Огляд реґіональної преси

Випуск 34, 29 квітня - 5 травня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Вибори до місцевих органів влади 2006 р
Ситуація в регіонах
 


ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Дубецький А.  Регіонали розпочали коаліційну гру // Поступ. - 2006. - № 89. - 28 квіт. - С. 2. - Львівська обл.
Партія регіонів оголосила про початок активних переговорів щодо створення коаліції у новообраній Верховній Раді. У повідомленні також відзначають, що на засіданні політради Партією Регіонів були узгоджені основні принципові позиції, з якими партія має намір вийти на переговори. Наголошено, що партія не має наміру поступатися ідеологічними принципами стосовно вступу України в НАТО та надання російській мові статусу державної. Пояснюючи такі дії своєї партії, народний депутат В.ЧОРНОВІЛ зазначив, що вони просто дотримуються обіцянок. Водночас пан ЧОРНОВІЛ підкреслив, що найбільш вірогідним партнером, із яким вестимуться переговори, є "Наша Україна", однак політично в "Нашій Україні" щодо цього є певні проблеми. "Ми розуміємо, що наразі вимушені вичекати, щоб закінчилося вся нісенітниця з помаранчевою коаліцією. Буде рішення в тих політичних сил створювати коаліцію - це їхнє право. Проте, якщо коаліція буде розвалюватися, а це станеться восени, найпізніше - навесні, то тоді відбуватиметься формування того, що називається широкою коаліцією. Але вже від сьогодні розпочався процес офіційних відвертих переговорів", - констатував народний депутат.

Владимир Бойко: Коалиция - это "Наша Украина" плюс Партия регионов: [Пресс-конференция народного депутата]/ Инф. газеты // Жизнь. - 2006. - № 63. - 27 апреля. - С. 1. - Донецька обл.
На пресс-конференции в Мариуполе народный депутат Украины, член партии социалистов, генеральный директор комбината им. Ильича В. БОЙКО провел пресс-конференцию, на которой ознакомил со своей позицией относительно создания коалиции. "Я считаю, что если "Наша Украина" и Партия регионов создадут коалицию и правительство, это будет намного лучше, чем сегодня", - отметил В. БОЙКО.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Карасьов В.  "Тіньовий" уряд - ще один "пожежник": [Коментар директора Інституту глобальних стратегій]/ Записав А. Дубецький // Поступ. - 2006. - № 90. - 29-30 квіт. - С. 6. - Львівська обл.
В українській політичній системі піднімається питання утворення "тіньового" Кабміну. Про цей намір повідомила Партія регіонів. Чи піде Партія регіонів далі заяв і що саме з цього може вийти, кореспондент запитав у директора Інституту глобальних стратегій В. Карасьова. На його думку, питання "тіньового" уряду безпосередньо пов'язано із утворенням помаранчевої коаліції. Вадим Карасьов підкреслив: "якщо офіційний уряд ліквідовуватиме кризові загрози, тоді діяльність "тіньового" уряду не буде деструктивною, зокрема він може демонструвати більшу професійність і потрохи перебиратиме на себе ініціативу вирішення економічних питань. Все це робитимуть, щоб потім стало очевидним те, що потрібно переформувати коаліцію та залучити до неї ПР, надаючи їй ключові економічні посади".

Маштаков С.  Головою обласної ради обрано Миколу Сухомлина // Народне слово. - 2006. - № 46. - 29 квіт. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Учора відбулася перша сесія обласної ради п'ятого скликання. За рішенням обласної виборчої комісії її відкрив заступник голови комісії В. Рубан. Він поінформував про підсумки виборів, оголосив новий  склад депутатів по фракціях. Утім, у ньому ще можуть бути зміни. На посаду голови ради депутати від фракції БЮТ запропонували обрати М.Сухомлинова. За нього проголосували 69 депутатів. "Нашоукраїнці" відмовилися брати участь у голосуванні і заявили, що знімають із себе відповідальність за рішення нинішньої ради. За пропозицією голови було утворено та обрано постійні комісії облради.

Обрано голову обласної ради/ Інф. газети // Деснянська правда. - 2006. - № 51. - 29 квіт. - С. 1. - Чернігівська обл.
Вчора відбулася перша сесія обласної ради п'ятого скликання. Найголовніша подія цього дня - обрання голови обласної ради, повідомила редакція газети. Більшістю голосів головою облради обрано Н.А.Романову - депутата від Блоку Юлії Тимошенко.

Сиривко І.  Повна перемога "Нашої України" // Поступ. - 2006. - № 90. - 29-30 квіт. - С. 3. - Львівська обл.
На Львівщині відбулося чергове засідання обласної  ради, на якому остаточно було змінено ситуацію на користь політичної сили "Нашої України". Як зауважує автор статті, провладна сила отримала керівництво виконавчою і законодавчою владами в області. Новообраний голова облради М. Сеник стверджує, що обласна рада ніколи не буде придатком обласної адміністрації, а натомість візьме на себе функцію керування областю, підкреслив журналіст. "Наша робота у найближчі чотири роки буде спрямована на те, щоб подолати безробіття та підвищити рівень життя мешканців області", - заявив новообраний голова журналістам.

Утворено коаліцію демократичних сил та узгоджено пропозиції на керівні посади в Черкаській обласній раді/ Інф. ред. газети // Черкаський край. - 2006. - № 33. - 28 квіт. - С. 2. - Черкаська обл.
Редакція газети ознайомила із ситуацією в регіоні щодо утворення керівниками обласних організацій політичних партій та блоків коаліції демократичних сил Черкащини. Як повідомлено, 26 квітня цього року відбулося підписання додаткової угоди до меморандуму щодо визначення принципів формування керівних посад, а також узгоджено їх розподіл в обласній раді.

Мазур М.  На першій сесії обласної ради обрано нове керівництво // Київська правда. - 2006. - № 46. - 28 квіт. - С. 1. - Київська обл.
20 квітня розпочала своє засідання перша сесія Київської обласної ради. Після першого бурхливого дня її роботи, зауважує автор статті, на альтернативній основі було обрано голову обласної ради. Наступного дня перша сесія продовжила свою роботу.

Кобевко П.  Козак регіоналу не брат? // Час. - 2006. - № 17. - 27 квіт. - С. 2. -  Чернівецька обл.
На Буковині з 11 сільських районів 7 - за "Нашою Україною", 3 - за БЮТом, в Глибочицькому районі - нічия. У Сокирянському районі головою райради став БЮТівець В.Козак, який об'єднався з представниками Партії Регіонів і запропонував своїх заступників з партії і блоку Литвина. У Кельменецькому районі головою райради став представник БЮТ, а його заступник - від Литвина. Низові ланки БЮТу порушили всі домовленості і агресивно об'єдналися з ПР. Якщо лідер БЮТ П.Гасюк не вживе негайних заходів, то завтра вони з регіонами будуть диктувати в області всю політику.

Сіленков Б.  Консолідація заради людей // Новий день. - 2006. - № 17. - 27 квіт. - С. 5. - Херсонська обл.
Голова облдержадміністрації Херсонщини Б. Сіленков у своїй статті акцентує увагу на післявиборних процесах в регіоні. Він знайомить читачів із позицією партій, які пройшли до обласної ради та зазначає, що "всі політичні сили в обласній раді делегують право вирішувати питання загальнодержавного рівня своїм колегам з Верховної Ради, а самі відкинувши недоречні зараз політичні амбіції, персональні суперечки та непринципові партійні розбіжності, консолідуються над вирішенням злободенних проблем регіону, щоб люди відчували: влада в області дійсно народна".

Заявление совета Запорожского областного отделения Партии регионов/ Инф. газеты // Верже. - 2006. - № 17. - 27 апр. - С. 3. - Запорізька обл.
Совет запорожского областного отделения Партии регионов заявляет, что не может больше оставаться безучастным к возобновившимся попыткам некоторых политических сил обвинить партию в стремлении дестабилизировать обстановку в области. В заявлении подчеркивается, что в областной совет избрана достаточно мощная команда Партии регионов, которая намерена эффективно работать в интересах жителей региона.

Первый раз в сессионный класс/ Инф. газеты // Верже. - 2006. - № 17. - 27 апр. - С. 3. - Запорізька обл.
В минувшую пятницу новоизбранные депутаты Запорожского областного совета собрались на первую сессию. Репортаж о событиях сессии с комментарием А.Иванова, депутата облсовета.

Чацкая К.  С почином! // Жизнь. - 2006. - № 62. - 26 апр. - С. 1. - Донецька обл.
Репортаж с первой сессии Донецкого областного совета 5-го созыва, прошедшей вчера в Донецком Доме совета. По сути, в этот день депутаты только осваивались с новыми обязанностями и тренировались в самом важном депутатском деле - принимать решения.

Заява Житомирської обласної організації Партії промисловців і підприємців України // Житомирщина. - 2006. - № 45. - 22 квіт. - С. 2. - Житомирська обл.
Редакція газети друкує заяву Житомирської обласної організації Партії промисловців і підприємців, суть якої полягає в занепокоєнні з приводу подальшого загострення соціально-економічної ситуації в державі та області.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Вирішуючи питання життєдіяльності області/ Інф. ред. газети // Одеські вісті. - 2006. - № 76. - 26 квіт. - С. 2. - Одеська обл.
Редакція газети друкує звіт обласної державної адміністрації стосовно роботи структурних підрозділів облдержадміністрації і територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади щодо вирішення найважливіших питань життєдіяльності області. Проведення і виконання запланованих заходів сприяло сталому соціально-економічному розвитку і збереженню стабільної суспільно-політичної ситуації в регіоні.

Конопельцев Г.  За співпрацю заради добра для людей // Слобідський край. - 2006. - № 49. - 4 трав. - С. 2. - (Закінчення. Початок див. у № 48 від 29.04.06) - Харківська обл.
У роботі І сесії обласної ради V скликання взяли участь голова облдержадміністрації, його заступники, народні депутати України, голови райдержадміністрацій та райрад, начальники обласних управлінь, представники духовенства, ЗМІ. Відкрив сесію голова обласної територіальної виборчої комісії М.В.Селезньов, який оприлюднив підсумки виборів депутатів Харківської облради V скликання. Потім депутатам вручили посвідчення і вони приступили до розгляду першого питання порядку денного - обрання голови облради. За результатами таємного голосування переважною більшістю голосів головою облради було обрано В.В.Салигіна. Розглянуто інші питання порядку денного.

ВИБОРИ ДО МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ 2006 р.

Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів/ Інф. ред. газети // Черкаський край. - 2006. - № 33. - 28 квіт. - С. 3-4. - Черкаська обл.
Редакція газети проінформувала про реєстрацію депутатів обласної ради у багатомандатному виборчому окрузі і ознайомила читачів із списком зареєстрованих депутатів Черкаської обласної ради.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Серебрякова С.  Чи продадуть державну частку ХБК? // Новий день. - 2006. - № 17. - 27 квіт. - С. 3. - Херсонська обл.
Голова Херсонської облдержадміністрації Б. Сіленков та його заступник оприлюднили позицію обласної влади щодо ситуації, яка склалася на ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат". Провівши прес-конференцію губернатор висловив занепокоєння, відносно утвореної ситуації.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 34 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 29 квітня по 5 травня 2006 року.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення