Огляд реґіональної преси

Випуск 48, 24 - 27 червня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Полохало В.  "Тимошенко - прем'єр від коаліції!": Інтерв'ю народних депутатів України/ В.Полохало, К.Ляпіна; Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 67. – 8 - 15 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Процес створення помаранчевої парламентської коаліції крок за кроком, попри всі негаразди, рухається вперед. Як обіцяють учасники перемовин, залишилось визначити, хто саме керуватиме урядом, парламентом, міністерствами та відомствами. Однак, як зауважує журналіст, дві політичні сили - БЮТ і "Наша Україна" мають кардинально різні погляди на ключові питання своєї майбутньої парламентської співпраці. Детальніше це питання журналіст спробував розв'язати у народних депутатів України Володимира ПОЛОХАЛО (БЮТ) та Ксенії ЛЯПІНОЇ ("Наша Україна"). "…річ у тому, що кожна сторона має свою тактику. Як на мене, нашоукраїнці намагаються якнайдовше затягти цей процес, щоб ефективно торгуватися щодо цих самих кадрів" - зауважив В.ПОЛОХАЛО. В свою чергу, Ксенія ЛЯПІНА підкреслила: "…якщо хтось вважає, що вже знає прізвище майбутнього прем'єра, то можу запевнити - це його приватна думка".

Чорновіл Т.  Демократія чи хаос?: Інтерв'ю народних депутатів України/ Т.Чорновіл, Ю.Оробець; Записав Ю.Грицик // Експрес. - Л., 2006. - № 67. – 8 - 15 черв. - С. 3. - Львівська обл.
Опозиція вважає, що в країні панує безвладдя, а влада називає це еволюцією. Серед аргументів - стрімке падіння ВВП, регіональні кадрові війни, загострення мовних та мілітарних проблем. Усе це може призвести до тотальної суспільно-політичної кризи в державі, зауважує кореспондент, який з цього приводу взяв інтерв'ю у народних депутатів Тараса ЧОРНОВОЛА (Партія регіонів), Юрія ОРОБЦЯ ("Наша Україна"). На думку Тараса ЧОРНОВОЛА, "просто не працюють механізми прийняття рішень, а отже, панує хаос. Бо немає чіткої стратегії". В свою чергу, Юрій ОРОБЕЦЬ зауважив, що "суть цього шантажу полягає в тому, що регіонали дуже хотіли б бути членами урядової коаліції, адже системний великий бізнес, яким вони володіють, не може бути поза владою".

Вінський Й.  Соціалісти не вийдуть "крайніми", бо люди зрозуміють їх: Інтерв'ю народного депутата України/ Записала Н.Понуркевич // Львівська газета. - Л., 2006. - № 103. - 13 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Коаліційні домовленості зайшли в глухий кут, коли почалося вирішуватися питання про посаду спікера Верховної Ради України. Своїми думками стосовно цього питання поділився з кореспондентом газети народний депутат України Йосип ВІНСЬКИЙ. Зокрема, він зауважив: "Соцпартія поступилася багатьма аспектами задля того, щоб коаліція  таки відбулася. Що ж стосується офіційної участі в переговорному процесі Віктора Ющенка, то ми сподіваємося, що він як почесний голова "Нашої України" дисциплінує свою партію та докладе зусиль, щоб коаліція могла існувати".

Ганус А.  "Любі друзі" вже не друзі // Експрес. - Л., 2006. - № 69. - 13-14 черв. - С. 1,4. - Львівська обл.
"Наша Україна" вважає безперспективним подальший хід переговорів про формування коаліції з БЮТ та СПУ.  Про це йдеться у спеціальній заяві "Нашої України", яка надається редакцією газети. Прокоментували заяву народні депутати України. Так, член СПУ Є.ФІЛІНДАШ повідомив: "Проблемою залишається те, що …на виборах "нашоукраїнці" набрали всього 13 відсотків голосів. А їм досі здається, що оскільки почесний голова НСНУ є Президентом, то вони є партією влади і можуть опанувати більшість посад та керувати цілою державою". Що стосується членів "Нашої України", то один з її представників Віктор КОРОЛЬ підкреслив: "Соціалісти вступили в переговорний процес тільки заради посад". Народний депутат від БЮТ - Д.ВИДРІН, вважає, що "причиною того, що сталося… є безвілля  Президента".

Жук Ю.  Кінець помаранчевих ілюзій? // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 66. - 15 черв. - С. 2. - Волинська обл.
Автор статті зосереджує увагу на загостренні головного політичного питання - створенні коаліції, що в свою чергу привело до виходу з коаліційних переговорів блоку "Наша Україна". Про готовність до переговорів з регіоналами заявили лідери "Нашої України" Роман БЕЗСМЕРТНИЙ та Юрій ЄХАНУРОВ. Щодо лідера БЮТ Юлії ТИМОШЕНКО, вона вважає все це театром. Що стосується соціалістів, лідер партії О.МОРОЗ з парламентської трибуни заявив, що соціалісти можуть відмовитися від посади спікера задля створення коаліції.

На розвиток регіону/ Інф. ред. газети // Сумщина. - 2006. - № 71. - 15 черв. - С. 1. - Сумська обл.
Народний депутат України Євген ЛАПІН зустрівся з представниками сумських мас-медіа. Більша частка часу була витрачена на політичні питання. Щодо економіки народний депутат України був занепокоєний зростанням дефіциту зовнішньої торгівлі. Розглядалися проблеми регіону, це насамперед: проблеми комунального господарства, соціально-економічний розвиток села, підготовка до зимового періоду.

Довженко Т.  Регионалы дождались своего часа? // Днепровская правда. - 2006. - № 23. - 16 июня. - С. 3. - Дніпропетровська обл.
Прошедшая сессия Верховной Рады Украины уже показала, что в отличие от поствыборных месяцев, еще не созданная "помаранчевая" коалиция может сменить своё направление. Сегодня же стала более реальной коалиционная перспектива между НСНУ и Партией регионов, акцентирует внимание автор. На третьем парламентском заседании Николай АЗАРОВ призывал к созданию широкой коалиции и подчеркнул, что Партия регионов готова стать "у руля" взяв на себя ответственность за ситуацию в стране и принимать участие в создании стабильного парламентского большинства. Лидер СПУ Александр МОРОЗ отметил, что его партия готова снять претензии на спикерство, если должности будут распределяться пропорционально. Пока что Верховная Рада находится в коалиционных раздумьях, каковыми можно назвать затянувшееся рассмотрение и решение этого вопроса.

Катеринчук М.  "Третьяков вимагає виключити мене з партії": Інтерв’ю народного депутата України/ Записав О.Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 71. - 16-18 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Один із лідерів "Нашої України", народний депутат Микола КАТЕРИНЧУК потрохи переходить до категорії внутрішньопартійних дисидентів, акцентує увагу кореспондент газети. Останнє голосування фракції "Наша Україна" стосовно можливостей створення широкої коаліції з Партією регіонів може мати для нього погані наслідки. Про причини незгоди із партійною позицією Микола КАТЕРИНЧУК поділився із кореспондентом газети, а саме підкреслив: "На мою думку, це грубе порушення рішень Ради партії "Народний союз "Наша Україна", яка нікому не давала мандата на проведення таких перемовин. Окрім того, я вважаю, що альтернативи "помаранчевої" коаліції немає і не може бути".

Подоляк А.  "Йолі-палі!" - і коаліція знову при надії? // Київська правда. - 2006. - № 64. - 16 черв. - С. 1. - Київська обл.
Головною інтригою останнього часу, вважає автор, стало, безперечно, повідомлення про вихід виборчого об'єднання "Наша Україна" з переговорного процесу про створення помаранчевої коаліції. Каменем спотикання на цей раз стала посада спікера, на яку претендував Олександр МОРОЗ. Розв'язавши собі руки лідери "Нашої України" заявили про готовність взяти на себе відповідальність за формування коаліції. Так, народний депутат України Роман БЕЗСМЕРТНИЙ заявив, що не виключає формування коаліції у будь-якому форматі. За його словами, блок сьогодні прийняв відповідну заяву з цього приводу. "Фактично ми цією заявою засвідчуємо, що ми вільні у виборі учасників, які сядуть за стіл переговорів", - зазначив він.

Полохало В.  Тимошенко знову в опозиції/ Інтерв'ю записав А.Ганус // Експрес. - Л., 2006. - № 71. - 16-18 черв. - С. 2. - Львівська обл.
Як зауважує автор статті, рішення "Нашої України" провести переговори з Партією регіонів викликало в Блоці Юлії Тимошенко стійке переконання, що на початку наступного тижня цю різнокольорову опозицію таки сформують. Докладніше про те, як поводитиметься БЮТ у нових обставинах, кореспондент попросив розповісти народного депутата України Володимира ПОЛОХАЛО. "…якщо дві великі бізнес-групи поділять владу в парламенті й уряді, то це означатиме відновлення в Україні олігархічного правління," - підкреслив народний обранець. "Ми йдемо в опозицію, і я впевнений, що у своїй опозиційній боротьбі матимемо підтримку серед всіх громадян, адже саме олігархізація країни була причиною спочатку зубожіння, а потім вкрай повільного зростанні доходів населення", - пояснив Володимир ПОЛОХАЛО.

Рак Р.  Скільки можна? // Львівська газета. - Л., 2006. - № 106. - 16-18 черв. - С. 2. - Львівська обл.
Процес формування парламентської коаліції затягнувся надовго, зауважує автор статті. На його думку тривалий "процес формування коаліції" спонуканий кількома політичними цілями. Він вважає, що почався затяжний період міжвладдя та безвладдя, хоча помаранчеві сили намагаються узгодити всі суперечки.

Чорновіл Т.  Коаліція: перезавантаження: [Коментар народних депутатів України]/ Т.Чорновіл, Б.Беспалий; Записав Грицик Ю. // Експрес. - Л., 2006. - № 71. - 16-18 черв. - С. 1,4. - Львівська обл.
Як зауважує автор статті, "нашоукраїнці" всерйоз намагатимуться використати ще один шанс створити коаліцію - щоправда, цього разу помаранчево-синю. Заяви з обох партійних таборів - вагома підстава для такого висновку, вважає журналіст. Один із лідерів Партії регіонів Євген КУШНАРЬОВ зазначив: "Повноважні представники Партії регіонів та "Нашої України" обговорили за одним столом підходи до створення широкої коаліції. Автор наводить коментар народних депутатів України з цього приводу, а саме Тараса ЧОРНОВОЛА (Партія регіонів): "Головне для нас сьогодні - це подолати так званий протокол розбіжностей, до якого входять чотири питання - співробітництво з НАТО, участь в ЄЕП, статус російської мови та федералізм". Борис БЕСПАЛИЙ ("Наша Україна"): "…ведуться лише консультації з Партією регіонів".

Бабинець Т.  Ніхто не хотів поступатися // Сумщина. - 2006. - № 72. - 17 черв. - С. 1. - Сумська обл.
Всі ілюзії стосовно створення демократичної коаліції в парламенті луснули, зауважує автор статті. Блок "Наша Україна" заявив, що вважає тепер себе вільною від попередніх зобов'язань перед іншими двома коаліціянтами.  Каменем спотикання стало питання розподілу портфелів. Адже українські аналітики сьогодні сходяться на думці, що розмови блокування з "Регіонами" - це залучення зовнішніх важелів тиску для вирішення питання в середині помаранчевої коаліції.

Гречин Г.  НУ воює на два фронти // Поступ. - 2006. - № 113. - 17-18 черв. - С. 2. -  Львівська обл.
Автор зосереджує увагу на перемовинах між Партією регіонів та блоком "Наша Україна", а говорити цим двом політичним силам є про що. Цікаво, що наразі "Наша Україна" перебуває у найбільш вигідному становищі серед усіх блоків та партій, котрі потрапили у парламент. Адже у коаліцію, підкреслює журналіст, вона потрапить у будь-якому варіанті, чи то разом із БЮТ та СПУ, чи разом із регіоналами. Що ж стосується соціалістів, голова політради Йосип ВІНСЬКИЙ повідомив журналістам, що у складі їх партії є люди, які готові приєднатися до коаліції НУ та Партії регіонів. Тим часом, можливість формування коаліції між "Нашою Україною" та Партією регіонів і її наслідки обговорюють і за межами України.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Стецишин О.  Януковича замінить Кушнарьов? // Експрес. - Л., 2006. - № 69. - 13-14 черв. -
С. 4. - Львівська обл.
Як повідомив журналіст, у Партії регіонів кажуть про потребу змінити політичного лідера. Нині зауважує журналіст, у Віктора ЯНУКОВИЧА з'явився серйозний конкурент - це колишній керівник виборчого партійного штабу, народний депутат України Євген КУШНАРЬОВ. Автор надає коментар цієї новини українських політологов Є.Гриніва і А.Єрмолаєва, які дали свою експертну оцінку можливості кадрових змін на верхівці Партії регіонів.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Конопельцев Г.  За зміни з урахуванням інтересів людей // Слобідський край. - 2006. - № 66. - 17 черв. - С. 4. - Харківська обл.
Необхідність проведення територіальної реформи на Лозівщині Харківської області сприймають із розумінням її неминучості. Саме життя доводить, підкреслює автор, що нині діючий адміністративно-територіальний поділ уже не відповідає потребам сьогодення. І не лише з огляду фінансової неспроможності органів місцевого самоврядування забезпечити людям нормальні умови життя, а й доцільності нині існуючого територіального об'єднання населених пунктів у сільські і селищні ради.

Клопот С.  Не в свої сани сів? // Деснянська правда. - 2006. - № 68. - 14 черв. - С. 1. - Чернігівська обл.
Про напружену ситуацію, що склалася з початку року у соціально-економічному житті Щорсивщіни, що на Чернігівщині йшлося на зборах адміністративно-господарського активу Щорського району. Збори вів голова облдержадміністрації М.Лаврик, який підводячи підсумки підкреслив про необхідність створення комплексної комісії для перевірки стану справ у районі. "Я вимагаю ефективного, високопрофесійного управління, - додав він на закінчення.

Пшеничный С.  Олег Царев: "Всех не засудят!" // Днепровская правда. - 2006. - № 23. - 16 июня. - С. 5. - Дніпропетровська обл.
Интрига вокруг Днепропетровского облсовета продолжается. Во многом благодаря Партии регионов, которая в последние дни провела сразу несколько пресс-конференций, разъясняя журналистам свою позицию в связи с событиями в областном совете. На одной из них, Олег ЦАРЕВ заявил, что слагает с себя полномочия депутата облсовета, объясняя стремлением прекратить судебные тяжбы и добиться разблокирования работы облсовета. Говоря, о будущем О.ЦАРЕВ, сообщил, что намерен получить статус народного депутата Украины. Уже в ближайшие дни, акцентирует внимание журналист, станет ясно поможет ли смена кандидата от Партии регионов стабилизации обстановки и началу плодотворной работы.

Буй К.  Наталія Романова: "Заради суспільної злагоди і добробуту" // Деснянська правда. - 2006. - № 70. - 17 черв. - С. 1. - Чернігівська обл.
В Чернігівській обласній раді відбувся нарада-семінар, де розглянуто питання взаємодії органів місцевого самоврядування з основних напрямів її діяльності. Вела нараду голова обласної ради Н.А.Романова. Звертаючись до учасників наради, вона акцентувала увагу присутніх на першочергових завданнях рад усіх рівні. Актуальними і невідкладними, наголосила Наталія Романова, є питання організації депутатської діяльності, зміцнення зв'язків з виборцями.

Даниленко Т.  Попереду - багато роботи // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 74. - 17 черв. - С. 2. - Миколаївська обл.
На наступну, третю сесію обласної ради, за пропозицією депутатів від виборчого блоку Наталії Вітренко "Народна опозиція" та Партії регіонів, виноситься питання стосовно виконання облдержадміністрацією повноважень щодо забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку Миколаївської області, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів. Депутати нового скликання мають можливість вивчити питання планування роботи і контролю за рішенням обласної ради, намітити завдання на найближчу перспективу.

Перегінець В.  В облраді паніка - що з коаліцією? // Поступ. - 2006. - № 113. - 17-18 черв. - С. 3. - Львівська обл.
Позачергова сесія Львівської облради, яку заплановано провести 19 червня, буде присвячена кризі у створенні помаранчевої коаліції, яка виникла на загальнодержавному рівні, повідомляє журналіст. Ініціювали обговорення цього питання депутати від БЮТ. Протягом дня у Львові працювала спеціально створена комісія, до якої входили представники кожної фракції.

Сербінов С.  Заспів дається нелегко // Одеські вісті. - 2006. - № 107-108. - 17черв. - С. 4. - Одеська обл.
Як повідомлялося нещодавно відбулося перше засідання президії Одеської обласної ради нового скликання. На ньому прийнято рішення про проведення другої сесії облради. У рекомендованому порядку денному - 20 питань. Багато які, з них пов'язані з організаційними процесами, але головну увагу буде зосереджено на питаннях соціально-економічного розвитку, виконання бюджету, розподілу та перерозподілу коштів для спорудження об'єктів соціального призначення.

Тюрін А.  "Тугий вузол" розв'язано // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 74. - 17 черв. - С. 1. - Миколаївська обл.
Міжнародні військові навчання "Тугий вузол - 2006" викликала неабиякі пристрасті у суспільстві, зауважує автор статті. Питання про доцільність проведення військових маневрів розглядалася на сесії Миколаївської обласної ради, а за декілька днів до 14 червня - оголошеної дати початку навчань - силами деяких політичних партій лівого спрямування в обласному центрі були виставлені палатки на знак протесту проти майбутніх маневрів. Саме цю тему затронув голова облдержадміністрації О. Садиков на своїй прес-конференції. Не обминув він і питання про стан економіки на Миколаївщині, і дуже "популярної" на сьогодні теми мови.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 48 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 24 по 27 червня 2006 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення