Огляд реґіональної преси

Випуск 46, 19 - 22 червня 2004 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Місцеве самоврядування
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Коваль Р.  Ющенко йде у відрив // Поступ. - 2004. - № 137. - 19-20 черв. - С. 6. - Львівська обл.
Соціологічні опитування у кінці травня - на початку червня, які проводили Фонд "Демократичні ініціативи" та центр "Соціс", засвідчили, що розрив між двома кандидатами на посаду Президента України, прем'єр-міністром України Віктором Януковичем та лідером "Нашої України" Віктором Ющенком, зростає на користь останнього. За словами наукового керівника "Демократичних ініціатив" Ірини Бекешкіної, якби вибори відбулися на початку червня, то до другого туру вийшли б обидва ці кандидати: Віктор Ющенко з 26,6%, а Віктор Янукович - з 18%  голосів виборців. Щодо інших кандидатів, то у них, на її думку, шансів вийти до другого туру немає.

Синьоокий В.  Що робить наш палець у роті в Черномирдіна? // За вільну Україну. - 2004.
- № 65. - 19 черв. - С. 3. - Львівська обл.
Як повідомив кореспондент газети, чотиригодинна зустріч лідера блоку "Наша Україна" Віктора ЮЩЕНКА з Віктором Черномирдіним є звичайним політичним кроком, значення якого різні видання перекручують і трактують по-своєму. Тим не менше, у статті наголошується, що росіянам у політиці не можна довіряти за жодних умов.

Колесников В.  Президентами не рождаются. Ими становятся // Жизнь. - 2004. - № 91. - 18 июня. - С. 2. - Донецкая обл.
В статье политолог Владимир Колесников показывает политический портрет народного депутата Виктора ЮЩЕНКО. По мнению автора, блок Виктора ЮЩЕНКО "Наша Украина" несправедливо заявляет о своей честности, этике и порядочности, поскольку команда В.ЮЩЕНКА еще за год до начала президентских выборов начала агитационную кампанию. Автор статьи критикует деятельность В.ЮЩЕНКА на постах премьер-министра и главы Национального банка, а также описывает парламентские выбори 2002 года, на котором блок В.ЮЩЕНКО победил, но реальное руководство оказалось в руках блока "За единую Украину".

Поліщук В.  Масштаб штабу Ющенка // Поступ. - 2004. - № 136. - 18 черв. - С. 11. - Львівська обл.
Як зауважує автор статті, передвиборча кампанія В.А. ЮЩЕНКА почалася вже досить давно. І саме це  в його роботі дає позитивні результати. Це стосується про досить чіткі заяви Віктора Андрійовича. Хоча головними новинами від блоку "Наша Україна" цього тижня стали два неординарні кадрові ходи: призначення віце-спікера О.ЗІНЧЕНКА керівником виборчої кампанії В. ЮЩЕНКА та згода президента Центра Разумкова А. Гриценка стати співавтором його передвиборної програми. Саме плоди цих призначень аналізує в статті журналіст.

Шипунов Г.  Чи буде восени Мороз ? // Поступ. - 2004. - № 136. - 18 черв. - С. 7. - Львівська обл.
4 липня офіційно розпочнуться президентські перегони. Усі політичні сили, які мають намір узяти участь у виборах, повинні оголосити прізвище кандидата, який на їхню думку буде достойно керувати долею України. На думку автора статті, найбільшого зацікавлення викликає можлива участь у перегонах лідера СПУ О. МОРОЗА, який може значно змінити розстановку сил під час передвиборної кампанії. Отже, автор розглядає найбільш значимі позиції, які визначатимуть участь О. МОРОЗА у президентських виборах.

Пеклушенко А.  Какой нам нужен Президент?: Интервью народного депутата Украины/ Беседовал В.Перепадя // Верже. - 2004. - № 25. - 17 июня. - С.12. - Запорізька обл.
Народный депутат Украины Александр ПЕКЛУШЕНКО ответил на ряд вопросов в связи с предстоящими выборами Президента Украины. Он положительно оценивает роль двух предыдущих Президентов - Леонида Кравчука и Леонида Кучмы, считая, что следующим должен стать действующий премьер-министр Виктор Янукович.  Кроме этого, А.ПЕКЛУШЕНКО указывает на необходимость срочного проведения политической реформы в стране.

Рак Р.  Литвин боїться звіту Омельченка // Поступ. - 2004. - № 135. - 17-23 черв. - С. 7. - Львівська обл.
Голова парламентської слідчої комісії з розслідування загибелі журналіста Гонгадзе та інших резонансних справ, народний депутат Г. ОМЕЛЬЧЕНКО заявив, що він погоджується на те, щоб парламент розпустив його слідчу комісію, спершу вислухавши її звіт. ОМЕЛЬЧЕНКО висловив припущення, що парламент не хоче слухати звіт через майбутні вибори і зауважив, що співучасниками злочинних дій щодо Г. Гонгадзе є чотири посадові особи. Його висновки підтверджені документальними доказами, підкреслив журналіст.

Стретович В.  Для політиків потрібно влаштовувати чистилище: Інтерв'ю народного депутата України/ Записав Р.Угринчук // Західний кур'єр. - 2004. - № 25. - 17 черв. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Народний депутат України, член фракції "Наша Україна", голова Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю, лідер партії Християнсько-демократичний союз Володимир СТРЕТОВИЧ розповів про діяльність свого Комітету та необхідність реформування правових основ його функціонування. Крім того, він висловив власну точку зору стосовно факту переслідування судді Василенка, правдивості плівок майора Мельниченка та перспективи надання згоди Верховної Ради на арешт Юлії ТИМОШЕНКО.

Федів Л.  Хто відповість за "Криворіжсталь?" // Високий замок. - 2004. - № 106. - 16 черв. - С. 1. - Львівська обл.
Парламент відмовився заслухати голову Фонду держмайна М. Чечетова, який напередодні підписав папери про продаж "Криворіжсталі", інформує журналіст. Опозиції, яка вимагала поставити це на порядок денний, не вистачило голосів, і вона блокувала трибуну Верховної Ради. Звіт Фонду держмайна парламент почує лише 22 червня. А тим часом, у стінах парламенту було заслухано інформацію Кабміну про стан управління об'єктами державної власності.

Хрущак В.  Ющенко рушив на вибори // Поступ. - 2004. - № 134. - 16 черв. - С. 7. - Львівська обл.
14 червня лідер "Нашої України" Віктор ЮЩЕНКО оголосив про свою участь у президентських виборах цього року. Він не виключив можливості свого зняття з виборчих перегонів владою, підкресливши, що у такому випадку він апелюватиме до виборців. В.ЮЩЕНКО підтвердив, що керівником його виборчої кампанії стане віце-спікер Олександр ЗІНЧЕНКО. Лідер фракції СДПУ(о) Леонід КРАВЧУК заявив, що на найближчому політбюро й засіданні фракції СДПУ(о) буде розглянуто питання про відкликання О.ЗІНЧЕНКА з посади віце-спікера.

Вівчар Б.  Володимир Стретович: "Для подолання корупції потрібна політична воля" // Галичина. - 2004. - № 90. - 15 черв. - С. 4. - Івано-Франківська обл.
Голова Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир СТРЕТОВИЧ привернув увагу громадськості та журналістів Івано-Франківщини до проблеми корупції. Кореспондент висвітлює роботу прес-конференцій та зустрічей з громадськістю, на яких В.СТРЕТОВИЧ наголосив на потребі очищення суспільства від цього зла. Зокрема, він зазначив, що для боротьби з корупцією та організованою злочинністю потрібні чотири умови: політична воля керівництва, незалежна судова система, вільна преса і сильне громадянське суспільство.

Гаврилюк І.  Настав час, щоб змінити життя…: Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляла Грабик З. // За вільну Україну. - 2004. - № 63. - 15 черв. - С. 4. - Львівська обл.
Іван ГАВРИЛЮК - актор, який знявся у багатьох шедеврах українського кіно, зараз він - народний депутат України. У інтерв'ю з І.ГАВРИЛЮКОМ розкривається його неординарна особистість митця та політика. Актор розповідає про свій шлях у мистецтві кіно, описує свої відчуття під час зйомок фільмів. Окрім цього, І.ГАВРИЛЮК розповідає про те, як він прийшов у політику, наголошує на стані культури та мистецтва в Україні, ставленні української влади до мистецтва, й зокрема, до українського кіно.

Копанська Д.  Письменство без майбутнього // За вільну Україну. - 2004. - № 63. - 15 черв.
- С. 1,4. - Львівська обл.
У статті кореспондент зосереджує увагу на розколі у Спілці письменників України, на яку зараз чиниться адміністративно-судовий тиск. Для вирішення своїх проблем письменники звернулися до вищих органів влади. Зокрема, на прохання спілчан Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН у листі до Л.Кучми повідомив його про загрозу остаточного знищення спілки й попросив Президента допомоги у вирішенні цієї ситуації. Окрім цього, кореспондент подає коментар голови львівського відділення Спілки письменників Левка Різника щодо ситуації у спілці.

Ющенко В.  Ющенко іде у Президенти: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляв
А. Масальський // Свобода. - 2004. - № 61. - 16 трав. - С. 2. - Тернопільська обл.
У своєму інтерв'ю народний депутат України, лідер блоку "Наша Україна" Віктор ЮЩЕНКО наголосив, що бензинова криза є складовою загальної кризи управління держави, після чого виникнуть нові кризи - м'ясна, енергетична, аграрна тощо. Бюджетну політику уряду В.ЮЩЕНКО вважає позбавленою соціальних орієнтирів, а підвищення стипендій і пенсій у вересні 2004 року - не чим іншим, як політичним хабаром. Тим не менше, лідер "Нашої України" висловлює впевненість у докорінній зміні ситуації після власного приходу до влади.

Садовська Г.  Підказка для президента від Миколи Томенка // Вільне життя. - 2004. - № 60. - 17 черв. - С. 5. - Тернопільська обл.
11 червня у Тернополі побував народний депутат України, Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО. Він презентував книгу "Україна регіональна", випущену Інститутом політики, та провів прес-конференцію на тему: "Діяльність засобів масової інформації під час президентської кампанії". М.ТОМЕНКО висловив занепокоєння стосовно песимістичних настроїв українського населення та повідомив про необхідність роботи по його інформуванню, про неможливість фальсифікації на майбутніх виборах.

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Гладій М.  Ми партія всього народу: Інтерв'ю народного депутата України/ Розмовляла Н.Шаметько // За вільну Україну. - 2004. - № 65. - 19 черв. - С. 3. - Львівська обл.
У своєму інтерв'ю народний депутат України, член Парламентської Асамблеї Ради Європи, голова аграрної фракції Верховної Ради Михайло ГЛАДІЙ розповів про причини зміни назви Аграрної партії України на Народну Аграрну партію України та обрання її головою спікера парламенту Володимира ЛИТВИНА. М.ГЛАДІЙ висловив переконання, що саме від втілення в життя політичної реформи залежить подальший добробут всього народу, а також повідомив, що оцінка України Радою Європи зміщується у позитивний бік.

Шипунов Г.  Проект "Фронда" від Пустовойтенка // Поступ. - 2004. - № 137. - 19-20 черв. - С. 7. - Львівська обл.
10 липня відбудеться з'їзд Народно-демократичної партії, де буде визначено, якого кандидата у Президенти України підтримає партія. Лідер партії Валерій Пустовойтенко ще раніше висловив своє бажання брати участь у виборах як окремий кандидат. На думку кореспондента газети, за бажанням партії йти окремо, крім мети посилення своїх сил перед парламентськими виборами 2006 року, може критися бажання прихованої співпраці з Віктором Ющенком або з  Віктором Януковичем.
 
Іванів Б.  Кірпа створив "Відродження" // За вільну Україну. - 2004. - № 64. - 17 черв. - С. 1-2. - Львівська обл.
15 червня Міністерство юстиції зареєструвало політичну партію "Відродження", лідером якої став міністр транспорту України Георгій Кірпа. Сам Г.Кірпа зазначив, що вважає несерйозним питання про можливість своєї участі в президентських виборах цього року. Він визначив політичну спрямованість новоствореної партії як центристську, основною метою якої є участь у парламентських виборах 2006 року. Оглядачі звертають увагу, що партія "Відродження", як і її лідер, буде наближеною до Президента Леоніда Кучми.

Коваль Р.  Політреформа продовжує буксувати // Поступ. - 2004. - № 135. - 17-23 черв. - С. 7. - Львівська обл.
Лідер Соціалістичної партії Олександр МОРОЗ, повідомив автор статті,  стверджує, що парламентська більшість, нарешті, зрозуміла, що без найбільшої фракції "Нашої України" політреформи їй не бачити. Тому більшість висловила готовність підтримати "нашоукраїнський" законопроект із політреформи. Хоча, на думку автора статті, змішати всі карти в домовленостях більшості може головний український ленінець П. СИМОНЕНКО.

Пукіш І.  Крісло віце-спікера - за перехід в опозицію ? // Високий замок. - 2004. - № 106.
- 16 черв. - С. 2. - Львівська обл.
В інформації про те, що віце-спікер парламенту Олександр ЗІНЧЕНКО очолить структуру, яка координуватиме дії виборчих штабів "Нашої України" та БЮТ, не залишилося чуток, зауважує журналіст. Її підтвердив сам В.А. ЮЩЕНКО. Також лідер блоку "Наша Україна" підтвердив повідомлення про створення коаліції, до якої, крім "НУ" і БЮТ, можливо приєднаються й інші політичні сили. Автор статті розповів також і про те чим займатиметься на довіреній посаді віце-спікер О. ЗІНЧЕНКО.

Пукіш І.  Реформа в обмін на коаліцію // Високий замок. - 2004. - № 106. - 16 черв. - С. 2. - Львівська обл.
За повідомленням автора статті, "Наша Україна" може проголосувати за зміни до Конституції. Але за умови, що на голосування виноситимуть не законопроект 4180, а документ 3207. На яких умовах фракція Віктора ЮЩЕНКА готова натиснути кнопки, пояснив народний депутат Микола КАТЕРИНЧУК.

Рак Р.  "Центр" під загрозою зникнення // Поступ. - 2004. - № 134. - 16 черв. - С. 6. - Львівська обл.
Відразу п'ятеро народних депутатів України перейшли з парламентської групи "Центр" у фракцію Народної аграрної партії України, яку очолює спікер Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН. Нині у групі "Центр" залишилося 12 народних обранців, тож для того, щоб залишитися фракцією, "Центр" має знайти ще двох охочих приєднатися до нього. Представник "Центру" Тарас ЧОРНОВІЛ повідомив, що такий хід подій був прогнозованим, але група витримає удар. Оптимізм Т.Чорновола поділяє і керівник офісу блоку "Наша Україна" Віктора ЮЩЕНКА - Олег РИБАЧУК.

Матвіїв О.  Агропартійці визначились // Галичина. - 2004. - № 90. - 15 черв. - С. 2. - Івано-Франківська обл.
Кореспондент висвітлює конференцію Івано-Франківської обласної організації Аграрної партії України. Конференція традиційно розпочалася врученням квитків новим членам АПУ з рук народного депутата, заступника керівника фракції АПУ у Верховній Раді Катерини ВАЩУК. Учасники конференції підтримали ініціативу лідерів парламентських фракцій і груп парламентської більшості - висунути єдиним кандидатом на пост президента України прем'єр-міністра Віктора Януковича.

Матвєєва О.  Фракція Партії регіонів: "Заради інтересів виборців" // Запорізька правда. - 2004. - № 93. - 15 черв. - С. 2. - Запорізька обл.
За повідомленням журналіста, 11 червня відбулося засідання депутатів-членів фракції Партії регіонів у Запорізькій обласній раді. Сімнадцять депутатів, що об'єдналися у фракцію, обговорили проблемні питання для співпраці, намітили шляхи, щодо їх вирішення. За думкою голови фракції, голови обласного відділення Партії регіонів Б. Петрова, людей, що є членами фракції, поєднують не політична належність, а бажання зробити реальні дії на користь виборців, на розвиток Запорізького краю.

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

Іващук М.  Сесія обласної ради // Свобода. - 2004. - № 62. - 19 черв. - С. 1. - Тернопільська обл.
17 червня відбулася десята сесія Тернопільської обласної ради четвертого скликання. Кореспондент висвітлює роботу сесії та інформує про розглянуті депутатами питання. Зокрема, депутати заслухали інформацію облдержадміністрації про розподіл субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетом області на виконання інвестиційних проектів у 2004 році, обговорили проблеми сільського господарства, переробної галузі, туризму, а також галузі культури.

Мосьпан Б.  Вернуть людям доверие к власти // Донбасс. - 2004. - № 113. - 19 июня. - С. 1. - Донецька обл.
Председатель Верховной Рады Украины Владимир ЛИТВИН, котороый побывал 18 июня в Донецке, провел заседание консультативно-совещательного совета по вопросам местного самоуправления с представителями местной власти. Там он подчеркнул, что местное самоуправление в Украине осуществляется на основах, не соответствующих демократическим принципам. Поэтому, по мнению В.ЛИТВИНА, необходимо расширить полномочия регионов и провести административно-территориальную реформу, решив проблему диспропорции социально-экономического развития регионов.

Прилуцкий А.  Владимир Литвин: необходима новая административно-территориальная структура Украины // Жизнь. - 2004. - № 92. - 19 июня. - С. 1. - Донецкая обл.
18 июня спикер Верховной Рады Украины Владимир ЛИТВИН посетил с рабочим визитом Донецк, сообщает автор статьи. Официальным поводом для этой поездки стало заседание консультационно-совещательного совета по вопросам местного самоуправления при председателе украинского парламента.  На встрече с руководителями органов местного самоуправления, кроме текущих проблем, активное обсуждение вызвал вопрос глобального реформирования власти на местах. В этом вопросе В.ЛИТВИН нашел взаимопонимание со соими постоянными оппонентами: главой Бюджетного комитета Петром ПОРОШЕНКО и главой парламентского Комитета по вопросам государственного строительства и местного самоуправления Анатолием МАТВИЕНКО.

Овчарук А.О.  Звіт голови обласної ради А.О.Овчарука // Подільські вісті. - 2004. - № 82.
- 18 черв. - С. 1. - Хмельницька обл.
У своєму звіті голова Хмельницької обласної ради А.О.Овчарук звернув увагу, що обласна рада все більше набуває рис діючого органу самоврядування. Однією з найважливіших форм її діяльності, за його словами, стала робота постійних комісій у різних галузях як в обласному центрі, так і на виїзних засіданнях. Голова Хмельницької обласної ради не оминув своєю увагою бюджетний процес, ситуацію у промисловості та сільському господарстві, медицину, освіту та культуру в області. Як переконаний А.О.Овчарук, саме  місцева самоврядність має бути основою політичної реформи, без чого неможлива ефективна регіональна політика України.

О будущем благополучии крымчан - заботится сегодня/ Инф. ред. газеты // Крымские известия. - 2004. - № -109. - 17 июня. - С. 1. – Автономная Республика Крым
16 июня состоялось очередное пленарное заседание пятой сессии Верховной Рады Автономной Республики Крым, в повестку дня которой депутаты включили 24 вопроса. Пресс-центр Верховной Рады АРК информирует граждан о работе сессии и проблемах, рассмотренных депутатами. В основном на сессии были рассмотрены вопросы социально-экономического характера, увеличения доходов от местных сборов, выполнение программы земельной реформы, обустройство социально-культурного развития, а также проблемы промышленного комплекса.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Васильев В.  Меджлис "сдал" Кучму // Крымская правда. - 2004. - № 112. - 18 июня. - С. 1. - Автономная Республика Крым
Корреспондент описывает работу учредительной конференции Крымского регионального отделения всеукраинской общественно-политической организации "За Украину! За Ющенко", что состоялась в Симферополе. В ней приняли участие местные руховцы, а также представители меджлиса крымскотатарского народа во главе с народным депутатом Мустафой ДЖЕМИЛЕВЫМ. По мнению автора, участвующие в конференции создавали видимость широкой поддержки в Крыму лидера "Нашей Украины" Виктора ЮЩЕНКО.

Смирнов О.  Професійність, добропорядність, патріотизм… // Зоря Полтавщини. - 2004.
- № 92-93. - 16 черв. - С. 2. - Полтавська обл.
13 червня Полтавщину відвідав народний депутат України, лідер фракції "Наша Україна" Віктор ЮЩЕНКО зі своєю командою - народними депутатами Борисом БЕЗПАЛИМ, Миколою КУЛЬЧИНСЬКИМ і Валерієм АСАДЧЕВИМ. За цей день він зустрівся з мешканцями п'яти районів області та відповів на ряд запитань, серед яких були запитання як місцевого характеру, так і загальнодержавного - формування бюджету України на наступний рік, бензинова криза, приватизація землі тощо.


 Огляд регіональної преси. - Вип. 46 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 19 по 22 червня 2004 р.

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного  забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення