Огляд реґіональної преси

Випуск 62, 14 - 17 серпня 2004 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Ситуація в регіонах

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Тесля М.  Реформи в армії - у площині конкретики: Інтерв'ю/ Інтерв'ю брав М.Петленко // Сумщина. - 2004. - № 91. - 14 серп. - С. 3. - Сумська обл.
Нещодавно Верховна Рада України прийняла ряд законів про реформування Збройних сил та соціальний захист військовослужбовців та членів їхніх сімей. Про це - розмова кореспондента з обласним військовим комісаром. Полковник Микола Тесля вважає, що значення цього пакету законів особливе. Від тепер "час розмов про реформування в армії закінчився". Починається період конкретної роботи в цьому питанні.

Фаріон І.  Політична двоєдушність чи доконане рабство? // Поступ. - 2004. - № 183. - 13 серп. - С. 2. - Львівська обл.
Виключення народного депутат О.ТЯГНИБОКА з парламентської фракції "Наша Україна" через за його начебто ксенофобські погляди - найрезонансніша подія у кадрових ротаціях блоку. Кандидат філологічних наук приводить приклади словникових тлумачень слів "москаль", "жид", вважає, що вони не є образливі. Автор підкреслює, що націоналізм - це ідеологія любові, на противагу шовінізму і сіонізму. На долю більшості з нас - "не втратити ідеологічне вістря націоналізму із безумовним наступальним характером".

Олійник П.  Чи варто утилізувати угорські гудрони в Добротворі? // Поступ. - 2004. - № 183. - 13 серп. - С. 2. - Львівська обл.
На запитання газети відповідає народний депутат України Петро ОЛІЙНИК. Він вважає, що перебування гудронів у Добротворі може закінчитись екологічною катастрофою для регіону. Україна, на думку нардепа, повинна повернути гудрони Угорщині.

Чечуро В.  Як працює ваш депутат? // Наше місто. - 2004. - № 118. - 13 серп. - С. 2. - Дніпропетровська обл.
Громадська організація фундація "Відкрите суспільство" провела у Дніпропетровську прес-конференцію на тему "Як працює твій депутат, твоя фракція?" Представники фундації Ю.Сиронюк та А.Черевко аналізували роботу у парламенті кожного з 17 народних депутатів Україні від Дніпропетровської області. У рейтингу активності регіонів України за загальними результатами нардепи Дніпропетровщини посідають десяте місце.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Грач Л.  Выборы: политический спектакль, или момент истины // Крымская правда. - 2004. - № 152. - 14 авг. - С. 2. - Автономная Республика Крым.
Первый секретарь Крымского рескома КПУ Леонид ГРАЧ в статье детально разъясняет читателям: что дает проведение выборов гражданину Украины, имеет ли смысл принимать участие в голосовании, можно ли доверять предвыборным обещаниям. Народный депутат Украины считает, что, восстановив в Крыму агропромышленный комплекс и промышленную сферу, предоставив людям достойно оплачиваемую работу, возможно ликвидировать межэтнические противоречия. Необходимо дать русскому языку статус государственного. Положение на Крымском полуострове улучшиться благодаря углублению украинско-российского сотрудничества.

Желнин Д.  О государственном и великом, и могучем // Слава Севастополя. - 2004. - № 149. - 14 авг. - С. 1. - г. Севастополь.
Почти половина кандидатов в Президенты Украины в своих программах обратились к языковому вопросу. Автор анализирует эту тему. "Равноправие украинского и русского языка" планируют кандидаты А.Базилюк и А.Яковенко. Предоставление русскому языку "статуса второго государственного" обещают в программах Н.Витренко, И.Душин, П.СИМОНЕНКО. Гарантируют "свободное развитие всех культур национальных меншин" С.Комисаренко и В.Нечипорук. Кандидат Л.Черновецкий предлагает провести всеукраинский референдум "об официальном признании русского языка и языков" нацменшин. Сын основателя "Народного Руха" А.Черновил предлагает "обеспечить общегосударственную поддержку" развитию украинского языка, "сохранению национального культурного достояния". "Яблочник" М.Бродский утверждает, что "языковый вопрос" - не проблема, а провокация.

Сєрий О.  Протистояння в суспільстві неприпустимо! // Одеські вісті. - 2004. - № 151-152. -
14 серп. - С. 3. - Одеська обл.
Відбулось перше засідання Координаційної ради Коаліції громадсько-політичних сил "Одещина - за Януковича". На сьогодні до неї входять 117 партій та громадських організацій. Текст, прийнятого звернення до виборців оприлюднив народний депутат України В.КАЛІНЧУК. Лейтмотив звернення: "Вибори повинні стати змаганням програм національного розвитку, а не персональних амбіцій. На основі виборів має бути сформований новий політичний консенсус".

Мельник І.  Ним Кучма відійде… // Поступ. - 2004. - № 183.- 13 серп. - С. 2. - Львівська обл.
За словами автора, Леонід Кучма свої президентські повноваження сподівається передати "у добрі руки" В.Януковича. Хоча більшість українців не захоплені таким вибором. Проте В.Янукович та його прибічники роблять усе, щоб здобути бажане крісло. Навіть у Львівській області вже зібрано 130 тис. підписів на підтримку цього кандидата (на підтримку В.ЮЩЕНКА - 54 тис. підписів). Як закінчиться виборча епопея автор не може прогнозувати.

Дуденко Є.  Опозиція незадоволена ЦВК // Поступ. - 2004. - № 183.- 13 серп. - С. 6. - Львівська обл.
Представники кандидатів у Президенти О.МОРОЗА та В.ЮЩЕНКА висловили незадоволення розподілом керівних посад у територіальних виборчих комісіях. Уповноважений представник лідера соціалістів Й.ВІНСЬКИЙ наголосив: " Для мене очевидний замовлений характер цього рішення. ЦВК показала себе політично упередженою структурою, що не є припустимим".

Колесников В.  Цыплят по осени считают // Жизнь. - 2004. - № 121. - 13 авг. - С. 2. - Донецкая обл.
Политолог рассуждает на тему выборов, избирательного процесса. Кандидатов в Президенты автор разделяет на три группы: реальные претенденты, идеологические претенденты, "подтанцовка". Главная интрига выборов - борьба двух Викторов. Власть агитирует за себя конкретными делами, оппозиция агитирует намерениями. В соответствии с социологическими опросами избирателей рейтинги ведущих кандидатов: за В.ЮЩЕНКА - 27, 9 %, за В.Януковича - 21, 1 %. Автор считает, что премьер-министр уже сегодня занимает лидирующую позицию. Ведь рейтинг лидера "Нашей Украины" начал формироваться в 2000 г. и за четыре года достиг только 28 %. А рейтинг В.Януковича (формируется с середины 2003 г.) за год превысил 20 %.

Рак Р.  Ющенко відмовився від послуг МВС // Поступ. - 2004. - № 183. - 13 серп. - С. 6. - Львівська обл.
Відповідно до листа ЦВК, скерованого у державну охорону, всіх кандидатів у Президенти було взято під охорону (за згодою кандидатів). Віктор ЮЩЕНКО, інформує газета, відмовляється від "будь-якої допомоги міліції". Лідер "Нашої України" вважає, що правоохоронці не охороняють його, а вивчають його діяльність як кандидата і втручаються у приватне життя членів його родини.

Городецький О.  Вибори Президента України: італійські особливості // За вільну Україну. - 2004. - № 87. - 12 серп. - С. 4. - Львівська обл.
Християнське товариство українців в Італії зібрало 2,5 тисячі підписів заробітчан під зверненням ЦВК та МЗС про бажання взяти участь у виборах Президента України. Необхідно вирішити декілька проблем: відкрити в Італії додаткові виборчі дільниці, проводити передвиборчу кампанію, організувати контроль за прозорістю виборів. Все має вирішити ЦВК.

Пелех В.  Женячка без нареченого // Час. - 2004. - № 33. - 12 серп. - С. 3. - Чернівецька обл.
Головний банкір України С.Тігіпко промовив, що передвиборчий штаб В.Януковича найближчим часом згуртує весь український електорат під штандарти прем'єр-міністра. Автор статті роздратований тим, як нечесно ведеться передвиборча компанія В.Януковича. Журналіст вважає, що голова Федерації профспілок України О.СТОЯН не мав права від імені всієї спілки висловитись про підтримку кандидатури В.Януковича на виборах. Автор впевнений, що підвищення пенсій та стипендій, повернення заборгованостей по зарплатам то не є особиста заслуга прем'єр-міністра. Журналіст підкреслює: "У нашій державі категорично заборонено всиновлювати дітей, людьми, що мали судимість. То чи погодиться ціла нація мати "батю", за яким тягнеться цілий кримінальний шлейф".

Синьоокий В.  Запрограмовані обіцянки: хто більше? // За вільну Україну. - 2004. - № 87. -
12 серп. - С. 3. - Львівська обл.
Автор статті з іронією аналізую схожість в програмах кандидатів на посаду Президента України. Всі багато чого обіцяють. Читачам пропонується ознайомитись з програмою вже новообраного Президента. І тоді самим робити висновки, що нам наобіцяно, а що робиться.

Ковальчук С.  Крепкий тыл Януковича // Луганская правда. - 2004. - № 88. – 12 авг. - С. 1, 2. - Луганская обл.
По просьбе читателей корреспондент газеты рассказывает о семье кандидата в Президенты Украины Виктора Януковича, о его супруге, сыновьях, внуке.

Ющенко-Чумаченко К.  Мої батьки - українці: Інтерв'ю/ Інтерв'ю брав В.Кабанов // Гарт. - 2004. - № 33. - 12 серп. - С. 8. - Чернігівська обл.
Дружина кандидата в Президенти України В.ЮЩЕНКА в інтерв'ю розповідає про своїх батьків та життя в Америці. Катерина Ющенко-Чумаченко ділиться думками про щастя родини Ющенків.

Сизоненко А.  Народ или "олигархи"? // Южная правда. - 2004. - № 88. - 12 авг. - С. 2. - Николаевская обл.
Автор статьи размышляет за кого отдать свой голос на выборах Президента Украины. Он считает, что В.ЮЩЕНКО "открещивается от левой идеи и поворачивается спиной к народу". А.МОРОЗ - самый достойный претендент на пост Президента, но у него "ни денежного, ни материального ресурса". В статье сказано, что левые силы обречены на поражение потому, что не смогли выдвинуть единого кандидата. Автор предлагает избирателям отдать свои голоса на выборах за В.Янукович - "человека не слова, а дела".

Президентом України стане "менше зло" // Запорізька правда. - 2004. - № 127-128. - 12 серп. - С. 3. - Запорізька обл.
Автор вважає, що виборча компанія буде проходити за відомим сценарієм: ліберальні інтереси проти проросійських феодалів. Переможе той, хто видасться меншим злом для лівого виборця. Про розклад сил перед початком виборів в Україні діляться думками під час інтерв'ю політолог М.Погребинський та соціолог В.Хмелько.

Вівчар Б., Гладиш Р.  Чи стануть вибори дзеркалом української демократії // Галичина. - 2004. - № 122-123. -12 серп. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Редакція газети провела "круглий стіл" на тему "Чесні та прозорі вибори", учасниками якого стали лідери обласних структур політичних партій та громадських організацій. Зібрання погодилось, що є чотири реальні претенденти на президентську посаду. Прозвучали різні думки. Голова ОО партії ВО "Батьківщина" Д.Шлемко вважає, що увесь адмінресурс має кандидат від влади, а опозиція на жаль поділена на правих та лівих. Голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Ф.Володимирський не вірить угодам про чесні вибори: "Підписують одне - роблять інше". Голова обласного відділення Партії регіонів І.Зварич висловив переконання, що вибори в області будуть чесними. Керівник обласного виборчого штабу В.ЮЩЕНКА В.Ковальчук закликав учасників: "Щоб не було порушень, посилайте у виборчі комісії своїх людей, чесних, порядних".

Манчуйленко Г., В.Король .  Що не робить влада // Час. - 2004. - № 33. - 12 серп. - С. 10. - Чернівецька обл.
Народні депутати України Г.МАНЧУЙЛЕНКО, В.КОРОЛЬ та довірені особи кандидата на пост президента В.ЮЩЕНКА звертаються з відкритим зверненням до Буковинської влади і вимагають вирішити нагальні проблеми з користю для людей. Позивачі вважають, що замість того, щоб "займатися господаркою сьогоднішні регіональні можновладці здебільшого переймаються політикою (виборами), а не роботою".

Лебедев В.  Могут ли быть в Украине честные выборы? // Верже. - 2004. - № 33. - 11 авг. -
С. 12. - Запорожская обл.
Сегодня говорить о честных выборах, которые подразумевают, равный доступ кандидатов к средствам массовой информации не приходится. Автор считает, что 90 % всех газет и телеканалов выдают необъективную информацию. Делается это в интересах власти и олигархов. Наивные люди продолжают верить газетам и телевидению, уже не могут отличить правды ото лжи. Многие СМИ, по мнению корреспондента, преследуют только одну цель - заработать на выборах.

Сокульская К.  Хождение в народ // Верже. - 2004. - № 33. - 11 авг. - С. 4. - Запорожская обл.
В статье детально описан предвыборный тур по Запорожскому краю кандидата в Президенты Украины Виктора ЮЩЕНКА. Лидер "Нашей Украины" посетил Запорожье, Васильевку, Михайловку, Бердянск, Луночарское, Приморск, Мелитополь, Кириловку. Выступление народного депутата Украины проходило по схеме: вдохновенная речь кандидата, бурная реакция аудитории, вопросы ответы. В поддержку В.ЮЩЕНКА выступали нардепы Б.БЕСПАЛОВ и О.БИЛОЗИР

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Рак Р.  Студенти зупинились // Поступ. - 2004. - № 183.- 13 серп. - С. 7, 11. - Львівська обл.
Тимчасово припинити похід до Києва вирішили сумські студенти, таке рішення затвердило студентське віче. Як повідомив газеті народний депутат України А.ШКІЛЬ, це рішення не означає припинення акції протесту. За його словами, в Києві відбулась акція студентів "марш переможців", підчас якої молодь передала свої вимоги Кабінету Міністрів.

Гладиш Р.  Комбатанти ОУН-УПА стали на захист Олега Тягнибока // Галичина. - 2004. -
№ 122-123. -12 серп. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
Вояки ОУН-УПА Карпатського краю на свої зборах, що відбулися в обласному центрі, прийняли заяву з приводу порушення прокуратурою області кримінальної справи проти народного депутат України О.ТЯГНИБОКА, за його висловлювання на горі Яворині, що нібито розпалюють національну ворожнечу. Учасники зібрання вважають, як інформує газета, що нардеп у виступі навів історичні факти.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 62 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 14 по 17 серпня 2004 р.

Відповідальна за випуск: Демченко О.А., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного  забезпечення, тел. 255-25-43.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення