Огляд реґіональної преси

Випуск 46, 17 - 20 червня 2006 р.

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Подолинний В.  Троянський кінь у парламенті // Поступ. - 2006. - № 111. - 10-11 черв. - С. 6. - Львівська обл.
На думку автора статті, створення міжфракційного об'єднання КІНАХА може призвести до стихійного перерозподілу влади в іншому форматі коаліції. Міжфракційне об'єднання "Стабільність в Україні", виникло у стінах парламенту 8 червня і складається з ініціативи низки "особливо" стривожених долею держави, 37 народних депутатів України, які представляють усі п'ять фракцій парламенту. Народний депутат А.КІНАХ, котрого обрали координатором самодіяльної структури, запевнив, що "Стабільність в Україні" не є альтернативою коаліції і не має політичного навантаження. Народний депутат від БЮТ Д.ВИДРІН прокоментував цю подію: "Об'єднання "Стабільність в Україні" на мій погляд, не відіграє жодної ролі і взагалі зайве. Відповідальність за економічну і політичну стабільність в Україні повинна брати на себе демократична коаліція".

Подолинний В.  Хто отримає маршальські жезли? // Поступ. - 2006. - № 111. - 10-11 черв. - С. 2. - Львівська обл.
Під час зустрічі лідерів блоків "Наша Україна", Юлії Тимошенко та Соціалістичної партії із Президентом України, інформує автор, розглядалися питання щодо розподілу повноважень між його учасниками. Яблуком розбрату між помаранчевими партнерами стала посада голови Верховної Ради України та призначення силових міністрів. Прокоментував цю подію директор Інституту глобальних стратегій В.Карасьов.

Онишкевич Р.  Прем'єр, народжений страхом // Львівська газета. - Л., 2006. - № 102. - 9-11 черв. - С. 5. - Львівська обл.
Автор аналізує найскладнішу ситуацію, що склалася в парламенті. Нездатність вирішити кадрове питання подавали в парламенті, підкреслює журналіст, як наполегливу роботу з узгодженням коаліційної угоди. І в цій ситуації як найкраще нагодилася фракція Партії регіонів, яка почала створювати власну коаліцію, називаючи її міжфракційним об'єднанням. "У Конституції зазначено, що коаліція потрібна для формування уряду, проте органи Верховної Ради - голова, заступник, голови комітетів - можуть бути проголосовані й без створення коаліції", - заявив М.АЗАРОВ. Цю заяву прокоментували представники інших політичних сил. Так Йосип ВІНСЬКИЙ підкреслив, що "це технологія "регіонів" для того, щоб вести Верховну Раду до механізму розпуску парламенту і до нових виборів". Схожої думки і народний депутат, один із лідерів "Нашої України" Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ: "Якщо не буде створено стабільної коаліції - а таке міжфракційне об'єднання, звісно ніколи не буде стабільним та ефективним - то, у свою чергу, не буде сформовано уряду, відтак парламент доведеться розпустити", - роз'яснив невеселі перспективи пан КЛЮЧКОВСЬКИЙ.

Понуркевич Н.  Парламентські баталії // Львівська газета. - Л., 2006. - № 101. - 8 черв. - С. 1-2. - Львівська обл.
Кореспондент газети присвячує статтю черговому перенесенню сесії Верховної Ради. Як і передбачувалось, затягування в роботі сесії не припало до душі ні Партії регіонів, ані комуністам. Як зауважує кореспондент, перерву в роботі Верховної Ради оголосили через потребу доопрацювати текст коаліційної угоди. За словами нашоукраїнця Романа ЗВАРИЧА, коаліційну угоду було узгоджено на 95%. Водночас Роман ЗВАРИЧ прокоментував і заяву СПУ про те, що соціалісти не підпишуть коаліції, якщо О.МОРОЗ не буде спікером. Своєю чергою, лідер соціалістів заперечив існування ультиматуму та підкреслив: "Ми говоримо про представника від СПУ. Це може бути Мороз, може бути не Мороз, не втому річ". Тим часом фракція Партії регіонів ініціюватиме створення міжфракційної парламентської більшості. Регіони закликають "прагматичні сили" всіх парламентських фракцій формувати керівні органи Верховної Ради.

Бахтеева Т.  Позиция четкая и однозначная: Интервью народного депутата Украины/ Инф. ред. газеты // Жизнь. - 2006. - № 81. - 6 июня. - С. 1,3. - Донецька обл.
Народный депутат Украины Татьяна БАХТЕЕВА, как и большинство донбассовцев, активных сторонников Партии регионов глубоко озабочена социально-экономической и политической ситуацией, сложившейся последнее время в нашей стране. Она прокомментировала и определила свое видение сложившейся ситуации: "Фракция выступила в СМИ с заявлением, …в котором выражает решительный протест против грубого нарушения регламента работы Верховной Рады Украины, которое было вызвано действиями фракций "Наша Украина", СПУ и БЮТ. Депутаты нашей фракции обратились ко всем гражданам Украины как политическая сила, которая готова к конструктивной, плодотворной и эффективной работе в парламенте и правительстве". Народный депутат коснулась и вопросов газового конфликта и вторжения войск НАТО в Феодосию. "Вхождение корабля под американским флагом осуществлено без официального разрешения Верховной Рады и оценивается как незаконное вторжение на территорию Украины", - подчеркнула Татьяна БАХТЕЕВА.

Винский И.  Украинский социализм, или Вопросы, по которым мы не найдем понимания: интервью народного депутата Украины/ Записал В.Ветров // Жизнь. - 2006. - № 81. - 6 июня. - С. 2. - Донецька обл.
О своей позиции по созданию большинства рассказал в интервью корреспонденту газеты народный депутат Украины, один из лидеров СПУ Иосиф ВИНСКИЙ. Он считает эту задачу очень даже выполнимой. По его словам дело осталось за малым - согласовать отдельные пункты двух существующих проектов коалиционного соглашения. "Наши позиции абсолютно совпадают в главном - в неизменности курса на демократическое развитие украинского общества", - подчеркнул народный депутат.

Дубецький А.  Для торгівлі згодиться все // Поступ. - 2006. - № 109. - 6-7 черв. - С. 8. - Львівська обл.
Як повідомляє автор, 7 червня, лідери депутатських груп та фракцій спробують спланувати порядок денний парламентського засідання, адже перед депутатами два конфліктні питання. Перше - це питання обрання суддів Конституційного Суду. Друге - це розв’язання проблеми допуску іноземних військ на територію України для проведення навчань. Кореспондент газети спробував розпитати народних обранців щодо їх позицій у цих питаннях. Член фракції КПУ Олександр ГОЛУБ зазначив, що комуністи вимагатимуть, щоб Верховна Рада висловилася щодо кримської ситуації та дала політичну оцінку процесам, які відбуваються у державі. "Регіонали" вимагатимуть, щоб парламент втрутився у питання, пов'язані з ситуацією навколо військових навчань. В цьому запевнив кореспондента народний депутат України Тарас ЧОРНОВІЛ. Що стосується представників БЮТ та СПУ, для них це питання є найболючішим.

Концевич В.  Курка відповідатиме перед яйцем // Поступ. - 2006. - № 109. - 6-7 черв. - С. 8. - Львівська обл.
Як зауважує автор статті, БЮТ хоче, щоб парламентська коаліція відповідала перед урядом, який вона ж сформує. Члени блоку вважають, що уряд повинен грати першу скрипку у ланцюгу "коаліція - Кабінет Міністрів", а фракції коаліції мають лише освячувати його рішення. Також дуже цікавим суперечливим моментом у коаліційній угоді є питання відповідальності. За словами Зварича, під час обговорення проекту угоди виникли два діаметрально протилежні підходи щодо цього питання. "Перший - хто кому підпорядкований і хто перед ким звітує - уряд чи коаліція. Друга розбіжність стосується визначення принципів розподілу сфер відповідальності учасників коаліції", - висловив свою думку народний депутат України Роман ЗВАРИЧ.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Сиривко І.  УНП вибрала бізнесмена // Поступ. - 2006. - № 109. - 6-7 черв. - С. 3. - Львівська обл.
За повідомленням автора статті, ЛОО УНП отримала нового керівника. Так у партійній організації відбулася своєрідна зміна поколінь, і на місце політиків зі стажем прийшли бізнесмени, очолені своїм лідером Б.Козаком. Коментуючи цю подію, члени УНП зазначили, що все відбувалося чесно та демократично.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Створення коаліції залежить від Президента/ Інф. ред. газети // Київська правда. - 2006. - № 65. - 20 черв. - С. 1. - Київська обл.
Політичне становище в Україні обговорили депутати Київської обласної ради на позачерговій третій сесії, на яку було винесено одне питання - "Про політичне становище в Україні". Відкриваючи засідання, голова облради зазначив, що ініціатива скликання позачергової сесії з таким порядком денним виходила з ініціативи депутатів облради, а керівництво БЮТ та СПУ було лише поінформовано про такі наміри. На думку депутатів у процес має втручатися Президент України як почесний голова Народного союзу "Наша Україна", а відтак і неформальний лідер даної політичної сили. На цьому наголошували у своїх виступах і народні депутати України С.ПАШИНСЬКИЙ, І.БОКИЙ, Б.ГУБСЬКИЙ та У.МОСТІПАН. Київська облрада більшістю голосів проголосувала за прийняття звернення до Президента України та лідерів СПУ, БЮТ і "Нашої України" (текст заяви надається редакцією газети), в якому закликає "невідкладно сформувати коаліцію…", "відмовитися від формуванням "широких коаліцій"… та "забезпечити незмінність курсу на побудову в Україні демократичного суспільства з верховенством права та соціально орієнтованої економіки…".

Грицюк А.  "Я людина командного стилю роботи": Інтерв'ю голови Волинської облради/ Записав К.Лоцман // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 63. - 8 черв. - С. 2. -  Волинська обл.
12 травня на першій установчій сесії Волинської обласної ради головою найвищого представника органу краю було обрано Анатолія Грицюка. До складу облради А.Грицюк пройшов за списком Блоку Юлії Тимошенко. Він надав інтерв'ю, в якому прокоментував свої перші кроки на посаді голови облради, використовуючи свій досвід на попередніх посадах, зупинився на пріоритетних напрямках розвитку області. "Основне - створити сприятливий клімат для бюджетутворюючих компаній. Бюджет, інвестиції, інноваційні технології - ось неповний перелік першочергових завдань, які вирішуватиме обласна рада." - зауважив А.Грицюк.

Романова Н.  "Демократія - це дуже серйозна робота для всього народу": Інтерв'ю голови Чернігівської облради/ Записала Н.Потапчук // Гарт. - 2006. - № 23. - 8 черв. - С. 7. - Чернігівська обл.
За повідомленням автора статті з 29 травня по 1 червня у Страсбурзі проходило чергове зібрання Конґресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. Приємним сюрпризом для жителів Приднесення стала поява у списку постійної делегації голови Чернігівської обласної ради Наталії Романової. Кореспондент взяв у неї інтерв'ю, в якому Наталія Андріївна розповіла детальніше про Конгрес місцевих та регіональних влад, що є однією з чотирьох інституцій Ради Європи.

Яїцький А.  Є у нас традиція - плекати амбіції // Новий день. - 2006. - № 23. - 8 черв. - С. 3. - Херсонська обл.
Автор розповідає про сесію Херсонської обласної ради п'ятого скликання. Голова облради В.Демьохін ознайомив депутатів із поданням, які надійшли від депутатських груп і повідомив про створення 8 фракцій. Але "політичні амбіції завадили депутатам прийняти рішення з усіх питань порядку денного", - наголосив наприкінці сесії  В.Демьохін. Засідання сесії було перенесено до 5 червня.

Перегінець В.  Мери проти високих тарифів // Поступ. - 2006. - № 109. - 6-7 черв. - С. 1. - Львівська обл.
Як зауважує автор статті, міські голови України виробляють спільний план дій щодо ситуації з підвищенням тарифів. Керівники обласних центрів України 9 червня зберуться у Дніпропетровську на зустрічі, яку організовує Асоціація міст та громад України. Мета заходу - обговорення ситуації навколо підвищення тарифів на енергоносії та вироблення спільного плану дій щодо ситуації з підвищенням тарифів.

Сербінов С.  Створено координаційну раду // Одеські вісті. - 2006. - № 100. - 6 черв. - С. 1. - Одеська обл.
На свою першу ділову зустріч, повідомляє кореспондент, зібралися керівники Одеської облради, міські голови, секретарі міських рад міст обласного значення, голови райрад. Їх мета - обговорити перспективи подальшої співпраці органів місцевого самоврядування всіх рівнів, підвищення ефективності роботи новообраного депутатського корпусу. Нараду вів голова облради М.Л.Скорик.

Чацкая К.  "К чему холодные сомненья..." // Жизнь. - 2006. - № 81. - 6 июня. - С. 1. - Донецька обл.
Вторая сессия Донецкого областного совета 5-го созыва началась и закончилась настоящим скандалом, едва не переросшим в драку, акцентирует внимание читателей автор. Однако, основные вопросы депутатам удалось таки решить с большим трудом, а именно: об утверждении отчета по исполнению областного бюджета за первый квартал 2006 года, о плане работы областного совета на второе полугодие 2006 года, об обращении депутатов областного совета к народным депутатам Украины, о проведении Дня русского языка в Донецкой области и ряд других.

Гранкіна Є.  Василій Салигін: "Я не здатний на зраду" // Слобідський край. - 2006. - № 64. - 10 черв. - С. 3. - Харківська обл.
Голова Харківської обласної ради Василій Салигін спілкувався під час "гарячої лінії" в редакції газети "Вечірній Харків" із журналістами регіональних ЗМІ та читачами і продемонстрував неабияку компетентність у всіх питаннях, а також не відмовився й поговорити про особисте життя, повідомляє кореспондент газети. Було зосереджено увагу на такому питанні, як рішення місцевої влади про надання російській мові статусу регіональної. Він зауважив: "Я переконаний, що ми не перевищили відведені нам повноваження". Невід'ємною частиною бесіди стали питання електроенергетики регіону, прийом громадян з особистих звернень. На прохання кореспондента газети Слобідський край В.Салигін дав собі таку оцінку: "Я вважає, що моє головне достоїнство - те, що я не здатний на зраду"

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Подоляк А.  Відтепер Київщина вдвічі щасливіша: у неї аж два губернатори // Київська правда. - 2006. - № 65. - 20 черв. - С. 1. - Київська обл.
Автор зосереджує увагу на конфлікті, що має місце в облдержадміністрації на Київщині і виник в разі проголошення Президентом України своїм Указом призначення головою Київської облдержадміністрації члена НСНУ та свого позаштатного радника В.Ульянченко. Водночас, суд поновив Є.Жовтяка на посаді голови Київської облдержадміністрації, з якої його було звільнено без пояснення причин. Автор наводить коментар Євгена Жовтяка стосовно цього конфлікту: "Якщо главою обладміністрації буде призначено людину, яка реально діє як демократ і патріот України, я відкличу свій позов про поновлення на роботі".

Дьяков И.  "Они не пройдут!" // Крымская правда. - 2006. - № 105. - 10 июня. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Автор акцентирует внимание на одной из проблем, которая стала не только проблемой крымского полуострова, но и всей страны, а именно нахождения в Феодосии представителей американских войск. В связи с возникшим конфликтом, в Феодосии побывало около 40 народных депутатов Украины. Большинство из них - представители фракции Партии регионов. Один из ее лидеров - народный депутат Украины Евгений КУШНАРЁВ заявил на митинге в Феодосии, что натовцам не будет позволено провести в Крыму намеченные военные учения, сообщает журналист газеты. Он также сообщил, что в Феодосии будет находиться также не менее 10 народных депутатов Украины, которые примут участие в пикетировании ворот морского порта, чтобы натовцы не смогли вывезти отсюда незаконно завезённые военные грузы.

Защитим защитников Крыма/ Инф. ред. газеты // Крымская правда. - 2006. - № 101. - 6 июня. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Первый секретарь Крымского рескома КПУ, народный депутат Украины Леонид ГРАЧ выразил от всех коммунистов солидарность с гражданской позицией работников алуштинского пансионата, принявших на собрании коллектива единогласное решение об отказе кормить и обслуживать размещённых в здравнице натовских солдат. Позором назвал Л.ГРАЧ "шантаж простых людей, которым руководство МВД ставит в вину то, что они защищают мирное будущее собственной страны, противостоят потенциальным оккупантам, выступают с позицией истинных патриотов". Леонид ГРАЧ призвал крымчан, всех граждан Украины встать на защиту работников пансионата "Дружба".

Нина Карпачова: Десант в Феодосии подрывает устои страны/ Инф. ред. газеты // Крымская правда. - 2006. - № 101. - 6 июня. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Уполномоченный по правам человека Верховного Совета Украины и народный депутат Украины Нина КАРПАЧОВА выразила возмущение выгрузкой американской военной техники и вооружения в Феодосийском порту, поскольку это не только противоречит Конституции и законам Украины и решению Всеукраинского референдума 1991 года о независимости страны, но и нарушает права человека на безопасность, гражданский мир и спокойствие. Нина КАРПАЧОВА считает, что незаконное пребывание на территории Украины воинских подразделений НАТО "нельзя расценивать иначе, как попытку посягательства на суверенитет и национальную безопасность Украины". "В этих условиях президент Украины как глава государства, гарант соблюдения конституционных прав и свобод человека и Верховный главнокомандующий Вооруженными силами Украины должен предпринять неотложные меры с целью вывода с территории Украины незаконно размещенных иностранных войск", - считает Н. КАРПАЧОВА.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 46 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 17 по 20 червня 2006 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення