітети - це єдина можливість для опозиції контролювати владу".

XIII конференция Херсонского отделения Партии регионов/ Инф. ред. газети // Новий день. - 2006. - № 26. - 29 черв. - С. 10-11. - Херсонська обл.
За сообщением редакции газеты, в Херсоне состоялся форум Партии регионов, участие в котором взяли около 400 делегатов и тех, кто разделяет наиболее злободневные проблемы для государства и Херсонщины в частности. На единстве целей и последовательности в решениях, акцентировал внимание в докладе на конференции "Об итогах избирательной кампании в области и основных направлениях дальнейшего развития областного отделения Партии регионов" Владимир Демёхин.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Герман Г.  Янукович хоче війни: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Т.Паркасевич // Експрес. - Л., 2006. - № 76. -29черв.-6лип. - С. 4. - Львівська обл.
Партія регіонів знову готується до радикальних змін, зауважує журналіст. Як зауважує кореспондент, регіонали заявили, що не погоджуються з розподілом коаліційною трійкою керівних посад у парламенті, а також із наміром своїх політичних опонентів ввести до порядку денного питання про обрання членів Конституційного Суду. Тому блокуватимуть парламент 30 днів, аж до його розпуску. Ця тема стала приводом для розмови кореспондента з народним депутатом України Ганною ГЕРМАН. Вона підкреслила: "- На наших очах відбувається узурпація влади помаранчевим табором, тому будемо діяти всіма методами, яких нас навчила нинішня влада, коли вона була в опозиції. Першим кроком Партії регіонів як парламентської опозиції буде наш ультиматум з вимогою чітко дотримувати Конституції України та реґламенту Верховної Ради під час обрання керівних органів парламенту та Кабінету Міністрів. Щодо розподілу парламентських комітетів має бути дотриманий принцип пропорційності представництва всіх депутатських фракцій". На її думку, "парламентські комітети - це єдина можливість для опозиції контролювати владу".

XIII конференция Херсонского отделения Партии регионов/ Инф. ред. газети // Новий день. - 2006. - № 26. - 29 черв. - С. 10-11. - Херсонська обл.
За сообщением редакции газеты, в Херсоне состоялся форум Партии регионов, участие в котором взяли около 400 делегатов и тех, кто разделяет наиболее злободневные проблемы для государства и Херсонщины в частности. На единстве целей и последовательности в решениях, акцентировал внимание в докладе на конференции "Об итогах избирательной кампании в области и основных направлениях дальнейшего развития областного отделения Партии регионов" Владимир Демёхин.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Зубенко П.  Віра Ульяченко приступила до виконання обов'язків // Київська правда. - 2006. - № 71. - 6 лип. - С. 1. - Київська обл.
Свою першу міні прес-конференцію в ранзі голови Київської облдержадміністрації провела напередодні В.Ульянченко, призначена на цю посаду президентським указом. Вона повідомила, що вже має кандидатури на посади своїх заступників. Однак доки не відбудуться всі судові рішення буде співпрацювати з нинішнім складом обласної адміністрації. Між іншим, зауважує кореспондент, Віра Іванівна вже встигла ознайомитися з показниками соціально-економічного розвитку регіону, має намір вийти в обласну раду зі своїм планом дій.

Стрекаль В.  Євген Жовтяк: "Я борюся не за свою посаду, а за побудову правової держави" // Київська правда. - 2006. - № 71. - 6 лип. - С. 1. - Київська обл.
Поки Віра Ульянченко освоювала кабінет голови облдержадміністрації, повідомив автор, в іншому кабінеті Київської ОДА давав прес-конференцію Євген Жовтяк. Як і під час попередніх своїх прес-конференцій, Євген Дмитрович запевняв, що ні Президент, ні в Кабінеті міністрів йому не змогли назвати конкретну причину зняття його з роботи. Євген Дмитрович коментуючи своє звільнення, підкреслив, що Київщина за минулий рік за комплексом показників розвитку перемістилася з восьмого на перше місце серед областей країни. Нинішнього року область теж розвивається стабільно - помітно зросло промислове і сільськогосподарське виробництво, споживчий ринок і роздрібний товарообіг, перевиконуються показники обласного бюджету.

Стрекаль В.  Зміни до бюджету буде внесено пізніше // Київська правда. - 2006. - № 71. - 6 лип. - С. 1. - Київська обл.
На Київщині, повідомив автор статті, під головуванням голови Київської облради В.Майбоженка 4 липня відбулася четверта сесія обласної ради п'ятого скликання. Як вияснилося, це було тільки перше пленарне засідання, а друге вирішено провести пізніше. Причиною поділу сесії став конфлікт між обласними радою та держадміністрацією.

Грицюк А.П.  Люди вимагають дисципліни і порядку // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 73. - 1 лип. - С. 4. - Волинська обл.
Редакція газети надає репортаж "прямої лінії" з головою обласної ради на Волині Анатолієм Петровичем Грицюком. Анатолій Петрович мав понад 30 телефонних співрозмовників, причому більшість з них не обмежувалася одним запитанням. Це своєрідний рекорд взаємної зацікавленості громади і влади, підкреслює кореспондент газети.

Немченко В.  Щоб виправдати довір'я виборців/ В.Немченко, К.Буй // Деснянська правда. - 2006. - № 76. - 1 лип. - С. 1,2. - Чернігівська обл.
Як повідомив журналіст, на Чернігівщині відбулася четверта сесія обласної ради п'ятого скликання, яку відкрила і вела голова обласної ради Н.А.Романова. В роботі сесії взяли участь керівники органів місцевого самоврядування та завідувач відділу управління Верховної Ради по зв'язках з регіональними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Було розглянуто організаційні питання, звіт про виконання обласного бюджету за 1 квартал 2006 року, питання земельного характеру тощо.

Чернов В.  "Почуваюся комфортно" // Сумщина. - 2006. - № 77. - 1 лип. - С. 1. - Сумська обл.
Голова Сумської облдержадміністрації Ніна Гаркава розповіла журналістам про деякі підсумки першого півріччя нинішнього року. За словами Гаркавої ситуація в області поліпшується "від місяця до місяця".

Політичні сили об'єднуються навколо проблем розвитку краю/ Інф. ред. газети // Новини Закарпаття. - 2006. - № 81-81. - 1 лип. - С. 3. - Закарпатська обл.
В обласній раді нового скликання на Закарпатті представлено сім політичних партій, повідомляє автор статті. Уповноважені представники блоку "НУ", фракції "Батьківщина", Партії регіонів, "КМКС" Партія угорців України, Демократичної партії угорців України, СПУ  розробили проект документа "Основні програмні засади коаліційної більшості партій, блоків і фракцій, представлених в Закарпатській обласній раді V скликання". Прийнята програма свідчить, що обласна рада почала реально і послідовно реалізовувати свої прагнення щодо об'єднання всіх гілок влади, для гармонійного розвитку країни.

Каранда О.  Наші діти - наша відповідальність // Деснянська правда. - 2006. - № 75. - 30 черв. - С. 3. - Чернігівська обл.
Як повідомив автор, нещодавно відбулося розширене засідання колегії облдержадміністрації, на якому розглянуто питання про стан виконання в області Указу Президента "Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей". Вів засідання голова облдержадміністрації М.Лаврик. Колегія намітила першочергові заходи і зобов'язала голів районних державних  адміністрацій, органи виконавчої влади активізувати діяльність щодо соціально-правового захисту дітей, продовжити удосконалення роботи органів опіки та піклування.

Корзун С.  Борис Сіленков проти надання російській мові статусу регіональної в області // Наддніпрянська правда. - 2006. - № 49. - 30 черв. - С. 1,4. - Херсонська обл.
Голова Херсонської облдержадміністрації Б.Сіленков провів прес-конференцію, приводом для якої стало включення до порядку денного наступної ІІІ сесії обласної ради V скликання, яка проходитиме 5 липня, питання про надання російській мові офіційного статусу регіональної. Борис Сіленков, як перший керівник виконавчої влади в області, висловив тверде переконання в тому, що питання російської мови навіть не потрібно виносити на розгляд сесії обласної ради, щоб тим самим не порушувати Конституцію України. І як альтернативу для розв'язання мовного питання на Херсонщині краще було б, на його думку, розробити регіональну програму підтримки російської мови, якщо вже в цьому є потреба.

Юбилейный отчет и приезжий пикет/ Инф. ред газеты // Днепровская правда. - 2006. - № 25. - 30 июня. - С. 4. - Дніпропетровська обл.
Глава Днепропетровской облгосадминистрации Н.Деева встретилась с журналистами, чтобы высказать свою оценку ситуации в области и ответить на вопросы. Подводя итоги, 10 лет, прошедших с момента принятия украинской Конституции, Деева отметила, что главный результат действия Основного закона в том, что у граждан появилось чувство настоящего патриотизма и национальной гордости, и что в действиях власти наконец-то появилась публичность и прозрачность. Глава облгосадминистрации остановилась на разрешении экономических вопросов, успешном решении социальных проблем.

Реулець І.  Компетентний підхід до актуальних проблем // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 79. - 29 черв. - С. 1. - Миколаївська обл.
13 червня 2006 року відбулось виїзне засідання постійної комісії облради з питань підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів. Депутати розглянули хід виконання Регіональної програми розвитку малого підприємництва у Миколаївській області на 2005-2006 роки. У процесі виїзного засідання депутатів також цікавило питання розвитку соціально-культурної сфери в цих районах.

Грушковик О.  "Як тільки поїду у Київ, мене вже у Тернополі знімають..." // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 52. - 28 черв. - С. 2. - Тернопільська обл.
Голова облдержадміністрації Іван Михайлович Стойко  на своїй прес-конференції зупинився на соціально-економічному розвитку регіону, на питанні стабілізації політичної ситуації у краї. Як депутат облради від блоку "Наша Україна" Іван Михайлович більш детальніше зупинився на шляхах порозуміння у законодавчій гілці влади. На його думку, після створення коаліції в українському парламенті консолідуються і помаранчеві сили на місцях. "На всіх напрямках діяльності ОДА ситуація контрольована. Будь-якого розбалансування у господарці краю немає", - запевнив Іван Стойко, завершуючи прес-конференцію.

Демченко Т.  Нове обличчя миколаївської влади: Інтерв'ю голови облради/ Вела інтерв'ю Н.Бондарчук // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 78. - 27 черв. - С. 2. - Миколаївська обл.
5 травня 2006 року перша сесія обласної ради 5-го скликання переважною більшістю голосів обрала головою облради Т.Демченко, яка дала інтерв'ю кореспонденту. Вона прокоментувала свою майбутню роботу на цій посаді, визначила ключові завдання обласної ради. "Реальною влада буде тільки тоді, коли повторюсь, кожен керівник усвідомить себе захисником людських інтересів", - зауважила голова Миколаївської обласної ради.

Яловегіна Г.  Керівників депутатських комісій обрано. Крім тієї, де відповідають за... інформацію // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 99-100. - 23 черв. - С. 2. - Полтавська обл.
Як повідомив автор, головним підсумком другого пленарного засідання 2-ої позачергової сесії обласної ради п'ятого скликання стало створення постійних депутатських комісій. Їх керівників обрали досить швидко, завчасно обговоривши кандидатури у фракціях. Проблеми виникли стосовно однієї комісії - з питань депутатської діяльності та інформаційної сфери. Голова облдержадміністрації Валерій Асадчев коротко охарактеризував ситуацію в області й Україні, зокрема із виконанням бюджетів.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Гринь М.  "Ми не допустимо краху Ладана" // Деснянська правда. - 2006. - № 75. - 30 черв. - С. 1,3. - Чернігівська обл.
Завдяки особистому втручанню голови облдержадміністрації Микола Лаврика вирішено економічну та екологічну проблему, що склалася в селищі Ладан на Чернігівщині. Після обстеження та вивчення ситуації з  теплозабезпеченням селища, зауважує автор статті, розпорядженням голови облдержадміністрації затверджена програма першочергових заході з енергозбереження на 2006 рік.

Алексєєв І.  "Ми закличемо населення не платити за комунальні послуги": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 76. -29черв.-6лип. - С. 5. - Львівська обл.
Комуністична партія України разом із Всеукраїнською Федерацією профспілок провела на майдані незалежності акцію протесту проти підвищення цін і тарифів на газ, електроенергію, житлово-комунальні платежі, послуги транспорту. Комуністи розцінюють дії Президента Ющенка та прем'єр-міністра як "антинародні" й мають намір закликати населення не платити комунальні послуги, зауважує кореспондент газети, який взяв з цього приводу інтерв'ю у народного депутата України Ігоря АЛЕКСЄЄВА. "Ми вимагаємо створити спеціальну комісію з вивчення нормативів пропонованих оплат за комунальні послуги. Ця комісія повинна розробити й опублікувати економічно обґрунтовані нормативи споживання енергоносіїв і комунальних послуг. …Якщо ж влада нас ігноруватиме, то ми закличемо людей не платити за комунальні послуги і такий спосіб висловити свій протест".
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 51 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з з 5 по 7 липня 2006 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення