Огляд реґіональної преси

Випуск 28, 8 - 11 квітня 2006 р. 

 

Верховна Рада України
Парламентські вибори 2006 р
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Вибори до місцевих органів влади 2006 р
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Гречин Г.  Парламент проти перерахунку // Поступ. - 2006. - № 72. - 5 квіт. - С. 2. - Львівська обл.
Автор повідомляє про хід останнього пленарного засідання, на якому розглядали постанову про перерахунок голосів на парламентських виборах. "Переможці виборчих перегонів не підтримали ідеї аутсайдерів" - підкреслив журналіст.

Джоджик Я.  "Відносну стабільність у суспільстві, що встановилась після виборів, необхідно використати для такого поліпшення ситуації в державі, яке відчує кожен громадянин": Інтерв'ю народного депутата України/ Інтерв'ю взяла В. Баца // Вільне життя. - 2006. - № 27. - 5 квіт. - С. 5. - Тернопільська обл.
Спокійно і розважливо розмірковує над тим, що український народ отримав, а головне, що ще отримає в результаті виборів, народний депутат України Ярослав ДЖОДЖИК. В своєму інтерв'ю він прокоментував причини, що спонукали блок йти окремо на парламентські вибори, зокрема: "Так, ми могли б без проблем увійти до Верховної Ради, приєднавшись до "Нашої України". Але цей блок проголосив, що вибирає ліберальний напрямок розвитку держави, а це означає, що національні інтереси ставлять на десяте місце, на першому - не національні пріоритети… Ми не відступили від тих засад, які сповідували ще при зародженні національно-демократичного руху в Україні…". Коментуючи питання створення коаліції в Верховній Раді, народний обранець підкреслив: "…коаліція повинна бути помаранчевою, але рішення мають бути прийняті незалежно від того, що хтось уже бачить себе на прем'єрському кріслі, а має бути консенсус між учасниками коаліції". Ярослав ДЖОДЖИК зупинився і на післявиборній ситуації в регіоні: "…на місцевому рівні має відбутися коаліція помаранчевих сил: "Наша Україна", БЮТ, Українська народна партія та соціалісти повинні бути разом. З представниками такої коаліції необхідно обрати найбільш авторитетну людину, яка змогла б консолідувати помаранчеві сили, всю громаду."

Джоджик Я.  "Українські політики нарешті повинні повернутися з війни": Інтерв'ю народного депутата України/ Записав О. Грушковик // Свобода. - Тернопіль, 2006. - № 28. - 5 квіт. - С. 2. - Тернопільська обл.
Лідер Українського блоку Костенка і Плюща, народний депутат України Ярослав ДЖОДЖИК в інтерв'ю з кореспондентом осмислює політичну ситуацію, яка склалася після парламентських  виборів. Він зауважує: "Це - перемога Юлії Тимошенко. Але вона досягнута завдяки популістським лозунгам, які не мають жодного відношення до реального стану справ. Відбувся обман виборів. …цьогоріч певною мірою відбулося фальшування виборів, хоча юридично це так не називається". Прокоментував Ярослав ДЖОДЖИК і ситуацію в Тернопільській обласній раді, а саме: "Потрібно завершити протистояння - головою облради слід обрати найбільш авторитетну людину, яка спроможна консолідувати депутатів".

Кирильчук Є.  Волинські бютівці підсумовують результати: [Прес-конференція народного депутата України]/ Записав В. Лис // Волинь. - Луцьк, 2006. - № 38. - 4 квіт. - С. 2. - Волинська обл.
Народний депутат України, керівник виборчого штабу БЮТ Євген КИРИЛЬЧУК на Волині надав прес-конференцію, темою якої був аналіз результатів парламентських виборів 2006 року, передумови перемоги БЮТ, перспективи формування демократичної коаліції в Україні в цілому і на Волині зокрема. Він висловив свою точку зору: "Що ще можна перерахувати, коли на кожній дільниці сиділо до 20 спостерігачів, коли членами комісій були представники різних політичних партій і немає жодного акта про порушення? Є лише вимоги після перемоги, після підписання протоколів, через кілька днів переглянути результати. Чим це підтверджено, окрім слів і емоцій?"

Концевич В.  Політичні фобії // Поступ. - 2006. - № 71. - 4 квіт. - С. 8. - Львівська обл.
Блок Юлії Тимошенко, повідомляє автор статті, розпочав збір підписів на підтримку помаранчевої коаліції у складі БЮТ, "Нашої України" та СПУ. Автор розмірковує над питанням створення коаліції і надає коментар народного депутата України Володимира ФЕСЕНКА, який підкреслив: "Ще місяць або навіть більше буде неочікувана ситуація. Тому прогнозувати у кого козирі, важко… Але коли розпочнеться власне юридичний процес, то можуть виникнути сюрпризи з голосуванням щодо урядових кандидатур."

Кутянин В.  Останній бій старої гвардії // Поступ. - 2006. - № 71. - 4 квіт. - С. 1. - Львівська обл.
Як повідомив автор, на пленарне засідання збирався старий склад Верховної Ради України, який повинен розглянути низку "доленосних" питань, повідомив журналіст. Зокрема автор зауважив: "…найцікавіше питання для депутатів - можливе затвердження постанови про перерахунок голосів виборців". Він наводить коментарі народних депутатів України. Юрій КАРМАЗІН: "Цього разу під час підрахунку також були масові фальсифікації. Зараз мішки із бюлетенями хочуть знищити, а замість них уже підготували інші пакети". Ситуацію в Верховній Раді прокоментував Юрій КОСТЕНКО: "...ситуація напружена. За таких обставин складно передбачити, чи не застрягне Верховна Рада, яка здає свої повноваження, у баталіях за з'ясування стосунків щодо справедливості виборів...".

Фіяковська Д.  Львівське лобі у парламенті // Поступ. - 2006. - № 69. - 1-2 квіт. - С. 4. - Львівська обл.
До Верховної Ради за партійними списками, з п'яти політичних партій пройшла певна кількість осіб з Львівщини, а саме, зауважує автор: "Усього їх двадцять один: по п'ятеро регіоналів і бютівців, майже вдвічі більше - дев'ятеро - нашоукраїнців, і навіть двоє комуністів".

Шахнюк О.  Куда плывёт линкор власти? // Крымская правда. - 2006. - № 60. - 1 апр. - С. 2. - Автономна Республіка Крим.
"Украинская политэлита осмысливает итоги прошедших выборов", - акцентирует внимание журналист. "Анализируя итоги прошедших выборов, нельзя не отметить дружный провал партий, претендующих на роль "третьей силы", считает автор. Что касается будущей коалиции, он подчеркнул: "…вырисовывается два варианта будущей правящей коалиции: оранжевый (с участием БЮТ, "НУ" и Соцпартии) и оранжево-синий (что может на практике означать альянс "Нашей Украины" и социалистов с Партией регионов, в таком случае БЮТ останется в оппозиции)". Таким образом, "существенным минусом первого варианта станет своего рода консервирование нынешнего раскола Украины на Запад и Восток, и дальнейшее ухудшение отношений официального Киева с финансовыми китами Донбасса".

Андреев И.  Леонид Грач требует привлечь к ответственности виновников фальсификации выборов // Крымская правда. - 2006. - № 58. - 30 марта. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
В связи с массовыми нарушениями и фальсификацией результатов выборов в Крыму, сообщает автор статьи,  "народный депутат Украины Леонид ГРАЧ направил депутатское обращение прокурору Автономной Республики Крым". Автор приводит список нарушений и цитату из сообщения Леонида ГРАЧА, в котором говорится: "Считаю, что все эти факты свидетельствуют о сознательных системных попытках сорвать выборы в Крыму, либо фальсифицировать результаты голосования".

Желнин Д.  Фальсификационная война // Слава Севастополя. - 2006. - № 58. - 30 марта. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
"По мере приближения окончания процесса подсчета голосов, все больше партий заявляют о фактах фальсификации выборов", - считает автор статьи. В частности, об этом заявляют не только те политические силы, которые не прошли в парламент. Автор заявляет: "…с подобными заявлениями выступили еще две политические силы, уже обеспечивающие себе место в будущем парламенте".
 


ПАРЛАМЕНТСЬКІ ВИБОРИ 2006 р.

Муха В.  Чернігівщина на парламентських виборах - 2006 // Деснянська правда. - 2006. - № 41. - 6 квіт. - С. 3. - Чернігівська обл.
Нинішні вибори в Україні проходили за партійними списками. І виборці України "пропустили" до парламенту лише два блоки і три партії. На цій п'ятірці зупинила свій вибір і Чернігівщина, повідомив журналіст, який зупинився на кожній з них окремо.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Подолинний В.  Чи виживуть в Україні дрібні партії // Поступ. - 2006. - № 69. - 1-2 квіт. - С. 6. - Львівська обл.
Автор розмірковує про долю політичних партій, що не потрапили до Верховної Ради України та приводить коментарі народних депутатів К. ВАЩУК, В. ПИНЗЕНИКА, І. ШУРМИ.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Васевич А.  Останній акорд прозвучав достойно/ А.Васевич, Г.Яловегіна // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 58. - 4 квіт. - С. 1. - Полтавська обл.
Пленарне засідання 26-ї сесії обласної ради, що стало останнім для депутатського корпусу четвертого скликання, пройшло в спокійному руслі. Як повідомив автор, питання були господарського характеру.

Сербінов С.  Вимогливий діалог // Одеські вісті. - 2006. - № 61. - 4 квіт. - С. 1. - Одеська обл.
В Одесі пройшла остання сесія депутатів обласної ради IV скликання, повідомив автор. Серед понад двадцяти питань були й такі, де треба було не тільки дати оцінку підсумкам минулого року, а й чітко визначити деякі стратегічні напрями подальшого розвитку Одеської області, нові підходи до вирішення соціально-економічних і фінансових проблем.

Чорнолуцький В.П.  На варті закону: Інтерв'ю голови постійної комісії/ Підготував С. Сербінов // Одеські вісті. - 2006. - № 58. - 30 берез. - С. 2. - Одеська обл.
Розмова з головою постійної комісії облради з питань розвитку місцевого самоврядування, реґламенту, депутатської діяльності і гласності.

ВИБОРИ ДО МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ 2006 р.

Платонова Л.  Нагорода першому голові облдержадміністрації, який не втручався у виборчий процес // Запорізька правда. - 2006. - № 50-51. - 6 квіт. - С. 2. - Запорізька обл.
В облдержадміністрації відбувся брифінг, присвячений підсумкам виборчої кампанії 2006 року. Автор зазначив, що за підсумками довгострокового спостереження було зроблено висновок, що голова облдержадміністрації Запорізької області Є. Червоненко під час виборчої кампанії, а також у процесі підбиття підсумків виборів не втручався у виборчий процес і не застосовував адмінресурсу. Саме тому комітет виборців нагородив його спеціальною нагородою.

Повідомлення про підсумки голосування та результати виборів депутатів Запорізької обласної ради // Запорізька правда. - 2006. - № 50-51. - 6 квіт. - С. 2-4. - Запорізька обл.
Редакція газети ознайомила читачів з результатами виборів депутатів до Запорізької обласної ради.

Бабинець Т.  Помаранчеві об'єдналися // Сумщина. - 2006. - № 44. - 5 квіт. - С. 1. - Сумська обл.
Політичні сили, які стояли на Майдані в 2004 році, об'єдналися на місцевому рівні. Нещодавно під меморандумом про створення Коаліції демократичних сил Сумщини поставили свої підписи - голова облорганізації партії "Батьківщина" та голова обласного осередку СПУ.

Васевич А.  В обласній раді буде представлено шість політичних сил // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 59. - 5 квіт. - С. 1. - Полтавська обл.
3 квітня відбулося засідання обласної виборчої комісії, повідомив автор. Її голова В. Орлов проінформував, як на Полтавщині розподілилися у кількісному відношенні голоси виборців за політичні партії і блоки, що брали участь у виборах.

Мироненко В.  До обласної ради потрапляє шість політичних партій і блоків // Сумщина. - 2006. - № 44. - 5 квіт. - С. 1. - Сумська обл.
У виборчому бюлетені до обласної ради, інформує автор статті, фігурували 42 учасники виборчого процесу. З них лише шість політичних партій та блоків подолали прохідний тривідсотковий бар'єр, а саме: БЮТ, "НСНУ", СПУ, Партія регіонів, КПУ, блок Н. Вітренко "Народна опозиція".

Садовська Г.  Вибір, з яким нам жити // Вільне життя. - 2006. - № 27. - 5 квіт. - С. 2. - Тернопільська обл.
Автор повідомляє про склад нового скликання за партійними списками від Тернопільщини, що пройшли до Верховної Ради України, та до місцевих рад. Так, лідер місцевих бютівців В. Деревляний зібрав прес-конференцію на якій повідомив про закулісні переговори керівників двох інших блоків, що пройшли в обласну раду, шантаж і підкуп новообраних депутатів.

Дніпропетровська обласна виборча комісія оприлюднила результати виборів до обласної ради у 22 сільських районах та 11 містах // Наше місто. - 2006. - № 49. - 5 квіт. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Редакція газети оприлюднила підсумки виборчої кампанії на Дніпропетровщині до обласної ради.

Дяків В.  Вінницька обласна рада // Вінниччина. - 2006. - № 58. - 4 квіт. - С. 1-2. - Вінницька обл.
Редакція газети надрукувала список депутатів від місцевих організацій партій (блоків), які є обраними відповідно до кількості отриманих депутатських мандатів.

Медведєва І.  Вибори після виборів // Вінниччина. - 2006. - № 58. - 4 квіт. - С. 1. - Вінницька обл.
Кандидатуру на посаду голови Вінницької обласної ради вже визначили соціалісти. Як і очікували, цим кандидатом став Микола Мельник, секретар обласного комітету СПУ.

Дронь К.  У Криму скасували вибори // Поступ. - 2006. - № 69. - 1-2 квіт. - С. 2. - Львівська обл.
Суд ухвалив рішення скасувати результати виборів у двох територіальних виборчих округах АРК, де блок Наталії Вітренко "Народна опозиція" зайняв друге місце після Партії регіонів на виборах до Верховної Ради України, інформує автор.

Киселев С.  Глядя на результаты БЮТ, начинаешь сомневаться в здравомыслии украинского народа/ С.Киселев, А.Мальгин // Крымская правда. - 2006. - № 60. - 1 апр. - С. 3. - Автономна Республіка Крим.
Об особенностях крымских выборов и политическом процессе журналист беседовал с крымскими политологами. Они также остановились на прогнозе расстановки сил в крымском парламенте.

Дончик Т.  Олександр Домбровський: "Вінниччина має показати приклад об'єднання…" // Вінниччина. - 2006. - № 56. - 31 берез. - С. 1. - Вінницька обл.
Так заявив на прес-конференції голова облдержадміністрації, аналізуючи попередні результати виборів. Найреальніше, що владу в обласній раді формуватимуть БЮТ, НСНУ, СПУ та Народний блок Литвина, які у підсумку матимуть майже 90 депутатських мандатів.

Мохова Л.  О создании временной комиссии // Крымские известия. - 2006. - № 59. - 31 марта. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Пресс-секретарь рассказывает о создании временной комиссии в Крыму в связи с многочисленными нарушениями, связанными с избирательным процессом в Автономной республике.

Сиривко І.  Переможці виборів почали домовлятися // Поступ. - 2006. - № 68. - 31 берез. - С. 3. - Львівська обл.
Автор повідомив, що на Львівщині "помаранчеві таки створюватимуть коаліцію в міській раді. Поки що намір об'єднатися оголосили представники трьох сил - "Нашої України", БЮТ та "Пори", - саме вони кілька тижнів тому підписали коаліційну угоду".

Пупкова Н.  "Майдан" чести // Крымская правда. - 2006. - № 58. - 30 марта. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Официальных результатов выборов в крымский парламент республиканский Избирком еще не объявил, но о необходимости переголосования говорят уже многие политические силы полуострова, акцентирует внимание журналист. Причина - массовые фальсификации.

Кравчук С.  Успіх демократії очевидний // Вінницька газета. - 2006. - № 43. - 29 берез. - С. 1-2. - Вінницька обл.
Було проведено прес-конференцію за участю голови територіальної виборчої комісії В. Дяківа та начальника УМВС у Вінницькій області генерал-майора міліції В. Дремлюги, які розповіли про хід голосування в області.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Юрочко Б.  Карнавал аутсайдерів // Львівська газета. - 2006. - № 60. - 3 квіт. - С. 1-2. - Львівська обл.
Перед Львівською облдержадміністрацією має місце спільна акція політичних сил під назвою "Повстань, Львів !". Це саме ті партії, що мають недовіру до Львівської обласної ТВК, повідомив журналіст. Метою акції є "подолання протиріч у суспільстві", - зауважує одна з активісток громадянської партії "ПОРА".

Краснопольськая В.  Крым будет значительно "пестрее" Украины, а Симферополь пока останется без мэра // Крымская газета. - 2006. - № 60. - 29 марта. - С. 1. - Автономна Республіка Крим.
Автор сообщает о решении Симферопольской избирательной комиссии о том, что выборы головы крымской столицы признаны недействительными. Перед горисполкомом прошел митинг, участники которого заявили о том, что у них "украли право выбора".


 Огляд регіональної преси. - Вип. 28 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з  8 по 11 квітня 2006 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення