Огляд реґіональної преси

Випуск 3, 6 - 11 січня 2005 року

 

Верховна Рада України
Вибори 2004 року
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Буцевицький С.  Загрози новій владі // Поступ. - 2004. - № 1- 5-12 січ. - С. 7. - Львівська обл.
Новій владі Віктора ЮЩЕНКА загрожує принцип вузькопартійного формування уряду, а також політична амністія винних чиновників. Про це йдеться у коментарі голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Миколи ТОМЕНКА, який вважає оптимальним у новому уряді надання фракціям квот. Другою небезпекою кадрової політики нової влади, на думку ТОМЕНКА, формування місцевих органів виконавчої влади з „старих кадрів”. Третю загрозу він вбачає в спокусі розпочати кадрову політику з „чистого аркуша”.

Грещук Г.  Так повертали духовність народу // Свобода. - 2004. - № 1. - 05 січ. - С. 5. - Тернопільська обл.
Автор статті розповідає про прийняття з ініціативи народного депутата України А.Бондарчука за сприяння Голови ВР України Л.КРАВЧУКА в 1990 році першої за радянських часів постанови Верховної Ради про святкування на державному рівні релігійних свят Різдва Христового, Великодня, Трійці.

Пинзеник В.  Ніяких діалогів з представниками колишнього уряду ми не ведемо: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла Я.Городчук // Львівська газета. - Л., 2005. - № 1. - 5 січ. - С. 1 - 6. - Львівська обл.
Народний депутат України Віктор ПИНЗЕНИК в інтерв'ю „Газеті” відповів на запитання кореспондента стосовно ймовірного складу нового уряду. Голова партії „Наша Україна” наголосив на „необхідності консолідації парламенту та формуванні нової команди”, підкресливши, що „триває діалог і пошук рішення”. Щодо бюджету-2005, В.ПИНЗЕНИК зазначив, що його ключовою проблемою є невідповідність закладених в бюджет зростання зарплат ( на 27%) та пенсій (на 70%).

Томенко М.  Перше випробування Ющенка: Стаття народного депутата України // Львівська газета. - Л., 2005. - № 1. - 5 січ. - С. 6. - Львівська обл.
„Принципи кадрової політики є першим серйозним випробуванням нової влади в очах суспільства”, - так вважає народний депутат України Микола ТОМЕНКО. В своїй статті він розглядає три основні проблеми, пов'язані з формуванням нового уряду: 1) загроза домінування вузькопартійного принципу, 2) формування місцевих органів виконавчої влади з „перефарбованих з біло-синього в помаранчевий колір”, 3) спокуса розпочати кадрову політику з „чистого аркуша”, тобто здійснити політичну амністію.

ВИБОРИ 2004 РОКУ

Щербань В.  Ціна української демократії // Вінниччина. - 2004. - № 4. - 6 січ. - С. 2. - Вінницька обл.
Автор статті, керівник штабу В.ЮЩЕНКА у Вінницькому районі, розповідає про те, як виборювали перемогу народного Президента Віктора ЮЩЕНКА його земляки - прості селяни, інтелігенція, пенсіонери.

Іщик А.  Перший із чотирьох // Поступ. - 2004. - № 1- 5-12 січ. - С. 7. – Львівська обл.
Львівська обласна рада у зверненні до Віктора ЮЩЕНКА запропонувала на посаду прем'єр-міністра кандидатуру Юлії ТИМОШЕНКО, „як безкомпромісного борця із корупцією”. Про це повідомляє автор статті, розглядаючи думки політологів Г.Зімона, В.Карасьова та Д.Видріна стосовно формування нового уряду. Проте, „більшість політологів сьогодні сходиться на кандидатурі ПОРОШЕНКА”, підкреслив у коментарі „Поступу” Д.Видрін. Розглядається також вірогідність участі у новому уряді М.Азарова.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Дмитрук О.  Ейфорія перемоги смерті подібна, або політичний розклад на завтрашній день // Вінницька газета. - 2004. - № 3-4. - 6 січ. - С. 5. - Вінницька обл.
Автор статті розмірковує над розкладом політичних сил в Україні з приходом нової влади. На думку кореспондента, жодна з двадцяти партій, котрі реально впливають на політичну ситуацію, не має своїх прихильників по всій державі. Об'єднання партій з діаметрально протилежним ідеологічним началом навколо В.ЮЩЕНКА, автор вважає ситуативним. Аналізуючи перспективи кожної з партій в новій обстановці, журналіст головну роль в українській політиці відводить Народно-аграрній партії, прогнозуючи злиття НАП та СПУ. „Реструктуризація політикуму відбувається”, - впевнений автор.

Марчук возглавил "Партию Свободы"/ Информация редакции // Верже. - 2004. - № 1. - 6 янв. - С. 5. - Запорожская обл.
Экс-министр обороны Е.Марчук возглавил новосозданную "Партию Свободы", зарегистрированную 29 декабря 2004 года. Партия имеет намерения "участвовать в парламентских выборах" в 2006 году. Об этом сообщила начальник департамента легализации объединений граждан Н.Марченко.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Калетнік Г.  Рік був важкий, але успішний: Прес-конференція/ Записав О.Дмитрук // Вінницька газета. - 2004. - № 3-4. - 6 січ. - С. 2. - Вінницька обл.
Народний депутат України, голова Вінницької облдержадміністрації, Григорій КАЛЕТНІК на традиційній підсумковій прес-конференції зосередив свою увагу на економічних успіхах Вінниччини, відзначив зростаючі показники в усіх галузях промислового виробництва в 2004 році. Голова ОДА також відповів на запитання журналістів стосовно долі „загублених” ста мільйонів бюджетних гривень, про свої плани на майбутнє після інавґурації нового Президента, про своє членство в НДП.

Пшеничний Ю.  Старі проблеми потребують негайного вирішення // Зоря. - 2004. - № 1. - 6 січ. - С. 1-2. - Дніпропетровська обл.
Кореспондент інформує про прес-конференцію, проведену для представників ЗМІ реґіону головою Дніпропетровської обласної ради Миколою Швецем. Голова облради підсумував роботу області за рік та коротко проаналізував суспільно-політичну ситуацію на Дніпропетровщині. На думку М.Швеця, в останні місяці року в області спостерігалась тенденція до зниження економічних показників в усіх сферах промисловості.

Дейч Б.  Бюджет автономии-2005: направленность - социальная: Интервью Председателя ВР АРК/ Интервью взял Д.Сергеев // Крымская газета. - 2005. - № 1. - 5 янв. - С. 1. - Автономная Республика Крым.
Председатель ВР АРК Борис ДЕЙЧ в беседе с корреспондентом газеты прокомментировал принятие бюджета Крымской автономии на 2005 год на заседании сессии парламента. Компромиссный вариант бюджета, по мнению Б.ДЕЙЧА, дает возможность "сделать его максимально открытым и направленным на решение первоочередных социальных проблем".

Киркода А.  Что дальше? // Жизнь. - 2004. - № 1. - 5 янв. - С. 2. - Донецкая обл.
По сообщению корреспондента, председатель Донецкой облгосадминистрации Анатолий Близнюк, провел пресс-конференцию с представителями СМИ, на которой подвел итоги социально-экономического развития области за 2004 год, составил прогнозы для развития экономики области на 2005 год. Особое внимание губернатор уделил утверждению бюджета на 2005 год.

Отчет Председателя Совмина Крыма Сергея Куницына о работе Совета Министров АРК за 2004 год на заседании Верховной Рады автономии (22 декабря 2004)/ Информация редакции // Крымская газета. - 2005. - № 1. - 5 янв. - С. 2. - Автономная Республика Крым.
Подводя итоги работы Совмина Крыма в 2004 году, С.Куницын акцентирует внимание на то, что по итогам рейтинговой оценки Кабинета министров среди регионов Украины Автономная Республика Крым поднялась с 26-го места по итогам за 2003 год на 18-е место по итогам за 9 месяцев 2004 года. Отмечается тенденция роста по всем показателям программы социально-экономического развития региона на 2004 год, подчеркивает Председатель Совмина АРК.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Шеремет В.  Що переможе: прозорість чи кулуари? // Вільне життя. - 2004. - № 2. - 5 січ. - С. 2. - Тернопільська обл.
В статті вміщені роздуми автора над призначенням нового керівника Тернопільської області. Як зазначає журналіст, на Тернопіллі опозиція має дві кандидатури: начальник обласного виборчого штабу Віктора ЮЩЕНКА, народний депутат України Іван СТОЙКО та голова виконавчого комітету облради, народний депутат України Ярослав ДЖОДЖИК. Проте, автор не виключає „спроб отримати булаву керівника області з „чорного ходу” з числа колишніх товаришів Віктора ЮЩЕНКА з часів його навчання в Тернопільському фінансово-економічному інституті.


 Огляд регіональної преси. - Вип.  підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 6 по 11 січня 2005 р.

Відповідальна за випуск: Науменко Л.Ю. ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення