Огляд реґіональної преси

Випуск 17, 3 - 5 березня 2004 р.

Верховна Рада України
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Листопад Ю.  Настав час визначитися із законом про вибори депутатів // Київська правда. - 2004. - № 23. - 2 берез. - С. 1. - Київська обл.
Як повідомляє кореспондент газети, на новому пленарному тижні мають бути розглянуті два важливі законопроекти: закон про вибори народних депутатів на пропорційній основі (одна з новацій документа - зниження бар'єра проходження у парламент до 3 відсотків голосів виборців) та - ратифікація угоди, підписаної керівниками чотирьох держав - Росії, України, Казахстану та Білорусії про створення єдиного економічного простору.

Гаман Т.  Звіт про діяльність народного депутата України Віталія Олуйка за 2003 рік: Звіт народного депутата України/ Т.Гаман, А.Товстановський, Д.Монастирський // Подільські вісті. - 2004. - № 30. - 4 бер. - С. 2. - Хмельницька обл.
В статті публікується текст звіту народного депутата України, члена депутатської фракції Народно-демократичної партії В. ОЛУЙКА за минулий рік, висвітлюються результати його роботи.

Сівкович В.  Реформувати армію необхідно, але продумано й зважено // Київська правда. - 2004. - № 24. - 4 берез. - С. 2. - Київська обл.
Народний депутат України, член Комітету з питань національної безпеки та оборони Володимир СІВКОВИЧ висловлює свою точку зору з приводу прийняття 19 лютого за основу "Проекту закону про реформування Збройних сил України". Депутат зазначає, що голосував проти цього законопроекту. "Процес реформування армії потрібно зробити максимально прозорим, таким, який би не викликав соціальної напруги та не зменшував обороноздатності нашої країни," - наголошує народний обранець.

Шпак В.Ф.  Народний депутат України Василь Шпак: "Шлях до успіху - в технічному переоснащенні села": Інтерв'ю народного депутата України/ Інтерв'ю редакції газети // Подільські вісті. - 2004. - № 30. - 4 бер. - С. 3. - Хмельницька обл.
В статті подано інтерв'ю народного депутата України, голови обласної організації Аграрної партії України В.Ф.ШПАКОМ. Мова йшла про стан справ в агропромисловому комплексі та шляхи вирішення проблем. ""Можу з певністю сказати, що ближчим часом відбудеться технічне переоснащення сільськогосподарського виробництва, як цього вимагає життя", - впевнений В. ШПАК.

Пукіш І.  Суд парламенту не суддя? // Високий замок. - 2004. - № 42. - 3 бер. - С. 2. - Львівська обл.
Як інформує кореспондент газети, народний депутат України Юлія ТИМОШЕНКО повідомила про відмову Печерського районного суду Києва розглядати скаргу лідерів опозиційної "трійки" на спікера Володимира ЛИТВИНА. Йдеться про підписання спікером документа щодо попереднього схвалення змін до конституції, за які більшість проголосувала підняттям рук.

Шахнюк О.  "Пакт Литвина" подписан. Что дальше? // Крымская правда. - 2004. - № 41. -
3 мар. - С. 2. - Автономная Республика Крым
Автор статьи анализирует подписанный 3 февраля "пакт Литвина", называя этот документ шагом вперед в деле реализации реформы. "Остается лишь надеяться, что все учасники соглашения выполнят взятые на себя обязательства, невзирая на "оговорки", - замечает журналист.

Ващук К.  Жінка - берегиня роду і держави: Стаття народного депутата України // Волинь. - 2004. - № 24. - 2 бер. - С. 2. - Волинська обл.
В статті голова Громадянського парламенту жінок України, народний депутат України Катерина ВАЩУК розповідає про ідею створення діючого жіночого громадянського парламенту, його роботу та її реальні результати. "Вже три закони подані від імені …(парламенту) і вони зараз розглядаються у Верховній Раді", - розповідає К. ВАЩУК, - і  "до двох десятків законів внесені поправки, які напрацьовані нашими комітетами".

Ганус А.  Владу обиратимемо "на відсотки"?/ А.Ганус, Г.Левицька // За вільну Україну. - 2004. - № 24. - 2 бер. - С. 1. - Львівська обл.
Виборчу систему держави буде радикально змінено, повідомляє журналіст. Розповідає про варіант законопроекту Закону "Про вибори на пропорційній основі". Посилаючись на інтерв'ю журналістам координатора парламентської більшості Степана ГАВРИША, зазначає, що за основу взяли законопроект нашоукраїнця Ю. КЛЮЧКОВСЬКОГО та соціаліста Д. РУДЬКОВСЬКОГО. В ньому заплановано встановити 3-відсотковий прохідний поріг для політичних партій, а для блоків партій - 6-відсотковий. Зі слів С. ГАВРИША, на координаційній раді парламентської більшості, засідання якої відбулося 1 березня, його учасники загалом підтримали законопроект (за винятком мажоритарників з депутатської групи "Народний вибір").

Давиденко А.  Литвин не хоче партії // Поступ. - 2004. - № 50. - 2 бер. - С. 6. - Львівська обл.
Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН заявив про те, що зміни до Конституції треба запровадити відразу після їхнього затвердження у парламенті, інформує кореспондент газети. Литвин підкреслив, що зараз своє покликання він бачить у забезпеченні стабільного законодавчого процесу.

Листопад Ю.  Настав час визначитися із законом про вибори депутатів // Київська правда. - 2004. - № 23. - 2 берез. - С. 1. - Київська обл.
Як повідомляє кореспондент газети, на новому пленарному тижні мають бути розглянуті два важливі законопроекти: закон про вибори народних депутатів на пропорційній основі (одна з новацій документа - зниження бар'єра проходження у парламент до 3 відсотків голосів виборців) та - ратифікація угоди, підписаної керівниками чотирьох держав - Росії, України, Казахстану та Білорусії про створення єдиного економічного простору.

Ліщенко Ю.  Раз на чотири роки. Олександр Мороз став гетьманом України. На один день // Високий замок. - 2004. - № 41. - 2 бер. - С. 4. - Львівська обл.
29 лютого в столичному Палаці культури та мистецтв відбувся святковий вечір, присвячений 60-річчю лідера Соціалістичної партії України Олександра МОРОЗА. Привітати ювіляра прийшли народні депутати України: віце-спікер парламенту Олександр ЗІНЧЕНКО, лідери Компартії Петро СИМОНЕНКО, БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО, всі члени фракції СПУ, комуніст Борис ОЛІЙНИК, члени фракції "Наша Україна" Юрій ЄХАНУРОВ, Олександр МОРОЗОВ, Микола МАРТИНЕНКО, В'ячеслав КОВАЛЬ, представник "Реґіонів України" Олександр СТОЯН, інформує журналіст.

Луценкко Ю.  Юрій Луценко: Реформа діятиме з 2006 року: Інтерв'ю народного депутата України/ Інтерв'ю підготував Шипунов Г. // Поступ. - 2004. - № 50. - 2 бер. - С. 6. - Львівська обл.
В статті публікується інтерв'ю народного депутата України, одного з лідерів СПУ Юрія ЛУЦЕНКА кореспонденту газети. Народний депутат висловлює свої думки з приводу реалізації політреформи. На думку депутата, нинішній парламент "не відображає точки зору суспільства, а тому не має політичного права формувати уряд на чолі з сильним прем'єром.

Рак Р.  Влада кличе до бар'єру: Коментарі народних депутатів України // Поступ. - 2004. -
№ 50. - 2 бер. - С. 5. - Львівська обл.
В статті мова йде про законопроект про пропорційну систему виборів до парламенту (його особливість - багаторівневість бар'єрів). Автор статті зауважує, що існує досить висока ймовірність його затвердження. До статті додаються короткі коментарі народних депутатів України Ю. КЛЮЧКОВСЬКОГО та Ю. ЛУЦЕНКА відносно того, яким буде наступний склад парламенту.

Чорновіл Т.  Тарас Чорновіл: "Я не є розкольником": Круглий стіл за участю народного депутата України/ Підготувала Пукіш І. // Високий замок. - 2004. - № 41. - 2 бер. - С. 4. - Львівська обл.
У четвер у Центрі політичного прогнозування "ВЗ" відбувся "круглий стіл" з участю народного депутата України Тараса ЧОРНОВОЛА. Як розповідає кореспондент газети, 2 березня депутат має намір оприлюднити свою заяву про призупинення членства у фракції "Наша Україна". Т. ЧОРНОВІЛ, наголошує, що це призупинення можна розцінити як вихід з фракції, і пояснює причини такого радикального рішення.

Бачинський Б.  "Наша Україна" перехоплює ініціативу // Поступ. - 2004. - № 49. - 1 бер. - С. 2. - Львівська обл.
Журналіст, посилаючись на повідомлення "нашоукраїнця", члена тимчасової парламентської комісії з питань внесення змін до конституції Миколи КАТЕРИНЧУКА, розповідає про проект змін до Конституції, розроблений "Нашою Україною". За словами творців проекту, він спрямований на побудову парламентсько-президентської республіки, в якій парламентська коаліція, обрана за пропорційною моделлю, створює коаліційний уряд. Тобто акцент влади зміщується з президента на парламент.

Рак Р.  Кравчук прогнозує…: коментарі народних депутатів України // Поступ. - 2004. - № 49. - 1 бер. - С. 5. - Львівська обл.
В статті публікуються прогнози екс-президента України Леоніда КРАВЧУКА стосовно претендентів на пост прем'єр-міністра: голови адміністрації президента Віктора Медведчука, голови Нацбанку України Сергія Тігіпко та колишнього екс-прем'єр-міністра Анатолія Кінаха. Стаття містить також короткі коментарі  народних депутатів України Юрія ЛУЦЕНКА, Ігоря ШУРМИ, Віктора ПИНЗЕНИКА.

Тишкун Ю.  Яворівський - головний письменник // Поступ. - 2004. - № 49. - 1 бер. - С. 1, 2. - Львівська обл.
Перед входом до будинку Спілки письменників відбувся з'їзд НСПУ, на якому Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ, народний депутат України від блоку "Наша Україна", був переобраний головою національної Спілки письменників України. Як повідомляє автор статті, з'їзд також майже одностайно затвердив резолюцію, в якій різко засуджуються "розкольницькі дії групи Наталії Околітенко" та ухвалив рішення "Про створення Центральної ради порятунку", що "викликано загрозою диктатури Адміністрації президента з придушення демократії". На з'їзді були присутні також Юлія ТИМОШЕНКО та Олександр МОРОЗ, інформує журналіст.

Шевчук А.  Крок до компромісу // Поступ. - 2004. - № 49. - 1 бер. - С. 1, 2. - Львівська обл.
В суботу, повідомляє журналіст, координатор парламентської більшості Степан ГАВРИШ заявив про те, що 2 березня Верховна Рада планує ухвалити новий закон про вибори народних депутатів. За словами народного депутата, основою нового закону стане проект депутатів Юрія КЛЮЧКОВСЬКОГО (фракція "Наша Україна") та Миколи РУДЬКОВСЬКОГО (фракція СПУ). Автор статті  інформує також про шість проектів закону про вибори, які сьогодні перебувають на розгляді в парламенті, називаючи більш перспективним шостий проект, підготований депутатами з фракції Партії реґіонів.

Прем'єра критикують однопартійці: Інформація редакції газети // Поступ. - 2004. - № 49.
- 1 бер. - С. 5. - Львівська обл.
Народний депутат України від фракції "Реґіонів України" Володимир БОЙКО критикує діяльність Кабінету міністрів, повідомляє редакція газети. Зокрема, він переконаний в тому, що уряд не ухвалює ефективних економічних рішень через політичні міркування.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Здір Л.  У нас діятиме філія Національного університету культури // Народне слово. - 2004. -
№ 25. - 2 бер. - С. 1. - Кіровоградська обл.
Минулої суботи на Кіровоградщині побував народний депутат України, почесний ректор Національного університету культури і мистецтв Михайло ПОПЛАВСЬКИЙ. В ході перебування пройшли зустрічі з журналістами, з кіровоградськими абітурієнтами та відбулося два концерти в Кіровограді, повідомляє журналіст. А через два-три тижні має бути оголошений прийом юнаків та дівчат на навчання у кіровоградській філії Київського національного університету культури і мистецтв.

Левицька Л.  Сесія за "особливим сценарієм"?/ Л.Левицька, Г.Садовська; Коментар народного депутата України // Вільне життя. - 2004. - № 21. - 2 бер. - С. 1. - Тернопільська обл.
Дев'ята сесія обласної ради четвертого скликання, на котрій було розглянуто більше сорока питань економічного та соціального характеру, яка відбулася 27 лютого, того дня не закінчилася. Як повідомляє кореспондент газети, цьому завадили політичні пристрасті. Своє бачення ситуації виклав народний депутат України Ярослав ДЖОДЖИК, зазначивши зокрема, що державі нав'язується псевдореформа і підкресливши, що у парламентську більшість треба рекрутувати нових людей, що податкова стала елементом тиску.
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 17 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 3 по 5 березня 2004 р..

Відповідальна за випуск: Лобода Т.М., гол. консультант відділу інформаційно-бібліотечного  забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення