|
Верховна Рада України
Парламентські вибори 2006 р
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Вибори до місцевих органів влади 2006 р
Ситуація в регіонах
Кармазін Ю. „Кадрові провали влади спровокували в Україні юридичний Чорнобиль": Інтерв'ю з народним депутатом/ Розмовляла А. Романець // Час. - 2006. - № 4. - 26 січ. -
С. 5. - Чернівецька обл.
Вічний опозиціонер Ю. КАРМАЗІН йде на вибори 2006 окремим блоком, в основі якого - Партія захисників Вітчизни. Хоча народний депутат не вважає себе опозиційним до Президента, проте вважає, що в діяльності В. Ющенка є помилки, зокрема, кадрова політика. Причиною цього Ю. КАРМАЗІН вважає інформаційний вакуум навколо Президента.Олуйко В. "Сьогодні в країні політика інтриг переважає над політикою ідей": Інтерв'ю з народним депутатом/ Розмовляв Р. Балема // Подільські вісті. - 2006. - № 11-12. - 26 січ. -
С. 3. - Хмельницька обл.
Народний депутат В. ОЛУЙКО зазначає, що зміни до діючої Конституції набули чинності, проте придбати їх залишається проблемою навіть в кіосках Верховної Ради. Тому зміни не є доступними не лише широкому загалу, але й представникам політичних партій, які планують брати участь у виборах. Народний депутат вважає, що в країні зараз існує кадрова криза, що призвела до газової кризи, а згодом і до конфлікту з парламентом. В. ОЛУЙКО зазначає, що скасування посад заступників міністрів, що забезпечували співпрацю уряду і парламенту суттєво погіршило відносини між двома гілками влади.Чорновіл Т. "Україні потрібен уряд, який зможе зарадити виникненню катаклізмів": Інтерв'ю з народним депутатом/ Розмовляла Світленко В. // Подільські вісті. - 2006. - № 11-12. - 26 січ. - С. 3. - Хмельницька обл.
Народний депутат Т. ЧОРНОВІЛ, який увійшов до першої п'ятірки Партії регіонів, відвідав Хмельниччину. На зустрічі він звернув увагу на те, що замість обіцяних позитивних змін, помаранчева влада дограється до гіперінфляції. В рамках розмови про газову кризу народний депутат зазначив, що нова влада повинна вміти йти на компроміс, на відміну від влади попередньої. Також Т. ЧОРНОВІЛ прокоментував ситуацію щодо потреби введення „другої державної мови."Катеринчук М. "Розчаруватися дуже легко, але завдання кожного патріота - знайти силу протистояти цьому": Інтерв'ю з народним депутатом/ Записав Коверко Г. // Свобода. - 2006. - № 8. - 25 січ. - С. 4. - Тернопільська обл.
Під час віче у Тернополі народний депутат України М. КАТЕРИНЧУК коментував ситуацію, що склалася навколо газових угод. Крім того, він прокоментував політичну ситуацію в країні.Колієвич І. Парламент помер! Хай живе новий парламент? // Буковинське віче. - 2006. - № 7. - 25 січ. - С. 1. - Чернівецька обл.
В останній тиждень діяльності Верховної Ради була утворена нова парламентська коаліція Тимошенко - Литвин - Янукович. Автор статті вважає, що Ю. Тимошенко пішла на участь в такому альянсі лише для того, щоб за рахунок зростаючого рейтингу В. Януковича пройти до парламенту і на цей раз. Згоду ж на такий „союз" спікера парламенту В. ЛИТВИНА, якого схильні були вважати „арбітром нації", експерти вважають спробою випробувати в дії нову політичну реформу. Виходів з політичної ситуації автор бачить два: залишити все так, як є, або ж скористатися пропозицією НСНУ і ухвалити нову Конституцію.Плющ І. "У парламенті ми повинні стати містком, який об'єднує усі патріотичні сили": Інтерв'ю з народним депутатом/ Інтерв'ю провела В. Девлиш // Вільне життя. - 2006. - № 7 - 25 січ. - С. 5. - Тернопільська обл.
Народний депутат України І. ПЛЮЩ зазначає, що вибрав УНП тому, що її ідеологія була завжди йому близькою за соєю патріотичністю. Коментуючи відставку уряду, він назвав її зрадою українських інтересів. Незважаючи на критику деяких дій Президента на даному етапі, в парламенті УНБ Костенка-Плюща підтримуватимуть пропрезидентські політичні сили.Чацкая К. Где центр власти в Украине? // Жизнь. - 2006. - № 12. - 25 янв. - С. 2. - Донецька обл.
Конституционная реформа сильно ослабила позиции Президента, но вывела на первый план парламент. Особое внимание теперь вызывает неоднозначная фигура спикера Верховного Совета В. ЛИТВИНА. Очень долгое время В. ЛИТВИН занимал стороннюю позицию, но недавнее голосование за отставку правительства стало кульминацией, когда спикер продемонстрировал свои силы. И, хотя на данный момент В. ЛИТВИН продолжает вести себя опять несколько отстраненно, в ближайшем будущем его влиятельность и сила, а также сила парламента в целом будет расти, подчеркивает журналист.Воробьев Д. "Дорожная карта" Литвина // Южная правда. - 2006. - № 8. - 24 янв. - С. 2. - Миколаївська обл.
После отставки правительства спикер парламента В. ЛИТВИН предложил инициативы, которые должны решить проблему политического кризиса. Главное предложение - приведение к присяге судей КСУ, которые были назначены Президентом и избраны съездом судей, а также выбор судей по квоте рад. Кроме того, обсуждались предложения частичного переформатирования правительства, а также уход в отпуск всех представителей исполнительной власти, которые входят в выборные списки партий. Но предложения мастера компромиссов В. ЛИТВИНА не поддержал парламент.Єрмілін О. Скільки коштує вступ до ЄС // Київська правда. - 2006. - № 11. - 2 лют. - С. 2. - Київська обл.
Лідер Партії регіонів В. Янукович закликав найбільших споживачів природного газу, якими є промислові підприємства, заморозити виробництво заради забезпечення паливом населення. Як повідомляє автор, Партія регіонів розробила "Стратегію економічного розвитку України", яка на їхню думку допоможе Україні згодом увійти в ЄС рівноправним членом, а не як нахлібник.Дубовик О. Сильні реґіони - сильна держава, або навіщо Віктор Янукович їздить по Україні // Зоря. - 2006. - № 8. - 26 січ. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Однією з ефективних технологій передвиборної боротьби завжди були поїздки кандидатів по реґіонах, зауважує кореспондент газети. Партія регіонів від самого початку використовує цей метод: В. Янукович зустрічається з виборцями і не боїться дивитись в очі виборцям, бо на відміну від "помаранчевої" команди не давав невиконаних обіцянок.Рудьковський М. Стратегія перемоги: захист інтересів людини праці // Гарт. - 2006. - № 4. - 26 січ. - С. 2. - Чернігівська обл.
На конференції обласної організації СПУ, яку відкрив і вів народний депутат М. РУДЬКОВСЬКИЙ, було висвітлено політичну ситуацію в регіоні та завдання СПУ на виборах. Саме соціалісти ініціювали і добилися прийняття закону про дітей війни. Представники СПУ бажають підтримувати добросусідські відносини і з Росією, і з іншими країнами СНД.Дроздовська О. "З Україною в серці" - програма Тернопільського блоку Костенка і Плюща // Вільне життя. - 2006. - № 7 - 25 січ. - С. 5. - Тернопільська обл.
В День соборності України відбулася обласна міжпартійна конференція УНБ Костенка і Плюща, на якій було затверджено передвиборну програму та висунуто кандидатів у депутати до обласної ради. Програма блоку - це продуманий план розвитку Тернопілля. Лідер обласного УНБ Костенка і Плюща народний депутат Я. ДЖОДЖИК зазначив, що блок об'єднує багато особистостей, які готові представляти його в обласній раді.Кінах А. "Національні інтереси - вище політичної кон'юнктури": Інтерв'ю секретаря РНБОУ/ Записав Б. Подільський // Вільне життя. - 2006. - № 7 - 25 січ. - С. 6. - Тернопільська обл.
Голова Партії промисловців і підприємців, секретар РНБОУ, № 2 у списку "Нашої України" Анатолій Кінах дав інтерв'ю кореспонденту газети. Він прокоментував майбутні парламентські вибори 2006 року, визначив їхню стратегію та зосередив увагу на підсумках та планах виборчого блоку "Наша Україна", окреслив останні події політичного життя країни.Кохан А. Повернемо людям впевненість // Сумщина. - 2006. - № 9. - 25 січ. - С. 3. - Сумська обл.
Головними провідниками ідей центристської об'єднавчої сили НДП стали Л. СУПРУН, В. ПУСТОВОЙТЕНКО, В. ЖУРАВСЬКИЙ, зауважує автор статті. Серед пріоритетів Блоку НДП - економічна система, що пропонує державне управління і ринкове саморегулювання, забезпечення соціальних пільг. У лавах партії досвідчені фахівці, які здатні здійснити поставлені цілі, про що було зазначено на конференції Сумської обласної організації НДП.Янукович В. Виктор Янукович гарантирует вступление в силу Закона о Севастополе до 1 июля 2006 года: Интервью с лидером партии/ Записал И. Славин // Слава Севастополя. - 2006. - № 14. - 25 янв. - С. 2. - Автономна Республіка Крим
Лидер ПР В. Янукович в ходе поездки по Севастополю провел встречи с избирателями и активистами партии, а после - пресс-конференцию для СМИ. Он считает, что спасти украинскую экономику может только выбор новой власти с продуманной программой экономического развития, также лидер партии прокомментировал закон о г. Севастополе, ситуацию с газовой проблемой, политическим кризисом.Волгин С. Юлия Тимошенко встречается с крымчанами // Крымская правда. - 2006. - № 13. - 24 янв. - С. 2. - Автономна Республіка Крим
Лидера БЮТ Ю. Тимошенко приняли в Крыму радушно: и в ОАО "Крымжелезобетон", и в Таврическом национальном университете, сообщает автор. Юлия Владимировна подчеркнула, что во время своего премьерства она попыталась реализовать принцип отделения власти от бизнеса, но олигархи из окружения Президента не дали ей этого сделать. Кроме того, обсуждались вопросы о газовых соглашениях Украины.Рожнова О. Напрацювання „народників" - абсолютно реальні й конкретні // Слобідський край. - 2006. - № 10. - 28 січ. - С. 7. - Харківська обл.
На Харківщину народні депутати від Народного блоку Литвина приїхали з 254 мільйонами гривень додаткових фінансових ресурсів, про що повідомила член парламентського комітету з питань бюджету К. ФОМЕНКО. Крім того, до напрацювань фракції належить і вступ в дію з 1 січня 2006 року закону „Про дітей війни". Народний депутат Б. АНДРЕСЮК зазначив на зустрічі, що здивований заявою Президента про майбутній указ про проведення чесних виборів, але назвав позитивним те, що В.Ющенко визнав зміни до Конституції чинними з 1 січня 2006 року.Коберник Н. Боротися не за рейтинги, а за Україну // Подільські вісті. - 2006. - № 11-12. - 26 січ. - С. 2. - Хмельницька обл.
Під час візиту Ю.Тимошенко до Хмельницького екс-прем'єрка провела зустрічі із ЗМІ, народом, на яких намагалась роз'яснити свою позицію щодо останніх подій. Зокрема, вона аналізувала газові угоди та відставку уряду Ю.Єханурова.Підберезний В. Відродження „Відродження". Для держави: Інтерв'ю з головою облдержадміністрації/ Розмовляв О. Василевський // Подільські вісті. - 2006. - № 11-12. - 26 січ. - С. 1. - Хмельницька обл.
Відновлення у Верховній Раді депутатської фракції „Відродження" стало надією для більш, ніж півмільйонної партії отримати місця і у новому парламенті. В інтерв'ю В. Підбережний назвав партію, створену Г. Кирпою, партією конкретних справ, яка зможе втілити найнеобхідніші потреби українців, а також навести такий же лад, як і на залізниці.Подільська Н. Роман Безсмертний : "Союзу "Нашої України" з Януковичем точно не буде // Вільне життя. - 2006. - № 7 - 25 січ. - С. 5. - Тернопільська обл.
Після народного віча "Захистимо Україну", що відбулось у Тернополі, керівник виборчого блоку НСНУ Р. БЕЗСМЕРТНИЙ дав прес-конференцію для ЗМІ повідомила журналістка газети. На прес-конференції він зазначив, що союз із тими політичними силами, які голосували за відставку уряду, неможливий. Проте і союзу БЮТ з Партією регіонів Р. БЕЗСМЕРТНИЙ теж не бачить. Щодо адміністративно - територіальної реформи, то він, як один з її ініціаторів вважає її проведення лише питанням часу. Газові угоди Р. БЕЗСМЕРТНИЙ вважає необхідним кроком.Понуркевич Н. Нашоукраїнці шукають союзників // Львівська газета. - 2006. - № 13. - 25 січ. - С. 5. - Львівська обл.
За повідомленням авторки, керівник юридичного департаменту НСНУ Р. Зварич повідомив про те, що поновлено кримінальну справу за фактом підробки документів, згідно з якими зняли судимість з В. Януковича.Джміль Д. Один документ - три погляди // Поступ. - 2006. - № 13. - 24 січ. - С. 8. - Львівська обл.
Як повідомляє автор статті, Блок Юлії Тимошенко найближчими днями оприлюднить документ про співпрацю, який запропонує підписати Соціалістичній партії і виборчому блокові "Наша Україна". За словами керівників БЮТ, у документі мають бути три основні частини. Це боротьба з корупцією, повернення народові незаконно відібраних підприємств та відновлення свободи слова та соціальної справедливості.Крючков Г. Трезво учитывать поражения // Крымская правда. - 2006. - № 13. - 24 янв. - С. 2. - Автономна Республіка Крим
Народный депутат из фракции КПУ Г. КРЮЧКОВ в своей публикации анализирует опыт избирательных кампаний на Украине с 1991 года. Все выборы происходили, по мнению автора, в условиях острой политической борьбы. За это время было незаконно запрещено КПУ, обновлено ее же в 1993, после чего на выборах 1994, 1998 - партия получила огромную поддержку. Но в дальнейшем на парламентских выборах 2002 и на президентских выборах 2004 года КПУ несколько потеряла свои позиции, хотя в честности и легитимности результатов этих выборов народный депутат сомневается.Жовтяк Є. "Іншої долі не шукаю": Інтерв'ю голови облдержадміністрації/ Записав П. Зубенко // Київська правда. - 2006. - № 7. - 13 лют. - С. 1-2. - Київська обл.
Голова Київської облдержадміністрації Євген Жовтяк дав ексклюзивне інтерв'ю кореспонденту газети, в якому перш за все зупинився на соціально-економічному та культурному розвитку області за 2005 рік. Прокоментував керівник області також питання політичної реформи, зупинився на проблемах та планах на майбутнє.Бессарабов А. Инвестиционная привлекательность Севастополя: планы и перспективы на 2006 год // Слава Севастополя. - 2006. - № 16. - 27 янв. - С. 2. -Автономна Республіка Крим
На рассмотрение депутатов Севастопольского городского совета передан проект Программы экономического и социального развития города Севастополя на 2006 год. С целью увеличения объема инвестиций на 2006 год запланировано утверждение на сессии городского совета региональной программы "Формирование инвестиционного имиджа Севастополя на 2006 - 2008 годы".Буняк Г. П'ять тисяч на місяць // Поступ. - 2006. - № 15 - 26 січ. - 1лют. - С. 1а. - Львівська обл.
Наприкінці минулого року обласна рада ухвалила рішення про збільшення кількості депутатів наступної каденції. Заступник голови обласної ради А. Парубій розповів також, що депутатам на даний момент виплачується по 5 тисяч гривень на місяць, щоб вони могли надавати допомогу своїм виборцям. Стосовно виділення цих сум на наступний рік при обговоренні обласного бюджету точилися гострі дискусії.Влада для того і є, щоб люди не відчували наслідків стихії/ Прес-служба обласної ради // Зоря. - 2006. - № 8. - 26 січ. - С. 1-2. - Дніпропетровська обл.
25 січня під головуванням міського голови І. Куліченка відбувалася сесія обласної ради, на якій також був присутній голова обласної ради. Перед початком обговорення голова обласної ради М. Швець звернувся до присутніх з ряду важливих питань реґіону. Питання економічного розвитку області, зауважує М. Швець будуть обговорюватися на черговій сесії обласної ради за участю Голови Верховної Ради України В. ЛИТВИНА.Рішення Миколаївської обласної ради/ Інф. ред. газети // Рідне Прибужжя. - 2006. - № 10. - 26 січ. - С. 2. - Миколаївська обл.
12 січня 2006 року відбулося засідання обласної ради, на якому було затверджено обласний бюджет на 2006 рік. Рішення обласної ради додається.Васевич А. Депутати затвердили головний фінансовий документ Полтавщини на поточний рік і не прийняли звіту голови облдержадміністрації/ А. Васевич, Л. Самойлова, Г. Яловегіна // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 10. - 24 січ. - С. 1. - Полтавська обл.
На пленарному засіданні сесії обласної ради першим заслуховувався звіт голови облдержадміністрації С. Бульби про виконання Програми економічного і соціального розвитку області за 2005 рік та здійснення делегованих обласною радою повноважень, який не був прийнятий. Проте депутати досить спокійно обговорили і прийняли обласний бюджет на 2006 рік.Гривцова О. Місто вирішить головні проблеми // Запорізька правда. - 2006. - № 10-11. - 26 січ. - С. 3. - Запорізька обл.
Головним питанням сесії Запорізької міськради стало затвердження бюджету міста на 2006 рік. Вперше він перевищив суму в один мільярд гривень і в цілому дозволяє вирішувати основні проблеми життєзабезпечення міста. Субвенції з державного бюджету склала 379,7 млн. гривень та обласного бюджету - 1,3 млн. грн.Левків Б. "На міського голову йду самостійно": Інтерв'ю з головою міської ради/ Розмовляв Ю. Вернигора // Свобода. - 2006. - № 9. - 28 січ. - С. 2. - Тернопільська обл.
Нинішній голова міста Б. Левків вважає, що має „незавершені" справи, а тому хоче і після виборів зайняти посаду мера. Він зазначає, що самостійно може виробити програму і виконати її без будь-якої партійної підтримки. Хоча Б. Левків відчуває за собою підтримку багатьох однодумців.Мироненко В. Народний Блок Литвина заявляє про готовність консолідувати суспільство // Сумщина. - 2006. - № 11. - 28 січ. - С. 2. - Сумська обл.
Представники Народного блоку Литвина у своїй передвиборній програмі заявили, що вони йдуть на вибори до обласної ради з метою консолідувати політичні сили області на підвищення рівня життя всіх верств населення. На прес-конференції народні депутати І. РІШНЯК та М. НОЩЕНКО зазначили, що партійці області намагалися йти в руслі тієї передвиборчої програми, яка була затверджена на міжпартійному з'їзді у Києві.Володимир Лук'яненко очолив список промисловців і підприємців до обласної ради/ Інф. ред газети // Сумщина. - 2006. - № 11. - 28 січ. - С. 2. - Сумська обл.
У Сумах відбулась конференція обласної організації ПППУ, яка затвердила список кандидатів від цієї партії до обласної ради та передвиборну програму регіонального осередку. Всього на Сумщині зареєстровано 108 регіональних осередків політичних партій, з яких на даний момент лише близько 30 подали заявки на участь, проте ця цифра ще не остаточна.Бабинець Т. Без фальшу й чорного піару // Сумщина. - 2006. - № 10. - 27 січ. - С. 2. - Сумська обл.
На конференції обласної організації політичної партії "Наша Україна" затверджено передвиборну програму, яка суттєво не відрізняється від загальної передвиборної платформи партії. Голова обласного осередку НУ В. Сапсай оголосив список кандидатів в депутати обласної ради, до якого увійшло 90 осіб. На вибори в облраду "Наша Україна" йде сама, але її представники наголосили про загальну співпрацю з ППП, НРУ, ХДС, КУН та іншими демократичними силами. Відбулися також конференції обласних організацій ПРП, СПУ, та КПУ.Бачинський Б. Оновлення ратуші // Поступ. - 2006. - № 15 - 26 січ. - 1лют. - С. 2а. - Львівська обл.
НСНУ та БЮТ, що є лідерами виборчих перегонів на Львівщині і сумарно за прогнозами соціологів набирають близько 80 % голосів виборців, суттєво оновлять депутатський корпус міської ради. У списках БЮТ ЛОО УРП „Собор" виділено лише одне місце, і то непрохідне. А частина цих же списків заповнена за рахунок особистих квот голови штабу С. Курпіля. У списках НСНУ НРУ зберігає чинних депутатів, а НСНУ приводить бізнес.Сиривко І. Політичні мрії Олекси Гудими // Поступ. - 2006. - № 13. - 24 січ. - С. 3. - Львівська обл.
Свої списки кандидатів у депутати Львівської міської та обласної рад презентував УНБ Костенка і Плюща, до якого входять УНП, ПВС та ПП "Україна соборна". Голова ЛОО УНП О. ГУДИМА стверджує, що блок повинен набрати не менше 20 відсотків місць в цих радах, повідомив автор. Сам О. ГУДИМА, який також входить до виборчих списків у парламент, зазначив, що тільки очолить обласний список, але від свого місця відмовиться.Старыгина О. "Вернуть Луганску славу города роз и фонтанов, славу процветающего промышленного центра!" // Луганская правда. - 2006. - № 7. - 24 янв. - С. 2. - Луганська обл.
На конференции Луганской городской партийной организации Партии регионов было принято решение о том, что кандидатом от ПР на пост городского головы Луганска будет С. Кравченко. На пресс-конференции, которая состоялась после, представители партии заявили, что они поддерживают не власть чиновников, а власть территориальной громады.Олійник П. Сміття треба спалювати: Інтерв'ю з головою облдержадміністрації/ Розмовляв Д. Пелих // Поступ. - 2006. - № 16. - 27 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Головною темою інтерв'ю стала проблема утилізації сміття на Львівщині. Голова облдержадміністрації П. Олійник вважає, що місто запізнилось з цією проблемою на 20 років, проте, на його думку, цією проблемою хтось таки займеться до виборів.Кошкин С. Камышовская котельная - под контролем народного депутата Украины Ивана Вернидубова // Слава Севастополя. - 2006. - № 15. - 26 янв. - С. 1. - Автономна Республіка Крим
Сразу же после избрания И. ВЕРНИДУБОВА народным депутатом в 2002 году, он занялся решением проблем г. Севастополя. В частности, в нынешнем году проблемой отопления, а именно - теплопоставляющего гиганта - котельной, от работы которой зависит здоровье и жизнь жителей Гагаринского района.Васевич А. Мітинг підтримки уряду // Зоря Полтавщини. - 2006. - № 10. - 24 січ. - С. 2. - Полтавська обл.
У Полтаві відбувся мітинг, організований НСНУ, головною темою якого була неправомірність відставки уряду. Народний депутат України, голова Полтавської міської організації партії "НСНУ" М. КУЛЬЧИНСЬКИЙ був чіткий і лаконічний у своїх висловлюваннях про відставку уряду та про спогади революції.Левкович І. "Ми рятуємо наш край від снігу!" - заявили члени і прихильники Народного блоку Литвина // Запорізька правда. - 2006. - № 10-11. - 26 січ. - С. 3. - Запорізька обл.
Близько тисячі партійців Народного блоку Литвина вийшли на вулиці, щоб допомогти жителям міст і районів впоратися з наслідками снігопаду. Двадцятого січня місто Запоріжжя було переведено в режим роботи в надзвичайній ситуації. Саме тому лідер обласної організації О. Салмін жорстко дотримувався принципу - "менше політики - більше діла".
Огляд регіональної преси. - Вип. 10 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 4 по 7 лютого 2006 року.
Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.