Огляд реґіональної преси

Випуск 85,  3  - 5 листопада 2004 р.

 

Верховна Рада України
Вибори 2004 року
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Конопельцев Г.  Верховна Рада: результати і наслідки // Слобідський край. - 2004. - № 207. - 2 листоп. - С. 2. - Харківська обл.
Ситуації у парламенті присвячується прес-конференція народного депутата України, уповноваженого представника депутатської групи "Демократичні ініціативи" Д.СВЯТАША, що відбулась напередодні президентських виборів. Відповідаючи на запитання журналістів, нардеп висловив свою точку зору на ситуацію у Верховній Раді, на розвиток подій після президентських виборів, говорив стосовно вступу до партії "Центр" та ін. За словами журналіста, Д.СВЯТАШ вважає, що "існує криза парламенту".

ВИБОРИ 2004 РОКУ

Конопельцев Г.  Без права на помилку // Слобідський край. - 2004. - № 207. – 3 листоп. - С. 1.
- Харківська обл.
Обласні виборчі штаби основних претендентів на пост Президента України провели прес-конференції, на яких оприлюднили своє ставлення до ходу голосування на виборах 31 жовтня та до підведення підсумків. Керівники штабів В.ЮЩЕНКА та В.ЯНУКОВИЧА запевнили, що зроблять все можливе, аби врахувати допущені помилки в перебігу подій у першому турі виборів.

Пукіш-Юнко І.  "Не факт, що Янукович переміг, не факт, що Ющенко програв" // Високий замок. - 2004. - № 201. - 3 листоп. - С. 1. - Львівська обл.
Автор коментує хід засідання Верховної Ради України, на якому були заслухані попередні результати президентських виборів. Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО заявила про очевидну фальсифікацію виборів. Лідер СПУ Олександр МОРОЗ висловив сумнів стосовно чесної перемоги В.ЯНУКОВИЧА. Обговорювались висновки представників Ради Європи та ОБСЄ, які зафіксували не відповідність президентських виборів в Україні стандартам демократії.

Гаврилюк Я.  З якою місією висаджувався десант з Харкова? // Волинь. - 2004. - № 124. -
2 листоп. - С. 2. - Волинська обл.
Півтори тисячі спостерігачів та виборців з відкріпленнями із Харкова прибули на станцію Ковель в кілометрі від залізничного вокзалу. Цей факт, на думку автора, свідчить про спробу сфальсифікувати вибори на користь діючого Прем'єр-міністра. Журналіст коментує процес голосування на виборчих дільницях Ковеля та району і вважає, що завдяки пильності спостерігачів, вдалось отримати об'єктивні результати, за якими В.ЮЩЕНКО набрав 73% голосів виборців, В.ЯНУКОВИЧ - 14%.

Ганус А.  Наступна битва: за лівих // За вільну Україну. - 2004. - № 121. – 2 листоп. - С. 1-2. - Львівська обл.
Журналіст розмірковує над боротьбою за традиційно лівий електорат команд В.ЮЩЕНКА та В.ЯНУКОВИЧА. Адже близько 12% голосів виборців, відданих за О.МОРОЗА, П.СИМОНЕНКА, Н.ВІТРЕНКО вирішать, на думку автора, долю учасників другого туру президентських виборів. Підводячи підсумки, кореспондент схиляється до думки політолога В.Ніконова, який стверджує, що голоси за О.МОРОЗА перейдуть до В.ЮЩЕНКА, а голоси за П.СИМОНЕНКА і Н.ВІТРЕНКО - до В.ЯНУКОВИЧА.

Гринь М.  Прозорі, як і скриньки для голосування // Деснянська правда. - 2004. - № 128.
- 2 листоп. - С. 2. - Чернігівська обл.
Журналіст стверджує, що на Чернігівщині відбулись демократичні і прозорі вибори. Відмічені лише незначні непорозуміння у списках виборців. В цьому автор статті переконався, відвідавши 17 виборчих дільниць 212 округу.

Дуденко Є.  "Пора кличе до опору" // Поступ. - 2004. - № 250. - 2 листоп. - С. 3. - Львівська обл.
Громадська кампанія "Пора" вважає попередні дані президентських виборів такими, які не відповідають дійсному волевиявленню громадян. Саме тому, повідомляє автор статті, вона закликала молодь України до страйків. Про це йдеться у заяві кампанії, яка була оприлюднена в Києві під час мирної маніфестації на підтримку чесних та прозорих виборів. ЇЇ організаторами, як інформує журналіст, виступили кампанії "Пора" та "Чиста Україна" спільно з "Студентською хвилею".

Зубчук К.  Плутанина у списках // Волинь. - 2004. - № 124. - 2 листоп. - С. 2. - Волинська обл.
Аналізуючи хід президентських виборів у Луцьку, автор статті відмічає активність та відповідальність виборців. Разом з тим, журналіст звертає увагу і на численні проблеми, які склались у громадян із виборчими списками.

Квас Г.  Хроніка виборів // За вільну Україну. - 2004. - № 121. - 2 листоп. - С. 3. - Львівська обл.
На шпальтах газети подана хронологія подій в день президентських виборів на окремих виборчих дільницях по регіонах України за період з 10 год. 08 хв. по 21 год. 06 хв. 31 жовтня 2004 року.

Матвіїв М.  Вибори на темно // Поступ. - 2004. - № 250. - 2 листоп. - С. 4. - Львівська обл.
Тимчасове відключення електроенергії на кількох виборчих дільницях Львова в період голосування та підрахунків голосів виборців, наштовхує автора статті на думку, що зникнення електроенергії мало політичне забарвлення. На противагу цій думці, ВАТ "Львівобленерго" називає причиною зникнення світла численні аварії електромереж.

П'єцух М.  Виборча ніч. Виборчий ранок // Поступ. - 2004. - № 250. - 2 листоп. - С. 1-2. - Львівська обл.
Журналіст знайомить з подіями, що відбувались в день президентських виборів 31 жовтня 2004 року у виборчих штабах кандидатів у Президенти України Віктора ЯНУКОВИЧА та Віктора ЮЩЕНКА, а також біля ЦВК у Києві. Подані коментарі щодо ходу виборів керівників їх виборчих штабів Сергія Тігіпка та Олександра ЗІНЧЕНКА.

Сазонов К.  Выборы в Донбассе: активно и без паники // Жизнь. - 2004. - № 164. - 2 нояб. - С. 2. - Донецкая обл.
Автор делится своими впечатлениями от участия в президентских выборах на Донбассе, подчеркивая их спокойный характер. Вместе с тем, отмечает далеко не безупречную их организацию. Своим видением ситуации поделились замначальника УМВД Украины в Донецкой области В.Генсинский, начальник отдела политических исследований С.Говоруха и др.

Сиривко І.  Львівщина проголосувала // Поступ. - 2004. - № 250. - 2 листоп. - С. 5. - Львівська обл.
Кореспондент оприлюднив попередні дані Центрвиборчкому про результати президентських виборів. У Львівській області, як повідомляє журналіст, 87,3% голосів виборці віддали Вікторові ЮЩЕНКУ. Його основний конкурент Віктор ЯНУКОВИЧ набрав 5,8% голосів, на третьому місці - Олександр МОРОЗ, за якого проголосували 1,57% виборців. Значних порушень під час голосування, за даними автора, не було зафіксовано, хоча відзначена погана підготовка виборчих списків.

Толпиго О.  Перший тур: за "фотофінішем". Попереду Янукович // Запорізька правда. - 2004. - № 175. - 2 листоп. - С. 2. - Запорізька обл.
Аналізуючи президентські вибори 2004 року, відомий політолог відмічає по-перше, надзвичайно високу активність громадян України (74,5 % населення). По-друге, визначення двох лідерів президентських перегонів: на першому місці, В.ЯНУКОВИЧ, на другому з невеликим відривом - В.ЮЩЕНКО. По-третє, спокійне проведення виборів. Автор робить прогнози на другий тур виборів, вважаючи що їх результат визначать голоси прихильників О.МОРОЗА, П.СИМОНЕНКА, Н.ВІТРЕНКО та О.ЯКОВЕНКА.

"Червона" Вінниччина стала "помаранчевою"/ Інформація газети // Вінниччина. - 2004. -
№ 185. - 2 листоп. - С. 1. - Вінницька обл.
Згідно з офіційними даними щодо попередніх результатів президентських виборів, на Вінниччині за кількістю прихильників лідирує Віктор ЮЩЕНКО (59% виборців). Друге місце за кількістю симпатиків за Віктором ЯНУКОВИЧЕМ (16,06%), Олександр МОРОЗ - на третьому місці (12,8%).

Донецк - город непростой: Информация редакции // Жизнь. - 2004. - № 164. – 2 нояб. - С. 2. - Донецкая обл.
Речь идет о посещении Донецка американской делегацией международных наблюдателей. Как сообщает редакция, в ходе визита американцы провели беседу за "круглым столом", организованную газетой "Жизнь". Отвечая на вопросы журналистов, иностранные гости заверили в объективности своих оценок избирательной кампании в Украине.

Давиденко А.  Силовий сценарій // Поступ. - 2004. - № 249. - 1 листоп. - С. 6. - Львівська обл.
Кореспондент коментує ряд фактів, які, на його думку, свідчать про серйозну підготовку міліції до війни з власним народом у разі масових акцій протесту. Один з керівників штабу В.ЮЩЕНКА, Петро ПОРОШЕНКО також прогнозував можливість проведення "мукачівського сценарію", підкреслив автор.

П'єцух М.  Після екзит-полів нічия // Поступ. - 2004. - № 249. - 1 листоп. - С. 2. - Львівська обл.
Журналіст знайомить читачів із результатами екзит-полів, проведених після виборів різними соціологічними службами, підкреслюючи розходження їх результатів. Так, за анонімним опитуванням центру ім. Разумкова - В.ЮЩЕНКО набрав 45,2%, а В.ЯНУКОВИЧ -36,8%. За даними "Демініціатив" - у лідера "НУ" 41,98% голосів, у його опонента - 40,11%. Служба "Соціс" та центр "Соціальний моніторинг" стверджують, що перемога належить В.ЯНУКОВИЧУ - 42,65% голосів, проти 39,25% голосів у В.ЮЩЕНКА.

Рак Р.  Відкладена війна під ЦВК // Поступ. - 2004. - № 249. - 1 листоп. - С. 2. - Львівська обл.
В статті подано коментар розвитку подій у день голосування та під час підраховування голосів біля будинку ЦВК. На думку журналіста, влада серйозно готувалась до мітингу опозиції, передбачаючи результат виборів не на користь прихильників В.ЮЩЕНКА.

Як обирали львів'яни/ Г.Скибньовська, І.Сиривко, О.Дуб, У.Либа // Поступ. - 2004. - № 249.
- 1 листоп. - С. 3. - Львівська обл.
Стаття розповідає про перебіг виборчого процесу в день президентських виборів у Львові. Основний акцент зроблений на фактах порушень, виявлених в ході голосування. Серед них: відсутність прізвищ виборців у виборчих списках, махінації з бюлетенями (помітки навпроти прізвища Януковича, позначки "вибув" навпроти прізвища Бродський, незаповнені бюлетені в урнах для голосування), погрози здійснення терактів. Проте, обласні виборчі штаби В.ЯНУКОВИЧА і В.ЮЩЕНКА загалом оцінили голосування позитивно.

Смішко І.  VIP-голоси // Поступ. - 2004. - № 249. - 1 листоп. - С. 3. - Львівська обл.
Як голосували кандидати в Президенти України? Це питання цікавить автора статті. Даючи відповідь на нього, журналіст підкреслює, що всі провідні кандидати, крім О.МОРОЗА, відмовлялися відповідати чесно про свій вибір.

Тишкун Ю.  Технології фальсифікацій виборів // Поступ. - 2004. - № 249. – 1 листоп. - С. 7. - Львівська обл.
Автор статті узагальнює основні технології фальсифікації президентських виборів, використані у І турі. Серед них: невнесення до списків або неправильні паспортні дані виборців, видавання пошкоджених, а тому недійсних бюлетенів, нестача бюлетенів, вкидання у скриньку для голосування додаткових бюлетенів, видавання виборцям бюлетенів без підпису голови комісії, видавання студентам-виборцям бюлетенів за студентськими квитками, використання російської технології "каруселі" та технологій з відкріпними талонами, недисциплінованість членів комісій.

Турвиненко Е.  Гибель Ющенко - единственный шанс оппозиции прийти к власти // Днепровская правда. - 2004. - № 43. - 29 окт. - С. 5. - Днепропетровская обл.
По мнению автора статьи, В.ЮЩЕНКО потерял преимущество, которое было у него с начала избирательной гонки. Теперь, считает журналист, прийти к власти оппозиция может только с помощью государственного переворота, поводом для чего может стать гибель лидера "Нашей Украины".

Балюк Н.  Нас лякають, тому що самі бояться // Високий замок. - 2004. - № 197.-28жовт.-3лист. - С. 1, 3. - Львівська обл.
Виборча кампанія, як лакмусовий папірець показала, в якій країні ми живемо і чого нам чекати в майбутньому. Так вважає автор статті, розмірковуючи над сценарієм організації і проведення президентських виборів в Україні. На думку журналіста, головне сьогодні - не змарнувати історичний шанс, аби "вибори 31 жовтня 2004 року не стали останніми виборами з вибором".

Гаврилів Т.  Пора зміни // Поступ. - 2004. - № 240. – 28 жовт. – 3 лист. - С. 7. - Львівська обл.
Автор присвятив свою статтю аналізу передвиборної ситуації в Україні. Що означають вибори для України? Для її громадян? З яким багажем вийшла Україна на фінішну пряму? Ці та інші злободенні питання висвітлює журналіст в статті-роздумі.

Каденюк Л.  Перший космонавт України підтримує Віктора Януковича: Стаття народного депутата України // За вільну Україну. - 2004. - № 118. – 28 жовт. - С. 3. - Львівська обл.
На основі глибокого аналізу діяльності діючого Прем'єр-міністра перший космонавт України Леонід КАДЕНЮК мотивує свою підтримку кандидата на пост Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА.

Луценко Ю.  Ми готові до будь-яких провокацій: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв В.Шипунов // Поступ. - 2004. - № 240. – 28 жовт. –3 лист. - С. 4. - Львівська обл.
Відомий український опозиціонер, соціаліст Юрій ЛУЦЕНКО дав відповідь на запитання журналіста: чи вдасться опозиції запобігти спотворенню результатів всенародного волевиявлення. Народний депутат запевнив, що "дії соціалістів завжди будуть виваженими, розумними та ефективними".

Нагорний О.  Народна підтримка Віктора Ющенка // Волинь. - 2004. - № 122. - 28 жовт. - С. 2-3. - Волинська обл.
На шпальтах газети подано репортаж з Всеукраїнського багатотисячного мітингу, спрямованого проти фальсифікації виборів владою, на підтримку кандидата на пост Президента України, лідера коаліції "Сила народу" Віктора ЮЩЕНКА.

Стецьків Т.  Вихід людей на вулиці зупиняє силовий варіант: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв Р.Рак // Поступ. - 2004. - № 240. – 28 жовт. – 3 лист. - С. 4. - Львівська обл.
Відповідаючи на запитання журналіста про дії опозиції в разі силового сценарію виборів, "нашоукраїнець" Тарас СТЕЦЬКІВ запевнив, що такий варіант виборів не пройде. На його думку, силовий розвиток подій можливий лише при пасивній позиції людей. Коли ж люди виходять на вулиці і мирно висловлюють свій протест, злочинні накази виконуватись не будуть.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Экономика Крыма за 9 месяцев 2004 года/ Главное управление статистики АРК // Крымские известия. - 2004. - № 200. - 28 окт. - С. 3. - Автономная Республика Крым.
Согласно данным управления статистики, в АРК наблюдается прирост промышленного производства во всех городах автономии, возросло производство продукции сельского хозяйства, на прежнем уровне остался объем грузовых перевозок, повышается деловая активность строительных предприятий.
Позитивна динаміка господарювання зміцнюється/ Головне управління статистики області // Новини Закарпаття. - 2004. - № 160.- 26 жовт. - С. 4. - Закарпатська обл.
Підведені підсумки економічного та соціального розвитку Закарпаття за 9 місяців 2004 року. Дані звітності та спостережень засвідчують сталу і позитивну динаміку результатів господарювання. Згідно з даними аналізу, за останній період відбулось вирівнювання певних показників між районами і містами та поліпшення ефективності роботи в Закарпатської області.

Крока В.  Із турботою про розвиток села: Інтерв'ю/ Розмовляла Н.Курята // Вісті Рівненщини. - 2004. - № 89. - 24 жовт. - С. 1. - Рівненська обл.
Під час бесіди з журналістом Перший заступник голови Рівненської обласної ради В.Крока прокоментував рішення, прийняті на останньому засіданні  Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування при Голові Верховної Ради України. Основна увага приділялась розгляду проблемних питань формування місцевих бюджетів на 2005 рік, фінансове забезпечення аграрного сектора та села в наступному році.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Лабойко О.  Львів'яни не визнають результатів виборів // Поступ. - 2004. - № 250. - 2 листоп. - С. 3. - Львівська обл.
За повідомленням кореспондента, у понеділок студентський Львів повернувся на барикади. Активісти громадської кампанії "Пора", Студентського братства "Львівської політехніки" та рухів "Чиста Україна" і "Спротив" відновили безстрокову акцію студентського протесту через незгоду з результатами першого туру виборів. Проти порушень виборчого законодавства мітингували також і представники виборчого штабу Віктора ЮЩЕНКА.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 85 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 3 листопада по 5 листопада 2004 р.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення