Огляд реґіональної преси

Випуск 42, 3 - 6 червня 2006 р.


Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Беспалий Б.  "А наш проект кращий!": Інтерв'ю народних депутатів України/ Б.Беспалий, В.Полохало; Записала Т. Паркасевич // Експрес. - Л., 2006. - № 64. - 1-8 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Як зауважує кореспондент газети, понад два місяці учасники коаліції тільки погоджують проекти коаліційних угод. Які принципові відмінності між цими документами та чому учасники переговорів не можуть досягти консенсусу, кореспондент "Експресу" з'ясував у народних депутатів Бориса БЕСПАЛОГО від блоку "Наша Україна" та Володимира ПОЛОХАЛО від БЮТ. Коментуючи питання відмінностей між угодами двох блоків Борис БЕСПАЛИЙ зауважив: "Наш варіант є більш конкретизований, що дає можливість проконтролювати його виконання. Йдеться про контроль внутрішній і зовнішній. Натомість проект коаліційної угоди наших партнерів є загальнішим - це його основна відмінність". На думку Володимира ПОЛОХАЛО, "така надмірна деталізація можлива лише з плановою, а не ринковою економікою, за умови, коли немає зовнішніх чинників".

Джемільов М.  Росія хоче Криму. Для початку: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Грицик Ю. // Експрес. - Л., 2006. - № 64. - 1-8 черв. - С. 4. - (Закінчення. Початок на стор. 1.) - Львівська обл.
Як зауважує автор статті, Держдума РФ зробила запит до уряду про можливість приєднання Криму до Росії та готує претензії ще й на Східну Україну. Російські парламентарі посилаються на Каучук-Кайнарджійській договір, згідно якого Крим міг належати або Росії, або Туреччині. Прокоментував це питання  народний депутат України, голова кримсько-татарського меджлісу Мустафа ДЖЕМІЛЬОВ. Зокрема, він підкреслив: "Сьогодні Росія може забрати Крим, лише оголосивши війну Україні і перемігши в ній. …я дуже сумніваюся, що росіяни відважаться воювати з п'тидесятимільйонною державою. Бо наслідки будуть непередбачувані, й у Москві це добре розуміють".

Ляшко О.  Над чим працюють бютівці/ О.Ляшко, І.Куровський // Гарт. - 2006. - № 22. - 1 черв. - С. 6. - Чернігівська обл.
Народні депутати України від БЮТ Олег ЛЯШКО та Іван КУРОВСЬКИЙ підготували перелік законопроектів, що були обіцяні виборцям під час виборчої кампанії. Це насамперед: законопроекти, спрямовані на вдосконалення роботи Верховної Ради України, інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування; законопроекти, спрямовані на забезпечення ефективної діяльності економіки та підприємництва та законопроекти, спрямовані на розвиток інформаційної сфери, культури і духовності. Підсумовуючи якою буде робота в законодавчому органі, народні депутати підкреслили: "ефективність буде низькою, якщо в парламенті не сформують так звану помаранчеву коаліцію. Адже з регіоналами та комуністами, як промовисто засвідчили події першого дня роботи нової Верховної Ради, спільну мову знайти аж надто важко".

В'язівський В.  Я лобіюватиму інтереси реґіону: Інтерв'ю народного депутата України/ Інтерв'ю записав Р.Рак // Львівська газета. - Л., 2006. - № 95. - 31 трав. - С. 1. - Львівська обл.
 Нещодавно розпочала роботу Верховна Рада України V скликання, до якої народних обранців від реґіону потрапило менше, ніж було в попередньому парламенті. Кореспондент газети вирішив поспілкуватися із новим депутатом в парламенті, який розповів, як можна лобіювати інтереси Львівщини та міста в парламенті, зосередив увагу на захисті саме інтересів Львівщини, зупинився на своїй майбутній роботі в Верховній Раді. Невід'ємною частиною розмови стало питання формування коаліції в парламенті. Володимир В'ЯЗІВСЬКИЙ підкреслив: "Мені важко судити про ґрунтовність і глибину того проекту, який подали інші учасники коаліції, але якщо вони більш поверхові, то зрозуміло "Наша Україна", напрацювавши конструктив, не хоче від нього відступати. …в угоді, яку запропонувала наша політична сила, докладно розписано правила гри після формування ВРУ та Кабінету Міністрів".

Шахнюк О.  Пауза на старте // Крымская правда. - 2006. - № 97. - 31 мая. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
25 мая парламент Украины начал свою работу, хотя, как считает автор статьи, Верховный Совет Украины 5-ого созыва забуксовал еще на стадии подготовки дебютной сессии. Камнем преткновения стала кандидатура руководителя рабочей комиссии, которой надлежало согласовать регламентные нюансы. Следующим яблоком раздора между НУ и БЮТ оказался вопрос о количестве парламентских комитетов. На первом же заседании парламента по предложению БЮТ, НУ и СПУ в работе Верховного Совета Украины был объявлен перерыв до 7 июня. За это время указанные политические силы надеются подписать соглашение о создании парламентской коалиции.

Чорна О.  Чи стане сімка щасливим числом для українських політиків і народу? // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 44. - 31 трав. - С. 1. - Тернопільська обл.
25 травня, інформує автор статті, розпочав роботу новообраний  склад Верховної Ради України, але не надовго. Народні обранці відразу ж узяли тайм-аут до 7 червня для проведення консультацій зі створення парламентської коаліції. Прокоментував створену ситуацію екс-секретар РНБО, а нині народний депутат України Анатолій КІНАХ. Він стверджує, що коаліційну угоду "Наша Україна", БЮТ та СПУ підпишуть у стислі терміни. Також він повідомив, що робоча група у складі цих трьох політичних сил продовжує розробляти програмні засади коаліції. І тільки після їх узгодження почнеться розподіл посад. Таким чином, підсумовує журналіст, ситуація, що склалася після виборів поставила більше запитань, аніж відповідей.

Корец Я.  Первый раз - в радный класс // Жизнь. - 2006. - № 77. - 30 мая. - С. 2. - Донецька обл.
Недавно, информирует автор статьи, двери Верховной Рады Украины открылись вновь для новоизбранных парламентариев. Однако не надолго, после нескольких часов работы народные избранники проголосовали за перерыв в сессии до 7 июня. По мнению трех фракций - БЮТ, СПУ и НУ, проголосовавших за перерыв, за это время эти фракции создадут коалицию.

Понуркевич Н.  Коаліцію обіцяють у червні // Львівська газета. - Л., 2006. - № 92. - 26-28 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Учасники коаліційних перемовин обіцяють ухвалити остаточний проект документа про парламентську більшість до 7 червня. Таку обіцянку Юлія ТИМОШЕНКО, Олександр МОРОЗ і Роман БЕЗСМЕРТНИЙ дали вчора на спільній прес-конференції. "7 червня ми винесемо на суд Верховної Ради та суспільства остаточний варіант коаліційної угоди в повному обсязі", - висловив свою точку зору Роман БЕЗСМЕРТНИЙ. Натомість Партія реґіонів упевнена: попри домовленості між соціалістами, бютівцями та нашоукраїнцями, парламентську коаліцію буде сформовано на її основі.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Коберник Н.  Політичне міжсезоння: ПНЕРУ не пішла на канікули // Подільські вісті. - 2006. - № 77-78. - 1 черв. - С. 2. - Хмельницька обл.
П'ятірка переможців, яким вдалося потрапити до парламенту, щодня на виду. Автор вирішив з'ясувати чим саме займаються інші політичні партії, що не подолали тривідсоткового бар'єру до парламенту. Лише одиниці залишилися дієздатними, не втрачаючи бойового духу. Одна з них Партія національно-економічного розвитку України, яка вже сьогодні приступила до роботи з прицілом на наступні парламентські вибори. Саме у межах такої активної політичної діяльності розпочав свій тур по Україні голова ПНЕРУ Павло Матвієнко. Перебуваючи на Хмельниччині він підкреслив: "Нині нам потрібно лише одне - зробити правильні висновки". "А ще я вважаю, що партії не потрібно перейматись кількістю. ПНЕРУ має брати якістю" - підкреслив голова партії.

Кальцев В.  "Задача городской организации Партии регионов - выполнить предвыборную программу и стать мощной политической силой" // Верже. - 2006. - № 22. - 1 июня. - С. 3. - Запорізька обл.
26 мая состоялась IХ конференция Запорожской городской организации Партии регионов. В ее работе приняли участие более 50 делегатов и партийных активистов, представляющие районные партийные организации, а также народный депутат Украины, председатель областной партийной организации Борис ПЕТРОВ. На конференции были определены ориентиры будущей работы городских "регионалов", решен ряд кадровых вопросов. Был избран председатель городской партийной организации Владимир Кальцев, который после конференции дал интервью журналистам. Он остановился на принципах партийной работы в регионе, в частности подчеркнул: "Что же касается принятия решений, то здесь должны быть строгая дисциплина и организованность. Если решение принято, то оно должно поддерживаться всеми партийцами".

Понуркевич Н.  Народження нової партії // Львівська газета. - Л., 2006. - № 93. - 29 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Нещодавно, повідомляє автор, на засновницькому з'їзді "Відродження республіканців" ухвалили рішення створити Українську республіканську партію Лук'яненка. Цього ж дня затверджено програму та статут політичної сили. У своєму виступі лідер партії Левко ЛУК'ЯНЕНКО зазначив, що складає із себе повноваження керівника та братиме участь у роботі партії опосередковано. Згідно з прогнозами народного депутата, вже незабаром на Україну чекає другий етап помаранчевої революції. Його, вважає пан ЛУК'ЯНЕНКО, провокує те, що аж ніяк не всі політики-учасники Майдану своїми діями підтверджують принципи демократії.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Пшеничний Ю.  Депутати взяли другий тайм-аут // Зоря. - 2006. - № 58. - 1 черв. - С. 1. - Дніпропетровська обл.
30 травня після двотижневої перерви продовжилося засідання першої сесії Дніпропетровської обласної ради п'ятого скликання, яке було перерване 17 травня. В сесійній залі зареєструвалося 53 депутати. Депутатів було повідомлено, що Олег Царьов, депутат від Партії Реґіонів відтепер не має права виконувати повноваження депутата обласної ради, а також брати участь у сесійних засіданнях. Цей інцидент прокоментував сам О.Царьов, котрий наголосив: "Тут відбувається фарс, без мене вирішили питання про те, щоб зняти мене з виборів. …Де совість у тих людей, котрі здійснюють владу в цій державі, де сором перед людьми?"  Після того, як представники фракції Партії Реґіонів заблокували трибуну в сесійній залі, головуючий на засіданні А.Галка оголосив перерву. Перед будинком облради зібралися симпатики Партії реґіонів, які сканували гасла на підтримку свого лідера.

Іващук М.  "Блок Юлії Тимошенко" і партія "Батьківщина" беруть на себе всю відповідальність за ситуацію в області // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 44. - 31 трав. - С. 2. - Тернопільська обл.
Не менш емоційним і драматичним, ніж перші два засідання, відбулося третє в Тернопільській обласній ради, зауважує автор статті. Розпалювалися дискусії під час розгляду організаційних питань - виборів заступників голови обласної ради. Також було оголошено про створення депутатських фракцій: "Наша Україна", Української соціал-демократичної партії, "Батьківщина", СПУ. Свою точку зору висловив і народний депутат України від БЮТ Василь ДЕРЕВЛЯНИЙ, який заявив, що "Блок Юлії Тимошенко" і партія "Батьківщина" беруть на себе всю відповідальність за ситуацію в області.

Каратаева И.  Сергей Иванов: "Меня вновь пытаются ввести в конфронтацию" // Слава Севастополя. - 2006. - № 97. - 31 мая. - С. 1-2. -  Автономна Республіка Крим.
Председатель Севастопольской городской госадминистрации Сергей Иванов дал первую после выборов пресс-конференцию, о том, что происходило и происходит в городе и стране. Он акцентировал внимание на стратегии развития Севастополя, призывая  отбросить все политические разборки, остановился на социально-экономической ситуации, прокомментировал ситуацию попытки смещения его с должности главы госадминистрации.

Сеник М.  Не цураймося - признаваймося... // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 44. - 31 трав. -
С. 3. - Тернопільська обл.
Кореспондент газети взяв інтерв'ю у голови Львівської облради Мирослава Сеника. Як виявилося, Мирослав Сеник пильно стежить за подіями в рідній області і вболіває, аби його земляки, нарешті, дійшли згоди. Він детальніше розповів про себе, про свою команду, про принципи роботи, що відповідають його складу життя. Прокоментував голова облради і сьогоденну ситуацію в політиці України, висловив свою думку щодо ставлення до політичних партій. Він підкреслив: "…якщо взяти Партію реґіонів, то я вважаю, що вони сьогодні більш послідовні, ніж представники інших партій. …представники ж національно-демократичних течій кажуть, що вони за національну ідею, а насправді сповідують ту ж саму ідеологію грошей".

Бюджет району бере початок із села/ Інф. ред. газети // Черкаський край. - 2006. - № 40. - 31 трав. - С. 4. - Черкаська обл.
На Черкащині пройшла колегія облдержадміністрації, яку провів голова ОДА О.Черевко. Головним питанням, що розглядали народні обранці області був бюджет поточного року. Було зауважено, що багато залежить від того, як органи влади організують надходження коштів до казни на місцях. Окрім вищезгаданого питання, мова на колегії йшла і про сімейну медицину, виконання затверджених комплексних заходів. Розглянула колегія також, як виконується державна та обласна програма енергозбереження.  Коментуючи роботу органів влади на місцях, голова ОДА підкреслив: "Відповідальність за ситуацію в реґіоні несуть органи влади, а не партії, яких тепер багато".

Борт І.  Офіційна хроніка // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 86. - 30 трав. - С. 1. - Полтавська обл.
Новопризначений голова облдержадміністрації Валерій Асадчев 29 травня провів свою першу апаратну нараду. Незважаючи на обставини, він вирішив не гаяти дорогоцінного часу і приступити до роботи, адже накопичилося чимало нагальних проблем в реґіоні. У роботі апаратної наради взяв участь голова обласної ради В. Марченко.

Логвиненко В.  Власть и бизнес должны быть партнерами: Интервью председателя Донецкой облгосадминистрации/ Записали В.Борисенко, М.Стрелецкий // Жизнь. - 2006. - № 77. - 30 мая. - С. 1. - Донецька обл.
Через несколько дней, после назначения на должность председателя Донецкой облгосадминистрации Владимира Логвиненко, он дал эксклюзивное интервью корреспонденту газеты. Он проанализировал реальную ситуацию в области, определил принципы и первые действия как губернатора области.  "Наша задача - не допустить ухудшения социально-экономической ситуации в области, обеспечить ее положительное развитие".

Проніна Г.  Може, Президент допоможе вибратися з глухого кута Житомирській міськраді? // Житомирщина. - 2006. - № 58. - 30 трав. - С. 2. - Житомирська обл.
На Житомирщині, зауважує журналіст, була проведена позачергова сесія міськради, скликана за пропозицією ініціативної групи. Вели сесію самі народні депутати міськради. Причина - складна суспільно-політична ситуація в Житомирі, яка утворилася через визнання судом недійсними вибори міського голови Віри Шелудченко й призначення ТВК нових виборів на 2 липня. Посилаючись на складну ситуацію в Житомирі, де паралізовано роботу виконавчої влади, підкреслює журналіст, депутат В.Стельмах від блоку "НУ" запропонував прийняти звернення до Президента України, який, як гарант Конституції, має право втручатися в ситуацію і надавати вказівки органам влади, які приймають рішення щодо нелегітимності виборів міського голови. Сесія міськради прийняла це звернення.

Тюрін А.  Уроки багатопартійності // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 67. - 30 трав. - С. 1, 3. - Миколаївська обл.
26 травня відбулася ІІ сесія обласної ради нового, п'ятого скликання. Більшість із питань, що їх було винесено до порядку денного обласної сесії, мали організаційний або кадровий характер. Були затверджені Реґламент обласної ради п'ятого скликання, Положення про постійні комісії обласної ради, Положення про виконавчий апарат обласної ради. Відтепер функціонуватимуть не сім, а десять постійних комісій обласної ради. Також було утверджено голів цих комісій.

Рак Р.  Урятувати однопартійців // Львівська газета. - Л., 2006. - № 93. - 29 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Автор розповідає про конфліктну ситуацію, що склалася в Львівській облраді. Депутати від БЮТ і "Свободи" вирішили спробувати завадити голові ОДА Петрові Олійнику звільнити своїх однопартійців із посад голів райдержадміністрацій. Якщо ж ситуація загостриться, то, депутати обіцяють "оцінити" роботу Петра Олійника і навіть говорять про можливість висловлення йому недовіри.

Іваночко Я.  Районне безголів'я закінчується // Львівська газета. - Л., 2006. - № 92. - 26-28 трав. - С. 5. - Львівська обл.
Як повідомив автор, кадрова чистка в районах Львівщини наближається до завершення. Подання голови Львівської облдержадміністрації Петра Олійника на звільнення дев'ятьох голів районних державних адміністрацій Львівщини отримало схвалення Кабінету Міністрів України. Тепер черга за секретаріатом Президента й особистим підписом глави держави. Про це повідомив голова ЛОДА Петро Олійник.

Проніна Г.  Для співпраці та координації зусиль // Житомирщина. - 2006. - № 54. - 20 трав. -
С. 2. - Житомирська обл.
Відкриваючи засідання, присвячене створенню координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, в роботі якого взяли участь керівники районних рад і міські голови, голова обласної ради І.М.Синявська, яка зазначила, що це - перша за останній час аудиторія, яка дихає спокоєм, стабільністю, бажанням працювати на благо людей.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Вітренко Н.  "Я вимагатиму імпічменту Ющенка": [Коментар народного депутата України]/ Записав О. Стецишин // Експрес. - Л., 2006. - № 64. - 1-8 черв. - С. 2. - Львівська обл.
Пані Вітренко відреагувала на прибуття до порту Феодосії американського транспортного судна, з якого було вивантажено інженеру техніку і будівельні матеріали, призначені для вдосконалення навчальної бази Старокримського полігону ВМС України. З цього приводу лідер ПСПУ зробила нову гучну заяву, в якій зауважила: "…тільки парламент може дати згоду на присутність на нашій території військових інших держав. Тому ми вважаємо, що відповідно до статті 111 Конституції, діяльність Ющенка заслуговує імпічменту за державну зраду". Кореспондент наводить коментар і народного депутата Україні від "НУ" Леся ТАНЮКА з цього приводу: "…подібні заяви вони робили і будуть робити при будь-якому приводі. Все це - російській сценарій дестабілізації ситуації в Україні. І ніякого порушення закону, а тим більше Конституції, тут нема і не може бути".

Ганущак М.  "За рідну мову я готовий на все!" // Експрес. - Л., 2006. - № 64. - 1-8 черв. - С. 3. - Львівська обл.
Рішення Дніпропетровської міської ради надати російській мові статусу реґіональної спонукало деяких патріотів до радикальних дій. Уже сьому добу, зауважує автор статті, на знак протесту голодує прикутий до дверей міськради дніпропетровець Ігор Прядко.  Демонстранта вже підтримали місцеві осередки УНА-УНСО та "Батьківщина".

Звернення депутатів Запорізької обласної ради п'ятого скликання до Верховної Ради України // Верже. - 2006. - № 22. - 1 июня. - С. 5. - Запорізька обл.
Новообрані депутати Запорізької обласної ради звернулися до Верховної Ради України п'ятого скликання і висловили занепокоєння з приводу того становища, в якому знаходиться нині російська мова в України. Ця подія обумовлена зверненням виборців до депутатів Запорізької облради, цієї точки зору дотримується більшість мешканців Запорізької області. Народні депутати області висловили "переконання та сподівання, що російській мові буде надано статус другої державної мови в Україні".

Романчук А.  "Язик" крокує Україною // Львівська газета. - Л., 2006. - № 95. - 31 трав. - С. 5. - Львівська обл.
За повідомленням автора статті, депутати Луганської міської ради 60 голосами повторили досвід своїх обласних колег і надали російській мові статус реґіональної в місті. Таким чином продовжено "мовний марш" Лівобережною Україною. Раніше аналогічний статус російській мові надала Луганська, Донецька та Миколаївська обласні ради, Харківська, Севастопольська, та Дніпропетровська міські ради.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 42 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 3 по 6 червня 2006 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення