Огляд реґіональної преси

Випуск 5, 20 - 22 січня 2004 р. 

 

Верховна Рада України
Політичні партії
Ситуація в регіонах
 
 

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Співачук В.  "Соціалісти готові до компромісу": Інтерв'ю народного депутата/ Запитував Золотарьов В. // Подільські вісті. - 2004. - № 8. - 20 січ. - С. 1. - Хмельницька обл.
З народним депутатом України Володимиром СПІВАЧУКОМ кореспондент газети зустрівся після закриття чергової сесії Верховної Ради. Емоції у душі ще не вляглися, зауважує В. СПІВАЧУК, але й по гарячих слідах часто можна зробити "холодні" висновки. Отож, інтерв'ю народного депутата почалося з найболючіших питань політичного життя країни.

Бачинський Б.  Литвин у ролі Гамлета // Поступ. - 2004. - № 13. - 19 січ. - С. 5. - Львівська обл.
В своїй статті кореспондент газети аналізує події, що сталися за останній період у парламенті та акцентує увагу читачів на відношенні до них Голови Верховної Ради України  Володимира ЛИТВИНА. Журналіст підкреслює, що єдиною людиною в парламенті, яка найбільше зацікавлена в ухваленні конституційних змін та має змогу переконати більшість і знайти з опозицією компроміс, є спікер Верховної Ради. Володимир Михайлович ЛИТВИН зізнався, що парламент зараз перебуває під жорстким тиском голови Адміністрації президента.

Гайдош І.  Європейські стандарти - до наших законів: Інтерв'ю народного депутата // Новини Закарпаття. - 2004. - № 6 - 7. - 17 січ. - С. 4. - Закарпатська обл.
В інтерв'ю народний депутат Іштван ГАЙДОШ подає оцінку засідання спільної робочої групи представників Ради Європи та України у Страсбурзі, на якому обговорювалися висновки й рекомендації європейських експертів щодо зареєстрованих у Верховній Раді двох законопроектів Закону України "Про національні меншини в Україні". Автори одного із законопроектів - народні депутати І.ГАЙДОШ і О.ФЕЛЬДМАН, іншого - Кабінет Міністрів України. І.ГАЙДОШ прокоментував цю зустріч, а також думки експертів щодо обох законопроектів.

Давиденко А.  Парламент узявся за спецномери // Поступ. - 2004. - № 12. - 17 - 18 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Комітет Верховної Ради України з боротьби з корупцією й організованою злочинністю розглянув законопроект про зміни до Закону "Про дорожній рух". Як повідомив голова цього комітету, народний депутат України Володимир СТРЕТОВИЧ, законопроект пропонує низку нововведень. Передусім вони торкнуться права на рух із спеціальним супроводом, порядку видання та оформлення спеціальних номерних знаків на автомобілях посадових осіб тощо. Крім того, В.СТРЕТОВИЧ зазначив, що планує ініціювати внесення змін до Кодексу про адміністративні порушення.

Кожушок А.  Депутати зберуться позачергово // Поступ. - 2004. - № 12. - 17 - 18 січ. - С. 1. - Львівська обл.
За матеріалами статті, Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН збирається скерувати лист кожному народному депутату, де будуть викладені пропозиції щодо пошуку компромісу в проведенні політичної реформи, а також можливості проведення позачергової сесії парламенту з цього питання. Прес-секретар Голови Верховної Ради Ігор Сторожук відзначив, що під час наради з лідерами фракцій і груп у В.ЛИТВИНА було висловлено думку про можливе звернення до президента України Леоніда Кучми з проханням взяти участь у "круглому столі" з питань політреформи.

Луценко Ю.  "Владі не вдасться нас "кинути": Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляв Г.Шипунов // Поступ. - 2004. - № 12. - 17 - 18 січ. - С. 6. - Львівська обл.
Один із лідерів Соціалістичної партії України, народний депутат України Юрій ЛУЦЕНКО повідомив, що позиція його партії стосовно конституційної реформи повністю співпадає з позицією "Нашої України" та Блоку Юлії Тимошенко і відрізняється від позиції парламентської більшості та комуністів лише у 103 статті про спосіб обрання президента. Розробку альтернативного проекту конституційних змін Ю. ЛУЦЕНКО вважає найкращим засобом подолання парламентської кризи, а можливість підкупу окремих членів фракції він виключає.

Тишкун Ю.  Розкол Конституційного Суду // Поступ. - 2004. - № 12. - 17 - 18 січ. - С. 1. - Львівська обл.
Від імені 52 депутатів Верховної Ради України до Конституційного Суду було зроблено подання про визнання неконституційним затвердження постанови парламенту щодо попереднього схвалення законопроекту про зміни до Конституції. Після зустрічі представників опозиції із суддями член "Нашої України", народний депутат України Микола КАТЕРИНЧУК зауважив, що останні достатньо обізнані із ситуацією, хоч і не давали жодних оцінок. Було вирішено провести другу подібну зустріч, що, на думку кореспондента газети, є однаково важливим як для опозиціонерів, так і для суддів.

Кожушок А.  Парламентська криза // Поступ. - 2004. - № 11. - 16 січ. - С. 1 - 2. - Львівська обл.
З 12 по 14 січня тривали переговори між парламентською більшістю та опозицією щодо розблокування роботи Верховної Ради. За словами народного депутата України Віктора ЮЩЕНКА, це сталося на "найбільш обнадійливому етапі" через тиск позапарламентських сил. Цікаво, що близьким до ЮЩЕНКА в оцінці переговорів був і спікер парламенту Володимир ЛИТВИН, який розкритикував і більшовиків.

Костенко Ю.  Компроміс або розпуск: Інтерв'ю народних депутатів/ Ю. Костенко, В. Сивкович; Запитував Бачинський Б. // Поступ. - 2004. - № 11. - 16 січ. - С. 6. - Львівська обл.
З'ясувати, що стало на перешкоді для досягнення компромісу у Верховній Раді і як вийти з парламентської кризи, журналіст спробував у представника "Нашої України", народного депутата Юрія КОСТЕНКА й члена парламентської більшості Володимира СИВКОВИЧА. На думку Юрія КОСТЕНКА, метою політичної реформи є залишення влади без змін,  небажання йти на компроміс представників парламентської більшості. Народний депутат України Володимир СИВКОВИЧ підкреслює, що у зміні політичної системи зацікавлені всі політичні сили.

Тишкун Ю.  Голосування у дві руки // Поступ. - 2004. - № 11. - 16 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Член Комітету з питань регламенту, представник БЮТ Сергій САС назвав кілька найбільших порушень при голосуванні щодо політичної реформи. Серед них - відсутність процедури відкриття засідання 24 грудня, підробка підписів і голосування двома руками. На думку автора статті, всі ці порушення дають добру нагоду опозиції домагатися скасування результатів голосування 24 грудня в парламенті та Конституційному Суді.

Гужва І.  Соціалісти не допустять неконституційних змін // Поступ. - 2004. - № 10. - 15 - 21 січ. - С. 6. - Львівська обл.
Кореспондент аналізує заяву лідера соціалістів, народного депутата Олександра МОРОЗА з приводу рішення Конституційного Суду України, за яким нинішній Президент Леонід Кучма може балотуватися на третій термін. О.МОРОЗ упевнений, що це рішення Конституційного Суду має замовний характер і суперечить законодавству. Від імені соціалістів О.МОРОЗ закликає народ України не залишатися байдужими і разом виборювати для себе краще майбутнє.

Зінчук В.  Конституційна криза дісталася до Європи // Високий замок. - 2004. - № 8. - 15 - 21 січ. - С. 3. - Львівська обл.
Як зазначено у статті, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла рішення розглянути 26 січня  на прохання "Нашої України", Блоку Юлії Тимошенко та Соціалістичної партії України питання конституційної кризи в Україні. Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН зауважив, що Парламентська асамблея повинна об'єктивно підійти до розгляду та оцінки політичної ситуації в Україні.

Катеринчук М.  У нас здійснюється конституційний переворот: Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляв Тишкун Ю. // Поступ. - 2004. - № 10. - 15 - 21 січ. - С. 5. - Львівська обл.
В інтерв'ю народний депутат від фракції "Наша Україна" Микола КАТЕРИНЧУК коментує парламентське протистояння і позицію блоку "Наша Україна" у цій ситуації. М. КАТЕРИНЧУК пояснює, чому блок наполягає на скасуванні результатів голосування щодо політичної реформи 24 грудня 2003 року, а також подає свою версію розвитку подій навколо прийняття політичної реформи.

Матвійчук С.  У ступорі // За вільну Україну. - 2004. - № 4. - 15 січ. - С. 1. - Львівська обл.
На зміну несподіваному, хоч і короткотривалому компромісу 12 січня, із приводу змін до конституції, у Верховній Раді прийшло нове протистояння. Як підкреслює кореспондент газети, на цей раз воно "цивілізоване", адже депутати вирішили навіть не заходити до сесійної зали. Поведінка опозиції розцінюється у статті як така, що може мати дві тактичні причини: зрив будь-яких спроб конституційної реформи та відтягування часу для того, щоб питання конституційної кризи в Україні,  було розглянуто Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Пукіш І.  "Немає компромісу під українським дубом" // Високий замок. - 2004. - № 8. - 15 - 21 січ. - С. 3. - Львівська обл.
За матеріалами кореспондента, у Верховній Раді України так і не знайдено компромісу з приводу проекту конституційної реформи. Однак, на думку автора така ситуація навряд чи приведе до розпуску парламенту, адже представники більшості є старанними виконавцями волі Президента. Коментуючи застій у парламенті, спікер Верховної Ради запевняє, що "ніхто нікого не збирається розпускати".

ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

Зінчук В.  У Донецьку далі цькують Ющенка // Високий замок. - 2004. - № 8. - 15 - 21 січ. - С. 3. - Львівська обл.
Як повідомляє кореспондент газети, на рекламних щитах Донецька з'являються образливі написи на адресу Віктора ЮЩЕНКА. Місцева влада, за словами керівника штабу "Нашої України" Павла Жовніренка, вважає, що ці брудні дії проти опозиції є продовженням брудної акції, розпочатої 31 жовтня під час відвідин Віктором ЮЩЕНКОМ Донецька.

Тишкун Ю.  Третя перемога Ющенка // Поступ. - 2004. - № 10. - 15 - 21 січ. - С. 5. - Львівська обл.
Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" виграв третю судову справу у Донецьку. Ворошилівський районний суд Донецька визнав незаконним рішення Ворошилівського виконкому про заборону ставити на вулиці намети для збору підписів під час проведення акції "Україні - народного президента". Остання та дві попередні судові справи, які виграв блок "Наша Україна", стали темою цієї статті.

СИТУАЦІЯ В РЕҐІОНАХ

Пукіш І.  Парламентський мандат і півтора мільйона на додачу // Високий замок. - 2004. -
№ 11. - 20 січ. - С. 4. - Львівська обл.
Нещодавно з'явилася інформація, що народний депутат Олекса ГУДИМА "пожертвував" із власного депутатського фонду 100 тисяч гривень на реставрацію музею Івана Франка у Львові. Сума, підкреслив кореспондент газети, м'яко кажучи, "кругленька". Звідки вона взялася у депутата з його півторатисячною зарплатою, зауважує автор статті. Про це кореспондент газети вирішив розпитати самого народного депутата.

Свідник Д.О.  Шанси Ющенка більшають // Поступ. - 2004. - № 13. - 19 січ. - С. 1. - Львівська обл.
Фонд "Демократичні ініціативи" оприлюднив підсумки соціологічного опитування стосовно бажаного кандидата в президенти країни. Якби вибори президента України відбувалися на початку січня 2004 року, то найбільше голосів отримав би Віктор ЮЩЕНКО, повідомляє автор статті. Що стосується питання обрання президента України, то на думку більшості обирати його повинен народ країни.

Гудима О.  "Нафтопровід хочуть передати Росії": Інтерв'ю народного депутата/ Розмовляв Г.Шипунов // Поступ. - 2004. - № 12. - 17 - 18 січ. - С. 8. - Львівська обл.
На думку народного депутата України, члена парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олекси ГУДИМИ, всі розмови про добудову нафтопроводу "Одеса-Броди" до Польщі є лише мильною булькою, а насправді йде процес підготовки до його здачі у повне підпорядкування Росії. Таким чином, О. Гудима заявляє про небезпеку втрати Україною своєї енергетичної безпеки, адже ще 15 січня у разі розблокування парламенту могла відбутися спроба насильницького передання нафтопроводу Росії.

Чорней Ю.  "Сьогодні чомусь виходить так, що народ нашої України, представниками якого ми є, залишився у меншості" // Час. - 2004. - № 3. - 15 січ. - С. 1. - Чернівецька обл.
Кореспондент описує роботу прес-конференції, яка відбулася в Чернівцях. На ній були присутні народні депутати Віктор КОРОЛЬ, Георгій МАНЧУЛЕНКО, Михайло МЕЛЬНИЧУК, керівник Чернівецької обласної організації ВО "Батьківщина" Петро Гасюк та керівник Чернівецького регіонального штабу блоку Віктора Ющенка Іван Демчак. Учасники прес-конференції прокоментували найактуальніші проблеми сьогодення, зокрема, протиріччя в парламенті, процедуру голосування за зміни в Конституції, позицію Президента, депутатів-комуністів із проблеми політичної реформи, стосунки України з Росією.
 
 


 Огляд регіональної преси. - Вип. 5 підготовлений за матеріалами обласних газет, що надійшли до бібліотеки Верховної Ради України у період з 20 по 22 січня 2004 р..

Відповідальна за випуск: Некрасова О.С., ст. консультант відділу інформаційно-бібліотечного  забезпечення, тел. 255-27-64.


Головна сторінкаІнформація та історична довідкаКаталогиБібліографічні покажчикиНові надходженняЕлектронні текстиНаші партнериБібліотечні ресурси в Internet

© Апарат Верховної Ради України
Інформаційне управління
Відділ інформаційно-бібліотечного забезпечення